Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  142 członków

Scan Speak Klub
IGNORED

Klub Scan speak


colcolcol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Baba

Posiadam też zestaw 3 drogi na seasach excel na górze millenium na średnicy 15 magnezowa i na dole 22cm też magnez.

Powiem,że jest to zestaw bardzo muzykalny jak na zastosowanie sztywnych membran.

Jeśli chodzi o rezonans to wycina się go pułapka równoległą i po sprawie.

A jeśli chodzi o stromość to u mnie jest 3 rząd.

Edytowane przez zibii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się nie znam, stary już jestem i wzrok nie ten ale wg mnie wielkiej różnicy na wykresie impedancji nie ma między 18tka Revelatora a Nextelem

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na okolice 900hz popatrz, to są rezonanse membrany revelatora.

No coś tam widać ale umówmy się że przy tych Himalajach na charakterystyce Nextela to te malutkie wypukłości na impedancji Revelatora to pikuś. Pan Pikuś.

 

Baba

Posiadam też zestaw 3 drogi na seasach excel na górze millenium na średnicy 15 magnezowa i na dole 22cm też magnez.

Powiem,że jest to zestaw bardzo muzykalny jak na zastosowanie sztywnych membran.

Jeśli chodzi o rezonans to wycina się go pułapka równoległą i po sprawie.

A jeśli chodzi o stromość to u mnie jest 3 rząd.

Millenium to świetny tweeter. Magnezowe membrany nie dla mnie. ZAWSZE słychać to samo podbarwione metaliczne brzmienie. Może i się to komuś podoba

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie o nudnej srednicy 18stki revelator to prawdopodobnie pochodna przetlumionej membrany. Zwróć uwagę, że w kolejnych liniach tj. illuminator i ellipticor charakterystyka nie jest już tak ładna ta skraju pasma, ale brzmienie średnicy jest lepsze. Nextel to głośnik stworzony na podobnych zasadach. Gra świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak średnica z 15 magnezowej seasa jest świetna nie słychać żadnego nalotu membrany metalowej w przeciwieństwie do seasa aluminiowego. Tutaj jeszcze dużą role odgrywa strojenie calego zestawu a mój stroił Paweł z YB audio.

Gdybym nie słyszał accutonów to pewnie bym przy magnezie pozostał.

Accutony mają jeszcze lepszą średnicę aczkolwiek mniej dociążoną na dole pewnie dlatego, że ceramiki są strasznie szybkie i mają bardzo małe zniekształcenia a mój średni accutona to model z silnym i dużym napędem neodymowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie o nudnej srednicy 18stki revelator to prawdopodobnie pochodna przetlumionej membrany. Zwróć uwagę, że w kolejnych liniach tj. illuminator i ellipticor charakterystyka nie jest już tak ładna ta skraju pasma, ale brzmienie średnicy jest lepsze. Nextel to głośnik stworzony na podobnych zasadach. Gra świetnie.

Już nie chce się n-ty raz powtarzać. Revelator jest lepszy i bardziej wyrafinowany na średnicy od Illuminatora. O różnicy w basie nawet nie wspomnę. Revelator przetłumiony - wolne żarty Elipticor słyszałem tylko raz więc ciężko coś powiedzieć ale podobno wcale nie jest lepszy od Revelatora.

 

Powiem tak średnica z 15 magnezowej seasa jest świetna nie słychać żadnego nalotu membrany metalowej w przeciwieństwie do seasa aluminiowego. Tutaj jeszcze dużą role odgrywa strojenie calego zestawu a mój stroił Paweł z YB audio.

Gdybym nie słyszał accutonów to pewnie bym przy magnezie pozostał.

Accutony mają jeszcze lepszą średnicę aczkolwiek mniej dociążoną na dole pewnie dlatego, że ceramiki są strasznie szybkie i mają bardzo małe zniekształcenia a mój średni accutona to model z silnym i dużym napędem neodymowym������.

Teraz jeszcze zrobię zestawik na scanach i będę miał już porównanie������.

Pozdrawiam

fajnie się masz. tyle kolumn na różnych przetwornikach to fajna zabawa

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnie kilka postów jest o midwooferach 18tkach. Czyli w przypadku Revelatora 18W.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
..Skanah..

 

? Zapodaj lepsze foto, aż szkoda miejsca na dysku dla aktualnego.

 

18WE/4542T00 + D3404/552000 troelsgravesen.dk/Ellipticor-1.htm

 

To chyba jest aktualny numer jeden w dwudrożnych i optymalizowanych dla małych zniekształceń. Niskiego basu nie będzie, ale - jak podejrzewam - takiego aksamitu jeszcze nie przerabialiśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Częstotliwość podziału zależy głównie od tego drugiego głośnika. Z dużym, 8 calowym na dole powinna być niższa a w układzie z wyspecjalizowanym 15 centymetrowym śmiało można (i pewnie zestaw lepiej zabrzmi) ustalić punkt podziału bliżej 3kHz.

Bezpieczniejsze jest oczywiście wyższe cięcie.

Edytowane przez colcolcol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Jak to w końcu jest z tym revelatorem 15W/8531K00.. jest to głośnik wymagający wobec wzmacniaczy, czy nie?

Posiadam Xaviany Giulietta i po zapoznaniu się z wiedzą tutaj dostępną odnoszę wrażenie, że nie należy on raczej do sprawiających wzmacniaczom trudności. Oczywiście nie oznacza to, że "zadowoli się byle jakim prądem".. wręcz przeciwnie i choć mam już pewien koncept na towarzystwo dla tych kolumn to chciałbym bliżej poznać Wasze zdanie.

 

Na koniec dodam, że pewien użytkownik te kolumny napędza Unisonem S6

Edytowane przez kocurro

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Przekopałem trochę internetu ale nie znalazłem za dużo informacji, jakie jest wasze zdanie odnośnie tych przetworników:

Scan Speak 9700 oraz 8535?

 

Spora różnica względem nowych przetworników z serii illuminator czy revelator?

Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież brzmienie w większości zależy od aplikacji i umiejętności konstruktora. Każdy ma swój pomysł na brzmienie i je realizuje w danym projekcie, same przetworniki są już leciwymi produktami ale z powodzeniem stosowanymi do dzisiaj.

Ja np. przesiadłem się z scanów (esa furioso 1) na magnepany, później na 3 drogi na seasach magnezowych plus millennium na górze, a teraz gram na accutonach. Zaraz może powrócę do scana bo chciałem zbudować na próbę projekt ekta grande ze strony troelsa. Chodzi mi po głowie jeszcze projekt na etonach takich jak na foto plus coś na dół ale jeszcze nie wiem może też eton. Opinie odnośnie amt er4 są bardzo dobre trzeba to sprawdzić.

 

20181110_162213-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, zibii napisał:

Przecież brzmienie w większości zależy od aplikacji i umiejętności konstruktora. Każdy ma swój pomysł na brzmienie i je realizuje w danym projekcie, same przetworniki są już leciwymi produktami ale z powodzeniem stosowanymi do dzisiaj.

Ja np. przesiadłem się z scanów (esa furioso 1) na magnepany, później na 3 drogi na seasach magnezowych plus millennium na górze, a teraz gram na accutonach. Zaraz może powrócę do scana bo chciałem zbudować na próbę projekt ekta grande ze strony troelsa. Chodzi mi po głowie jeszcze projekt na etonach takich jak na foto plus coś na dół ale jeszcze nie wiem może też eton. Opinie odnośnie amt er4 są bardzo dobre trzeba to sprawdzić.

 

20181110_162213-1.jpg

 

Jak grały te magnezowe? Podobno też ciekawy temat. 

Co do mojego pytania to zdaję sobie sprawę z aplikacji, obudowy itp. Chce tylko wiedzieć jakie opinie krążą na temat tych przetworników. Czy można z tego wykręcić dobre brzmienie.

Szkoda, ze mieszkasz tak daleko, chętnie posłuchałbym te twoje accutony YB na spokojnie. Były na AS (nie YB), graly bardzo dobrze, tylko ceny z kosmosu. 

 

Mnie korci obudowa zamknięta ;)

 

https://archiwum.allegro.pl/oferta/ekta-grande-troels-gravesen-3-way-na-scan-speak-i7203284793.html

Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tą aukcję cena dobra sporo poniżej kosztów materiałów ale obudowy do wymiany słabo zrobione. Magneziaki super głośniki mam je nadal zresztą projekt indywidualny dla mnie robiony przez yb audio.

Wiem, że masz daleko do mnie ale jak się kiedyś zdecydujesz to masz szansę odsłuchać magnepany, ekta grande, magneziaki i accutony w jednym miejscu:-).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, zibii napisał:

Widziałem tą aukcję cena dobra sporo poniżej kosztów materiałów ale obudowy do wymiany słabo zrobione. Magneziaki super głośniki mam je nadal zresztą projekt indywidualny dla mnie robiony przez yb audio.

Wiem, że masz daleko do mnie ale jak się kiedyś zdecydujesz to masz szansę odsłuchać magnepany, ekta grande, magneziaki i accutony w jednym miejscu:-).

 

kusisz ;)

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.