Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  142 członków

Scan Speak Klub
IGNORED

Klub Scan speak


colcolcol

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 19.02.2020 o 08:17, Kasz76 napisał:

Czy miał już ktoś z Was kontakt z nowym sredniotoniwcem M 18cm z serii Revelator? Starsze modele nie miały za dobrej opinii, czy w nowym producent poprawił coś na jego wyraźną korzyść?

Napisz do Pawła z YB audio, nie tak dawno wyszła konstrukcja od nich na tej nowej 18 stce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, colcolcol napisał:

A jaki był problem ze starszymi Scan Speakami? Rozpadały się, rozklejały, trzeszczały?

Mogę tylko powielić opinie innych że starsze revelatory grały na średnicy "sucho" i z mniejszym nadyceniem. Znakomicie sprawdzały się za to jako szybkie i punktowe basowce

Teraz, Kasz76 napisał:

Mogę tylko powielić opinie innych że starsze revelatory grały na średnicy "sucho" i z mniejszym nadyceniem. Znakomicie sprawdzały się za to jako szybkie i punktowe basowce

Przepraszam miało być nasyceniem

10 minut temu, paul klacska napisał:

Napisz do Pawła z YB audio, nie tak dawno wyszła konstrukcja od nich na tej nowej 18 stce.

Tak wiem, huracan rs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, paul klacska napisał:

Zamawiasz?

Myślę poważnie o trochę prostszej wersji huracan rs tj. illuminator r3004 + jeden revelator 18cm na basie + revelator 18M lub illuminator 12cm na średnicy.

Jeśli się zdecyduje to muszę najpierw sprzedać swoje Bergesy 3, bez większego ciśnienia bo to są bardzo dobre kolumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, Kasz76 napisał:

Myślę poważnie o trochę prostszej wersji huracan rs tj. illuminator r3004 + jeden revelator 18cm na basie + revelator 18M lub illuminator 12cm na średnicy.

Jeśli się zdecyduje to muszę najpierw sprzedać swoje Bergesy 3, bez większego ciśnienia bo to są bardzo dobre kolumny

Duże masz pomieszczenie? 18 stka na bas może być mało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, paul klacska napisał:

Duże masz pomieszczenie? 18 stka na bas może być mało .

Bergesy 3 to kolumny 2-drozne z n-s 18cm i nie brakuje mi basu. Myślę że z revelatorem może być tylko lepiej. Bardziej zależy mi na szybkości i konturze basu niż na jego obfitości. Pokój ma ok 30m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
6 minut temu, Kasz76 napisał:

Bergesy 3 to kolumny 2-drozne z n-s 18cm i nie brakuje mi basu. Myślę że z revelatorem może być tylko lepiej. Bardziej zależy mi na szybkości i konturze basu niż na jego obfitości. Pokój ma ok 30m2

Oj ,może być mało. Ja bym dał 22 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C

15 godzin temu, Kasz76 napisał:

Mogę tylko powielić opinie innych że starsze revelatory grały na średnicy.....

Nie powielę opinii o płaskiej ziemi, choć w internecie jest na to wiele dowodów.

Zmiana 2 dróg na 3D z pozostawieniem 18 centymetrów do pracy z wyższym basem, jest dreptaniem w miejscu. Trzy drogi z 18 cm wooferem są droższe, kapryśniejsze w zasilaniu, nie zapewniają niższego zejścia i nie gwarantują lepszego budowania sceny. Dynamika basu w obu przypadkach zależeć będzie od sposobu strojenia. W zasadzie nie widzę plusów ?

Albo 2,5 D czyli 2x18cm dla dynamiki w zakresie 50-120 Hz albo 3 drogi z co najmniej 22 cm wooferem, który zapewni nie tyle ilość, ile zdecydowane rozciągnięcie pasma w dół.   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Kasz76 napisał:

Mogę tylko powielić opinie innych że starsze revelatory grały na średnicy "sucho" i z mniejszym nadyceniem. Znakomicie sprawdzały się za to jako szybkie i punktowe basowce

Najlepiej podpytaj np. w YB. dlaczego zastosowali na średnice revelatora 18M lub wcześniej stosowali 18-stkę satori i  jeśli dobrze pamiętam, 15-stkę Illuminatora zamiast dać 18W na średnice. Najwidoczniej lepiej im to zagrało.  

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Silver_85 napisał:

Najlepiej podpytaj np. w YB. dlaczego zastosowali na średnice revelatora 18M lub wcześniej stosowali 18-stkę satori i  jeśli dobrze pamiętam, 15-stkę Illuminatora zamiast dać 18W na średnice. Najwidoczniej lepiej im to zagrało.  

Kontakt z YB Audio jest bardzo dobry więc na pewno pomogą w ostatecznym zaplanowaniu konfiguracji kolumn.

Tak jak wcześniej napisałem zależy mi na skoku jakościowym nowych kolumn w stosunku do posiadanych 2-droznych Bergesow 3 przy zachowaniu możliwie kompaktowych wymiarów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, colcolcol napisał:

To nie będzie skok a raczej podskok...

Choć z trzeciej strony, dla wielu wymiana gniazdka sieciowego przynosi rewolucję brzmieniową.

Nie no podskok ani skok w bok mnie za bardzo nie interesuje. 

Chyba jest możliwe wykonanie w miarę zgrabnych podlogowek 3-d które dobrze zagrają?

Nie upieram się przy jednym 18cm na basie, może być np. coś w stylu huracan s, czyli szpilka+16cm satori+2x18cm revelator.

W grę mogą też wchodzić dobre 2-drogi ale np. oparte na szpilce i illuminatorze 18cm wymagają już bardzo mocnego pieca.

Może masz inne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Kolego @Kasz76 nie obraź się ale według mnie zanim zaczniesz wybierać rodzaje głośników wypadałoby się zdecydować 2way czy 3 way. Robisz albo jedno albo drugie i dopiero wtedy możesz coś tam próbować sobie dobrać . Ja wybrałbym 3way i nie 22 a 26, 30 metrów to już sporo. Ja mam ok.27 i gram na 4 razy 21we, uwierz mi żałować nie będziesz . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
40 minut temu, colcolcol napisał:

Masz rację, bas rządzi a kto go nie słyszał - przegrał życie ?

Jak Twoje nowe pomysły z poprzedniej strony, zrealizowane? Napisz parę słów w celu inspiracji.

 

Zrealizowane, jeśli myślisz że 4 sztuki 21we to mega bas gdzie sufit wali się na głowę, to grubo się mylisz. 21we to nie revelator. ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
25 minut temu, colcolcol napisał:

Traktuję audio jako hobby, nie napinam się ?

Czy można prosić o fotkę jednej kolumny? Bez systemu, aby niepotrzebnie temat nie zbaczał na inne tory...

Proszę bardzo :

http://yb-audio.pl/realizacje/epicone/

58 minut temu, S0nic napisał:

AAA faktycznie to ta nowa seria. Sorry ;]

Myślałem, że to revelatory ?

Zestaw na revelatorze  plus 18we i d3404 ,jest w trakcie realizacji, 3way aktywne w oz .????

Edytowane przez paul klacska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2020 o 07:35, colcolcol napisał:

C

Nie powielę opinii o płaskiej ziemi, choć w internecie jest na to wiele dowodów.

Zmiana 2 dróg na 3D z pozostawieniem 18 centymetrów do pracy z wyższym basem, jest dreptaniem w miejscu. Trzy drogi z 18 cm wooferem są droższe, kapryśniejsze w zasilaniu, nie zapewniają niższego zejścia i nie gwarantują lepszego budowania sceny. Dynamika basu w obu przypadkach zależeć będzie od sposobu strojenia. W zasadzie nie widzę plusów ?

Albo 2,5 D czyli 2x18cm dla dynamiki w zakresie 50-120 Hz albo 3 drogi z co najmniej 22 cm wooferem, który zapewni nie tyle ilość, ile zdecydowane rozciągnięcie pasma w dół.   

 

Które rozwiązanie będzie korzystniejsze, 2x18cm revelator na basie czy 1x22cm. Jaki będzie charakter niskich tonów dla tych dwóch przypadków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kasz76 napisał:

2x18cm revelator na basie czy 1x22cm

22 cm:        bardzo niski bas, poniżej 30Hz, pozwalający odkryć w nagraniach to, czego przez lata nie słyszeliśmy. Wystarczająca dynamika i szybkość w dobrze dostrojonym BR.

Świetne do odkrywania muzyki, jazzu, klasyki i wszystkiego co bardziej ambitne. Do poszerzania horyzontów zainteresowań muzycznych.

2x18 cm:  bas skończy się na 35-38 Hz, czyli dla mnie nie do przyjęcia :P, ale w zamian dostaniemy bardzo dynamiczne 50-100Hz.

Świetne do rocka, popu i szybkiej "nawalanki".  Do popisów przed małolatami, efekciarskie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.