Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  142 członków

Scan Speak Klub
IGNORED

Klub Scan speak


colcolcol

Rekomendowane odpowiedzi

f6 na 40 hz jest dla monitora wystarczające , zresztą jest to chyba pierwszy midwoofer ss w tym rozmiarze

tu masz wstepne pomiary

http://www.troelsgravesen.dk/TEST_ScanSpeak_Ellipticor_21WE-4542T00.htm

 

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, colcolcol napisał:

Przejrzałem dane 21WE/4542T00 i wersję 8542 i zaskoczony jestem bardzo wysoką częstotliwością rezonansową połączoną z relatywnie wysoką skutecznością. Czyli za 4 tysiące dostajemy 38Hz (z -6db) w BR i obietnicę 93dB.

Pytanie dlaczego?

Czyżby w Videbaek zrobili badania wskazujące na dominującą rolę małych wzmacniaczy lampowych na rynku? Z innej strony po co drenować kieszeń reklamą ekstremalnie niskich zniekształceń (to nie jest takie pewne), kiedy właściciele lampowych systemów akurat ten parametr mają w poważaniu? 

Nowoczesny głośnik z tego zakresu częstotliwości powinien zagrać z 25Hz w BR, mieć najwyżej 90dB, ale równiej rozłożone i być pozbawiony rezonansów w okolicach ewentualnych podziałów.

Czyli czekamy na następną serię, bo ta wygląda na marną próbę ogarnięcia nowych technologii m.in zmiany geometrii cewek.

Wydaje mi się, że ich stosunkowa wysoka efektywność, to nie jest ich najważniejsza zaleta. 

Na papierze demonami niskiego zejścia może nie są... To prawda. Lecz w praktyce już nawet jeden głośnik 21WE w kolumnie, w mojej ocenie,  jest zdecydowanie lepszy od pary 18-stek revelatora. Że wymienię tylko kilka zalet: masa, wypełnienie, barwa, lekkość wybrzmiewania, muzykalność, łatwość w oddaniu gradacji planów w różnych wymiarach. Kolejność nieprzypadkowa.  Ok może pierwsze pozycje są powiązane z ich średnicą... Po pewnym czasie, mogę nawet z pełną odpowiedzialnością przyznać, że niskich tonów jest w sam raz. Gdyby komuś możliwości akustyki lokalu pozwalały to, najniższe herce, warto dopalić i przerzucić  na bary revelatora 32cm gdyby nie to, że duże kolumny się robią i nie wszędzie wizualnie się ukryją to... Ho, ho, ho i jeszcze trochę...  Fantastyczne głośniki o dużych możliwościach.

Te głośniki, seria,  mają inną barwę i wydaje mi się, że zebrane i wybrane najlepsze cechy wszystkich poprzednich serii w porównaniu do innych wyrobów Skana. Są podobieństwa ale są, podkreślę zdecydowanie inne. Lepsze.

Warto posłuchać.

Edytowane przez Jager
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 godzin temu, Jager napisał:

łatwość w oddaniu gradacji planów w różnych wymiarach.

To zadaje się było piętą achillesową 18stek Rewelatorów. Wszędzie gdzie słyszałem, słabo było z tworzeniem planów. Moje poprzednie kolumny również nie budowały wirtualnej sceny tak przekonująco jak choćby obecny 12MU, czy wiele innych dużo tańszych.

Pomiary potwierdzają bardzo niskie zniekształcenia i genialne wyrównanie charakterystyki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2020 o 07:35, colcolcol napisał:

C

Nie powielę opinii o płaskiej ziemi, choć w internecie jest na to wiele dowodów.

Zmiana 2 dróg na 3D z pozostawieniem 18 centymetrów do pracy z wyższym basem, jest dreptaniem w miejscu. Trzy drogi z 18 cm wooferem są droższe, kapryśniejsze w zasilaniu, nie zapewniają niższego zejścia i nie gwarantują lepszego budowania sceny. Dynamika basu w obu przypadkach zależeć będzie od sposobu strojenia. W zasadzie nie widzę plusów ?

Albo 2,5 D czyli 2x18cm dla dynamiki w zakresie 50-120 Hz albo 3 drogi z co najmniej 22 cm wooferem, który zapewni nie tyle ilość, ile zdecydowane rozciągnięcie pasma w dół.   

 

Mam rozumiec ze jedna dwudziestka nie zejdzie do 20Hz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpatrywanie jakości i przydatności Ellipticorów wyłącznie przez pryzmat zejścia basu jest co najmniej nieporozumieniem. Nie wiem skąd oczekiwanie, że nowa, lepsza seria ma z automatu dawać niższy bas ? Scan Speak już dawno osiągnął w tej materii mistrzostwo. Od osiągania najniższych częstotliwości są inne drivery, specjalnie do tego celu przygotowane. 

Poprzednikiem 22 cm Ellipticora był papierowy Revelator który tak na prawdę za wiele się nie różni osiągami basu w symulatorze. Ellipticor ma go może trochę mniej ale nie są to jakieś istotne różnice. Natomiast Ellipticor to masa innowacji, zupełnie innego podejścia do konstrukcji oraz zupełnie inne brzmienie. Jak ktoś ogląda wyłącznie parametry TS i patrzy gdzie są punkty f3/f6 to tego nie zrozumie. Tu trzeba szerszego spojrzenia na to co głośniki oferują i jak brzmią ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze strony Akustyka:

"Znane są głośniki nisko-średniotonowe z membranami aluminiowymi, jednak obciążają one charakterystykę bardzo wysokimi rezonansami w zakresie kilku kHz; ich częściowe tłumienie jest możliwe za pomocą precyzyjnie dostrojonych filtrów wyższych rzędów, ale według kryteriów Scan-Speaka nie jest to dobre rozwiązanie. Przyzwoity, a nawet high-endowy głośnik średniotonowy nie musi mieć charakterystyki idealnie wyrównanej, lecz takie rezonanse, jakie serwują membrany metalowe, są już zbyt agresywne. Dlaczego więc Scan-Speak zdecydował się wprowadzić aluminiowe membrany do 18-tek najlepszej serii Illuminator? W serii tej są 18-tki z membranami celulozowymi, rekomendowane jako nisko-średniotonowe; wersje aluminiowe mają służyć przede wszystkim jako niskotonowe. Potencjał w zakresie niskich częstotliwości, jaki udało się przygotować w konstrukcji 18-cm Illuminatora (amplituda liniowa +/-9 mm), skłania do stosowania takiego głośnika nie tylko w roli nisko-średniotonowego, ale też jako niskotonowego, oczywiście w układach dwuipółdrożnych, ale nawet trójdrożnych. W takiej roli membrana aluminiowa pokaże swoje zalety, zachowa sztywność przy bardzo dużych siłach i wychyleniach, gwarantując bas czysty i dynamiczny, a jej kłopotliwe rezonanse pozostaną daleko powyżej częstotliwości filtrowania. Również membranę aluminiową dodatkowo usztywniono charakterystycznym przetłoczeniem, poza tym wersje aluminiowe mają wszystkie cechy konstrukcyjne właściwe dla nisko-średniotonowych Illuminatorów" 

 

Z opisu i konstrukcji głośników wynika, że nie są zamienne "wprost". Muszą być inaczej filtrowane i chociażby z tego powodu, nie da się porównać 1:1.

Do wąskiej kolumny (jeżeli ma to decydujące znaczenie) 2.5 D czy nawet trzydrożnej wybrałbym aluminiowy. Do dwudrożnej - celulozowy ze względu na łatwiejsze filtrowanie i mniejsze rezonanse w okolicach podziału.

Opis brzmienia może być polem do popisu dla tych z lekkim piórem i tendencjami do fantazjowania ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, colcolcol napisał:

Ze strony Akustyka:

"Znane są głośniki nisko-średniotonowe z membranami aluminiowymi, jednak obciążają one charakterystykę bardzo wysokimi rezonansami w zakresie kilku kHz; ich częściowe tłumienie jest możliwe za pomocą precyzyjnie dostrojonych filtrów wyższych rzędów, ale według kryteriów Scan-Speaka nie jest to dobre rozwiązanie. Przyzwoity, a nawet high-endowy głośnik średniotonowy nie musi mieć charakterystyki idealnie wyrównanej, lecz takie rezonanse, jakie serwują membrany metalowe, są już zbyt agresywne. Dlaczego więc Scan-Speak zdecydował się wprowadzić aluminiowe membrany do 18-tek najlepszej serii Illuminator? W serii tej są 18-tki z membranami celulozowymi, rekomendowane jako nisko-średniotonowe; wersje aluminiowe mają służyć przede wszystkim jako niskotonowe. Potencjał w zakresie niskich częstotliwości, jaki udało się przygotować w konstrukcji 18-cm Illuminatora (amplituda liniowa +/-9 mm), skłania do stosowania takiego głośnika nie tylko w roli nisko-średniotonowego, ale też jako niskotonowego, oczywiście w układach dwuipółdrożnych, ale nawet trójdrożnych. W takiej roli membrana aluminiowa pokaże swoje zalety, zachowa sztywność przy bardzo dużych siłach i wychyleniach, gwarantując bas czysty i dynamiczny, a jej kłopotliwe rezonanse pozostaną daleko powyżej częstotliwości filtrowania. Również membranę aluminiową dodatkowo usztywniono charakterystycznym przetłoczeniem, poza tym wersje aluminiowe mają wszystkie cechy konstrukcyjne właściwe dla nisko-średniotonowych Illuminatorów" 

 

Z opisu i konstrukcji głośników wynika, że nie są zamienne "wprost". Muszą być inaczej filtrowane i chociażby z tego powodu, nie da się porównać 1:1.

Do wąskiej kolumny (jeżeli ma to decydujące znaczenie) 2.5 D czy nawet trzydrożnej wybrałbym aluminiowy. Do dwudrożnej - celulozowy ze względu na łatwiejsze filtrowanie i mniejsze rezonanse w okolicach podziału.

Opis brzmienia może być polem do popisu dla tych z lekkim piórem i tendencjami do fantazjowania ?

 

... chętnych do opis jak na lekarstwo ?

A jak Twoje wrażenia bo dysponujesz chyba takim aluminiakiem tylko o znacznie większych rozmiarach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy: Scan-Speak D2104/712000 cyt z Akustyka": dzięki temu (z cewką o średnicy tylko 19 mm) pasmo przenoszenia przekracza 40 kHz" koniec cytatu.

Znów odezwały się moje marzenia i męczą: aby Scan Speak z równą ochotą dbał o częstotliwości, które słyszymy i które nasze systemy przenoszą doskonale czyli 20-30Hz jak o te, których nasze systemy nie przenoszą a my nie słyszymy czyli częstotliwości powyżej 20kHz.

Argumenty mówiące o swobodzie grania, bezpiecznym marginesie czy lekkości w odtwarzaniu dotyczą tych wygodnych i stosunkowo łatwo osiąganych częstotliwości. Producenci nabierają wody w usta jak pytamy: kiedy 22cm zagra czysto 20Hz ze spadkiem 3dB z efektywnością 90dB? Kiedy? ? Takie mam marzenie. Kopułki grające 100kHz mnie nie interesują. 

Edytowane przez colcolcol
doprecyzowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam prośbę do kolegów, którzy mieli bliższe spotkania z tymi głośnikami. Napiszcie coś o o dźwięku z 26-tek revelatorów w wersji celulozowej i aluminiowej. Jeżeli nasuwają  Wam się przy okazji jeszcze jakieś inne szczególne spostrzeżenie i uznacie, że warto się nimi podzielić to również proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałeś nieprecyzyjne pytanie i dlatego nie dostaniesz jednoznacznej odpowiedzi.

Nie tylko głośniki decydują o dźwięku, ale sposób strojenia, rodzaj podziału (aktywny/pasywny), ilość i rodzaj głośników grających pozostałą część pasma oraz pomieszczenie. Z dużym uproszczeniem można prosić o opinię na temat hipotetycznych obrazów z konkretnych farb akwarelowych.

 

P. Andrzej z Akustyka polecił mi 26W w wersji aluminiowej. Od 10 lat nie mam pragnienia zmian, nic się nie urwało a czasami mocniej rozruszam zawieszenie ? . 22Hz, które z nich wyciągnąłem, są sporym wyzwaniem dla pomieszczenia. Pasmo 22-350 grają wystarczająco dynamicznie i przy tym niesamowicie czysto. Są idealne dla osób lubiących niski bas 20-30Hz, które można uzyskać w prosty sposób z 70 litrowego BR. Trudno je przesterować mocą a niskich częstotliwości poniżej strojenia (które mogłyby nim "telepać") trzeba się naprawdę naszukać. Tak nisko strojony, nie ma typowych wad BR, do których niektórzy są przyzwyczajeni i które błędnie definiują cechy takiego strojenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, colcolcol napisał:

Zadałeś nieprecyzyjne pytanie i dlatego nie dostaniesz jednoznacznej odpowiedzi.

Dzięki za odpowiedź

Pytanie jest otwarte, ukierunkowane na rodzaj materiału, jego sztywność tłumienie wewnętrzne i związane z nimi cechy dźwięku. Oczywiście z grubsza mogę sobie wyobrazić różnicę, ale może, ktoś to bardziej testował nausznie... Inne istotne spostrzeżenia użytkowników wg uznania.

Prośba - czy mógłbyś podzielić się informacją czy Twoja wersja jest 4 czy 8 omowa i jak strojona jest obudowa. Bez tych danych Twoja odpowiedź jest mało precyzyjna:). Jaki podział i filtr masz na tym wooferze? Jaki głośnik jest wyżej pasma?

P.S.

Twój komentarz o podziałach, strojeniach, obudowach, akustyce i akwarelach - zupełnie zbędny.

Edytowane przez Zwykły Drut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Wyobrazić można sobie wszystko, ale biorąc pod uwagę docelowe pasmo obsługiwane przez 26W, różnice w dźwięku między celulozą a amelinium" bardziej będą wynikały z budowy kolumny niż z materiału membrany.

Scan obchodzi w tym roku 50 lecie istnienia i tak jak wiele innych skandynawskich firm - jest chiński. Mogli iść własną ścieżką jak Saab i upaść a postawili na rozwój w zamian za "niewolę" - jak Volvo. 

Mogli uczcić jubileusz jakimś cudem technologicznym, może jeszcze to zrobią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 6.07.2020 o 13:18, colcolcol napisał:

Żaden. Bas zaczyna się od ~50Hz a one się kończą na tej częstotliwości. Minimum 18cm i wtedy obejmie choć gitarę basową...

pytałem który z tych dwóch, kupiłem 4434 i wiadomo że basu z piekła rodem nie będzie, colcolcol ten głośnik daje radę już w obudowie zamkniętej choć F3 wypada słabo, jestem spokojny (jeszcze nie sprawdziłem bo się wygrzewa) że w BR będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak sobie przeglądam data sheet'y - i może się nie znam ale na "papierze" 18 cm Elipticor to tak sobie wygląda w stosunku do Revelatora.

Elipticor 4 ohmy - Sd - mniejsze od Revelatora,  fs -wyższe (47Hz - a u Revelatora 34Hz ), charakterystyka zdecydowanie gładsza u Revelatora. Owszem efektywność Elipticora wyższa - ale na jakość brzmienia to sie nie przekłada.

Cena Elipticora 3,5 raza wyższa. Może to ktoś skomentować. 

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, babatular napisał:

Tak sobie przeglądam data sheet'y - i może się nie znam ale na "papierze" 18 cm Elipticor to tak sobie wygląda w stosunku do Revelatora.

Tak na papierze..

Sam płakałeś w naszym klubie, że robimy kolumny po 50 tys których nie da się posłuchać (pomijając fakt, że to były kolumny dla jednego konkretnego odbiorcy a nie dla szerokiej puli klientów) a teraz chcesz porównywać przetworniki na papierze. Widzę, że konsekwencja mocno zawodzi w Twoim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Yoshi_80 napisał:

Tak na papierze..

Sam płakałeś w naszym klubie, że robimy kolumny po 50 tys których nie da się posłuchać (pomijając fakt, że to były kolumny dla jednego konkretnego odbiorcy a nie dla szerokiej puli klientów) a teraz chcesz porównywać przetworniki na papierze. Widzę, że konsekwencja mocno zawodzi w Twoim przypadku.

      Nie bardzo chyba zrozumiałeś o co pytam. Ale zrzucam to na karb kiepskiej nocy i tego, że po przebudzeniu jeszcze nie doszedłeś do siebie. Mam Cię za inteligentnego gościa - więc niezrozumienienie mojego postu to raczej Twoja poranna niedyspozycja.

      Nic nie NAPISAŁEM o porównaniu brzmienia na podstawie data sheet'ów.  Coś Ci się pomyliło. Wypij kawę i dojdź do siebie - wtedy jeszcze raz spokojnie przeczytaj mój wpis - i odpowiedz merytorycznie. Otóż właśnie od Ciebie spodziewam się analizy tych parametrów - masz właściwą wiedzę by się do tego merytorycznie odnieść.

    Co mają data sheety do stwierdzenia faktu, że nie da się posłuchać kolumn za 50 tys - nie bardzo rozumiem.

   Rozumiem natomiast wydźwięk Twojego wpisu - a dopiekę trochę Babie - lubię takie utarczki, przepychanki słowne ale tym razem Ci to nie wyszło.

    Poza tym akurat w mojej osobie masz raczej sprzymierzeńca - tworzycie bardzo ładne kolumny (niektóre), na moich ulubionych głośnikach ( nie zawsze), ciekawie je opisujecie i super zdjęcia robicie ( nie wszystkich kolumn) - w dodatku sensownie wyceniacie swoje produktu - z mojego punktu widzenia te cechy to zalety.

 Na ten przykład podoba mi się ta kolumna 3-way z Illuminatorem 3004, 15 i 18ką Revelatora w jasnej okleinie pokazana na FB. Będzie jakiś opis na stronie z podaną ceną ?

 

P.S. ASURA - lajkując Twój wpis też chyba jeszcze śpi bo nie bardzo ogarnął chyba co napisałeś

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie Twoja nadmiernie rozbudowana troska o moje poranne samopoczucie. Dziękuję ale to jest zupełnie niepotrzebne. Fajnie, że Ci się podobają nasze konstrukcje, doceniam, zupełnie bezinteresownie bo zdaję sobie sprawę, że klienta z Ciebie nie będzie. 

Moja odpowiedź była jak najbardziej na temat. Wyciągasz jakieś z tyłka wzięte wnioski na podstawie 2 czy 3 parametrów z karty katalogowej. Jakby wystarczyło porównać SD i fs aby określić który głośnik jest lepszy to świat audio byłby niezwykle prosty. Byle laik w 1 dzień posegregował by wszystkie głośniki od najlepszego do najgorszego. Wystarczy formuła w excelu i gotowe.

Napisałeś post z góry założoną tezą i czekasz aż ktoś Ci zacznie przytakiwać. Nic takiego nie nastąpi bo zabawa w Twoją grę w porównywanie wybranych parametrów z kart katalogowych jest bez sensu. Nikt doświadczony tak nie robi. Głośniki mają przede wszystkim grać a to Ellipticor bez dwóch zdań robi lepiej od Revelatora. Ale tego nie da się w żaden sposób opisać w kartach katalogowych bo w tym celu należy posłuchać. Czego oczywiście nie robisz, co akurat mnie nie dziwi bo Ellipticory to wciąż rzadkość.

Jeżeli uważasz, że Revelator jest lepszy to go kup. Na pewno będziesz zadowolony bo to fajny przetwornik.  Ellipticory zostaw "frajerom" co chcą płacić 3,5 x więcej za wg Ciebie gorszy głośnik.

A tak na zdrowy rozsądek. Myślisz, że taka firma jak Scan Speak po ok 20 latach od wydania serii revelator robi regres technologiczny,  jakościowy i jednocześnie skok na kasę. Wypuszcza 3,5x droższy głośnik który jest jednocześnie gorszy. Serio ? A cały świat jest ślepy i głuchy i każdy kto miał z Ellipticorami do czynienia tego nie dostrzega albo jest kupiony przez Scana ale Ty to widzisz po porównałeś SD i fs :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Yoshi_80 napisał:

Wyciągasz jakieś z tyłka wzięte wnioski na podstawie 2 czy 3 parametrów z karty katalogowej.

tzn jakie wnioski ?

 

3 godziny temu, Yoshi_80 napisał:

Napisałeś post z góry założoną tezą

tzn. z jaką tezą?

3 godziny temu, Yoshi_80 napisał:

Jeżeli uważasz, że Revelator jest lepszy

Gdzie tak napisałem?

Wyraźnie napisałem że tak sobie wygląda "na papierze". Bardziej spodziewałem się z Twojej strony zwrócenia uwagi na inne parametry głośnika - w których Elipticor ma przewagę nad Revelatorem - "na papierze". Parametry to są obiektywne czynniki.  Odsłuch - to czynnik subiektywny.

Elipticora słyszałem dwa razy - raz na AS w konstrukcji Megalith Audio, drugi raz w konstrukcji DIY. W obu przypadkach czterech liter mi nie urwało - ale nie wyciągam z tego daleko idących wniosków - bo żeby takie wyciągnąć to musiałbym miec u siebie konstrukcję na Elipticorach i to jeszcze wykonaną przez utalentowanego konstruktora.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 A Ty się spinasz. po co ? Zastanawia mnie fakt ceny - to prawda. Co takiego Scan wymyslił ( a cenię Scana najbardziej ze wszystkich producentów głośników) w tym Elipticorze że kosztuje 3,5 razy więcej od Revelatora. Membrana z celulozy - to juz chyba było, magnes neodymowy - to juz chyba było, cewka w kształcie jaja - to już chyba było ( jakiś złoty Audax ).

W czym i gdzie ten postęp technologiczny ? Ja nie mam takiej wiedzy technicznej jak Ty więc liczyłem że mnie troszkę oświecisz.  A Ty sie spinasz........

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, slawek.xm napisał:

dzięki swojej postawie nikt rozsądny nie chce już z Tobą wchodzić w polemiki, a już na pewno tłumaczyć Ci zawiłości techniczne

e tam, jak ktoś nie ma spiny to wchodzi. Sławek ty raczej technikalia też ogarniasz więc zamiast uskarżać się  na mnie - napisz co takiego wyjątkowego w tych technicznych parametrach ma Elipticor w stosunku do Revelatora.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baba, ciężko to się czyta 

Najpierw piszesz o danych technicznych, potem że cię to nie interesuje, potem znów czepiasz się postępu technologicznego, a w sumie jego braku i wracamy do sedna. Niestety dźwięku nie zmierzysz cyframi i postępem technologicznym, przecież yoshi ci ładnie wytłumaczył. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, rafal735r napisał:

Baba, ciężko to się czyta 

Najpierw piszesz o danych technicznych, potem że cię to nie interesuje, potem znów czepiasz się postępu technologicznego, a w sumie jego braku i wracamy do sedna. Niestety dźwięku nie zmierzysz cyframi i postępem technologicznym, przecież yoshi ci ładnie wytłumaczył. 

Ale co ciężko ? Zadałem pytanie odnośnie data sheet' ow i porównania parametrów Elipticora i Revelatora. Wy dorabiacie  do tego swoje tezy i domysły - a nikt nie odpowiada na proste pytanie. Yoshi sugeruje postęp technologiczny w Scan Speaku - to ja się pytam gdzie ta technologiczna innowacja ?

Gdzie napisałem, że mnie dane techniczne nie interesują?

Jak pytam o parametry techniczne - wy odpowiadacie ale liczy sie jakosc dźwięku.

Jak pytam DIYowca - ale co z dźwiękiem i jego jakością - on odpowiada mi ale wykresy i parametry są ok.

 

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, babatular napisał:

Yoshi sugeruje postęp technologiczny w Scan Speaku - to ja się pytam gdzie ta technologiczna innowacja ?

Karta katalogowa podaje najbardziej istotne dane z punktu widzenia aplikacyjnego, resztę sobie usłyszysz i już. Pasuje brzmienie i cena to wchodzisz w to, jak nie to nie. Jeżeli dla Ciebie to za mało to pisz do Scan Speaka i pytaj się gdzie ten postęp bo Ty uważasz że ludzi nabijają w butelkę. Może ci odpowiedzą.

Poza tym na chłopski rozum co z tego jakby Ci Scan napisął ze zrobili postęp w cewce , magnesie, zawieszeniu, membranie itd. Czy to w jakimkolwiek stopniu by Ci przybliżyło brzmienie tego głośnika ? NIE. Po prostu bijesz piane dla samego bicia. Mierzi Cię cena tego głośnika, nie możesz tego przeboleć i próbujesz dorabiać teorie żeby tylko udowodnić jak to wujowy jest ten ellipticor. 

Tak jak koledzy piszą, ciężko się czyta to w tym co piszesz widać tzw upór maniaka.  

Zamiast tu siedzieć i pieprzyć te głupoty wysiliłbyś się i poszukał w internecie informacji to byś znalazł całkiem sporo. Bez problemu można znaleźć np pomiary zniekształceń gdzie widać jak na dłoni postęp jaki zaszedł miedzy Revelatorem a Ellipticorem. Można znaleźć też inne informacje. Do dzieła.

 

Edytowane przez Yoshi_80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.