Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  142 członków

Scan Speak Klub
IGNORED

Klub Scan speak


colcolcol

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, meloV8 napisał:

Pomiary dają nam pogląd na problemy jakich ucho może nie wychwycić lub może je blednie analizować, co w długoterminowym odsłuchu może być przez nasz słuch i mózg zaakceptowane jako prawidłowe i właściwe. Dobrze wykonane pomiary dają nam ogromna pomoc w procesie projektowania zwrotnicy, bez znaczenia czy to projektowanej na żywca, czy wstępnie za pomocą CAD. Nasz słuch i możliwości systemów pomiarowych świetnie się uzupełniają i byłoby głupotą upierać się na wyłącznie jednym z nich.  Choć nie jestem zwolennikiem szukania sobie wszelkiego rodzaju guru, ale warto przypomnieć o słowach Linkwitza, który powtarzał, że nie zaczyna odsłuchu swoich projektów, do póki od strony pomiarowej nie osiągają założonych cech i właściwości. Pomiary są niezbędnym elementem projektowania, a to ile są w stanie pokazać i powiedzieć o dźwięku, zależy wyłącznie od wiedzy i doświadczenia osoby, którą podejmuje się ich odczytywania i analizowania.

 

Nie znam ŻADNYCH świetnie brzmiących kolumn gdzie o ostatecznym rodzaju brzmienia zdecydowałyby pomiary. Najlepsi konstruktorzy czasami wprost przyznają że o końcowym brzmieniu zdecydował odsłuch - nawet kosztem odstępstw od wiedzy inżynieryjnej i pomiarowej.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, babatular napisał:

Nie znam ŻADNYCH świetnie brzmiących kolumn gdzie o ostatecznym rodzaju brzmienia zdecydowałyby pomiary. Najlepsi konstruktorzy czasami wprost przyznają że o końcowym brzmieniu zdecydował odsłuch - nawet kosztem odstępstw od wiedzy inżynieryjnej i pomiarowej.

Do póki nie przestawisz konkretnego przypadku, jego pomiaru, modyfikacji i końcowych analiz, to Twój wpis jest tylko pustym sloganem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze was panowie DIYowcy

nie rozśmieszajcie mnie - co chcecie analizować ???

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, meloV8 napisał:

Tego się spodziewałem. Dużo bablania i zero konkretów.

Ale jaki chcesz konkret - Barletta w ostatniej fazie  słucha, Wolf na końcu słucha i to decyduje o końcowym brzmieniu, a ma bardzo wyrafinowane systemy pomiarowe, w Dynaudio w Jupiterze mierzą i mierzą, a potem i tak dostrajają "na ucho". Serblin to już w ogóle na ucho, Rainer Weber inżynier z krwi i kości - a i tak odsłuch decyduje. Nawet niespecjalnie ceniony przez mnie Shaw - inżynier - stroi finalnie w domu na ucho. Jim Thiel palił fajkę i dostrajał słuchając  w domu

10 minut temu, jbmar napisał:

Babatular, bez Ciebie to forum byłoby nudne:) Serio!

Wiem o tym. Jestem jak powiew świeżości w stęchłej piwnicy.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, babatular napisał:

prosze was panowie DIYowcy

nie rozśmieszajcie mnie

tak serio to doceń ,ze od nas możesz sie ciekawych rzeczy dowiedzieć, bo konstruktorzy firm komercyjnych nic Ci nie powiedzą

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, babatular napisał:

Ale jaki chcesz konkret - Barletta w ostatniej fazie  słucha, Wolf na końcu słucha i to decyduje o końcowym brzmieniu, a ma bardzo wyrafinowane systemy pomiarowe, w Dynaudio w Jupiterze mierzą i mierzą, a potem i tak dostrajają "na ucho". Serblin to już w ogóle na ucho, Rainer Weber inżynier z krwi i kości - a i tak odsłuch decyduje. Nawet niespecjalnie ceniony przez mnie Shaw - inżynier - stroi finalnie w domu na ucho. Jim Thiel palił fajkę i dostrajał słuchając  w domu

Ah, bo Tobie się wydaje, że ktoś kto opiera swoja prace o wiele, rożnych pomiarów, kończy swoją robotę w momencie jak mu się ładne wykresy na ekranie pojawia i już nic nie trzeba słuchać... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, slawek.xm napisał:

tak serio to doceń ,ze od nas możesz sie ciekawych rzeczy dowiedzieć, bo konstruktorzy firm komercyjnych nic Ci nie powiedzą

Dla mnie gadanie kończy się wraz z odsłuchem. A na razie to w/w przeze mnie konstruktorzy są poza zasięgiem domorosłych majsterkowiczów.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, babatular napisał:

A na razie to w/w przeze mnie konstruktorzy są poza zasięgiem domorosłych majsterkowiczów.

No dobra, to weźmy z tego grona Wolfa z Magico ( bo chyba o tym piszesz ). Wiesz w jaki sposób przebiega proces projektowania zwrotnicy każdego Magico? Każda kolumna jest opomiarowana systemem Klippel'a, następnie pomiary głośników w obudowie są przeniesione do systemu CAD, w którym projektowana jest wirtualna zwrotnica pasywna. Zwrotnica zaprojektowana w tym środowisku, jest następnie przepuszczana przez wielokanałowa kartę dźwiękowa, do zewnętrznych wzmacniaczy mocy. Wolf odsłuchuje zaprojektowane zwrotnice pasywne bez ich fizycznych elementów, bo program generuje kształt transmisji filtrów do wzmacniaczy. Dzięki temu może w locie odsłuchać dziesiątki schematów filtracji bez wpinania w tor ani jednego elementu pasywnego. Jak już znajdzie wg niego najlepiej brzmiącą filtrację, to budowana jest zwrotnica z elementów pasywnych, które będą odpowiadały parametrom tej wirtualnej zwrotnicy. Teraz zaczyna się dostrajanie zwrotnicy, dopasowanie elementów i tak dalej. Ukończony system jest ponownie mierzony za pomocą robota Klippela, który może wykonywać kilka tysięcy pomiarów z rożnych miejsc w przestrzeni.  Ten pomiar wygląda tak :

 

 

Wolf to akurat jest przykładem ultra inżynierskiego podejścia oraz przywiązania do osiągania jak najlepszych pomiarów, o jak najbardziej liniowej charakterystyce, możliwie najniższych zniekształceniach, o możliwie najlepszych charakterystykach kątowych i tak dalej. Naprawdę Ci się wydaje, że to wszystko jest możliwe tylko dzięki przepinaniu kondensatorków i paleniu fajki?

Alan z Harbetha w zakresie projektowania ma podobne podejście, mimo że jego produkty, to kompletnie inny świat niż Magico, ale nie ma wywiadu, w którym nie chwaliłby się od ilu lat używa systemów CAD i dokładnych pomiarów. Nazywają go tez gościem, który obala wiele audiofilskich mitów, choćby patrząc na jakość użytych elementów w jego zwrotnicach...

 

Śmiejesz się z diyowcow, ale nie masz pojęcia, że my używamy podobnych narzędzi i technik mimo, że nie dysponujemy takimi możliwościami i kasa jak firmy typu Magico. Jednak najważniejsze jest to, że coś robimy, uczymy się, tworzymy, a Ty tylko gadasz jakieś farmazony.

Edytowane przez meloV8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, meloV8 napisał:

No dobra, to weźmy z tego grona Wolfa z Magico ( bo chyba o tym piszesz ). Wiesz w jaki sposób przebiega proces projektowania zwrotnicy każdego Magico? Każda kolumna jest opomiarowana systemem Klippel'a, następnie pomiary głośników w obudowie są przeniesione do systemu CAD, w którym projektowana jest wirtualna zwrotnica pasywna. Zwrotnica zaprojektowana w tym środowisku, jest następnie przepuszczana przez wielokanałowa kartę dźwiękowa, do zewnętrznych wzmacniaczy mocy. Wolf odsłuchuje zaprojektowane zwrotnice pasywne bez ich fizycznych elementów, bo program generuje kształt transmisji filtrów do wzmacniaczy. Dzięki temu może w locie odsłuchać dziesiątki schematów filtracji bez wpinania w tor ani jednego elementu pasywnego. Jak już znajdzie wg niego najlepiej brzmiącą filtrację, to budowana jest zwrotnica z elementów pasywnych, które będą odpowiadały parametrom tej wirtualnej zwrotnicy. Teraz zaczyna się dostrajanie zwrotnicy, dopasowanie elementów i tak dalej. Ukończony system jest ponownie mierzony za pomocą robota Klippela, który może wykonywać kilka tysięcy pomiarów z rożnych miejsc w przestrzeni.  Ten pomiar wygląda tak :

 

 

Wolf to akurat jest przykładem ultra inżynierskiego podejścia oraz przywiązania do osiągania jak najlepszych pomiarów, o jak najbardziej liniowej charakterystyce, możliwie najniższych zniekształceniach, o możliwie najlepszych charakterystykach kątowych i tak dalej. Naprawdę Ci się wydaje, że to wszystko jest możliwe tylko dzięki przepinaniu kondensatorków i paleniu fajki?

Alan z Harbetha w zakresie projektowania ma podobne podejście, mimo że jego produkty, to kompletnie inny świat niż Magico, ale nie ma wywiadu, w którym nie chwaliłby się od ilu lat używa systemów CAD i dokładnych pomiarów. Nazywają go tez gościem, który obala wiele audiofilskich mitów, choćby patrząc na jakość użytych elementów w jego zwrotnicach...

 

Śmiejesz się z diyowcow, ale nie masz pojęcia, że my używamy podobnych narzędzi i technik mimo, że nie dysponujemy takimi możliwościami i kasa jak firmy typu Magico. Jednak najważniejsze jest to, że coś robimy, uczymy się, tworzymy, a Ty tylko gadasz jakieś farmazony.

Ale się napociłeś z tym Wolfem. A Alon po tych hiper pomiarach słucha, słucha i jeszcze raz słucha.

Od przepinania kondów to ty jesteś - nie ja. Coś Ci się pomylilo. 

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, S0nic napisał:

Polecam nowy typ filtracji!

Filtr babatulara, efekty są niesamowite, dodaje przejrzystości i jakości w całym paśmie akustycznym.

Tak wygląda zwrotnica:

"Wybrano ignorowanie zawartości dodanej przez babatular"

O i ty sie tu napatoczyłeś. Czytaj i sie ucz. Wyjdzie ci to na dobre.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, babatular napisał:

Ale się napociłeś z tym Wolfem.

Nie dla Ciebie, tylko dla forum, bo pewnie dla wielu osób będzie to niezła ciekawostka.  Z Tobą nie ma czym rozmawiać, bo jesteś tylko zwykłym lamerem i bucem, co pokazałeś w wielu innych tematach.

Szkoda mojego czasu i miejsca serwerowni na dalsza dyskusje z Tobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, meloV8 napisał:

Nie dla Ciebie, tylko dla forum, bo pewnie dla wielu osób będzie to niezła ciekawostka.  Z Tobą nie ma czym rozmawiać, bo jesteś tylko zwykłym lamerem i bucem, co pokazałeś w wielu innych tematach.

Szkoda mojego czasu i miejsca serwerowni na dalsza dyskusje z Tobą.

No ładnie. Naprawde pieknie. Ale styl i klasa. Rozumiem  że z  podobnym wyrafinowaniem jak mnie obrażasz - stroisz kolumny.

I pomyśleć że to się dzieje na forum o audio w wątku o jakichś tam głośnikach...

Nie podoba Ci się moje jasne i zdecydowane stanowisko w wielu kwestiach ??? Ale dlaczego ? Mam swoje zdanie, wyrażam go w sposób zdecydowany, jasny i precyzyjny. To ci przeszkadza, że nie ma u mnie miejsca na ściemnianie, audiofilską głupotę, bajki, stereotypy i uprzedzenia ? To ci przeszkadza że w bezkompromisowy sposob definiuje i obnażam wiele szamaństwa w audio ????

 

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Gdy emocje już opadną
Jak po wielkiej bitwie kurz..."

a tymczasem Scan zaprezentuje lada tydzień nową wysokotonówkę.

Osobiście czekam na 12 cm z nowej serii i być może, zmotywuje mnie to liftingu mojej sekcji Ś/W. Jestem przekonany o skoku jakościowym. Oby tylko przyszłe 12 cm średnicy dało się ciąć w okolicach 350Hz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, colcolcol napisał:

"Gdy emocje już opadną
Jak po wielkiej bitwie kurz..."

a tymczasem Scan zaprezentuje lada tydzień nową wysokotonówkę.

Osobiście czekam na 12 cm z nowej serii i być może, zmotywuje mnie to liftingu mojej sekcji Ś/W. Jestem przekonany o skoku jakościowym. Oby tylko przyszłe 12 cm średnicy dało się ciąć w okolicach 350Hz...

Dlaczego jesteś fanem 12cm średniaków?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, colcolcol napisał:

Oby tylko przyszłe 12 cm średnicy dało się ciąć w okolicach 350Hz...

bardzo poważnie przemyśl 4-way z takim głośnikiem, wypełnienie niskiego środka osiemnastką jest warte grzechu a znów duży woofer cięty tak wysoko moze nie dac tej szybkości i świetnej barwy

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz, 12 cm pasuje do obudowy, którą lubię ? a dwa, gdzieś przeczytałem o optymalnych średnicach dla głośników średniotonowych i tak zostało, tego się trzymam.

Czy brak dynamiki 26W nie wynika raczej ze strojenia na dole? Górny podział ma (chyba) na to niewielki wpływ. Barwa aluminiowego 26W w tym zakresie jest Ok. Chętnie rezygnuję z prędkości 18 cm Revelatorów w zamian za niskie pomruki ?

troelsgravesen.dk/Ellipticor-3.htm

? Kusi dobre opracowanie. Odnośnik jest nawet na oficjalnej stronie Scan Speaka. Zrobienie takiego klona jest w zasięgu moich możliwości a dodatkowo już dawno myślałem o 32W. Ten projekt eży na półce z marzeniami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, colcolcol napisał:

Raz, 12 cm pasuje do obudowy, którą lubię ? a dwa, gdzieś przeczytałem o optymalnych średnicach dla głośników średniotonowych i tak zostało, tego się trzymam.

Czy brak dynamiki 26W nie wynika raczej ze strojenia na dole? Górny podział ma (chyba) na to niewielki wpływ. Barwa aluminiowego 26W w tym zakresie jest Ok. Chętnie rezygnuję z prędkości 18 cm Revelatorów w zamian za niskie pomruki ?

troelsgravesen.dk/Ellipticor-3.htm

? Kusi dobre opracowanie. Odnośnik jest nawet na oficjalnej stronie Scan Speaka. Zrobienie takiego klona jest w zasięgu moich możliwości a dodatkowo już dawno myślałem o 32W. Ten projekt eży na półce z marzeniami ?

Ale w tym projekcie nie ma 12 cm średniotonowca :)

 

Projekt na elipticorach jest na pewno warty zrealizowania, tylko subbas do przodu proszę, fajnie będzie wyglądał :)

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak krawiec kraje, jak... chciałoby się rzec, troels wykorzystał to co jest ze średnicy z nowej serii na rynku. Na 100% zapoda tam coś mniejszego, jak będzie dostępne. A wtedy ja... he he

Ps Wydaje się oczywiste, że zmiana Revelatora na najnowszą serię będzie skokiem jakościowym, moje Iluminatory są trochę nowszą generacją i grają jak mogą... już 10 lat.

Edytowane przez colcolcol
kontynuowanie dywagacji :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, colcolcol napisał:

? Kusi dobre opracowanie. Odnośnik jest nawet na oficjalnej stronie Scan Speaka. Zrobienie takiego klona jest w zasięgu moich możliwości a dodatkowo już dawno myślałem o 32W. Ten projekt eży na półce z marzeniami

to zdejmij z tej pólki i połóz na górze wszystkiego co masz do zrobienia i zacznij małymi kroczkami ale do przodu

u mnie zamiast 32w graja dwa sb34 , a zamiast 21we/8 jest wersja 4 omowa i inna obudowa

ale filozofia projektu taka sama ?

 

20 minut temu, colcolcol napisał:

zapoda tam coś mniejszego jak będzie dostępne. A wtedy ja... he he

nie wiem czy wobec 18we jest sens czekać na 12cm, chyba lepiej dać supertweeter z podziałem w ostatniej oktawie do Ellipticor3

osiemnastka to naprawdę rasowa średniotonówka przez przypadek lub marketing nazwana midwooferem

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, S0nic napisał:

Projekt na elipticorach jest na pewno warty zrealizowania, tylko subbas do przodu proszę, fajnie będzie wyglądał ?

to jest bardzo dobra rada i nie tylko z powodu wyglądu ale również wrażeń dźwiękowych

u mnie jeden sb jest w spodzie a drugi na froncie kolumny, dwa z przodu to już optycznie dla mnie byłoby za dużo ?

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 pytania:

 

1) 18cm vs 12cm dynamika zdecydowanie po stronie 18cm?
2) czy te elipticory nadają się do OZ?

 

Sławek, dlaczego nie wrzuciłeś 15" x1 audio technology subiszcza? To taki scan speak tylko 15" :)

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, S0nic napisał:

Sławek, dlaczego nie wrzuciłeś 15" x1 audio technology subiszcza? To taki scan speak tylko 15" ?

ze względu na niższe zejście w mniejszej obudowie mojego ukladu, a jest to system bierny

 

10 minut temu, S0nic napisał:

czy te elipticory nadają się do OZ?

oczywiście, pod warunkiem uzupełnienia zakresu  basu odpowiednim głośnikiem

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, slawek.xm napisał:

ze względu na niższe zejście w mniejszej obudowie mojego ukladu, a jest to system bierny

 

oczywiście, pod warunkiem uzupełnienia zakresu  basu odpowiednim głośnikiem

A to nie jest tak, że niektóre głośniki są lepiej predysponowane do OZ a inne do BR?

Biorąc pod uwagę np parametr EBP.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, slawek.xm napisał:

osiemnastka to naprawdę rasowa średniotonówka przez przypadek lub marketing nazwana midwooferem

Mówisz o 18 cm Elipticorze ?

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.