Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  142 członków

Scan Speak Klub
IGNORED

Klub Scan speak


colcolcol

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, slawek.xm napisał:

u mnie zamiast 32w graja dwa sb34 , a zamiast 21we/8 jest wersja 4 omowa i inna obudowa

ale filozofia projektu taka sama ?

 

A przypomnij Slawku:

1 - w jakim metrażu grają Twoje 2 x sb34 na stronę ?

2 - Czy miałeś szansę napędzać je aktywnie ?

3 - Grało lepiej ? Gorzej ?

4 - Czyli rozumiem, że masz " typową " cztero drożną w 100% pasywną kolumnę na stronę ?

5 - Jaki sprzęt trzeba mieć aby całą taką kolumnę wysterować ?  

Pozdrowienia !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. nie ma co przypominać bo nigdy o tym nie pisałem

2. tak, dokładałem do elli tylko jeden sb34 z aktywnym podzialem i nie było lepiej, bylko inaczej, postanowlem zrobic układ bierny i póki co spojnośc na jedny m wzmacniaczu jest znakomita

nie napędzałem jednej kolumny dwoma takimi samymi wzmacniaczami stąd może dla mnie wynikał brak ideału

3.inaczej i mniej spójnie , ale róznice sa baaardzo delikatne

korekcja pasma sprowadza bas w najniższe rejestry szczegolnie istotne dla muzyki elekronicznej

jesli ktoś słucha głownie takiej muzyki, to warto przeanalizować podział aktywny

4.tak, z tym ,że nie jest ona typowa bo impedancja jej jest mordercza dla wiekszości wzmacniaczy nie do zaakceptowania

jedyny ktory z fabrycznych konstrukcji dałby radę to Gryphon Mephisto

5 komuny sa napedznae końcówkami   (monobloki) w formie wtórników mocy Pull-Push bez wzmocnienia napięciowego z 12 parami mosfetow komplementarnych na trafach 3,5kW sztuka , mojej konstrukcji ale wg pomysłu Nelssona Passa

sygnał audio dostaja z przedwzmacniacza mojej autorskiej konstrukcji na kt88

 

 

3 godziny temu, babatular napisał:

Mówisz o 18 cm Elipticorze ?

tak

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, S0nic napisał:

A to nie jest tak, że niektóre głośniki są lepiej predysponowane do OZ a inne do BR?

Biorąc pod uwagę np parametr EBP.

tak głosniki o qtc do ok 0,3 nadaja sie do bas reflex ale nic nie stoi na przeszkowiedze zaaplikowac je w CL

glosniki o qtc od ok 0,35-0,45 do obudowy zamknietej

od 0,4 do 0,5 moga być też do linii transmisyjnej

powyżej tych wartości najczęściej do odgród, dipoli

mozna tez zmieniac dobroc głosnika rezystancja szeregową i aplikować wg wlasnego pomysłu

lub znając mozliwości danego głosnika wykorzystywac go do wąskich specjalizacji w pasmie ktory przetwarza najlepiej

lub zaaplikować  np głosnik do bas reflex o sporej mocy i silnym ukladzie magnetycznym w obudowie zamknietej i skorygowac pasmo do odpowiedniego zejścia i spl przy napedzeniu oddzielnym wydajnym wzmacniaczem tak mozna zrobic fajny projekt suba o znakomitej jakości dźwieku

lub dać kilka głosników subowych w CL i zaczynając wcześnie filtrację uzyskac bardzo niskie zejście i średnie spl dla całej kolumny, tak robi np Magico

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, slawek.xm napisał:

 

 

 

tak

Masz rację. 18 cm Elipticor to super średniotonowy.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, slawek.xm napisał:

tak głosniki o qtc do ok 0,3 nadaja sie do bas reflex ale nic nie stoi na przeszkowiedze zaaplikowac je w CL

glosniki o qtc od ok 0,35-0,45 do obudowy zamknietej

od 0,4 do 0,5 moga być też do linii transmisyjnej

powyżej tych wartości najczęściej do odgród, dipoli

mozna tez zmieniac dobroc głosnika rezystancja szeregową i aplikować wg wlasnego pomysłu

lub znając mozliwości danego głosnika wykorzystywac go do wąskich specjalizacji w pasmie ktory przetwarza najlepiej

lub zaaplikować  np głosnik do bas reflex o sporej mocy i silnym ukladzie magnetycznym w obudowie zamknietej i skorygowac pasmo do odpowiedniego zejścia i spl przy napedzeniu oddzielnym wydajnym wzmacniaczem tak mozna zrobic fajny projekt suba o znakomitej jakości dźwieku

lub dać kilka głosników subowych w CL i zaczynając wcześnie filtrację uzyskac bardzo niskie zejście i średnie spl dla całej kolumny, tak robi np Magico

 

Czyli to nie jest tak, że dane głośniki zagrają b. dobrze w OZ a inne tragicznie, no i na odwrót (qtc koło 0,3)? Sporo głośników z qtc w okolicy 0,3 ma szanse zagrać tu i tu dobrze?

Pytanie czy głośnik o qtc około 0,4 będzie rewelacyjnie grał w OZ,? Parametrami jest do tego stworzony.

 

Wiem, że nie moge patrzeć tylko na 1 parametr i wiem też, że powinno się konkretnego zestawienia posłuchać ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, S0nic napisał:

Czyli to nie jest tak, że dane głośniki zagrają b. dobrze w OZ a inne tragicznie, no i na odwrót (qtc koło 0,3)? Sporo głośników z qtc w okolicy 0,3 ma szanse zagrać tu i tu dobrze?

jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego ?

z głosnikami o qtc ok 0,3-0,33 jest ten problem, że w zamknietej maja słabe zejście a w bas refleksie rezonans obudowy rozmywa definicję basu

koniec końców zmniejsza się objetośc br by poprawić szybkośc ale wtedy nie ma zejścia i różnice między br a cl nie są duże, tym bardziej gdy dla dobrego impulsu stroimy mniejsza obudowę w rezonans głośnika

co daje długi tunel i rezonanse tego tunelu wpływające na pasmo srednicy

potem próbujemy je wytłumić zmniejszając przy okazji wydajność br i zarazem spl

po ktorejś takiej próbie dochodzimy do wniosku ,że może jednak obudowa zamknieta, dajemy qtc 0,5 i mamy fajny impuls niskie w miare zejście ale spl do dupy, dokładamy drugi głosnik i jedziemy od nowa itd

 

to tylko próbki pracy z głosnikami , najlepiej miec mozliwość przetestowania głosnika w wielu obudowach wariantach filtracji i na koniec wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie

to długi i zmudny proces , bo każda sytuacje trzeba odsłuchać i najlepiej w pozycji z glosnikami pracującymi od góry i od dołu

stworzyć dobry projekt to naprawdę wymaga duzo czasu, a i tak zawsze może być lepiej ?

 

17 minut temu, S0nic napisał:

Pytanie czy głośnik o qtc około 0,4 będzie rewelacyjnie grał w OZ,? Parametrami jest do tego stworzony.

wszystko zależy od głośnika

np dla średniej półki cenowej ten basu nie ma za dużo

https://loudspeakershop.eu/glosnik-aurum-cantus-ac-250sw-p-1810.html

ale ten jest niezły w kategorii jakość dźwięku/cena

https://www.blackdotaudio.eu/glosnik-sb-acoustics-sb34nrx75-6-12-p-639.html

głosniki z takim qts potrzebuja naprawdę dużej obudowy i nie każdy ma ochote na wstawianie sobie lodówki do salonu

tu dobrze opracowany projekt na tym głosniku

http://www.zaphaudio.com/SB12.3/

 

 

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analizowanie samego Qts bez kontekstu jakim jest fs głośnika nie ma sensu. To te dwa parametry decydują o tym jak niskie będzie zejście. Oczywiście jest kwestia aplikacji ale to jest rzecz wtórna wynikająca właśnie z parametrów TS czy modelu strojenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, S0nic napisał:

Czy te zasady obowiązują również głośniki średniotonowe w kolumnach 3 drożnych? Czy tam pole manewru z uwagi na głośnik basowy jest większe?

 

To zależy od aplikacji. Teoretycznie zasada powinna obowiązywać identyczna jak dla basowych ale z uwagi na to, że głośniki średniotonowe mają zwykle filtr górnoprzepustowy to trochę zmienia postać rzeczy. Tam gdzie parametry TS i rodzaj obudowy mają znaczenie, to często głośnik średniotonowy jest już mocno odfiltrowany i de facto nie ma znaczenia jaki zastosowałeś typ obudowy i jakie parametry TS ma przetwornik. Z tego powodu najprościej jest zastosować obudowę zamkniętą.
Jednak w jakiś specyficznych aplikacjach np bardzo niskiego podziału, aplikacja głośnika oraz jego parametry mogą mieć już duże znaczenie. 
Oczywiście w kontekście doboru wielkości obudowy warto to sprawdzić i odpowiednio dobrać litraż tak aby głośnik średniotonowy miał optymalne warunki pracy. Ja jestem zdania, że lepiej jest dać za duży litraż niż za mały. Bo za duży w niczym nie przeszkadza, filtr górnoprzepustowy i tak zabezpiecza głośnik przed nadmiernym jego obciążeniem. Po filtracji nie ma możliwości aby dało się zmusić głośnik do osiągnięcia granicznych wychyleń bo wraz z rosnącą częstotliwością moc potrzebna do wychylenia głośnika o zadaną wartość idzie (o ile dobrze pamiętam) wykładniczo. Więc wychylenie o 3mm sygnałem 50Hz nie jest wielkim kłopotem ale te same 3mm na 100 czy 200Hz może wymagać mocy większej niż jest w stanie przyjąć cewka głośnika. Dlatego przy typowych częstotliwościach podziału prędzej spalimy taki głośnik niż przekroczymy jego Xmax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Yoshi_80 napisał:

To zależy od aplikacji. Teoretycznie zasada powinna obowiązywać identyczna jak dla basowych ale z uwagi na to, że głośniki średniotonowe mają zwykle filtr górnoprzepustowy to trochę zmienia postać rzeczy. Tam gdzie parametry TS i rodzaj obudowy mają znaczenie, to często głośnik średniotonowy jest już mocno odfiltrowany i de facto nie ma znaczenia jaki zastosowałeś typ obudowy i jakie parametry TS ma przetwornik. Z tego powodu najprościej jest zastosować obudowę zamkniętą.
Jednak w jakiś specyficznych aplikacjach np bardzo niskiego podziału, aplikacja głośnika oraz jego parametry mogą mieć już duże znaczenie. 
Oczywiście w kontekście doboru wielkości obudowy warto to sprawdzić i odpowiednio dobrać litraż tak aby głośnik średniotonowy miał optymalne warunki pracy. Ja jestem zdania, że lepiej jest dać za duży litraż niż za mały. Bo za duży w niczym nie przeszkadza, filtr górnoprzepustowy i tak zabezpiecza głośnik przed nadmiernym jego obciążeniem. Po filtracji nie ma możliwości aby dało się zmusić głośnik do osiągnięcia granicznych wychyleń bo wraz z rosnącą częstotliwością moc potrzebna do wychylenia głośnika o zadaną wartość idzie (o ile dobrze pamiętam) wykładniczo. Więc wychylenie o 3mm sygnałem 50Hz nie jest wielkim kłopotem ale te same 3mm na 100 czy 200Hz może wymagać mocy większej niż jest w stanie przyjąć cewka głośnika. Dlatego przy typowych częstotliwościach podziału prędzej spalimy taki głośnik niż przekroczymy jego Xmax.

Jaki podział można uznać jako bardzo niski w 3 drożnej kolumnie? Mowa oczywiście o podziale średniak vs woofer. Chodzi o zastosowanie dużego, sztywnego głośnika basowego w 3 drożnej kolumnie przy niskim podziale. Czy np przy podziale około 100Hz średniak w OZ powinien już mieć odpowiednie parametry pasujące do OZ?

E: wiem, ze to bardzo ogólne ale mi to sporo wytłumaczy ?

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz , można w sumie powiedzieć, że ten problem to taki problem którego de facto nie ma. Zwykle jest tak, że jak się chce robić bardzo niski podział pasma czyli np 100Hz albo niżej to nie stosuje się do tego celu małych sredniotnowców ale coś co ma 6-8"cm a takie głośniki zwykle bez problemu radzą sobie z takim pasmem. Oczywiście warto wrzucić parametry rozpatrywanego głośnika w program i zobaczyć jakie oferuje pasmo.

Generalnie nie patrzyłbym pod kątem tego, że głośnik musi mieć parametry pasujące do OZ bo w OZ zagra każdy głośnik niezależnie od parametrów. Poza OZ chyba bezpieczniejszą obudową jest odgroda gdzie naprawdę możesz wsadzić głośnik o dowolnych parametrach i będzie działać.
Nawet głośniki wg TS odpowiedniejsze do BR mogą się okazać lepsze własnie w OZ bo czy ktoś w ogóle uwzględniał wpływ rezystancji szeregowej filtru średniotnowca na parametry głośnika ? ? A no właśnie. Niestety tu już trzeba mieć trochę doświadczenia i przerobionych konstrukcji aby uwzględnić chociażby przybliżoną korektę bo to wynika z tego o ile będziemy tłumić naszego średnotonowca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Yoshi_80 napisał:

Wiesz , można w sumie powiedzieć, że ten problem to taki problem którego de facto nie ma. Zwykle jest tak, że jak się chce robić bardzo niski podział pasma czyli np 100Hz albo niżej to nie stosuje się do tego celu małych sredniotnowców ale coś co ma 6-8"cm a takie głośniki zwykle bez problemu radzą sobie z takim pasmem. Oczywiście warto wrzucić parametry rozpatrywanego głośnika w program i zobaczyć jakie oferuje pasmo.

 

No właśnie. Takie 3 way na 18cm średniotonowcu i niskim podziale w okolicach 100Hz z dużym sztywnym głośnikiem basowym w OZ to dosyć ciekawy koncept.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S0nic napisał:

Takie 3 way na 18cm średniotonowcu i niskim podziale w okolicach 100Hz z dużym sztywnym głośnikiem basowym w OZ to dosyć ciekawy koncept.

Taka zwrotnica w wersji pasywnej robi się już kłopotliwa i droga. Chyba rozsądniej byłoby zasilić i filtrować bas z panelu aktywnego, a do tego można wykorzystać korekcje aktywna obudowy OZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, meloV8 napisał:

Taka zwrotnica w wersji pasywnej robi się już kłopotliwa i droga. Chyba rozsądniej byłoby zasilić i filtrować bas z panelu aktywnego, a do tego można wykorzystać korekcje aktywna obudowy OZ.

Zasilanie to osobny temat, fajne są tego typu kombajny aktywne:

Output Power: HF 50W , Mid 100W , LF 200W
Klasa A/B

5787_foto1_product_groot.thumb.jpg.91205bd8762275f035d13b2ee97de474.jpg

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przykład z dziedziny fantazji i wyobrażeń...

Scan Speak rozszerzył na swojej stronie (konkretne) przykłady zastosowania własnych głośników w diy. Zbudowanie kolumny nie jest jakąś magią i jeżeli nie pomylimy kondensatora z cewką w torze głośnika wysokotonowego, to zabawa jest bezpieczna i dla głośników i dla konstruktora. Prowokując, cóż jest trudnego w zbudowaniu szczelnej, drewnianej skrzynki i przymocowania do niej głośników?

Konkretne przykłady:

https://www.scan-speak.dk/technical/diy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, colcolcol napisał:

Przykład z dziedziny fantazji i wyobrażeń...

Scan Speak rozszerzył na swojej stronie (konkretne) przykłady zastosowania własnych głośników w diy. Zbudowanie kolumny nie jest jakąś magią i jeżeli nie pomylimy kondensatora z cewką w torze głośnika wysokotonowego, to zabawa jest bezpieczna i dla głośników i dla konstruktora. Prowokując, cóż jest trudnego w zbudowaniu szczelnej, drewnianej skrzynki i przymocowania do niej głośników?

Konkretne przykłady:

https://www.scan-speak.dk/technical/diy/

Aha. Dobrze że mnie uświadomiłeś. Całe audiofilskie życie potwierdza mi że wybitne kolumny to najtrudniejszy element systemu do zbudowania. A tu proszę - okazuje sie że to  banalnie proste sprawa.

Dzięki.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba umiec rorózniać dwa aspekty

kopiowanie konkretnego projektu , w tym wypadku powodzenie zalezy tylko od dokladności i braku własnej inwencji , a często zdarza sie ,że kopiarz nie rozumie ,że kazde odstepstwo od instrukcji to wyrzucenie kasy i pracy w błoto

drugi to skonstruowanie własnego zespołu głosnikowego i tu rzeczywiście sprawa nie jest prosta bo wymaga to olbrzymiej wiedzy i doświadczenia

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, slawek.xm napisał:

kazde odstepstwo od instrukcji

Nie każde...

Ponad 10 lat temu zbiłem audiocomponents.nl/drawings/scanspeak/refeerenceline/4-3.html .

Zastosowany w projekcie 18W4531 mógł bez problemu pracować w około 30 litrach, potwierdziły to symulacje a potem praktyka. W tamtym czasie nie było podobnego projektu w dużej obudowie. Udało się zejść z basem w okolice 38Hz bez wyraźnego spadku efektywności zachowując nieprawdopodobną dynamikę.

To nie była "drobna zmiana". Zachowałem proporcje ścianki przedniej, umiejscowienie głośników a z braku doświadczenia nachyliłem całą kolumnę ?

2 godziny temu, babatular napisał:

Dzięki.

Spoko, Sagan robi 170km w zmiennym terenie ze średnią 44km/h. Co dla niego jest łatwe - dla Ciebie nieosiągalne, jak w wielu innych dziedzinach. Jeżeli odczarowałem jakiś Twój fetysz, to mogę z tego być tylko dumny... ?  Tak, kolumny robią ludzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, colcolcol napisał:

Zastosowany w projekcie 18W4531 mógł bez problemu pracować w około 30 litrach, potwierdziły to symulacje a potem praktyka. W tamtym czasie nie było podobnego projektu w dużej obudowie. Udało się zejść z basem w okolice 38Hz bez wyraźnego spadku efektywności zachowując nieprawdopodobną dynamikę.

Obniżając zejście narażasz głosnik na wieksze wychylenia, co daje wieksze zniekształcenia

głosnik odtwarzający zarówno 40hz jak 3khz to niedobry pomysł

nie neguję, że Twój projekt może Ci się podobać, ale doświadczenie uczy ,że ruch , który zrobiłeś nie jest wskazany

poprawianie gotowego projektu to tworzenie nowych kolumn ze wszelkimi w tym zakresie zastrzeżeniami o których pisałem

 

Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, colcolcol napisał:

Nie każde...

Ponad 10 lat temu zbiłem audiocomponents.nl/drawings/scanspeak/refeerenceline/4-3.html .

Zastosowany w projekcie 18W4531 mógł bez problemu pracować w około 30 litrach, potwierdziły to symulacje a potem praktyka. W tamtym czasie nie było podobnego projektu w dużej obudowie. Udało się zejść z basem w okolice 38Hz bez wyraźnego spadku efektywności zachowując nieprawdopodobną dynamikę.

To nie była "drobna zmiana". Zachowałem proporcje ścianki przedniej, umiejscowienie głośników a z braku doświadczenia nachyliłem całą kolumnę ?

Spoko, Sagan robi 170km w zmiennym terenie ze średnią 44km/h. Co dla niego jest łatwe - dla Ciebie nieosiągalne, jak w wielu innych dziedzinach. Jeżeli odczarowałem jakiś Twój fetysz, to mogę z tego być tylko dumny... ?  Tak, kolumny robią ludzie...

Spoko

Tyle tylko że nie widzę Sagana wśród "konstruktorow" kolumn

Zaprosiłeś to siebie ( o ile czegos nie myle )obiektywnego, rzetelnego recenzenta w krótkich spodenkach  - stwierdził że Twój wynalazek na Scanach gra beznadziejnie  slabo.

To jak to z tym strojenia kolumn jest ???

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty jestes alfą i omegą audiofilii i tematów z czapy ?

Nie zapraszałem tego "recenzenta", sam wlazł nieproszony a jego opinie o dobrym sprzęcie są tyle warte, co Wiśniewskiego o trwałym małżeństwie i miłości.

Ps bujaj się stąd ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, colcolcol napisał:

To Ty jestes alfą i omegą audiofilii i tematów z czapy ?

Nie zapraszałem tego "recenzenta", sam wlazł nieproszony a jego opinie o dobrym sprzęcie są tyle warte, co Wiśniewskiego o trwałym małżeństwie i miłości.

Ps bujaj się stąd ? 

Wpuściłeś do domu intruza ? Przez okno Ci wlazł ?

Buju buju

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ty odpowiadając na "bujaj się" ?    wlazł i tyle.

Ale Ty oprócz semantycznych pyskówek nie wnoszących nic do dyskursu, nie proponujesz swoich usług. Tam je miałem na wstępie.

To takie spoty jak z odsłuchu w "kujawskich" gdzie pod przykrywką spotkania towarzyskiego, sprzedaje się garnki, dywany czy hi-end.

Jak się nie kupi, bo jest się posiadaczem mocnego kręgosłupa i jest się odpornym na demagogię - pozostaje się głuchym. Dopiero z czasem ujawnia się cała otoczka powiązań bisnesowo-towarzyskich, patrz inny wątek  z cyferkami w temacie...

Ps jeszcze raz może dotrze: bujaj się stąd ?  albo pisz na temat głośników Scan Speak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeca piszę na temat Scanów

To nie moja wina, że testerowi nie podobało się brzmienie twoich kolumn na Scanach. "Jego" kolumny na Scenach Tobie też coś nie przypadło Ci  do gustu.  To jest nawet ciekawe.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 30

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.