Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  142 członków

Scan Speak Klub
IGNORED

Klub Scan speak


colcolcol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6877122016-006-fit-731x488.thumb.jpg.902b1c1e0e3a34bf7bff7fb2dc80f3b2.jpg

Strasznie mało się gada o tym głośniku. Wg parametrów super sprawa do OZ i dużej obudowy. Oczywiście 3-way. Cena atrakcyjna.

 

One fajnie pasują do aktywnej elektroniki która jest ultra precyzyjna a węglówki grają barwnie i plastycznie.

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sobie dalej testuje i odsłuchuje podziały pomiędy 18we a D3404, podniosłem podział a właściwie sam sie podniósł jak zmniejszyłem cewke na 18we

ale kolumna w założeniach ma mieć 92db z ciut opadająca charakterystyką , tweeter juz więcej mikrofaradów nie dostanie  ?

first order i udało mi sie zmierzyć revers null na osi konstrukcji i +7st i -7st w pionie

rzadko to robię ale jeden z kolegów podniósł mi cisnienie i ku chwale ojczyzny sprawdzam konstrukcje pod wieloma aspektami

nota bene piszą do mnie koledzy ktorzy maja juz własne lub zlecone konstrukcje na elli

i są bardzo zadowoleni z rezultatów

 

 

rewersy.png

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.01.2021 o 09:07, S0nic napisał:

d2FjPTExNzB4MC42Njc3Nzk2MzI3MjEy_src_2195-Jacek-Gawowski03.thumb.jpg.a7b41bb518b2e56b496c583647fe85ea.jpg

Czy ktoś słuchał? Kolumny Bauta


Wygląda obłędnie. Wszystko w OZ. 3,5 drożna. Scany węglowe + iluminator + na dole dayton.


Niesamowita konstrukcja ?

Sluchalem w 2018 na wystawie w Monachium ale pewnie wtedy byly inne drivery. Jak dla mnie to byl jeden z dwoch najlepszych dzwiekow wystawy. Obecnosc zrodel pozornych w pomieszczeniu byla niesamowita.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, rafa napisał:

Sluchalem w 2018 na wystawie w Monachium ale pewnie wtedy byly inne drivery. Jak dla mnie to byl jeden z dwoch najlepszych dzwiekow wystawy. Obecnosc zrodel pozornych w pomieszczeniu byla niesamowita.

Inne drivery? Tam chyba od początku są takie same ale chętnie poczytam co się zmieniło.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesłuchałem kilkanaście różnych połączeń 18we i D3404

przykłady podziałów pasma w zbiorczej wklejce

ale do następnego etapu przechodzi tylko jedna

drugi rząd na 18we i pierwszy na D3404

 

zbiór.png

26.01 5.5 uf i 10uf.png

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, colcolcol napisał:

Zbliżyłeś je do siebie na maksa? Rozumiem, że ścianka do pomiarów ~60cm? Wygląda idealnie.

fronty cały czas próbne odległość między krawędziami głośników 1cm

pochyły od 5 st do 15st w zależności od rzędów filtrów i mojego drastycznego psucia idealnych przebiegów

first order na 18we poza punktem podziału nie do przejścia idealnie na 7-9khz bez poważniejszych zabiegów i chyba zostawię konda równoległego i większe pochylenie bo to najprostsze i eleganckie i dobrze brzmi

kształt frontów podobnie jak "Alieny" twonkowo-misiomorowe   :)

pomiary na froncie 60cm szerokości do niczego by mi się nie przydały

 

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem ciut zmodyfikowane trzecie z kolei fronty próbne i znów pobawiłem się w odsłuch różnych połączeń 18we i D3404

jestem prawie usatysfakcjonowany do tego stopnia , że nawet charki kierunkowe pomierzyłem

na 18we cewka zbocznikowana kondem z rezystorem a na D3404 kondensator szeregowo i równolegle

charakterystyki kierunkowe niebieska 0st czerona 15 st zielona 30st

dla porównania można rzucić okiem na pomiary Gravesena

http://www.troelsgravesen.dk/Ellipticor-3.htm

 

4.02 18we i d3404.png

kierunk.png

4.02 ostatnia.png

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

/"The review of the 21WE/4542T00 (G'erman Hobby Hifi 2019 No 5) I know shows very good measurements. The asymmetrical shape of the voice coil and dust cap, seems to suppress harmonic distortions of odd order extremely well.

In this review HD2@90dB is from 50Hz-9kHz at or below 0.32%. But the outstanding thing is that HD3 and HD5 are below 0.01% at 90dB in the frequency range 250-1600Hz, which is more than -80dB attenuation of the odd order HD.

For an 8.5'' chassis these are sensationally low HD3 and HD5 values - the concept seems to be, a bit more HD2, but extremely low HD3 and HD5 (significantly lower than what I would expect from an 8'' Purifi woofer in this frequency range)."

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek? Każdy wzmacniacz lampowy użyty do zasilenia tych głośników, będzie najgorszym elementem toru i jedyną korzyść odczujemy w postaci wydzielanego ciepła w zimne dni.

Na naszych oczach detronizowany jest król zniekształceń w systemie ? 

 

Ps pomieszczenie nie jest elementem toru, ale jego wpływ na dźwięk może być pod "naszą kontrolą".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, colcolcol napisał:

Wniosek?

ja znalazłem inny

pierwszy raz w skali świata kolumny na elli mogą być nabardziej przezroczystymi kolumnami , każda zmiana w systemie najlepiej jest słyszalna na tych głośnikach

jeśli rząd wielkości zniekształceń będzie taki sam dla 38we to już usprawiedliwia to jego cenę ?

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.02.2021 o 09:02, slawek.xm napisał:

ja znalazłem inny

pierwszy raz w skali świata kolumny na elli mogą być nabardziej przezroczystymi kolumnami , każda zmiana w systemie najlepiej jest słyszalna na tych głośnikach

jeśli rząd wielkości zniekształceń będzie taki sam dla 38we to już usprawiedliwia to jego cenę ?

czy dotarł już duże elipticory do Ciebie? jak to pogrywa? ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, S0nic napisał:

czy dotarł już duże elipticory do Ciebie? jak to pogrywa? ?

nie , nie dotarłem jeszcze do tego momentu by był mi niezbedny

u mnie czas realizacji pomysłów liczy sie na lata a nie miesiące ?

w tym czasie zaprojektowalem prostsze liltry do niedawnych monitorów , zmieniłem jeszcze raz koncepcję łaczenia 18we/D3404

wyciąganie "za uszy" charakterystyki 18we do grania mozliwie najmniej opadającą chraka daja fajne efekty to jest absolutnie rewelacyjny głosnik

filtry wstepne z 21we/4 sa juz osłuchiwane , ale wszysto dzieje się w próbnych obudowach

wczoraj przy odsłuchach moi synowie stwierdzili ,ze mam potęznego pierdolca na punkcie audiofilizmu i nie spodziewali się ,że az takiego  ?

zaczyna we mnie dojrzewać "przy okazji" projekt 3-way w którym 18we/8 nie bedzie filtrowany w ogóle i połaczony z AMT na 8khz  ? ?

 

Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, slawek.xm napisał:

nie , nie dotarłem jeszcze do tego momentu by był mi niezbedny

u mnie czas realizacji pomysłów liczy sie na lata a nie miesiące ?

w tym czasie zaprojektowalem prostsze liltry do niedawnych monitorów , zmieniłem jeszcze raz koncepcję łaczenia 18we/D3404

wyciąganie "za uszy" charakterystyki 18we do grania mozliwie najmniej opadającą chraka daja fajne efekty to jest absolutnie rewelacyjny głosnik

filtry wstepne z 21we/4 sa juz osłuchiwane , ale wszysto dzieje się w próbnych obudowach

wczoraj przy odsłuchach moi synowie stwierdzili ,ze mam potęznego pierdolca na punkcie audiofilizmu i nie spodziewali się ,że az takiego  ?

zaczyna we mnie dojrzewać "przy okazji" projekt 3-way w którym 18we/8 nie bedzie filtrowany w ogóle i połaczony z AMT na 8khz  ? ?

 

No masz, masz ?

 

ten projekt z AMT to zamiast kopułki elipticora?

czy chcesz docelowo dać AMT jako 5 way?

 

 

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, S0nic napisał:

ten projekt z AMT to zamiast kopułki elipticora?

w nowym projekcie tak

ale jak to zagra zobaczę jak przyjdzie AMT

18 minut temu, S0nic napisał:

czy chcesz docelowo dać AMT jako 5 way?

tak ale liczę się z możliwością 5,5way jeśli dół z elli38 nie będzie spektakularny

dlatego docelowa obudowa bedzie miała 250l dla basu

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, S0nic napisał:

Przekombinujesz!

nie ma takiej mozliwosci ?

z duzej mniejsza mozna zrobic w odwrotnym kierunku to nie działa i dlatego teraz kombinuje ?

wiesz ile ołowiu mozna nasypac do za duzej obudowy dla zmniejszenia litrazu i jak takie dociazenie fajnie wpływa na basik?

połóz dobie trzy płytki chodnikowe na suby lub granitu tyle ile zdolasz unieść ? ? ?

1 minutę temu, rafa napisał:

Wczoraj w necie natknalem sie na projekt zwrotnicy szeregowej, bez kondensatora na tweeterze.

Probowal ktos takich numerow?

pokaż ten schemacik

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, slawek.xm napisał:

nie ma takiej mozliwosci ?

z duzej mniejsza mozna zrobic w odwrotnym kierunku to nie działa i dlatego teraz kombinuje ?

wiesz ile ołowiu mozna nasypac do za duzej obudowy dla zmniejszenia litrazu i jak takie dociazenie fajnie wpływa na basik?

połóz dobie trzy płytki chodnikowe na suby lub granitu tyle ile zdolasz unieść ? ? ?

Było zrobić klasyczne 3 way na elipticorach + filtry aktywne i elektronicznie podbić 15". Kolumna byłby relatywnie zgrabna ?

 

Nic nie układam na suba, waży 50kg i dbam o lakier bo mi się bardzo podoba taki nieporysowany ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, S0nic napisał:

Nic nie układam na suba, waży 50kg i dbam o lakier bo mi się bardzo podoba taki nieporysowany

ale nikt ci nie broni zrobic przekładkę ochronną ?

50kg na sub to jak ćwiartka na głowę absolutne ..nic ?

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, slawek.xm napisał:

ale nikt ci nie broni zrobic przekładkę ochronną ?

50kg na sub to jak ćwiartka na głowę absolutne ..nic ?

nic nie bede robił, ładnie i zgrabnie to wygląda ;]

ewentualnie dokupię drugiego coby miał braciaka ?

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, S0nic napisał:

ewentualnie dokupię 2giego coby miał braciaka

to najlepsze co dla swojego systemu mozesz w aktualnej sytuacji zrobić

dziwię się ,że od razu nie wziąłes dwóch ?

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, slawek.xm napisał:

to najlepsze co dla swojego systemu mozesz w aktualnej sytuacji zrobić

dziwię się ,że od razu nie wziąłes dwóch ?

lewa kasa mi się skończyła ale jak dobrze pójdzie to na urodziny w październiku będzie ;]

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, slawek.xm napisał:

pokaż ten schemacik

Najprostrza wersjato tak

image.thumb.png.b2794bbd5b0993370286196354631a94.png

Widzialem tez midwoofer/woofer z cewka szeregowa.

Sprawdzalem na symulacji tak z ciekawosci i ma to sens. Ludzie pisali o duzo wiekszej gladkosci dzwieku.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do szeregówek muszą być bardzo selektywnie dobierane przetworniki

równoległe zwrotki dają dużo więcej swobody

ale zwrotnice szeregowe uchodzą za bardziej eleganckie

a tu niezły sposób na obniżenie strojenia obudowy br ?

obraz.thumb.png.c9a98ecea176eae78bf93640ef262476.png

 

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.