Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  142 członków

Scan Speak Klub
IGNORED

Klub Scan speak


colcolcol

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.02.2021 o 11:56, rafa napisał:

Wczoraj w necie natknalem sie na projekt zwrotnicy szeregowej, bez kondensatora na tweeterze.

Probowal ktos takich numerow?

Da się zrobić, ale głośników do takich patentów, to byś naliczył na palcach jednej reki. Do tego raczej system 2.5 drożny, bo w 2 way może być ciężko skompensować baffle step.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo pisanie o

W dniu 15.02.2021 o 12:33, rafa napisał:

duzo wiekszej gladkosci dzwieku.

jest z kategorii mchu i paproci, ponieważ nie da się stworzyć takich samych filtrów szeregowych i równoległych, aby je rzetelnie porównać. Niewielka różnica w paśmie przenoszenia da pole do pisania farmazonów i "cieple", barwie czy "gładkości".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, colcolcol napisał:

ponieważ nie da się stworzyć takich samych filtrów szeregowych i równoległych, aby je rzetelnie porównać

Jeśli transmitacja filtrów dla poszczególnych głośników będzie taka sama, to teoretycznie dźwięk powinien być taki sam i możliwy do porównania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie bez drugiego dna:

czy możesz podać przykład filtrów szeregowego (bez kondensatora w torze wysokotonowego) i równoległego, które z matematycznego punktu widzenia dadzą ten sam wynik?

W dniu 15.02.2021 o 11:05, slawek.xm napisał:

u mnie czas realizacji pomysłów liczy sie na lata

Pewnie pracują już nad "Fractallami" i jest szansa, że pomniesz etap Elli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, colcolcol napisał:

Pytanie bez drugiego dna:

czy możesz podać przykład filtrów szeregowego (bez kondensatora w torze wysokotonowego) i równoległego, które z matematycznego punktu widzenia dadzą ten sam wynik?

Pewnie pracują już nad "Fractallami" i jest szansa, że pomniesz etap Elli ?

co to?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2021 o 09:02, slawek.xm napisał:

znalazłem inny

Kolejnym argumentem za Elli byłaby możliwość słuchania "głośno". Część z moich ulubionych nagrań (na przykład koncerty skrzypcowe) lubię odtwarzać niemal na maksa. W aktualnym systemie słychać wyraźną granicę granicę akceptowalnych zniekształceń. Najprawdopodobniej nowe głośniki przesuną ją o kilka dB w górę wierniej oddając wrażenie uczestniczenia w koncercie a nie popierdółce...

Ze strony Troels`a:

http://www.troelsgravesen.dk/TEST_ScanSpeak_Ellipticor_21WE-4542T00.htm

sin-dist_-12.2dB_100dB-1m.png

sin-dist_-18.2dB_94dB-1m.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2021 o 07:52, colcolcol napisał:

Pytanie bez drugiego dna:

czy możesz podać przykład filtrów szeregowego (bez kondensatora w torze wysokotonowego) i równoległego, które z matematycznego punktu widzenia dadzą ten sam wynik?

Pewnie pracują już nad "Fractallami" i jest szansa, że pomniesz etap Elli ?

Teoria filtrów mówi nam, że zwrotnice szeregowe i równolegle mogą mieć taka sama transmitancję filtrów. Teoria mówi również, ze głośnik filtrowany filtrem pasywnym i aktywnym o takiej samej transmitancji, będzie brzmiał tak samo. Teoria mówi również, że dwa kondensatory o takich samych parametrach będą brzmieć tak samo. Tak samo z przewodami zasilającymi, głośnikowymi itp...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2021 o 14:24, slawek.xm napisał:

na razie hasło fraktal kojarzy mi się niechlubnie z Szymonem i tego typu dyfuzorem

?

obraz.thumb.png.be63dce06800f3ccbd667fbebd07c9be.png

Spotkałem się ze stwierdzeniem, że to już pochłaniacz a nie dyfuzor. Słupki są tak wąskie, że praktycznie pochłaniają.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, colcolcol napisał:

Znalazłem stare testy "mojego" 12MU i w porównaniu do Elli 21` nie ma przepaści a jeżeli dobrze rozumiem zdjęcia, to jest od niego pod pewnymi względami lepszy.

http://audio-hi.fi/download/pdf/Voice_Coil_2012-6_12MU-4731G00.pdf

Zrzut ekranu z 2021-02-22 08-17-03.png

Nie lepiej porównywać 18' to 12'?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie? ? Może być również z 18WE skoro obsługują podobne pasmo...

Na 100% pracują nad wyspecjalizowanym średniotonowym 12-15 cm do 3D. Można się po nim spodziewać jeszcze niższych zniekształceń w paśmie tłokowym. Jestem tego pewien, ale pozostaje pytanie, czy 12WE (przyszły) będzie mógł być zaaplikowany do tradycyjnych 3D? Patrząc na pasmo przenoszenia 38WE, które niemal idealnie rozciąga się do 1kHz, nawet pasywne cięcie w okolicach 500Hz będzie realne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2021 o 09:55, colcolcol napisał:

no tak ?

 

Ten twój głośnik MU12 fajne ma charakterystykę, 90dB, pasmo od 200Hz do 4kHZ. czego chcieć więcej w 3way ? ?

Pytanie jak takie małe średniotonówki grają wyższym basem oraz z czym je się powinno łączyć?
 

Scan ma fajne średniotonowe, do wyboru do koloru ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12mu powinien grać od 600hz lub wyżej

a tu prawda absolutna ?

" When we reach some 94-96 dB efficiency (1 watt, 1 meter) things start to happen we hadn't notice before. The rim shot of the drummer, the lightness of bass, the brassiness of brass, etc. Dynamics are a crucial quality of all music. Most of us never have it at home due to many reasons, mostly size, because high efficiency takes space - that is, if we want some decent bass also. Speakers must be big and should you come around a small speaker claiming high efficiency, you can be sure the manufacturer exaggerate specifications - or the speaker really doesn't play much bass below 100 Hz. We can't fool the laws of physics, we can't fool acoustics."

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, slawek.xm napisał:

12mu powinien grać od 600hz lub wyżej

a tu prawda absolutna ?

" When we reach some 94-96 dB efficiency (1 watt, 1 meter) things start to happen we hadn't notice before. The rim shot of the drummer, the lightness of bass, the brassiness of brass, etc. Dynamics are a crucial quality of all music. Most of us never have it at home due to many reasons, mostly size, because high efficiency takes space - that is, if we want some decent bass also. Speakers must be big and should you come around a small speaker claiming high efficiency, you can be sure the manufacturer exaggerate specifications - or the speaker really doesn't play much bass below 100 Hz. We can't fool the laws of physics, we can't fool acoustics."

Wtedy głośniki estradowe byłby numer jeden a jak wiemy i słyszymy, no nie do końca tak jest ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, slawek.xm napisał:

?

Żeby była jasność, to ja jestem ogromnym fanem wysokoskutecznych kolumn, tylko że ja nie schodzę poniżej 100dB ?

miałem kiedyś takiego sredniotonowca w domu 12"

 

Dynamicznie wspominam ?

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, S0nic napisał:

że ja nie schodzę poniżej 100dB ?

w pokoju miałem mocne 92db z 4-way teraz będzie może 94db od 27hz do 100 dB jeszcze mi trochę braknie toteż chylę czoło ?

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, slawek.xm napisał:

w pokoju miałem mocne 92db z 4-way teraz będzie może 94db od 27hz do 100 dB jeszcze mi trochę braknie toteż chylę czoło ?

moje to było 1-way ?

 

jak wyjdzie 94 to będzie zacnie ?

 

tą kolumnę będzie można zasilić z korbki ?

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, slawek.xm napisał:

12mu powinien grać od 600hz

Bo? ?

Gra cięty aktywnie 24dB/okt przy 350Hz. Dopiero niższe zlepianie z 26W wprowadzało słyszalne zniekształcenia i zmniejszało dynamikę. A skoro producent sprawdzał go z 2. order HP Butterworth, 200 Hz...

Czy Elli jest w stanie połączyć niskie zniekształcenia 12MU i dynamikę 18W przy dobrej fazie, z dobrymi planami i źródłami pozornymi? Poczekamy, posłuchamy, zobaczymy ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, colcolcol napisał:

Bo? ?

Gra cięty aktywnie 24dB/okt przy 350Hz. Dopiero niższe zlepianie z 26W wprowadzało słyszalne zniekształcenia i zmniejszało dynamikę. A skoro producent sprawdzał go z 2. order HP Butterworth, 200 Hz...

Czy Elli jest w stanie połączyć niskie zniekształcenia 12MU i dynamikę 18W przy dobrej fazie, z dobrymi planami i źródłami pozornymi? Poczekamy, posłuchamy, zobaczymy ?

 

12mu szczególnie niskich znieksztalcen nie ma, na hificompass sobie zobacz. Za to takie maleństwo jak 12mu jest dużo łatwiej integrować z tweeterem z powodu charakterystyk kierunkowych, takich charakterystyk nie zapewni Ci zaden głośnik 6-7cali.

Przy aktywnej zwrotnicy połączenie 10cali alu z 12mu to świetny IMHO pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.