Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  142 członków

Scan Speak Klub
IGNORED

Klub Scan speak


colcolcol

Rekomendowane odpowiedzi

Za tym zostaniemy przy odwrotnych opiniach co nie zmieni faktu że i tak żaden z nas sobie nie sprawi setu od Kippela bo jest to ekonomicznie irracjonalne przy naszych potrzebach

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, slawek.xm napisał:

problem w tym ,że jak się chce samemu skonstruować głosnik o parametrach które widzimisię to jest cięzko  a myslę , że Asura do tego dąży 🙂

 

Pewne rzeczy i zadanie domowe odrobiono dawno przed nami, trzeba tylko je przeczytać i transformować tą wiedzę do swoich potrzeb.

 

reszta na PM

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, tylko te wykresy są dla nordow i z sufitu i pewnie celowo publikowane

 

Jak to faktycznie jest to dopiero można coś się dokładnie dowiedzieć od ludzi pasjonatów którzy te głośniki najpierw trochę wygrzeją i robią pomiar z natury i opublikują

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ASURA napisał:

dokładnie dowiedzieć

Wprost przeciwnie. Symulacja w zakresie 20-120Hz dowolnego głośnika na podstawie parametrów T-S da więcej informacji, niż tona jałowej dyskusji z kimś, kto nigdy nie słyszał tego zakresu w swoim pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym nie wiedział czego słuchać to bym nie szukał dziury w całym. Ponad 21 lat słuchałem na minimum 10" a po tym okresie kolejne 20 poniżej 15" nie schodziłem (wcześniej pomieszczenie 40m2 od dwóch lat większe)

 

W sumie to z czego ja się tłumaczę że fajny w sumie 15" Ellipticor ma problemy z uzyskaniem dobrego basu w zakresie 40-16Hz 

To jest głośnik dla 3Way a nie do mojego 4Way

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy prosiłbym o radę bądź wybicie mi z głowy budowy kolumn 3-way w TL wg. projektu :

Ellam FLEX 3W   Troels Gravesen’a , 

na przetwornikach : 

22W/4851T00, 

15W/8530-K00, 

R3004/662000

 

Jest sens się za to zabierać ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetworniki 10 lat temu były jednymi z najlepszych na świecie i ciągle są w czołówce. Zestaw zejdzie do okolic 30Hz z dobrą dynamiką. Z plusów jeszcze pomierzona i sprawdzona zwrotnica.

Nie robiłem nigdy TL, ale nawet "zwykłe" BR jest dla wielu wyzwaniem. Jeżeli jesteś pewien własnych możliwości stolarskich do wykonania tych obudów - pokaż za pół roku fotki 🙂 a jeżeli chcesz zlecać wykonanie stolarzowi - zrealizuj projekt w BR. Będziesz miał więcej możliwości poprawienia czy skorygowania strojenia po zmontowaniu paczek. Zwrotnicę pozostaw bez zmian.

Na następne 10 lub 20 lat wystarczą chyba, że dopadnie Cię wcześniej audiofilia nervosa lub zakochasz się w Elce 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, colcolcol napisał:

Przetworniki 10 lat temu były jednymi z najlepszych na świecie i ciągle są w czołówce. Zestaw zejdzie do okolic 30Hz z dobrą dynamiką. Z plusów jeszcze pomierzona i sprawdzona zwrotnica.

Nie robiłem nigdy TL, ale nawet "zwykłe" BR jest dla wielu wyzwaniem. Jeżeli jesteś pewien własnych możliwości stolarskich do wykonania tych obudów - pokaż za pół roku fotki 🙂 a jeżeli chcesz zlecać wykonanie stolarzowi - zrealizuj projekt w BR. Będziesz miał więcej możliwości poprawienia czy skorygowania strojenia po zmontowaniu paczek. Zwrotnicę pozostaw bez zmian.

Na następne 10 lub 20 lat wystarczą chyba, że dopadnie Cię wcześniej audiofilia nervosa lub zakochasz się w Elce 🙂

Dziękuje kolego . Jest to dla mnie kolejny gwoździk do realizacji tych trumienek .

Wersja raczej TL. Mam zaprzyjaźnionego stolarza aktywnego w zawodzie . 
Po pokazaniu projektu stwierdził że nie będzie to dla niego wyzwanie .

Obecne kolumny mam w TL i z tego powodu skłaniam się ku tej opcji .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, EMiL napisał:

Z projektami Troelsa jest prosto - jeżeli zwrotnica jest pokazana to oznacza, że nie byl z projektu dostatecznie zadowolony by go sprzedawać.

Chyba nie do końca. W ostatnim czasie z jego strony w bardzo wielu projektach znikły wartości elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, EMiL napisał:

Z projektami Troelsa jest prosto - jeżeli zwrotnica jest pokazana to oznacza, że nie byl z projektu dostatecznie zadowolony by go sprzedawać.

Z takiego właśnie powodu waham się z realizacja .

Przetworniki nie są tanie . I nie chciałbym być rozczarowany efektem końcowym . 

Zadałem pytanie jednej z naszej manufaktur czy podejmą się wykonania od podstaw  projektu i budowy na ww. przetwornikach . Otrzymałem odpowiedź że 2 z 3 by zmienili. Więc coś jest na rzeczy .

Najrozsądniej i bezpieczniej chyba będzie powierzyć temat speca. 
Może coś dla mnie wymyślą na scanach , w miarę możliwości pod moje preferencje .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam siebie podbiję 🙂

Często czytam o "moich preferencjach muzycznych". Mamy dziś niemal nieograniczony dostęp do KAŻDEJ muzyki na świecie a najczęściej słyszę: rock, wokale i instrumentalna. To brzmi jak odpowiedź mojego wnuczka o pytanie o ulubione danie: Grześki, masło orzechowe i knedle z truskawkami 😛

Mija właśnie umowne 300 lat od początków muzyki klasycznej a muzyka związana z rockiem ma niecałą siedemdziesiątkę i w zasadzie jest to truchło. Najlepsze lata ma za sobą. Jest tego kilkadziesiąt zespołów, grających w skali opartej na pentatonice, pięciu akordach na krzyż, związanej przede wszystkim z przesterowanymi gitarami i darciem gęby do mikrofonu. Ot cały rock.

Klasyka ze swoją kilkusetletnią historią jest (w przeciwieństwie do rocka) nie do ogarnięcia w ciągu jednego życia. Wiele z utworów w muzyce popularnej, rockowej czy instrumentalnej czerpie garściami z dorobku klasyki, bo nie jest to niczym ograniczone. Prawa autorskie w tym wypadku nie obowiązują i można się spokojnie "inspirować". Się tak inspirują, że przepisują całe linijki i całe fragmenty utworów.

Nie mam nic przeciwko, sam zapuszczam Jimiego H., AC/DC, Metallica, ale warto być świadomym, że tzw rock jest czymś mocno wtórnym, ograniczonym do mało wyrafinowanych brzmień o harmonii z poziomu przedszkola.

Piszę o tym, bo kupując konkretne kolumny i sprzęt - cały ten rock nie zabrzmi. Bo tam nie ma co brzmieć. Do niego trzeba Beymy 15`, fajnej lampki i nie ma się co kosztować na Scany, szkody fatygi. Zniekształcenia mają być, bo to jest clou tej muzyki.

A na koniec zagadka: podać ilość utworów muzyki popularnej "zainspirowanej" Rachmaninowem:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2021 o 12:39, Kondzio996 napisał:

Koledzy prosiłbym o radę bądź wybicie mi z głowy budowy kolumn 3-way w TL wg. projektu :

Ellam FLEX 3W   Troels Gravesen’a , 

na przetwornikach : 

22W/4851T00, 

15W/8530-K00, 

R3004/662000

 

Jest sens się za to zabierać ? 

Troels w TL nie umie. Te jego projekty na basie nie maja żadnego offsetu, a ilość tłumienia jest raczej szczątkowa. To oznacza, że na wyższym będzie spora dziura w pasmie.

Co do zwrotnic i ich dostępności, to ma to wyłącznie cel komercyjny. Schematy są chronione przed klonowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S0nic napisał:

To niestety prawda : /

mam doświadczenia inne

koledzy , którzy nie odmówili mi nigdy konsultacji w dziedzinie konstrukcji kolumn i wielu z nich jest na tym forum twonk , misiomor zapaudio Yoshi, Akkus , audiosynergia, A.  Kisiel

zawsze dostawałem poradę jesli o nią poprosiłem

nikt nie wie wszystkiego i warto pytać lub poddawać ocenie własne pomysły

 

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, slawek.xm napisał:

mam doświadczenia inne

koledzy , którzy nie odmówili mi nigdy konsultacji w dziedzinie konstrukcji kolumn i wielu z nich jest na tym forum twonk , misiomor zapaudio Yoshi, Akkus , audiosynergia, A.  Kisiel

zawsze dostawałem poradę jesli o nią poprosiłem

nikt nie wie wszystkiego i warto pytać lub poddawać ocenie własne pomysły

 

to bardzo dobrze!

ale generalnie nie jest tak pięknie : /

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, slawek.xm napisał:

mam doświadczenia inne

koledzy , którzy nie odmówili mi nigdy konsultacji w dziedzinie konstrukcji kolumn i wielu z nich jest na tym forum twonk , misiomor zapaudio Yoshi, Akkus , audiosynergia, A.  Kisiel

zawsze dostawałem poradę jesli o nią poprosiłem

nikt nie wie wszystkiego i warto pytać lub poddawać ocenie własne pomysły

 

Do tej grupy pasuje tez slawek.xm 🙂  👍

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ASURA  zauważył przede mną 🙂

uważam , że ten projekt

obraz.thumb.png.e782047a3fbc5236233d36bb89e48acc.png

https://akustyk.com.pl/p/153/263/akustyk-el12

jest bardziej godny uwagi od tego

obraz.thumb.png.bc7a16293b6a7a803446a969de240f1a.png

https://akustyk.com.pl/p/152/262/akustyk-elm

kto zgadnie dlaczego? 🙂

 

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to Kisiel mógłby się trochę wysilić i zaprojektować lepsza obudowę pod katem dyfrakcji, ale rozumiem, że ma być prosta skrzynka, tak żeby każdy mógł sklonować, a najważniejsze, że siedzą w niej najnowsze i najdroższe Scany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nad bas refleksem trochę popracował dla mnie taka linia basu to absolutne mistrzostwo podłogówki w oktawie 60-30hz mają spadek blisko 6 db/okt

nie ma podbicia na wyższym basie i nawet charakterystyki kierunkowe są w polu +-1,5 dB

ale 21we ma dość paskudny mod na 3200 i jak widać po charce , że wychodzi trochę to może dawać zbyt dużo energii  w tym zakresie

poza tym liczyłem , że zrobi na ellipticorach 3-way

wodospad 21we ale wersji 4 om jednak wersja 8 omowa ma podobnie

obraz.thumb.png.2d7ab4f66b782cfc967a44eec9ab833b.png

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.