Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  142 członków

Scan Speak Klub
IGNORED

Klub Scan speak


colcolcol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, ASURA napisał:

Ale co konsumenta ma obchodzić wymyślanie przetworników, to problem producentów! Sam zajmuję się dopieszczaniem audio w innym miejscu właśnie możliwym dzięki nowym technologiom i materiałom

Ty też korzystasz tylko z tego co rzucą na ladę i tylko z tego musisz wycisnąć wszystkie soki...

Pisząc o "dopieszczaniu audio w innym miejscu" masz na myśli swoją podstawkę pod listwę sieciowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.04.2021 o 16:57, colcolcol napisał:

Kiedy możemy ucieszyć oko?

. It takes five minutes to order a box of drivers and you can spend months learning the strengths and weaknesses of each driver, trying to find the optimum points of crossover and the optimum crossover slopes for producing the best blends of sound that hopefully will integrate the drivers into a coherent and pleasant presentation. The number of options seems infinite

🙂

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, slawek.xm napisał:

może masz rację , ale muszę sam sprawdzić

Nie ma innej opcji, musisz sam to przetestować i ocenić czy daje jakieś wymierne korzyści.

4 godziny temu, ASURA napisał:

Ale co konsumenta ma obchodzić wymyślanie przetworników, to problem producentów!

Konsument dostaje coraz to lepsze klocki. Zarówno elektronikę jak i głosniki. Widzimy również bardzo duży wzrost zainteresowania systemami aktywnymi, które jeszcze kilkanaście lat temu były całkowitą niszą.

 

4 godziny temu, ASURA napisał:

Ty też korzystasz tylko z tego co rzucą na ladę i tylko z tego musisz wycisnąć wszystkie soki...

Oczywiście, że korzystam, bo sam wszystkiego nie wymyślę i nie wyprodukuję. Opieram się na wiedzy i doświadczeniu osób, których nigdy nie dogonię i zupełnie mi to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, EMiL napisał:

Pisząc o "dopieszczaniu audio w innym miejscu" masz na myśli swoją podstawkę pod listwę sieciowa?

QRS Piano działa nie tylko pod listwami sieciowymi ale wręcz fantastycznie poprawia dżwięk np. w Esotericu K-01 wtedy kładzie się QRS-a na górze obudowy, tylko trzeba dokładnie wpasować, sam rutynowo dałem z tyłu a okazało się że trzeba przesunąć QRS-a mocno do przodu. 

To wyżej też (produkt dopieszczony-zdefiniowany) ale wyobraź sobie że zupełnie, zupełnie coś innego -nowatorskiego

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

"zamiar stworzenia kolumny jak najlepiej dopasowanej do wymagań wzmacniaczy lampowych.

Ellipticory to wysoka efektywność, która w połączeniu z wysoką impedancją jest  dla nich najlepszym zaproszeniem..."

Przecież Elli mają niższe zniekształcenia od 3/4 wzmacniaczy lampowych. W żadnym wypadku nie łączyć z lampą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.05.2021 o 23:09, Gutek napisał:

Czy jest ktoś kto ma u siebie kolumny wg. projektu Kisiela na ellipticorach?

https://akustyk.com.pl/p/153/263/akustyk-el12

i zechciałby się podzielić wrażeniami lub zaprosić na kawe? 
 

Kisiel wrzucił ten projekt do sprzedaży może z 1-1,5 miesiąca temu więc nie ma co liczyć na to, że w ogóle ktoś posiada te kolumny.
W opisie trochę pofantazjował z efektywnością bo one nie mają najmniejszych szans mieć 90dB nawet przy 30cm ściance przedniej. Maksimum co mogą mieć to 88dB a przy węższej obudowie 87dB. Wiem to bo przerabiałem ten głośnik i mi wychodziło realnie max 87dB przy normalniej obudowie.

Niestety, co trochę dziwne patrząc przez pryzmat doświadczenia, pan Andrzej ciągle powiela ten sam błąd nieumiejętnie łącząc ch-ki w polu dalekim z pomiarami z pola bliskiego. Stąd ma takie anomalie, że nagle na basie mu się robi ponad 90dB gdzie tak na prawdę na zdrowy rozsądek nie ma na to najmniejszych szans. Żaden głośnik, poza jakimiś subniskotonowymi pompkami, nie może mieć na basie efektywności wyższej niż na średnicy bo zwyczajnie efekt baffle  skutecznie temu przeciwdziała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc nawet pod uwagę efektywność Akustyków EL12 niższą niż 90dB to w jaki sposób można ocenić sensowność tego projektu zakładając, że 21WE+D3404 są parą którą chce mieć? Jakie są inne alternatywy niż Akustyk i ew. próba projektu z Piotrem Machnikiem?

Nie mam projektu EL12 w ręce ale jak sądzicie jaka powinna być optymalna grubość przedniej ścianki jak i ogólnie całej paczki? Czy robiąc skrzynki wg. projektu EL12 będzie jeszcze przestrzeń na dostrojenie zwrotnicy w razie chęci poprawek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Gutek napisał:

... inne alternatywy

🙂         

Yoshi_80 ? 

8 godzin temu, Gutek napisał:

w jaki sposób można ocenić sensowność tego projektu

Ilość projektów zrobionych przez Akusytka jest gwarancją powodzenia. Inna sprawa, że trzeba się postarać, aby Elli nie zagrały 😕 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Gutek napisał:

Nie mam projektu EL12 w ręce ale jak sądzicie jaka powinna być optymalna grubość przedniej ścianki jak i ogólnie całej paczki? Czy robiąc skrzynki wg. projektu EL12 będzie jeszcze przestrzeń na dostrojenie zwrotnicy w razie chęci poprawek?

Zawsze jest możliwość zrobienia innej zwrotnicy. Pytanie czy jest sens wchodzić w projekt z założeniem, że może coś będzie trzeba poprawiać. Bo to trochę będzie sytuacja chytry dwa razy traci. Raz zapłacisz akustykowi a potem komuś kto Ci tą zwrotnice będzie na nowo projektował. 

Grubość ścianek to parametr który nie do końca jest miarodajny. Bo wszystko zależy od wewnętrznej konstrukcji. Kolumna z płyty 18mm z odpowiednią ilością wzmocnień może być lepsza niż kolumna z płyty 30mm z jedną wręgą. Zależność sztywności konstrukcji do zużycia materiału zawsze lepiej wychodzi w przepadku zwiększania ilości wzmocnień wewnątrz niż stosowania co raz grubszych ścianek.

Edytowane przez Yoshi_80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ASURA napisał:

Musicie się dogadać z Akustykiem i wspólnie kolumny na Ellipticorach tworzyć; wtedy będzie super 😉

 

Nawet nazwa ciekawa AKUYB 😉

Lub YBAKU 🤪

Akustyk nie jest nam potrzebny, wszystko robimy sami i na pewno nie gorzej. Moim zdaniem mamy też lepsze zaplecze i możliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, colcolcol napisał:

Nie tylko nie muszą, ale nikomu jest to niepotrzebne. Inne profile działalności, inny target... 

Ps przy całym ogromnym szacunku dla Akustyka, czego niby Pan Andrzej miałby nauczyć Yoshi?

Może skromności?

no nie wiem;  opowiada się coś o kimś i na dodatek tamta osoba nie może się ustosunkować do w sumie mocnych zarzutów w sumie trochę w ciemno bo nikt wyrobu nie słyszał a charakterystyki może zostały celowo podane dla...konkurencji

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, ASURA napisał:

Może skromności?

no nie wiem;  opowiada się coś o kimś i na dodatek tamta osoba nie może się ustosunkować do w sumie mocnych zarzutów w sumie trochę w ciemno bo nikt wyrobu nie słyszał a charakterystyki może zostały celowo podane dla...konkurencji

Rzucasz najpierw jakiś gówniany pomysł a teraz bawisz się w Robin Hooda. Nudzi ci się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.05.2021 o 14:58, ASURA napisał:

Musicie się dogadać z Akustykiem i wspólnie kolumny na Ellipticorach tworzyć; wtedy będzie super 😉

 

Nawet nazwa ciekawa AKUYB 😉

Lub YBAKU 🤪

Ale po co? Co ma być super? Lepiej niech każdy idzie swoją drogą. Przynaimniej jest różnorodność i wybór na runku. Takie układziki nigdy się dobrze nie kończą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam od paru garbatych wolał bym jednego prostego; tak to jest z tą różnorodnościà w kolumnach

 

Ale każdy robi kolumny jak umi; fajnie jak by to jakiś zespół ludzi ogarnął całościowo bo nikt nie jest alfą i omegą; no ale każde grabie ciągną do siebie... i będziemy otrzymywać to co nam zaserwują 

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną korzyścią z Twojego pisania jest podbijanie tematu 🙂 

Ani Pan Andrzej, ani Yoshi adwokatów nie potrzebują. Pozwól jednak, że sprostuję Twoje brednie na temat ułomności któregoś z produktów ww firm. Można je brać w ciemno, są opomiarowane i sprawdzone, zaprojektowane i złożone z jakimiś koncepcjami w przeciwieństwie do wielu produktów na rynku bez koncepcji innej, niż wyciąganie kasy od frajerów za obietnice.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, colcolcol napisał:

Jedyną korzyścią z Twojego pisania jest podbijanie tematu 🙂 

Ani Pan Andrzej, ani Yoshi adwokatów nie potrzebują. Pozwól jednak, że sprostuję Twoje brednie na temat ułomności któregoś z produktów ww firm. Można je brać w ciemno, są opomiarowane i sprawdzone, zaprojektowane i złożone z jakimiś koncepcjami w przeciwieństwie do wielu produktów na rynku bez koncepcji innej, niż wyciąganie kasy od frajerów za obietnice.

 

Jak jeden dosrywa drugiemu to jest OK Twoim zdaniem?

Najlepiej nabrać wody w usta i rżnąć głupa lub wyjechać po fakcie bez reakcji z adwokatami, no wybacz!
 

Poza tym moja myśl przewodnia  że dwie firmy razem mogą zrobić więcej dobrego nikogo nie powinna obrażać no chyba że czegoś nie wiem LOL

Na koniec; zupełnie inne kolumny mnie się podobają ale nikomu nic do tego dlaczego żadne od tych dwóch producentów

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, ASURA napisał:

zupełnie inne kolumny mnie się podobają ale nikomu nic do tego dlaczego żadne od tych dwóch producentów

Skoro nie lubisz Scan Speaka (akurat te dwie firmy korzystają głównie z tych przetworników i robią to najlepiej w Polsce) grzecznie Cię proszę o wypisanie się w tego miejsca 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.05.2021 o 20:06, ASURA napisał:

opowiada się coś o kimś i na dodatek tamta osoba nie może się ustosunkować do w sumie mocnych zarzutów w sumie trochę w ciemno bo nikt wyrobu nie słyszał a charakterystyki może zostały celowo podane dla...konkurencji

patrząc na charaskterystykę Kisiela

obraz.thumb.png.c7a527ffe1a892c7519272c9e39342b1.png

i wpis "czułość 90dB" dla 2,83 v sygnału oraz porównując pomiar na froncie szerokości ok 26cm bez zwrotnicy w zamkniętej Gravesena podany dla takiego samego napięcia

obraz.thumb.png.a230efd2779804813ecdb385fd0c2ab3.png

widać , że poniżej działania BS a więc od 100hz do 300hz spl niefiltrowanego głośnika sięga 90dB

teraz w zależności od tego jak wysoko nastroimy bas refleks dżwięk głośnika i rezonans obudowy może się sumować nawet powyżej 200hz dlatego wg mnie charakterystyka pokazana przez Kisiela jest bardzo prawdopodobna

nawet lekkie obniżenie środka w stosunku do pomiaru Troelsa pokazuje działanie rezystancji szeregowej cewki filtra

różnice w pomiarach i osiągach spl mogą zależeć od warunków pomiaru, filtracji

ale zawsze warto przemyśleć problem przed postawieniem zdecydowanych zarzutów

 

 

 

 

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to sprawa typowo marketingowa w złym wydaniu i stąd moja taka a nie inna reakcja

3 godziny temu, colcolcol napisał:

Skoro nie lubisz Scan Speaka

Lubię sobie z każdej firmy coś najlepszego wydłubać tak jest po prostu efektywniej! Do auta głównie Castrol ale olejem rano kromek nim nie smaruję są fajniejsze specyfiki 😜

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, colcolcol napisał:

Skoro nie lubisz Scan Speaka

przecież dla niego beryl scana to absolutna świętość nie do ruszenia z kolumny to jak możesz pisać , że nie lubi? 🙂 🙂 🙂

36 minut temu, ASURA napisał:

Myślę że to sprawa typowo marketingowa w złym wydaniu i stąd moja taka a nie inna reakcja

Twoja reakcja nie ma nic wspólnego z moim wpisem 🙂

domyśl się dlaczego 🙂

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Elżbieta II jest nieśmiertelna, inni święci odchodzą 🙂

Teraz do mnie dotarło, że ta pani urodziła niemal w czasie premiery gramofonu elektrycznego, przeżyła winyle, taśmy, kasety, CD, DVD i BR. Żyje w chwili, kiedy wszystkie te nośniki stają się tak staromodne jak ona sama muzyka jest głównie w chmurach. I ona też pewnie tam niedługo, i my 😛 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, slawek.xm napisał:

przecież dla niego beryl scana to absolutna świętość nie do ruszenia z kolumny to jak możesz pisać , że nie lubi? 🙂 🙂 🙂

No fakt poddaję się , uwielbienie do tego beryla przekracza granice rozsądku 🤭jak bym miał parę takich głośników to po potraktowaniu ich brutalnie złożył bym z nich jedną parkę która by mi pociągnęła jak przystało na beryl do 80KHz

Doopy w nich daje np. ta wydumana tylna puszka która powinna teoretycznie robić lepiej rozbijając fale na takie o mniejszej energii ale tak ślicznie koncentruje długość fali równą odległości fali od membrany do jej dna że szok! a raczej breakup. No i co robią panowie od SS, otóż schodzą w nowym modelu Ellipticora z pasmem-berylem i problem przestaje istnieć LOL

No kurna genialne?

Za tym kupuj kolejny nowy wyżej 20KHz grający głośnik i wydumaj zwrotkę N way...

 

Nie zdziwił bym się jak by za dwa trzy lata beryl wrócił u SS w wersji eliptycznej do łask za....kolejną dopłatą

Edytowane przez ASURA

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie głośników mam już więcej niż Ty

18 cali 15 cali 12 cali 8 cali 7 cali 1,5 cala i rzeczywiście brakuje jeszcze cuś na top oktawę 🙂

zejdzie się ze zgraniem tego "zwierzyńca" 🙂

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.