Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  142 członków

Scan Speak Klub
IGNORED

Klub Scan speak


colcolcol

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam, Panowie czy ktoś może łączył scanspeaka revelator 18w z morelem z serii supreme??? Pytam bo zastanawiam się na kupnem tego głośnika do moich moreli. Revelator ma zastapić vifę m18wo. Głownie zastanawiam się jak będzie z ich aplikacją bo vifa okazała sie dośc upierdliwa. dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Odświeżenie wątku:

 

Scan Speak 18W8531 + Morel ET 338,

po długich bojach (prawie rok!!!) doszedłem do zwrotnicy pierwszego rzędu. Kolumny trzeba pochylić o 5.5 stopnia aby słuchać na wysokości głośników wysokotonowych.

 

Moim zdaniem ten Scan to przede wszystkim bas. Należy pamiętać, że mowa o dwudrożnej kolumience. Brzmienie opisałbym jako typowo papierowe, mnie się podoba. Następne będą Illuminatory.

 

Korzystając z okazji chciałbym zapytać, czy miał ktoś styczność z basowym illuminatorem aluminiowym? (18WU-8747T00)

post-24885-0-82964300-1427565271_thumb.jpg

post-24885-0-63208600-1427565286_thumb.jpg

post-24885-0-26296000-1427565492_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzy mi się kolumna na:

D3004-662000 + 15WU-8741T00 + 18WU-8747T00

 

Doświadczenie z tym moim revelatorem nauczyło mnie, że pomimo ładnej ch-ki są to trudne głośniki i moim zdaniem "konwencjonalne" metody nie zadziałają. Trzeba się nakombinować zarówno w zwrotnicy jak i w samej obudowie. Bas jest ładny, ale... zalatuje papierem. To samo uczucie miałem u pana Grzegorza w studio 16 Hertz na illuminatorach. Chciałbym tak do 200-300Hz grać z aluminium, żeby pozbyć się tego nalotu. Nie wiem, czy podejście jest dobre, ale sądzę, że jak już wygram w totka, albo nuczę się asymilować pierwiastki z powietrza i zrezygnuję z jedzenia, to będę mógł wydać 6k zł na głośniki w ciemno. Po za tym... świetnie wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

witam

 

Podpowie mi ktoś może jakie mniej więcej może mieć wymaganie 3way na 9900, 18w8531 i 25w8565 ???. Zastanawiałem się czy hegel h160 to pociągnie czy trzeba kierować się w strone końcówek. Nie ukrywam że szukam czegoś niezbyt drogiego i ten hegel wydał mi się ok ale też czytałem że 25W ogólnie jest "ciężkim" głośnikiem.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarokar

(Konto usunięte)

Ja co prawda mam na basie 26W ale mój Klout sobie z nim raczej nie radzi i zakupiłem Yamahe P2500 do napędzania tylko basu. Mam wrażenie że SS wysysają prąd okrutnie i trzeba naprawdę potężnego pieca żeby to zagrało, nie znam co prawda Hegla i trudno mi wyrokować jak to zagra ale potrzeba mocarza żeby trzymał bas w ryzach. Jak dojedzie Yamaha to dam znać czy daje radę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze... a czy 22W/8857T00 Revelator jest też takim wysysaczem prądu? Obecnie mam końcówkę Primare A33.2 i wydaje mi się, że dobrze sobie radzi - 120W/8ohm. Są też zdania, że 25W/8ohm w klasie A też robi z z tymi głośnikami co chce.

Pytam, bo może żyję z niewykorzystanym potencjałem tych głośników.

Bajzel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam aluminiowego SS 26W w takim połączeniu:

post-819-0-69054100-1462171081_thumb.png

 

Słuchałem go na kilku wzmacniaczach, co prawda DIY, ale jakieś porównanie mam. Takie 3-drożne zestawy potrzebują minimum 50W w klasie A. Większość wzmacniaczy w klasie AB grały jak zabawki, a zestaw głośników niczego sobą nie reprezentował. W dodatku dół był buczący, z uwagi na brak mocy.

 

Ze wzmacniaczy które coś sobą reprezentują i w miarę zagrają z tym głośnikiem to First Watt M2, obojętnie oryginał czy klon.

 

Natomiast pełną kontrolę dadzą wzmacniacze powyżej 100W w klasie A.

Sorry, nie pytajcie mnie czy Primare czy inny zagra, bo nie wiem. Z lampowcami również nie mam doświadczenie, to nie moja bajka. Jedno jest pewne, trzeba mocy.

 

22W, potrzebuje nieco mniej mocy, ale bas jest zupełnie inny niż z 26W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarokar

(Konto usunięte)

Na papierze ten Rotel wyglada doskonale i może sobie poradzi, nie znam go więc trudno przed odsłuchem zawyrokować.

Ja też myślałem, że mój Klout da radę co prawda deklarowana moc nie robi wrażenia bo to tylko 80W 8 ohm i 160 W na 4 ohm no ale trafo 880W dawało nadzieje na wysoką wydajność prądową. Bo moc to nie wszystko, myślę że właśnie wydajność prądowa ma tu dużo większe znaczenie. Takie są moje doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hi_aro, no spore klocki masz, pochwal się co to i jaka mocą dysponuje.

 

Przykładowo Primare A32 powinien ogarnąć temat 22cm i 26cm:

- transformator zasilający o mocy 2000W

- 250W/8ohm

- 180 000 uF

 

Posłużyłem się przykładem A32, bo wygląda imponująco na papierze, ale trzeba sprawdzić w swoim torze.

Edytowane przez ygrene

Bajzel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />No dobrze... a czy 22W/8857T00 Revelator jest też takim wysysaczem prądu? Obecnie mam końcówkę Primare A33.2 i wydaje mi się, że dobrze sobie radzi - 120W/8ohm. <br />

Dla przykładu kiedy używałem Rotela RB-1070 120W przy 8ohm kompletnie nie radził sobie z jedną 18W/8545K00 w kolumnie, grało to płasko, dopiero z RB-1080 ten głośniczek pokazał co naprawdę potrafi

 

Również mam obawy że i RB-1090 nie poradzi sobie z 26 :-(

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.