Skocz do zawartości
IGNORED

TUNING MARANTZ PM7000 , MARANTZ CD 46


KrzysztofPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów audio-stereo . Przedstawiam poniżej tuning bardzo dobrego wzmacniacza mocy jakim jest Marantz PM7000 oraz odtwarzacz CD Marantz CD 46 . Wzmacniacz zakupiłem miesiąc temu , osłuchałem go dość dokładnie po czym wykonałem tuning . Po kilku próbach stosowania porad wcześniej opisywanych na tym portalu przez różnych forumowiczów postanowiłem przedstawić swój tuning, który dla mojego gustu gra znakomicie . Do tuningu wzmacniacz i odtwarzacza CD użyłem bardzo dużo elementów , były to :

 

Kondensatory firm Jantzen Superior , Panasonic FC , Rubycon , Nichicon , BC Components ,WIMA , OSCON .

Wzmacniacze operacyjne OPA 627 , OPA 2604 wraz z podstawkami precyzyjnymi .

Potencjometr ALPS 2x100K Japan 2010 .

Przekaźniki Takamisawa for Marantz .

Diody Soft Recovery BYW 29 8A , 200v .

Diody Schotky BYV26C .

Stabilizator napięcia 7805 .

Pozłacane gniazda głośnikowe .

Gniazda sieciowe IEC .

Szereg innych elementów .

 

 

Płytka zasilająca :

 

Wymiana mostka na szybkie diody Soft Recovery

Bocznikowanie Wima głównych kondensatorów zasilających .

Wymiana kondensatorów na OSCON , Panasonic FC i BC Components .

Wymiana gniazda sieciowego na IEC .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Przedwzmacniacz :

 

Wymiana wzmacniacza operacyjnego na OPA 2604 firmy Burr Brown.

Wymiana mostka na szybkie diody Shotky BYV26C .

Wymiana wszystkich kondensatorów zasilających na Panasonic FC

Wymiana największego kondensatora na BC Components .

Wymiana kondensatorów sprzęgających na Nichicon Muse .

Wymiana potencjometru ALPS 2x100K z silnikiem , produkcja japońska 2010 - świetny potencjometr .

 

post-34283-0-45157900-1304274074_thumb.jpg

 

Końcówka mocy :

 

Wymiana wszystkich kondensatorów na Panasonic FC .

Wymiana kondensatorów wejściowych na Rubycon Black Gate .

Wymiana przekaźników na oryginalne Takamisawa for Marantz .

Wymiana gniazd głośnikowych na pozłacane .

 

post-34283-0-87511400-1304274424_thumb.jpg

 

post-34283-0-93697200-1304274563_thumb.jpg

 

post-34283-0-04437800-1304274579_thumb.jpg

 

Do tuningu zostały wprowadzone jeszcze kilka przeróbek nie opisywanych na forum audiostereo - jednak one pozostaną moją tajemnicą :) .

Wzmacniacz gra rewelacyjnie , nie poznaję swoich płyt w stosunku do stanu oryginalnego . Jego jakość dźwięku można porównać do wzmacniacza Marantz PM15 co czyni go konkurencyjnym ze wzmacniaczami o kilka klas wyższych . Bas stał się bardzo szybki , mocny , punktowy i świetnie kontrolowany , średnica piękna bardzo wyraźna o wielkiej rozdzielczości , natomiast wysoki ton bardzo czysty , sięgający najwyższych częstotliwości. Świetnie zgrał się z moim CD Marantz 46 , który po tuningu wprost wbił mnie w fotel jakością dźwięku ( kondensatory JANTZEN Superior , Rubycon , Panasonic FC , OSCON , Nichicon , WIMA , OPA 627 , stabilizator 7805 ). Fotki i opis tuningu CD przedstawię za 2-3 dni .

 

Tym , którzy wiedzą co daje tuning polecam , wszystkim pozostałym niedowiarkom współczuje .

 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów audio-stereo . Przedstawiam poniżej tuning bardzo dobrego wzmacniacza mocy jakim jest Marantz PM7000 oraz odtwarzacz CD Marantz CD 46 . Wzmacniacz zakupiłem miesiąc temu , osłuchałem go dość dokładnie po czym wykonałem tuning . Po kilku próbach stosowania porad wcześniej opisywanych na tym portalu przez różnych forumowiczów postanowiłem przedstawić swój tuning, który dla mojego gustu gra znakomicie . Do tuningu wzmacniacz i odtwarzacza CD użyłem bardzo dużo elementów , były to :

 

Kondensatory firm Jantzen Superior , Panasonic FC , Rubycon , Nichicon , BC Components ,WIMA , OSCON .

Wzmacniacze operacyjne OPA 627 , OPA 2604 wraz z podstawkami precyzyjnymi .

Potencjometr ALPS 2x100K Japan 2010 .

Przekaźniki Takamisawa for Marantz .

Diody Soft Recovery BYW 29 8A , 200v .

Diody Schotky BYV26C .

Stabilizator napięcia 7805 .

Pozłacane gniazda głośnikowe .

Gniazda sieciowe IEC .

Szereg innych elementów .

 

 

Płytka zasilająca :

 

Wymiana mostka na szybkie diody Soft Recovery

Bocznikowanie Wima głównych kondensatorów zasilających .

Wymiana kondensatorów na OSCON , Panasonic FC i BC Components .

Wymiana gniazda sieciowego na IEC .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Przedwzmacniacz :

 

Wymiana wzmacniacza operacyjnego na OPA 2604 firmy Burr Brown.

Wymiana mostka na szybkie diody Shotky BYV26C .

Wymiana wszystkich kondensatorów zasilających na Panasonic FC

Wymiana największego kondensatora na BC Components .

Wymiana kondensatorów sprzęgających na Nichicon Muse .

Wymiana potencjometru ALPS 2x100K z silnikiem , produkcja japońska 2010 - świetny potencjometr .

 

post-34283-0-45157900-1304274074_thumb.jpg

 

Końcówka mocy :

 

Wymiana wszystkich kondensatorów na Panasonic FC .

Wymiana kondensatorów wejściowych na Rubycon Black Gate .

Wymiana przekaźników na oryginalne Takamisawa for Marantz .

Wymiana gniazd głośnikowych na pozłacane .

 

post-34283-0-87511400-1304274424_thumb.jpg

 

post-34283-0-93697200-1304274563_thumb.jpg

 

post-34283-0-04437800-1304274579_thumb.jpg

 

Do tuningu zostały wprowadzone jeszcze kilka przeróbek nie opisywanych na forum audiostereo - jednak one pozostaną moją tajemnicą :) .

Wzmacniacz gra rewelacyjnie , nie poznaję swoich płyt w stosunku do stanu oryginalnego . Jego jakość dźwięku można porównać do wzmacniacza Marantz PM15 co czyni go konkurencyjnym ze wzmacniaczami o kilka klas wyższych . Bas stał się bardzo szybki , mocny , punktowy i świetnie kontrolowany , średnica piękna bardzo wyraźna o wielkiej rozdzielczości , natomiast wysoki ton bardzo czysty , sięgający najwyższych częstotliwości. Świetnie zgrał się z moim CD Marantz 46 , który po tuningu wprost wbił mnie w fotel jakością dźwięku ( kondensatory JANTZEN Superior , Rubycon , Panasonic FC , OSCON , Nichicon , WIMA , OPA 627 , stabilizator 7805 ). Fotki i opis tuningu CD przedstawię za 2-3 dni .

 

Tym , którzy wiedzą co daje tuning polecam , wszystkim pozostałym niedowiarkom współczuje .

 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów .

Tym , którzy wiedzą co daje tuning polecam , wszystkim pozostałym niedowiarkom współczuje ....... nie potrzebne zdanie na koniec ??? a bylo tak dobrze :(:(

 

Rodzina wzmacniaczy Marantz PM68, PM78, PM7000, PM8000, PM7200

 

Marantz PM7000, PM7200 i PM68 to dokładnie to samo, jeżeli chodzi o elektronikę. Jedynie PM68 ma inne wzornictwo, ale elektronikę wewnątrz taką samą.

Z kolei PM8000 to też to samo, ale ma dołożony jeden pstryczek który zwiększa prąd spoczynkowy końcówki mocy wprowadzając ją częściowo w klasę A, ale dzieje się to kosztem ograniczenia mocy wyjściowej. Starszym odpowiednikiem PM8000 jest PM78.

 

Wzmacniacze te dają całkiem niezły dźwięk, ale niewielkim kosztem można je jeszcze poprawić. Oto trochę fotek z tuningu Marantza PM68 z komentarzem:

-Zaczynamy od zasilacza. Usuwamy oryginalny zintegrowany mostek i zamiast niego "sadzimy krzaczek" złożony z diod soft recovery (w przypadku modeli PM78 oraz PM8000 diody muszą mieć radiatory, inaczej w trybie klasy A się przegrzeją).

 

 

-W zasilaniu preampu usuwamy brązowe Elny i zamiast nich wstawiamy coś większego i lepszego. U mnie Rubycon i lepsze serie Elny. Na tej samej płytce jest też regulacja barwy tonu, ale modyfikację tej sekcji można sobie odpuścić, bo da się ją w całości pominąć przyciskiem "direct".

 

 

 

-płytka regulacji głośności, tu wymieniamy brązowe Elny w zasilaniu na coś lepszego. Elektrolity 2,2uF wymieniamy na foliowce, a wzmacniacz operacyjny JRC na Burr-Browna OPA2134, OPA2132, TLE2082 albo Analog Devices OP275. OPA2604 zagrał tu zbyt ciemno, a National Semiconductors LM6172 w niektórych egzemplarzach się wzbudza (uważać!). Wzmacniacz operacyjny warto umieścić na podstawce (koniecznie typu precyzyjnego).

 

 

 

-końcówka mocy: kondensatory elektrolityczne 47uF na wejściu wymieniamy na foliowe 4.7uF. Kondensatory elektrolityczne 220uF w zasilaniu wymieniamy na np. BC components (są świetne!). Widać też brązowo-złote Elna Silmic wstawione zamiast najzwyklejszej Elny.

 

 

-cały wzmacniacz: STRONA McG kolegii z forum wiecej tu......http://audiosurgery.beepworld.pl/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rodzina wzmacniaczy Marantz PM68, PM78, PM7000, PM8000, PM7200

 

Marantz PM7000, PM7200 i PM68 to dokładnie to samo, jeżeli chodzi o elektronikę. Jedynie PM68 ma inne wzornictwo, ale elektronikę wewnątrz taką samą.

Z kolei PM8000 to też to samo, ale ma dołożony jeden pstryczek który zwiększa prąd spoczynkowy końcówki mocy wprowadzając ją częściowo w klasę A, ale dzieje się to kosztem ograniczenia mocy wyjściowej. Starszym odpowiednikiem PM8000 jest PM78.

 

 

PM7200 tez ma Class A.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PM7200 tez ma Class A.

witam zapytaj sie tu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam zapytaj sie tu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To nie pytanie, to stwierdzenie faktu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrzysztofPL, czemu wymieniałeś przekaźniki ? Kupiłeś je na ebayu? Bo w Polsce chyba ich nie widziałem.

 

 

 

Musisz lepiej poszukac -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Kolego SLAW 123 akurat to zdanie jest dla mnie najważniejsze więc wybacz , musiałem.... nie mogłem się oprzeć, wybaczysz mi ? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Hej.

Sorry że odgrzeję kotleta, ale może ktoś zna dobre źródło, gdzie mozna kupic te kondensatory lepszej jakości?

Nichicon KZ Muse, Gold, ew. Panasonic FC, bądź BC Components?

 

Tylko proszę, nie allegro, bo tam sprzedają bodaj 2 osoby i oboje mają słaby asortyment tych marek pomiając długi czas wysyłki patrząc po komentarzach :|

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak poza tym,

Jako kondy wejściowe przy końcówce, nie lepiej dać równolegle np. 47uF Elna Cerafine + 1uF WIMA, niż tylko 4,7uF WIMY? Jak myślicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...

Jeśli byłby ktoś zainteresowany modyfikacjami wzmacniaczy Marantz PM700 i pochodnych jestem do dyspozycji . Obecnie modyfikuję PM68 i PM7000 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak gra ten piec po modyfikacji, bo znam wszystkie bardzo dobrze. Może warto zainteresować się np Denonem PMA-1500R, który już w oryginale goni kota tej serii marantza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacji nigdy z tego wzmacniacza nie będzie.Stara konstrukcja z kilometrowymi ścieżkami sygnału.

 

Mówisz o denonie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytowałem tylko post który jest w jednym z wątków.Czy warto tuningować pm 7000? Tak.Czy warto w niego pchać więcej niż 500 zł ? Moim zdaniem nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że ożywił się temat . Cieszę się . Naprawdę warto modyfikować ten czwórnik , jako kilkunastoletni wzmacniacz warto powymieniać elektrolity ( w modyfikacji wymieniam niemal wszystkie elektrolity), wzmacniacze operacyjne i porządny mostek prostowniczy . Za modyfikację biorę max 500 złotych z wliczonymi częściami . Tę cenę warto ponieść zwłaszcza iż różnica jest mocno słyszalna , a jak mocno zależne jest to od reszty zestawu i dobrego ucha .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy od cierpliwości klientów . Ale od kilku lat robieniu tego samego mam już swoje doświadczenie w tym modelu . Jesli chce jak najszybciej wykonać modyfikacje i wysłac wzmacniacz pracuje mi conajmniej 3 całe dni .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Męczylem mojego pm ponad 2 lata.Kosztowało mnie to więcej niż 500+.Wymiana kondensatorów w końcówce wniosła dobre zmiany ale nie jakieś spektakularne i po kilku tygodniach rozjechaly się prądy spoczynkowe .Zabrałem się za mostek według recepty i na początku bomba (DYNAMIKA) i czegoś cały czas brak.Zabawa z przedwzmacniaczem to dopiero był początek kłopotów .Wymiany kondensatorów zasilających i sygnalowych na inne i męczenie ich tygodniami bo dźwięk się zmieniał.Potem zasilanie pre.I tu dostawalem nerwicy po każdej zmianie .Najbardziej czuły element.Skończyło się na 2*15000 + boczniki m-lytic w zasilaniu końcówki (w końcu dostałem ten energetyczny bas który chciałem).Wymienilem opki i stabilizatory do nich na inne napięcia.Wsadzilem gromadę butikowych foliaków.Gra nieźle ale brak mu swobody i ilości detali jakie daje irs za 30$.pm7000 w dobrym stanie na niemieckim Ebay chodzi ponad 230euro.Więc lepiej go sprzedać i dołożyć do czegoś z wyższej półki.Takie moje zdanie i nie każdy musi się z nim zgadzać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tyle iż bardzo łatwo przekombinować , można wtedy bardziej zepsuć niż sie wydaje . Ja 4 lata temu eksperymentowałem na moim PM7000 a robiłem jeszcze wiecej modyfikacji niż Ty ( opis tu na forum to połowa z tego ) i dzwiek nie był taki jakiego oczekiwałem . Jestem przekonany iż przekombinowałeś . 230Euro to ceny podobnych w Polsce czyli ok 1000złotych . Teraz na allegro jest PM7000 za 999zł oraz PM7001 za chyba 900 lub nawet mniej .

Poprawnie odświeżony i zmodyfikowany ale bez przekombinowania potrafi zaskoczyć . Wówczas można słuchać tego wzmacniacza i nie męczyć się słuchając go kilka godzin bez przerwy . Nalezy mieć również na uwadze iż winę ponosi tez reszta zestawu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Wystawiam na sprzedaz porzadny wzmacniacz Marantz PM7001, ulepszoną wersję PM7000. Wzmacniacz ten ma juz inną topologie calego ukladu podobna do najnowszych modeli tegoz producenta, zasilanie na shuntach , porzadne trany Sankena itp. Wzmacniacz w swietnym stanie wizualnym i jeszcze lepszym technicznie z racji maksymalnej modyfikacji wykonanej oczywiscie przezemnie.

Wymieniono w nim wszystkie kondensatory elektrolityczne na porzadnej jakosci (Mundorf bipolar, Elna Silmic, Panasonic fc,BCC,Nichicon w serii KZ,KA,FG,)Kondensatory zasilajace to chyba najlepsze na rynku Mundorf Mlytic 2x22 000uF na 125stopni Celsjusza kosztujace ponad 250pln (prad udarowy ponad 11A).Wymieniono wzmacniacze operacyjne na muses 8820.

Wymienionoplastikowe gniazda na porzadne metalowe akceptujace widelkowe okablowanie czego oryginal nie posiadal.

Cala modyfikacja zostala wykonana 2tygodnie temu wiec wzmacniacz jeszcze niewygrzany a roznica w stosunku do oryginalu jest znaczaca w kwestii rozdzielczosci, separacji poszczegolnych pasm, mocy i dynamiki. Bas jest zwarty mocny punktowy, srednica bardzo szczegolowa , gora nie natarczywa namacalna. Polecam do ozywienia zmulonego zestawu . Prad spoczynkowy koncowek ustawiony wg producenta co jest bardzo wazne gdyz wieloletnie wzmacniacze maja rozjechane prace z racji utraty pojemnosci kondensatorow biasu .

Wzmacniacz wystawie na allegro mozliwosc odsluchu osobistego . Jest to kolejny modyfikowany wzmacniacz Marantza przezemnie (jak dotad wszyscy zadowoleni). Same czesci do modyfikacji kosztowaly ponad 500zlotych.

Cena za jaka wystawie dzis na allegro to 1400 .

Po takim odswiezeniu mozna do niego nie zagladac przez conajmniej kilka lat .

Z racji wlutowania podstawek precyzyjnych do wszystkich opampow jest mozliwosc ustawienia brzmienia pod swoj zestaw i gust bez lutowania.

Jesli ktos jest zainteresowany prosze o kontakt na PW.

 

Dodaje fotki .

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

post-34283-0-70445700-1465986862_thumb.jpg

 

post-34283-0-21030300-1465986880_thumb.jpg

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiszę się do grona odbiorców modyfikowanego 7000. Obiema ręcyma ;) Trafiłem na wątek, wzmacniacz w zwątpieniu odłożony do szafy pofrunął do Krzysztofa. Kontaktowy człowiek, więc wszystko domówione. Mówię sobie - 500 to max co włożę w tego Marantza; granica ryzyka. Efekt przeszedł jednak najśmielsze oczekiwania. Po jakimś niespiesznym czasie dostałem telefon, że gotowy i wysłany z powrotem. Dodatkowo wszystkie modyfikacje opisane, a i fakt że trafił się zmęczony egzemplarz po majstrowaniu, nie spowodował marudzenia ;) Od pierwszego włączenia szczęka w dół i choć pełną sprawność elektroniczną ma uzyskać po dwóch tygodniach - nie wytrzymałem. Bo i różnica klas to niebo a ziemia. Wzmacniacz rozwinął skrzydła - separacja, powietrze, przestrzeń...Sporo by wymieniać, jak i wymienionych częśći - fakt, że piecyk gra naprawdę zacnie. Dziękuję i polecam posiadaczom. Za tę kwotę przeskok jakości jest nieprzyzwoicie nieproporcjonalny. Pozdrawiam - Krzysztof :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Witam serdecznie , zamierzam otworzyć końcem roku działalność gospodarczą związaną z modyfikacjami audio . Modyfikuję dla siebie od lat wzmacniacze , odtwarzacze cd itp różnych firm , najczęściej Marantz , Denon , Arcam. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu na PW .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Model PM7001 nie jest zły , lepsze zasilanie , po mądrej nieprzesadzonej modyfikacji gra bardzo dobrze . Mój egzemplarz kupił pewien Pan z podkarpacia i po wygrzaniu bardzo sobie chwali jego brzmienie ( były jeszcze zmiany w kluczowych elementach toru niż widoczne tutaj na zdjęciach ) . PM7001 w stanie oryginalnym gra ostro ciepło i ciemno , nie da się tego słuchać na dłuższą metę . Po modyfikacji to zupełnie inny wzmacniacz . Spodobał się nowemu nabywcy do tego stopnia iż wymieniłem obudowę z czarnej na srebrną co wiązało się z zakupem kolejnego egzemplarza przez tego Pana a to o czymś świadczy . Nowy właściciel słuchał wielu droższych wzmacniaczy i żaden nie wpadł mu w ucho jak ten egzemplarz .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez KrzysztofPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to mu brakuje mocy jak poźniejszym, niskim Marantzom. A tego się nie nadrobi żadnym tuningiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoba posiadająca kolumny o wysokiej skuteczności nie odczuje niedostatków mocy , to nie jest wzmacniacz na przysłowiowe łupanie . Modyfikacja poprawia brzmienie , moc nie jest tu najważniejsza .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.