Skocz do zawartości
IGNORED

Equilibrium CLUB


Dżerzi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na ubiegłorocznym AS nic szczególnego mnie nie urzekło, nic poza właśnie kolumnami Equilibrium, które zagrały bardzo równiutko. Fajnie! Podobały mi się, nie pamiętam modelu ale kosztowały ok. 30.000zł Co do innych akcesoriów tej firmy to miałem jeszcze styczność z listwami Ennera i tu już mniej mi się podobało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to dlaczego?Som bezcenne,ot dlatego.

 

To że cen nie ma to chyba jeszcze nie jest tragedia.

Audio Physic nie ma, Dynaudio nie ma i Wilson Audio też nie - po co się czepiać.

 

Szkoda tylko że do właściwie gotowej strony internetowej nie wrzucono zdjęć produktów.

 

Niemniej jednak jak na polskiego producenta strona internetowa przygotowana jest nieźle - za wyjątkiem zdjęć produktów.

 

A głośniki miałem okazje oglądać i słuchać na Audio Show - wrażenia pozytywne choć wniosków co do jakości dźwięku po takim odsłuchu nie będę wyciągał. Przyznać trzeba że to bardzo ciekawe konstrukcje, wykorzystujące renomowane przetworniki (Eton) - nie tak często spotykane wśród polskich producentów kolumn głośnikowych (jest jeszcze Sundial i Ancient Audio - więcej nie przychodzi mi do głowy).

 

Testowałem też okablowanie - w pełnym zestawie (interkonekt, głośnikowy oraz listwa i sieciówki Enner) - efekt w moim systemie bardzo dobry, zmiany porównywalne z wymianą wzmacniacza lub odtwarzacza - niestety cena całego zestawu przekraczała wartość elektroniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam widzę że strasznie "napuchły" koledze te Equilibrium Atmosphere:), raczej wygląda mi to na wyższe w szeregu Equilibrium Euphoria. Słuchałem ich brzmienia, zrównoważongo o doskonałym timingu. W moim odczuciu po dokonanym odsłuchu zdecydowanie wygrały konfrontację z Sonus Faber Liuto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to dlaczego?Som bezcenne,ot dlatego.

Panowie prawdziwi męższczyźni o pieniądzach nie rozmawiają. Kolumny są Handmade in Poland w oparciu o najlepsze komponenty, indywidualnie dobierane do pomieszczenia odsłuchowego-to je wyraźnie wyróżnia w odniesieniu do całej "masy" gotowych fabrycznych produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak indywidualne dobranie pod daną akustykę :) Jeżeli producent stosowałby takie kryteria strzeliłby sobie w kolano. Kolumny grałyby dobrze, a tu nagle zmieniasz miejsce fotela, lub przemeblowujesz pokój i kolumienki do odstrzału... Nie wspominając o ich odsprzedaży, kto chciałby kupić coś, co gra dobrze tylko u Ciebie? ;)

Toż byłyby to istne "jednorazówki" :)))

Edytowane przez goliatpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Dżerzi miał raczej na myśli, jako dobranie do warunków, wizytę w pomieszczeniu osoby znającej temat i zaproponowanie jednej z kilku dostępnych w firmie kolumn ... Z mojego doświadczenia wynika, że nie obowiązuje tu reguła, że najdroższych :) Małe monitorki kupione do małego pomieszczenia 12 m2 mogą być jednorazowe po przeprowadzce do salonu 60 m2 ...

Co do kolumn z którymi porównywałem ten sprzęt w walce online u mnie w domu to były Epos i Harbeth. Equilibrium zawsze wygrały szczegółowością i jakością środka. A do tej pory myślałem, że Harbeth jest w tej dziedzinie naprawdę dobry ... a tu klops i to spory :) Desperację testu podkreśla fakt, że Euphorie ważą 42 kg sztuka ! ... :) Jak toto się raz wniesie po schodach to już nie chce się znosić :)

 

Dzerzi ma rację pomyliłem się w nazwie. Mam oczywiście nie Atmosphere tylko Euphoria. Pomyłka może z tego powodu, że miałem jakiś czas w domu te pierwsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Dżerzi miał raczej na myśli, jako dobranie do warunków, wizytę w pomieszczeniu osoby znającej temat i zaproponowanie jednej z kilku dostępnych w firmie kolumn ... Z mojego doświadczenia wynika, że nie obowiązuje tu reguła, że najdroższych :) Małe monitorki kupione do małego pomieszczenia 12 m2 mogą być jednorazowe po przeprowadzce do salonu 60 m2 ...

Co do kolumn z którymi porównywałem ten sprzęt w walce online u mnie w domu to były Epos i Harbeth. Equilibrium zawsze wygrały szczegółowością i jakością środka. A do tej pory myślałem, że Harbeth jest w tej dziedzinie naprawdę dobry ... a tu klops i to spory :) Desperację testu podkreśla fakt, że Euphorie ważą 42 kg sztuka ! ... :) Jak toto się raz wniesie po schodach to już nie chce się znosić :)

 

Dzerzi ma rację pomyliłem się w nazwie. Mam oczywiście nie Atmosphere tylko Euphoria. Pomyłka może z tego powodu, że miałem jakiś czas w domu te pierwsze.

 

Dobieranie odpowiedniego modelu kolumn na podstawie wglądu, bądź opisu pomieszczenia to oczywista oczywistość i chyba każdy sklep, salon, czy sprzedawca mający choć odrobinę wiedzy to stosuje :) Pierwsze pytanie jakie się słyszy to do jakiego pomieszczenia/wielkości mają być to kolumny...? :)

 

Co to jest walka online? Konfrontacja przez internet? ;)

 

Equilibrium te, które słyszałem na ubiegłorocznym AS zwróciły moją uwagę, podobały mi się! A mnie już naprawdę trudno czymś zainteresować jeżeli chodzi o segment audio w rozsądnym audiofilskim budżecie ;)

post-12821-0-88623500-1305493525_thumb.jpg

Edytowane przez goliatpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walka "online" to porównanie tych kolumn w bezpośredniej konfrontacji u mnie w domu. Zebraliśmy się z kolegami "audiofilutkami" i przytargaliśmy je do mnie wszystkie w tym samym czasie. Wybraliśmy utwory, które uważamy za reprezentatywne dla muzy którą słuchamy i przełączaliśmy kolumny. To tylko tyle i aż tyle na temat testu "online" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że nie chce im się odpowiadać na maile(widać dobrze się powodzi skoro olewają potencjalnego przyszłego klienta).Więc nie wiem po co na

ich stronie taka zakładka "kontakt".Maila wysłałem pewnie z miesiąc temu i do dnia dzisiejszego bez odpowiedzi.

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To malutka manufaktura. Zaledwie klika osób. Kolumny robią praktycznie tylko na zamówienie. Są zarobieni. Enerr to też ich marka, przewody i listwy zasilające i do tego jeszcze kolumny. Jak to w takiej małej manufakturce, jest tyle roboty, że już nie ma kiedy pomyśleć o marketingu ... Ale posłuchać i zobaczyć kolumny warto. To takie miejsce, gdzie wszyscy "potrafiący już słyszeć" muzykę poczują się dobrze. Zagra im sprzęt Simaudio z seri Moon, przewody i lstwy własnej roboty no i kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....czyli troche drogi ten ....piasek kwarcowy...a i mam nadzieje ze ten 4% lut tez nie ma wplywu na cene...

Ten piasek i lut nie jest tani ... :) ale warto posłuchać. Tak zrównoważonego pasma bez bajerowania, przepraszam ... "nadawania charakteru" ... ;)) jeszcze nie słyszałem. Podobnie jest z ilością szczegółów jakie dobywają się ze środka i góry pasma. To pewnie sprawka tych glośników Eton'a i zwrotnicy. Ale to prawda, że nie słyszałem jeszcze wszystkiego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Szkoda tylko że nie chce im się odpowiadać na maile(widać dobrze się powodzi skoro olewają potencjalnego przyszłego klienta).Więc nie wiem po co na

ich stronie taka zakładka "kontakt".Maila wysłałem pewnie z miesiąc temu i do dnia dzisiejszego bez odpowiedzi.

 

 

Proponuje ewentualne zapytania kierować na ten adres: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam kolumny Equilibrium Eltheria, kabel Equilibrium Sun Ray, interkonekt Equilibrium Turbine i sieciówkę Enerr Holograph.

Ja posiadam kolumny Equilibrium Atmosphere, kabel Equilibrium Piece of Heaven, interkonekt Equilibrium Essence, sieciówkę Enerr Blue Power.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w domu (że odpowiem za Marka).

 

U mnie Sun Ray i Turbine właśnie się wygrzewają:

 

nordostvidar.jpg

 

O kurcze ... ale fajna maszynka do wygrzewania Świeci jak piecyk :)

Czym tam się wygrzewa ... szumem, prądem stałym, zmiennym ...

Rozumiem, że znacząco poprawia kondycję psychiczną rodziny wygrzewającego przez granie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze ... ale fajna maszynka do wygrzewania Świeci jak piecyk :)

Czym tam się wygrzewa ... szumem, prądem stałym, zmiennym ...

Rozumiem, że znacząco poprawia kondycję psychiczną rodziny wygrzewającego przez granie :)

takiego tam brakuje bo za bardzo czerwono ;)

http://www.nordost.com/Blue-Heaven-LS-Loudspeaker-Cable-P82.asp

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam

 

 

Sprzęt jaki posiadam to:

1. Wzmacniacz zintegrowany Naim 5i

2. Odtwarzacz CD Naim CD5i-2

3. Odtwarzacz sieciowy Marantz NA7004

4. Kolumny Equilibrium Atmosfhere

5. Przewody głośnikowe Cello

6. Przewody sygnałowe

- podstawowy Naim DIN-DIN

- QED Reference Audio Evolution

7. Serwer NAS Synology DS211j

8. Program do ripowania płyt CD EAC

 

Posiadany zestaw to efekt kilkuletnich poszukiwań, mam porównanie do Pioneer'a, Creek'a, Paradigm'a, Epos'a

Z miłą chęcią przyłączę się do klubu Equilibrium bo są to bardzo dobre kolumny, jestem z nich bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Sprzęt jaki posiadam to:

1. Wzmacniacz zintegrowany Naim 5i

2. Odtwarzacz CD Naim CD5i-2

3. Odtwarzacz sieciowy Marantz NA7004

4. Kolumny Equilibrium Atmosfhere

5. Przewody głośnikowe Cello

6. Przewody sygnałowe

- podstawowy Naim DIN-DIN

- QED Reference Audio Evolution

7. Serwer NAS Synology DS211j

8. Program do ripowania płyt CD EAC

 

Posiadany zestaw to efekt kilkuletnich poszukiwań, mam porównanie do Pioneer'a, Creek'a, Paradigm'a, Epos'a

Z miłą chęcią przyłączę się do klubu Equilibrium bo są to bardzo dobre kolumny, jestem z nich bardzo zadowolony.

 

To zapodaj może jakieś fotki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.