Skocz do zawartości
IGNORED

Equilibrium CLUB


Dżerzi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

testowałem Equilibrium Piece of Heaven i ogólnie ciekawy charakter ale też nie jakaś rewelacja, ogólnie warty swojej ceny ale osobiście nie spodobał mi się do końca , zabrako dokładności detali wybrzmień za bardzo upraszczał , basik dynamiczny całkiem czybki ale za mocno okrągł, średnica czytelna ale wygładzona i góra najsłabsza zabrakło rozdzielczości jak dla mnie kabel z metra prawie 200 z rolki powienien troszkę więcej pokazać detali niewymuszonych, moim zdaniem charakterem troszkę przypominał tańszego aq type8 może więcej miał swobody , ogólnie warto przetestować dosyć muzykalny ale nie analityczny , do ostrzejszych systemów łagodzi obyczaje niż znika z toru

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Heliand

(Konto usunięte)

@muda44

Tak, masz rację, ten sam pan i ten sam sklep. Wczoraj trochę to pograło i jak na razie podoba mi się, ale czy ten komplet zostanie, to jeszcze nie wiem. Zdecydowałem się na to połączenie, ponieważ wydawało mi się, że DAC Stello z Caspianem i Missionami 796 gra trochę zbyt kluskowato i tak trochę "ciemno" - rezultat jest przyzwoity - tzn. góra nieco delikatniejsza, słychać więcej drobiazgów, bas bardziej konturowy, chociaż - tak jak pisze mikson o innym kablu E. - taki nieco okrągły. Mam jeszcze swój stary IC antykablowy oraz wyrób Rafaella, na którym wszystko to grało do tej pory i spróbuję poprzełączać, żeby zobaczyć co w końcu z tego wyjdzie.

 

Na pierwszy rzut oka to chyba jednak niezły kabel, w kazdym razie warto posłuchać.

 

A co do WOW to jeszcze nie mam zdania, chyba spodziewałem się bardziej WOOOOW!, a tu na razie nic spektakularnego nie było, ale w sumie to wczoraj nie miałem tak naprawdę czasu, żeby spokojnie posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem zdjęcia tego WOW w sieci i jego wykonania nie przyprawia o WOW.

Może to tylko zdjęcia i się mylę.

 

Jednak od kilkunastu lat jak kupuję kable to wiem że kablom z małej manufaktury zdarza się po latach utleniać , korodowac itd.

Co nie zdarza się firmom dla przykładu jak Kimber czy Qed

Od 1997r leży u mnie w piwnicy odizolowany Kimber 4VS w kiepskich i zmiennych warunkach.

I drucik nie zmienia swojego wyglądu przez tyle lat.

Mam też teraz inne krajowe , firmę przemilczę ale po kilku tygodniach druty czarne się robią.

Dlatego z podejrzeniem patrze na mało znane firmy .

 

Wracając do tematu

Dla mnie AURORA to wulkan dynamiki , detalu , życia i energii.

Dziwie się że Piece of Heaven tak jet opisywany .

 

Jeżeli IC tej firmy też idą tą drogą to nie są dla mnie.

Bo mój DAC ( Arcam rDAC + DIY Teddy Pardo PSU ) i wzmacniacz ( UGODA ) maja tej dynamiki , przejrzystości i energi bardzo dużo.

I zrobiło się zbyt żywiołowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem zdjęcia tego WOW w sieci i jego wykonania nie przyprawia o WOW.

Może to tylko zdjęcia i się mylę.

 

Jednak od kilkunastu lat jak kupuję kable to wiem że kablom z małej manufaktury zdarza się po latach utleniać , korodowac itd.

Co nie zdarza się firmom dla przykładu jak Kimber czy Qed

Od 1997r leży u mnie w piwnicy odizolowany Kimber 4VS w kiepskich i zmiennych warunkach.

I drucik nie zmienia swojego wyglądu przez tyle lat.

Mam też teraz inne krajowe , firmę przemilczę ale po kilku tygodniach druty czarne się robią.

Dlatego z podejrzeniem patrze na mało znane firmy .

 

Wracając do tematu

Dla mnie AURORA to wulkan dynamiki , detalu , życia i energii.

Dziwie się że Piece of Heaven tak jet opisywany .

 

Jeżeli IC tej firmy też idą tą drogą to nie są dla mnie.

Bo mój DAC ( Arcam rDAC + DIY Teddy Pardo PSU ) i wzmacniacz ( UGODA ) maja tej dynamiki , przejrzystości i energi bardzo dużo.

I zrobiło się zbyt żywiołowo.

czy kable/przewodniki są robione w chinach i tylko konfekcjonowane u nas?

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Heliand

(Konto usunięte)

I co z tą Aurorą? Jak wrażenia?

Bo ja po prawie tygodniu słuchania stwierdziłem, że Aurora zostaje, podoba mi się. Natomiast Acoustic Zen Wow zapewne nie jest zły, ale coś mi jednak w tym zestawieniu nie podchodziło. Więc zwróciłem i teraz chcę jeszcze wypróbowwać kabelek Chord Chorus 2, może to połączenie będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tą Aurorą? Jak wrażenia?

 

Za mało czasu jeszcze " grał " .

Chociaż już jest bardziej gładko .

 

Też szukam IC.

 

Pomijając to co sprawdzałem z Aurorą to duże wrażenie zrobił i robi na mnie teraz w torze Van Den Hul Integration Hybrid.

Detale podaje jeszcze wyraźniej niż Flatline Blue Heaven ale bez ostrości z ładniejszą barwą.

To czego w ogóle nie było słychać z Qed Qunex 1 czy 2 VDH I.H podaje głośno i wyraźnie.

Wydaje mi się że to dobre połączenie.

VDH łagodzi zbyt analityczne zapędy Aurory z piękną barwą nie gubiąc detali , dynamiki i precyzji .

 

Na dniach dojdzie do mnie Van Den Hul Orchid .

Powinno być jeszcze lepiej.

Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość Heliand

(Konto usunięte)

A jeżeli nawet Neotech, to ma to świadczyć na plus czy na minus dla Equilibrium? Pytam bez podtekstów, nie znam się za bardzo na kablach - u mnie Aurora została, jestem z tego kabla zadowolony i w najbliższym czasie nie przewiduję zmian. Od tygodnia mam też już kabelki Chord Chorus 2, w stosunku do Acoustic Zen bardzo na plus. I ten zestaw u mnie zostaje. Jakoś tak ładnie się spasował.

 

Chociaż - chyba nie powinienem pisać, że cokolwiek zmienił w dźwięku, że to słychać, i że to pozytywna zmiana - zwłaszcza w kontekście tych kablowych wojen podjazdowych w ostatnich dniach w zakładce Stereo itp. ...

Edytowane przez Heliand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Oglądałem zdjęcia tego WOW w sieci i jego wykonania nie przyprawia o WOW.

Może to tylko zdjęcia i się mylę.

 

Jednak od kilkunastu lat jak kupuję kable to wiem że kablom z małej manufaktury zdarza się po latach utleniać , korodowac itd.

Co nie zdarza się firmom dla przykładu jak Kimber czy Qed

Od 1997r leży u mnie w piwnicy odizolowany Kimber 4VS w kiepskich i zmiennych warunkach.

I drucik nie zmienia swojego wyglądu przez tyle lat.

Mam też teraz inne krajowe , firmę przemilczę ale po kilku tygodniach druty czarne się robią.

Dlatego z podejrzeniem patrze na mało znane firmy .

 

Wracając do tematu

Dla mnie AURORA to wulkan dynamiki , detalu , życia i energii.

Dziwie się że Piece of Heaven tak jet opisywany .

 

Jeżeli IC tej firmy też idą tą drogą to nie są dla mnie.

Bo mój DAC ( Arcam rDAC + DIY Teddy Pardo PSU ) i wzmacniacz ( UGODA ) maja tej dynamiki , przejrzystości i energi bardzo dużo.

I zrobiło się zbyt żywiołowo.

 

Pozwolę nie zgodzić się z kolegą z teza o utlenianiu się i korodowaniem przewodów, na pewno z tej manufaktury. Zastosowane rodowane wtyki nie mają tendencji do korodowania a

samo łączenie przewodu z wtyczką jest eutektycznym stopem cyny i srebra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Pozwolę nie zgodzić się z kolegą z teza o utlenianiu się i korodowaniem przewodów, na pewno z tej manufaktury.

Ja piszę o Audionova - kolumnowe.

Tam linka czarnieje w oczach.

 

AHA !

Van Den Hul Orchid został u mnie jako " główny kabel " IC

Drogi , ale pokazuje czym się różnią IC tanie od dobrych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zapraszam wszystkich zainteresowanych brzmieniem kolumn głośnikowych, kabli głośnikowych i sygnałowych firmy Equilibrium do spotkania i odsłuchu w Zielonej Górze. W tym celu proszę o wcześniejszy kontakt pod numer telefonu 601 742 490

Edytowane przez Dżerzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Mogę przyjechać ze swoimi Harpiami Monk do porównania ? Przyniosę też najwyższe modele XLO i Kimbera do porównania kablowego. Jeśli nie ma takiej możliwości to o dupę rozbić takie spotkanie :-)

 

To było tylko zaproszenie na spotkanie a nie wyzwanie na pojedynek.

Na Audio Show też jeździsz z własnym sprzętem bo jak nie to o dupę rozbić taką wystawę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie jesteś w temacie widzę :-) Pan konstruktor unika konfrontacji z innymi kolumnami jak tylko może. Jego kolumny wolno słuchać, ale nie porównywać bezpośrednio z czymś innym. Je się kupuje po odsłuchu w ciemno! Są tak wybitne, że nie ma sensu porównywać ! Z całej Polski ludzie walą i kupują po 1 odsłuchu tak porażająco dobre są :-) W rozmowie w 4 oczy wytykał błędy konstrukcyjne Harpii i zachwalał wyższość przetworników ETON nad SEAS-ami, ale na prośbę o konfrontację powiedział, że jak chce je sobie posłuchać to muszę je kupić. Na prośbę o wypożyczenie za kaucją stwierdził, że sklepy zniszczyły mu sporo kolumn i już nie pożycza. Zaproponowałem, że mu podpiszę lojalkę, że jak uszkodzę to mi potrąci z kaucji to też nie było możliwe a mam do niego jakieś 3km i szansa, że coś uszkodzę jest 1/mln. Jedyny sposób aby je porównać do czegoś to je kupić. Stwierdził żebym sobie kupił kolumny za 30 000zł albo 40 000zł a jak mi się nie spodobają to je sprzedam (za 30% ceny). Natomiast Pan Jurek z Harpii przywoził mi kolumny z Krakowa do Zielonej Góry i zostawiał na 2 tygodnie bez żadnej kaucji i nie przeszkadzało mu, że będą obiektem porównań z kilkoma innymi konstrukcjami. Jest różnica ? Można ? :-) Rozumiem, że Pan konstruktor nie ma zaufania do swoich konstrukcji tak to z tego wynika, że nie jest pewien tego co stworzył. Najlepsze jest to, że wypożyczyć chciałem z kilkoma znajomymi, którzy uważali, że to dobre kolumny i warto je posłuchać i obiecałem, że jak zagrają lepiej kupię je zamiast Monków i faktycznie bym to zrobił. Na to stwierdził, że jesteśmy grupą oszołomów, która lubi się bawić i nie interesuje go nasza opinia o jego kolumnach. Nie byłem godzien przekonać się o cudowności jego myśli technicznej więc musiałem nabyć "gorsze" Harpie. Zabawa zakończyła się zakupem kolumn za 40kzł rozumiem, że takie kolumny wg Pana z Equilibrium kupuje się bez porównywania bo Polska to bogaty kraj :-) Nie dyskredytuje tutaj jego konstrukcji, ale żenujące podejście do klientów i nie ważne czy grają czy nie.

Lorecci na AudioShow słyszałem jego kolumny i wiesz jakbym się opierał na tym co tam usłyszałem to z pewnością nie byłbym zainteresowany dalszym odsłuchem bo bas był tragiczny (czuć było, że to wina pomieszczenia) a to dla mnie bardzo newralgiczny zakres pasma :-)

Edytowane przez Iceman007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie juz lubie tego pana konstruktora :) Tylko jakos nie moge trafic by ten nowy ich punkt w ZG byl otwarty :D Aha! Jak sie wam jakos uda dostac na te odsluchy (ale z porownaniem do innych konstrukcji!) to dajcie znac! :D

Edytowane przez foxbat

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie jesteś w temacie widzę :-) Pan konstruktor unika konfrontacji z innymi kolumnami jak tylko może. Jego kolumny wolno słuchać, ale nie porównywać bezpośrednio z czymś innym. Je się kupuje po odsłuchu w ciemno! Są tak wybitne, że nie ma sensu porównywać ! Z całej Polski ludzie walą i kupują po 1 odsłuchu tak porażająco dobre są :-) W rozmowie w 4 oczy wytykał błędy konstrukcyjne Harpii i zachwalał wyższość przetworników ETON nad SEAS-ami, ale na prośbę o konfrontację powiedział, że jak chce je sobie posłuchać to muszę je kupić. Na prośbę o wypożyczenie za kaucją stwierdził, że sklepy zniszczyły mu sporo kolumn i już nie pożycza. Zaproponowałem, że mu podpiszę lojalkę, że jak uszkodzę to mi potrąci z kaucji to też nie było możliwe a mam do niego jakieś 3km i szansa, że coś uszkodzę jest 1/mln. Jedyny sposób aby je porównać do czegoś to je kupić. Stwierdził żebym sobie kupił kolumny za 30 000zł albo 40 000zł a jak mi się nie spodobają to je sprzedam (za 30% ceny). Natomiast Pan Jurek z Harpii przywoził mi kolumny z Krakowa do Zielonej Góry i zostawiał na 2 tygodnie bez żadnej kaucji i nie przeszkadzało mu, że będą obiektem porównań z kilkoma innymi konstrukcjami. Jest różnica ? Można ? :-) Rozumiem, że Pan konstruktor nie ma zaufania do swoich konstrukcji tak to z tego wynika, że nie jest pewien tego co stworzył. Najlepsze jest to, że wypożyczyć chciałem z kilkoma znajomymi, którzy uważali, że to dobre kolumny i warto je posłuchać i obiecałem, że jak zagrają lepiej kupię je zamiast Monków i faktycznie bym to zrobił. Na to stwierdził, że jesteśmy grupą oszołomów, która lubi się bawić i nie interesuje go nasza opinia o jego kolumnach. Nie byłem godzien przekonać się o cudowności jego myśli technicznej więc musiałem nabyć "gorsze" Harpie. Zabawa zakończyła się zakupem kolumn za 40kzł rozumiem, że takie kolumny wg Pana z Equilibrium kupuje się bez porównywania bo Polska to bogaty kraj :-) Nie dyskredytuje tutaj jego konstrukcji, ale żenujące podejście do klientów i nie ważne czy grają czy nie.

Lorecci na AudioShow słyszałem jego kolumny i wiesz jakbym się opierał na tym co tam usłyszałem to z pewnością nie byłbym zainteresowany dalszym odsłuchem bo bas był tragiczny (czuć było, że to wina pomieszczenia) a to dla mnie bardzo newralgiczny zakres pasma :-)

 

Witam,

 

Właściciel wspomniajnej marki Equi ... jest nieco uprzedzony do konkurencji w postaci Harpii. Nie wiem z czego to wynika, ale pamiętam rozmowę z nim o Harpiach i czuć było, że iskrzy :) Natomiast mimo negatywnych odczuć przedmówcy, to bardzo sympatyczny facet i jak to kolega nazwał cyt. "Pan konstruktor", który robi bardzo dobre kolumny. Słabo u niego z tz. wzmocnieniem marketingowym jego produktu. Mam wrażenie że bardziej mu zależy na sprzedaży kalbli zasilających Enner jak i Equilibrium niż na kolumnach. Ale może się mylę.

 

pozdrawiam wszystkich właścicieli Equi no i samego Pana konstruktora :)

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciel wspomniajnej marki Equi ... jest nieco uprzedzony do konkurencji w postaci Harpii. Nie wiem z czego to wynika, ale pamiętam rozmowę z nim o Harpiach i czuć było, że iskrzy :) Natomiast mimo negatywnych odczuć przedmówcy, to bardzo sympatyczny facet i jak to kolega nazwał cyt. "Pan konstruktor", który robi bardzo dobre kolumny. Słabo u niego z tz. wzmocnieniem marketingowym jego produktu. Mam wrażenie że bardziej mu zależy na sprzedaży kalbli zasilających Enner jak i Equilibrium niż na kolumnach. Ale może się mylę.

Ale nie piszemy tu o fochach nastolatka tylko o osobie która chce wejść na rynek i wypromować swoje produkty " wychodząc do klienta " .

A własne uprzedzenia zostawia się w domu.

Na tym polega profesjonalizm i chęć zdobywania rynku.

 

Iceman007

Twój wpis daje sporo do myślenia.

 

Wracając do kabli Equilibrium.

Na dniach będę miał w domu nowe Albedo AIR1 ze srebrnymi widłami które prawdopodobnie zastąpią Aurory .

Rożnicę opiszę za jakiś czas.

Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Mam do sprzedania kolumny Equilibrium model Euphoria wersja I z roku 2009 (te które był na AS). Jeżeli ktoś będzie zainteresowany to proszę o kontakt na pw.

 

pozdrawiam

Artur

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porownales z Harpia ze sprzedajesz?;-)

 

Witaj,

 

Pomimo, że teraz mieszkam w Krakowie, to nie miałem jeszcze okazji posłuchać Harpii (słuchałem jakiegoś modelu na którymś z AS). Niebawem w "o mnie" będzie info co to za kolumny ... są przygotowywane na moje zamówienie (taka wersja szyta pod klienta) ... może niedługo będzie o tych kolumnach i ich Konstruktorze głośno w audio - światku ... konstrukcja bardzo ciekawa (a sonicznie kolumny te zbliżają się do poziomu German Physics HRS 120 Carbon - miałem je w sierpniu na odsłuchu - bajka !!!). Pomimo zmiany, Euphorie pozostaną dla mnie jednymi z najlepszych kolumn jakie słyszałem.

 

pozdrawiam

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Normalnie juz lubie tego pana konstruktora :) Tylko jakos nie moge trafic by ten nowy ich punkt w ZG byl otwarty :D Aha! Jak sie wam jakos uda dostac na te odsluchy (ale z porownaniem do innych konstrukcji!) to dajcie znac! :D

Normalnie juz lubie tego pana konstruktora :) Tylko jakos nie moge trafic by ten nowy ich punkt w ZG byl otwarty :D Aha! Jak sie wam jakos uda dostac na te odsluchy (ale z porownaniem do innych konstrukcji!) to dajcie znac! :D

 

Jak chcesz posłuchać kolumn Equilibrium w Zielonej Górze to zadzwoń tel.601 742 490.

 

WuMike - opisz ( porównaj ) go z jakimś innym IC

Da nam to jakiś pogląd na niego .

 

Heliand.

Zbieg okoliczności jest nawet większy bo mi też proponowano Aurorę połączyć z AC WOW.

Pewnie ten sam sklep i pan "R"

 

Panowie - więcej porównań tych kabli z innymi znanymi.

Nic nam nie daje że ja mam ten czy ten.

Kable są nowe na rynku i potrzebne by było ich porównanie do innych bardziej znanych na rynku.

Aurore też opisze dokładniej za kilka - kilkanaście dni .

 

 

Dżerzi - czy Ty czasem nie sprzedawałeś Harmony ??

Dlaczego ?

Tak sprzedaje. Equilibrium Essence brzmią jeszcze "perliściej"

Edytowane przez Dżerzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.