Skocz do zawartości
IGNORED

proac studio 125 i rotel 02


master66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z moim systemem. Obecny system to rotel RCD 02 i integra 02 na kolumnach proac studio 125. Podczas odsluchu w skepie bylo idealnie. Nisko schodzacy bas, stereofonia. Gora po prostu znakomita. Ale niestety w pokoju juz nie gra to tak jak w sklepie. Gora jest zbyt ostra. Jest jej po prostu za duzo. Co do reszty pasma to nie mam najmniejszych zastrzezen. Moze wspomne jeszcze o pokoju. Ma 20m. A co do kabli to calosc jest podpieta xlo ultra. Zarowno interkonekt jak i glosnikowe. Moze mial ktos podobny problem do mojego? Bede wdzieczny za wszelkie sugestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...to dosc dziwne dla mnie.

U mnie z kolei ilosc wysokich czestotliwosci z tej samej kopulki absolutnie nie wydawala mi sie zbyt duza.

Moze miales zastrzezenia do ich jakosci, ale na pewno nie do ilosci.

 

Jedyne, co mi sie nasuwa, to pomieszczenie. Zbyt duza powierzchnia odbijajaca (gole sciany itd) jest zapewne tego zrodlem.

 

Wniosek, jaki sie nasuwa jest taki, ze audiofile w koncu powinni zaczac zdawac sobie sprawe, jak wiele zalezy od pomieszczenia. To tak jak ze sportowym samochodem na polskich drogach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze pokuj odsluchowy wtraca swoje 3 grosze? Pokuj mam zagracony. Duza sofa, szafa komoda. W pokoju mam okno po lewej stronie kolumny, a drugie okno mam za glowa. Na oknach nie mam zaslon. Moze to przez nie?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PMD

 

Jesli na Rotelach dzwiek w sklepie byl o.k. to raczej nie ich wina.

 

U mnie w pokoju kolumny sa odsuniete w roznej odleglosci od scian bocznych. Z lewej strony (tam stojaca kolumna jest blizej sciany bocznej niz prawa) jest wiecej wysokich tonow. Sprzety sie zmieniaja a efekt pozostaje. Jest on naprawde niewielki, ale jednak. To chyba daje do myslenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o jakosc wysokich tonow to odpukac, ale z czasem pewnie bedziesz mial zastrzezenia. W koncu ta kopulka kosztuje ni mniej ni wiecej, tylko cale 150zl :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sie tyczy rozstawienia kolumn to chyba prubowalem juz wszystkiego. A co z pokojem? Czy te okna moga przeszkadzac w tak znaczacy sposob?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czasem pewnie tak. Tak to juz jest z nami audiofilami ze lubimy sobie powyminiec sprzet od czasu do czasu. W moim przypadku co pol roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wiem jak brzmią twoje kable.Ale skoro było oki w sklepie a w domu jest inaczej.To nasuwa się tylko jedno walka z pokojem.Prawdą jest ,ze pokój wedłóg mnie to około 30% brzmienia.Musisz swój pokój bardziej przedewszystkim wytłumić(więcej pochłaniaczy, rozpraszaczy a mniej odbić).Bardzo prosty eksperyment w rogi kolumn włóż poduchy na podłogę walnij kołdrę- jak możesz to na sciany na próbę coś zawieś , no i na okna daj gróbe kotary z materiału.Juz wtedy powinno byc lepiej- jak efekt będzie za mały minimalnie czoło kolumn odkręć na zewnątrz, wtedy wysokie pójdą bardziej na boki i nie będą tak się narzucały.Musisz eksperymentować z tłumieniem no i ustawieniem kolumn.To nie jest takie łatwe jak się wydaje, nie raz potrzeba jest poświecenia kilku miechów aż wreszcie stwierdzisz że Twoje kolumny stoja idealnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

master66 - to jak to jest z Twoimi wysokomi tonami.

 

Raz piszesz - Gora jest zbyt ostra. Jest jej po prostu za duzo

Poniżej - jesli chodzi o jakosc wysokich tonow to nie mam zadnych zastrzezen.

 

O co tu chodzi , jesteś niespójny w wrażeniach sonicznych ( domowych ).

 

Pierwszą sprawą dla mnie, jest wytłumienie ściany za kolumnami , jeśli bs jest z tyłu.

A poza tym , jak wyżej było napisane , z tym ,że można na ściany rzucić sobie koce . Nawet lepiej przetłumić pomieszczenie, a później zmniejszać poziom wytłumienia. I porównywać ,i słuchać .

Pewien mój znajomy na gołą ścianę zarzucił dywan wełniany i muszę przyznać efekt był bardzo porządny i pożądany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys czaiłem sie na 125tki. Generalnie przez 20 minut odsluchu (w tophajfaju w poznaniu) na roznych plytach bylem nimi zachwycony. Dopiero potem słuch zaczął sie meczyc z powodu wysokic tonów. Po godzinie sluchania dosłowne kłucie w uszy. Wtedy wine zwaliłem na odsluchiwany sprzet towarzyszacy (ponoć jasny CSA 8).

 

Mam nadzieje ze dałes sobie w salonie przynajmnie z 2 odsłuchy po minimum godzinie przed podjeciem decyzji o kupnie. Takie flaki czesto wychodzą dopiero w domu po jakims czasie sluchania.

 

Koce na sciany, kolumny troche odgiąc kątem na zewnatrz. Jak nadal ostro, zmieniaj wzmka. Proac to dobre kolumny, ale zawsze potrzebowaly dobrej aplikacji

 

Zresztą rotel 02 i prac 125 to jak dla mnie maly mezalians cenowy. Ale czasem mezaljanse są trafne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zaczęły męczyć po 2 minutach. Za to Studio 100 u Józwy grały ładnie, ale ze Swingiem i znacznie droższymi źródłami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne wrażenia jak tomecz i Zbig. Słuchałem w Top HiFI Studio 125 z Rotelem RA 1070 i RCD 1070. Brzmienie ostre i męczące, nie wytrzymałem długo. Duuużo lepiej było po zmianie wzmacniacza na MF A3.2. Może należy pójść właśnie w stronę cieplejszego wzmacniacza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.