Skocz do zawartości
IGNORED

Poczatek przygody, pierwsza lampa kilka pytan.


maryjan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A tak już bardziej szczegółowo czy wzmacniacz z lampami 300B poradzi sobie wysterować moje MA BX6 w pokoju 20m2 ?

Chociaż tak na początek żebym nie musiał od razu zmieniać kolumn albo chować wzmacniacz do szafy i czekać aż będę miał fundusze na nowe kolumny i dopiero wtedy wszystko łączyć.

Nie słucham jakoś szczególnie głośno, obecnie kręcę potencjometr w wzmacniaczu tranzystorowym jakim jest Roksan Kandy K2 między 9 a 11 godz.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam. Nie chce zakładać noych postów a to miejsce jest jak najbardziej wskazane :)

Otóż mysle nad zmiana tranzystora na lampe, a jako że mam już dopasowany sprzet do siebie to chce was zapytać co dobrze sie zgra z monitorami

Dane techniczne:

Techniczne Skuteczność [dB/W/m] 91

Impedancja [ohm] 4 - 8

System Dwudrożny

Min. pasmo [Hz] 30 Maks. pasmo [kHz] 55

Czestotliwość odcięcia [Hz] 3200

Moc maksymalna: 180 W, Moc nominalna: 100 W Fizyczne

Wysokość 365 Szerokość 195 Głębokość 300

Typ obudowy Bass reflex

Głośnik niskotonowy 170mm

Głośnik wysokotonowy 25mm

 

 

okablowanie oyaide, zródło Ar 33

co jeszcze jest wam potrzebne by mi pomóc?

nie chce inwestować w chinczyka bo szkoda mi na niego pieniedzy w gre wchodzi rynek wtórny.

Osobiście myślałem nad lebenem 300 lub czyms innym z przedziału 3-8kzl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piastun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Ayonie jest mało chińszczyzny. Ale Leben to Leben, bo - jak to mówią - są wzmacniacze i jest Leben... Japoński do śrubki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież pisał że nie chce chińczyka

 

A kto ci takich pierdół naopowiadał o Ayonie?

Natomiast co do Lebena, to zapraszam na konsultacje do Eugeniusza Czyżewskiego z LAR. On powie ile już Lebenów miał w serwisie w sprawie wymiany dziadowskich potencjometrów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, nie chce mi się pisać od początku, odsyłam do mojego historycznego wpisu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto ci takich pierdół naopowiadał o Ayonie?

Natomiast co do Lebena, to zapraszam na konsultacje do Eugeniusza Czyżewskiego z LAR. On powie ile już Lebenów miał w serwisie w sprawie wymiany dziadowskich potencjometrów.

 

wpisz na google "ayon china" tyle tego jest że nie będę linkował. Lepiej już kupić porządnego chińczyka niż te pseudo hiendy z wycenami z kosmosu z marketingową legendom. Pooglądaj bebechy i wykonie dobrych chińczyków jak Cayin czy MingDa i porównaj z dwukrotnie droższymi niby europejczykami czy japońcami. We wzmacniaczach za ponad 10 koła potrafią dać płytki drukowane a komponenty firmowych napisów też nie mają.

 

Ayon Spitit 3 - cena 16900 zł

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśniłem w podanym linku w czym rzecz, szkoda dalej dyskutować. Porządne chińczyki to niestety drogie chińczyki. Co do reszty nie miej złudzeń.

Aha, po wpisaniu sugerowanych przez ciebie słów nie wyskoczył wilk z lasu, a co najwyżej dyskusje na forach. A biorą się one właśnie z przyczyn, o których napisałem pod wskazanym wyżej linkiem. Howgh.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kubeł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MingDa MC34-ASE - 6499 zł

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wyjaśniłem w podanym linku w czym rzecz, szkoda dalej dyskutować. Porządne chińczyki to niestety drogie chińczyki. Co do reszty nie miej złudzeń.

Aha, po wpisaniu sugerowanych przez ciebie słów nie wyskoczył wilk z lasu, a co najwyżej dyskusje na forach. A biorą się one właśnie z przyczyn, o których napisałem pod wskazanym wyżej linkiem. Howgh.

 

Zgadza się porządny chińczyk jest drogi ale i tak będzie 2-3 krotnie tańszy od nie chińskiej konkurencji w podobnej klasie produktu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się porządny chińczyk jest drogi ale i tak będzie 2-3 krotnie tańszy od nie chińskiej konkurencji w podobnej klasie produktu.

 

Ale to inny temat. I nie jest to wina europejskiej konkurencji, tylko chińskiego systemu wyzysku. Zresztą tam koszty zaczynają tak mocno rosnąć, że europejskie i amerykańskie firmy wycofują produkcję i wracają do swoich krajów. I bardzo dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kubeł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca, europejski system wyzysku jest winien tych cen a mianowicie podatki, certyfikaty i inne obowiązki producentów, dlaczego w USA sprzęt, samochody itd. są tańsze o połowę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się tylko dlaczego rodzimy nigdzie nie ukrywający się chińczyk ma cenę dla ludzi a inne pseudo europejskie firmy które są robione także w chinach już nie, koszt produkcji taki sam ale mentalność europejskich biznesmanów już inna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się tylko dlaczego rodzimy nigdzie nie ukrywający się chińczyk ma cenę dla ludzi a inne pseudo europejskie firmy które są robione także w chinach już nie, koszt produkcji taki sam ale mentalność europejskich biznesmanów już inna.

 

Koszt w przypadku Ayona nie jest ten sam. To europejska firma projektująca w Austrii i tam też składająca swoje produkty. Przeczytałeś mój wpis, do którego dałem linka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Lebena i od razu przestrzegam cię przed rodzimymi "złotymi rączkami", które zawsze wszystko chcą poprawiać i wiedzą lepiej. A tymczasem tyle wiedzą, ile zjedzą. To taka nasza specjalność wolumenowa. A lepsze zawsze jest wrogiem dobrego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakich złotych rączkach piszesz? Leben jest ok, ale jeśli walnie mu potencjometr, to trzeba wymienić. Najlepiej na jakiś porządny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam takie pytanie - czy wzmacniacz może pracować bez kompletu lamp? Zaczęły mi pobrzękiwać lampy i jest to upierdliwe, bo siedzę blisko wzmacniacza, a z tego co czytałem, to jedynym wyjściem jest wymiana. Chcę zidentyfikować brzęczące sztuki, ale jak są koło siebie wsadzone w podstawki to nie jestem w stanie ocenić, która brzęczy a która nie. Mam układ na czterech 6P14P plus dwie sterujące 6N1P - czy mogę włączyć zasilanie z samymi włożonymi lampami mocy, albo z samymi sterującymi? Albo z kompletem dla jednego kanału? Miałoby to być włączone zaledwie na kilka minut, do rozgrzania lamp, bez podawania sygnału audio i wypuszczania czegokolwiek na głośniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam takie pytanie - czy wzmacniacz może pracować bez kompletu lamp? Zaczęły mi pobrzękiwać lampy i jest to upierdliwe, bo siedzę blisko wzmacniacza, a z tego co czytałem, to jedynym wyjściem jest wymiana. Chcę zidentyfikować brzęczące sztuki, ale jak są koło siebie wsadzone w podstawki to nie jestem w stanie ocenić, która brzęczy a która nie. Mam układ na czterech 6P14P plus dwie sterujące 6N1P - czy mogę włączyć zasilanie z samymi włożonymi lampami mocy, albo z samymi sterującymi? Albo z kompletem dla jednego kanału? Miałoby to być włączone zaledwie na kilka minut, do rozgrzania lamp, bez podawania sygnału audio i wypuszczania czegokolwiek na głośniki.

 

Co to u ciebie znaczy "brzęczące"?

A brzęczy tylko w jednym kanale ? Jeśli w jednym to zrób tak:

Zamień lampy sterujące miejscami jeśli brzęczenie przeniesie się do innego kanału masz winowajcę. Jeśli nie będzie żadnych zmian to znaczy że wina nie leży po stronie lamp sterujących.

W takim razie w ten sam sposób sprawdź lampy mocy zamień miejscami np. pierwsze dwie tzn jedną z jednego kanału z jedną z drugiego kanału jeśli bez zamian w ten sam sposób sprawdź następne dwie. Jeśli to lampy to na pewno znajdziesz tę nadającą się do wymiany.

A swoja drogą to nie są drogie lampy i jeśli masz tam chińskie 6p14p to wymień je ruskie 6p14p albo 6p14p EW te drugie trochę droższe. Te pierwsze możesz kupić na alle za 20-25 zł/szt w dodatku nosy. Jak chesz to nawet mam z 1978 6p14p.

Pozdrawiam,

Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to dziwne ale jeśli Leben to Japończyk to i potencjometr alpsa powinien być, wiec czemu uważacie koledzy ze sie psuja?

Alps raczej słynie z niezawodności.....

Powiem na koniec że zacząłem szukać Lebena po osłuchach, a to czy maja wadliwe potencjometry czy nie to drugorzędna sprawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paweljazz

 

Chodzi o brzęczenie włókienek w lampach, dlatego nie wiem które lampy brzęczą, bo są zbyt blisko siebie. Słychać to oczywiście tylko wtedy, gdy nie gra muzyka. Rzeczywiście kupię komplet nowych lamp i po problemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to dziwne ale jeśli Leben to Japończyk to i potencjometr alpsa powinien być, wiec czemu uważacie koledzy ze sie psuja?

Alps raczej słynie z niezawodności.....

Powiem na koniec że zacząłem szukać Lebena po osłuchach, a to czy maja wadliwe potencjometry czy nie to drugorzędna sprawa.

Jeden kolega uważa, że się psują. Mnie się nie psuje. W Klubie Lebena też nikt się nie skarżył. To takie austriackie gadanie, częste na tym forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paweljazz

 

Chodzi o brzęczenie włókienek w lampach, dlatego nie wiem które lampy brzęczą, bo są zbyt blisko siebie. Słychać to oczywiście tylko wtedy, gdy nie gra muzyka. Rzeczywiście kupię komplet nowych lamp i po problemie.

 

No to wszystko jasne! Pisz że ci lampy mikrofonują. Pstryknij lekko w każdą i będziesz wiedział. Wczoraj na alledrogo widziałem 6p14p EW po dwie dychy sam bym wziął ale ja potrzebuję osiem.

Pozdrawiam,

Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paweljazz

 

A nawet nie wiedziałem, że się to tak nazywa :) Wziąłem te z allegro i zobaczymy czy coś się zmieni, dzięki za cynk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.