Skocz do zawartości
IGNORED

Znaleziska na eBay i Allegro


Parsec

Rekomendowane odpowiedzi

@rochu rozumiem Cię , stało się coś złego u Ciebie w domu . Byłeś dobrej myśli , pozwoliłeś się spotkać różnym osobom trzecim, byłeś wielkoduszny.  

Niestety wydarzyło się coś złego i to położyło się cieniem na całą przyszłość. Nie powiem , to zła sytuacja , która nie powinna mieć miejsca.

Jednak czy nie prościej i lepiej było by wtedy dać jednemu drugiemu trzeciemu po mordzie i zakończyć cała historię?  Czy wtedy ktoś by miał do Ciebie o to pretensje? Nie!

A tak masz do nas wszystkich pretensje mimo , że nas nas tam nie było i musimy "cierpieć za kogoś" . Nie znamy się, ale wierz mi , że gdybym tam wtedy był,  to jeden z drugim bawił by się jedynkami w drodze do domu taksówką... 

Peace , nie mam nic do Ciebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Tal napisał:

Teraz przynajmniej wiem skąd bierze się u Ciebie ta gorycz, bo inspiracja tym pesymistycznym odludkiem nie może pozostać bez wpływu, a Władysław Tatarkiewicz pisze o Schopenhauerze (1788-1860): (...)

Brawo za umiejętności szybkiego wyszukiwania w google.

Co nieco czytałem Schopenhauera i akurat uważam, że opinia Tatarkiewicza jest płytka i pobieżna. Ale mniejsza o to.

Aby próbować go zrozumieć trzeba coś wiedzieć o filozofii i religii Indii, warto też poczytać Tao Te King.

Na pewno też trzeba przeczytać jego "Erystykę" którą ja odbieram jako książkę nieco okrutną ale nie pozbawioną humoru i sarkazmu.

A w zasadzie najlepiej wszystko przyswajać w triadzie Schopenhauer - Nietzsche - Heidegger i trzymać się jak najdalej od tego nudziarza Kanta ; )

 

W zasadzie był chyba tylko jeszcze jeden pisarz równie szczery jak Schopenhauer.

Machiavelli. Genialny obserwator i analityk ludzkich poczynań, któremu różne mendy pokroju Fryderka Wielkiego dorobiły gębę amoralnego i diabolicznego. Ale jak się włączy telewizor i uważnie posłucha wiadomości na byle jakim kanale to okazuje się, że gość miał całkowitą rację.

27 minut temu, Fashi napisał:

@rochu

Jednak czy nie prościej i lepiej było by wtedy dać jednemu drugiemu trzeciemu po mordzie i zakończyć cała historię?  Czy wtedy ktoś by miał do Ciebie o to pretensje? Nie!

Wybacz ale proponujesz rozwiązanie wysoce prostackie i nieestetyczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bumpalump napisał:

wrzucanie wszystkich kierowcow Hondy czy BMW do jednego worka ?

Kierowcy Hondy, kierowcy BMW oraz fanboje Sansui w pocie czoła zapracowali sobie na te worki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

No i ktoś wpadł w kanał...nie czytał naszego audiostereo i fanbojow sansui, nie dowiedział się że sansuj walcuje wszystko...i wydał 17 tys dolców na byle marantza...RIP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, rochu napisał:

Wybacz ale proponujesz rozwiązanie wysoce prostackie i nieestetyczne.

Ale jakże skuteczne...

Z drugiej strony jeśli moje rady są prostackie , to trzeba było dać sobie spalić kolumny ludziom z wyższych sfer i nie użalać się teraz publicznie na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, doktor_mun napisał:

Rzadko się udzielam na forach, ale tak jest. Znam sporo osób z większym lub mniejszym doświadczeniem w audio i osoby te nie napisały w życiu słowa na forum (nie każdy ma ochotę przepychać się na forach z jakimiś.......!!!!!!!).

Miałem możliwość słuchania różnym modeli rożnych marek, zarówno nowych jak i vintage. Vintage z wysokiej półki różnych producentów naprawdę daje radę i często potrafi zawstydzić niejedną nowoczesną konstrukcję. Sprzęty te posiadają dodatkowo ten brzmieniowy sznyt, oraz rzadko spotykaną dzisiaj jakość wykonania

...oraz zużytą elektronikę (kondy itp), dzięki czemu grają już inaczej niż jak nowe :) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka na fali wintydżu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cenowa przebitka wieksza, jak za topowe Sansuje... co ja piszę, jak za cokolwiek innego, nawet od Retrospekcji !

?????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, porlick napisał:

Taka ciekawostka na fali wintydżu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ale to jest cena za komplet ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, porlick napisał:

Taka ciekawostka na fali wintydżu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cenowa przebitka wieksza, jak za topowe Sansuje... co ja piszę, jak za cokolwiek innego, nawet od Retrospekcji !

?????

Ktoś to kupi w końcu 100 % oryginał nie grzebany musi kosztować .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Grutka napisał:

Ale facet ma sprzęt  i dryg!   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ładne robią wrażenie . Jak grają jak wygladają to pogratulować . Niestety diy ma to do siebie że przy od sprzedaży robi się delikatna kupa . Raczej ogłoszenie powisi i sprzeda grubo poniżej ceny materiałów .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rochu napisał:

Co nieco czytałem Schopenhauera i akurat uważam, że opinia Tatarkiewicza jest płytka i pobieżna. Ale mniejsza o to.

Aby próbować go zrozumieć trzeba coś wiedzieć o filozofii i religii Indii, warto też poczytać Tao Te King.

Ja już poznałem prawdę, która mnie wyzwoliła (J 8:32) i mądrość Bożą (1Kor 1:18-31), która nadała sens mojemu życiu, więc wszelkie filozofie oparte na ludzkiej tradycji i żywiołach świata, a nie na Chrystusie są dla mnie bezwartościowe (Kol 2:8).

Hans Lenk, filozof z Karlsruhe napisał: „Filozofia bardzo rzadko daje ostateczne rozwiązania, gdyż jest ona dziedziną zajmującą się problemami, a nie dziedziną badań materialnych i ich wyników. Dla nas ważniejsza jest ewentualna nowa perspektywa problemu, niż częściowa odpowiedź na postawione pytanie". U poety Hermanna Hesse czytamy natomiast: „Życie jest bez sensu, okrutne, głupie, a mimo to wspaniałe – nie kpi z człowieka, ale też nie dba o niego bardziej, niż o dżdżownicę".

„Rzekł do niego Piłat: Co to jest prawda?” (J 18:38). Jedno z najważniejszych pytań w historii świata zostało zadane przez poganina reprezentującego ówczesną cywilizację. Czas przemija, ale to pytanie jest wiecznie aktualne. Retoryczne pytanie Piłata było przepełnione cynizmem człowieka przemawiającego z perspektywy siły i władzy. Odpowiedź Pana Jezusa była jednoznaczna: „Ja się narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie; każdy, kto z prawdy jest, słucha głosu mego” (J 18:37).

Od tamtych wydarzeń minęło ponad dwa tysiące lat. Czy coś się zmieniło? Świat przepełniony jest cynizmem Piłata. Dziś dla wielu prawda jest zmanipulowaną wersją rzeczywistości zbudowaną przez elity społeczne celem kontrolowania nieświadomych mas. Dla innych jest pojęciem subiektywnym, rodzajem konsensusu danej grupy społecznej czy też kultury. A jeszcze inni kategorycznie zaprzeczają istnieniu jakiejkolwiek koncepcji prawdy. Więc czym jest prawda?

Bóg jest Bogiem prawdy. Jezus w Ewangelii Jana 14:6 sam o sobie powiedział, że jest Prawdą. A więc wszelka prawda musi być ostatecznie zdefiniowana przez Boga. Jezus ukazał nam się, jako doskonały obraz Boga, dlatego też jest absolutnym ucieleśnieniem wszystkiego, co jest prawdziwe. Bóg objawiając się ludzkości poprzez swojego Syna oraz Pismo (J 1:35, 1P 1:23) jednoznacznie określił nam czym jest prawda. Objawiając również prawdę o sobie w naturze potwierdził, że wiedza o Bogu jest wpisana w serce człowieka (Rz 1:19) wraz z poczuciem moralności oraz odpowiedzialności przed Jego prawem (Rz 2:15).

Nie da się rozpoznać prawdy, zrozumieć i wyjaśnić bez przyjęcia Boga jako źródła wszelkiej prawdy. Każda próba zdefiniowania czym jest prawda z góry skazana jest na porażkę jeśli nie odnosi się do Boga. Samo rozważanie jej istoty zmusza nasze ograniczone umysły do poszukiwania absolutu od którego wszystko wzięło swój początek. Tylko aroganccy ludzie mogą twierdzić, że sami stanowią o tym co jest prawdą a co nią nie jest. Spróbuj stworzyć koncepcję prawdy bez Boga. Nie można oderwać prawdy od Tego, który ją stworzył.

Konsekwencje oddzielenie prawdy od Boga są tragiczne: „A ponieważ nie uważali za wskazane uznać Boga, przeto wydał ich Bóg na pastwę niecnych zmysłów, aby czynili to, co nie przystoi” (Rz 1:28). Upadek moralny społeczeństwa, bunt wobec wszelkich wartości, ignorancja autorytetów, rozszerzenie wszelkiej niemoralności i niesprawiedliwości – to są konsekwencje, które nieuchronnie spotkają każdy naród ignorujący związek Boga i prawdy.

 

"Mowa o krzyżu bowiem jest głupstwem dla tych, którzy giną, ale dla nas, którzy jesteśmy zbawieni, jest mocą Boga. 19 Bo jest napisane: Wytracę mądrość mądrych, a rozum rozumnych obrócę wniwecz. 20 Gdzie jest mądry? Gdzie uczony w Piśmie? Gdzie badacz tego świata? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości tego świata? 21 Skoro bowiem w mądrości Bożej świat nie poznał Boga przez mądrość, upodobało się Bogu przez głupstwo głoszenia zbawić tych, którzy wierzą. 22 Gdyż Żydzi domagają się znaków, a Grecy szukają mądrości. 23 My zaś głosimy Chrystusa ukrzyżowanego, który dla Żydów wprawdzie jest zgorszeniem, a dla Greków głupstwem; 24 Lecz dla tych, którzy są powołani, zarówno dla Żydów, jak i Greków, głosimy Chrystusa – moc Bożą i mądrość Bożą. 25 Głupstwo Boże bowiem jest mądrzejsze niż ludzie, a słabość Boża jest mocniejsza niż ludzie. 26 Przypatrzcie się bowiem, bracia, waszemu powołaniu, że niewielu jest mądrych według ciała, niewielu możnych, niewielu szlachetnie urodzonych. 27 Ale Bóg wybrał to, co głupie u świata, aby zawstydzić mądrych, wybrał to, co słabe u świata, aby zawstydzić mocnych. 28 I to, co nieszlachetne u świata i wzgardzone, wybrał Bóg, a nawet to, co nie jest, aby to, co jest, obrócić wniwecz; 29 Aby nie chlubiło się przed nim żadne ciało. 30 Lecz wy z niego jesteście w Chrystusie Jezusie, który stał się dla nas mądrością od Boga i sprawiedliwością, i uświęceniem, i odkupieniem; 31 Aby, jak to jest napisane: Ten, kto się chlubi, niech się chlubi w Panu." (1Kor 1:18-31)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tal

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Tal napisał:

Ja już poznałem prawdę, która mnie wyzwoliła (J 8:32) i mądrość Bożą (1Kor 1:18-31), która nadała sens mojemu życiu, więc wszelkie filozofie oparte na ludzkiej tradycji i żywiołach świata, a nie na Chrystusie są dla mnie bezwartościowe (Kol 2:8).

Hans Lenk, filozof z Karlsruhe napisał: „Filozofia bardzo rzadko daje ostateczne rozwiązania, gdyż jest ona dziedziną zajmującą się problemami, a nie dziedziną badań materialnych i ich wyników. Dla nas ważniejsza jest ewentualna nowa perspektywa problemu, niż częściowa odpowiedź na postawione pytanie". U poety Hermanna Hesse czytamy natomiast: „Życie jest bez sensu, okrutne, głupie, a mimo to wspaniałe – nie kpi z człowieka, ale też nie dba o niego bardziej, niż o dżdżownicę".

„Rzekł do niego Piłat: Co to jest prawda?” (J 18:38). Jedno z najważniejszych pytań w historii świata zostało zadane przez poganina reprezentującego ówczesną cywilizację. Czas przemija, ale to pytanie jest wiecznie aktualne. Retoryczne pytanie Piłata było przepełnione cynizmem człowieka przemawiającego z perspektywy siły i władzy. Odpowiedź Pana Jezusa była jednoznaczna: „Ja się narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie; każdy, kto z prawdy jest, słucha głosu mego” (J 18:37).

Od tamtych wydarzeń minęło ponad dwa tysiące lat. Czy coś się zmieniło? Świat przepełniony jest cynizmem Piłata. Dziś dla wielu prawda jest zmanipulowaną wersją rzeczywistości zbudowaną przez elity społeczne celem kontrolowania nieświadomych mas. Dla innych jest pojęciem subiektywnym, rodzajem konsensusu danej grupy społecznej czy też kultury. A jeszcze inni kategorycznie zaprzeczają istnieniu jakiejkolwiek koncepcji prawdy. Więc czym jest prawda?

Bóg jest Bogiem prawdy. Jezus w Ewangelii Jana 14:6 sam o sobie powiedział, że jest Prawdą. A więc wszelka prawda musi być ostatecznie zdefiniowana przez Boga. Jezus ukazał nam się, jako doskonały obraz Boga, dlatego też jest absolutnym ucieleśnieniem wszystkiego, co jest prawdziwe. Bóg objawiając się ludzkości poprzez swojego Syna oraz Pismo (J 1:35, 1P 1:23) jednoznacznie określił nam czym jest prawda. Objawiając również prawdę o sobie w naturze potwierdził, że wiedza o Bogu jest wpisana w serce człowieka (Rz 1:19) wraz z poczuciem moralności oraz odpowiedzialności przed Jego prawem (Rz 2:15).

Nie da się rozpoznać prawdy, zrozumieć i wyjaśnić bez przyjęcia Boga jako źródła wszelkiej prawdy. Każda próba zdefiniowania czym jest prawda z góry skazana jest na porażkę jeśli nie odnosi się do Boga. Samo rozważanie jej istoty zmusza nasze ograniczone umysły do poszukiwania absolutu od którego wszystko wzięło swój początek. Tylko aroganccy ludzie mogą twierdzić, że sami stanowią o tym co jest prawdą a co nią nie jest. Spróbuj stworzyć koncepcję prawdy bez Boga. Nie można oderwać prawdy od Tego, który ją stworzył.

Konsekwencje oddzielenie prawdy od Boga są tragiczne: „A ponieważ nie uważali za wskazane uznać Boga, przeto wydał ich Bóg na pastwę niecnych zmysłów, aby czynili to, co nie przystoi” (Rz 1:28). Upadek moralny społeczeństwa, bunt wobec wszelkich wartości, ignorancja autorytetów, rozszerzenie wszelkiej niemoralności i niesprawiedliwości – to są konsekwencje, które nieuchronnie spotkają każdy naród ignorujący związek Boga i prawdy.

 

"Mowa o krzyżu bowiem jest głupstwem dla tych, którzy giną, ale dla nas, którzy jesteśmy zbawieni, jest mocą Boga. 19 Bo jest napisane: Wytracę mądrość mądrych, a rozum rozumnych obrócę wniwecz. 20 Gdzie jest mądry? Gdzie uczony w Piśmie? Gdzie badacz tego świata? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości tego świata? 21 Skoro bowiem w mądrości Bożej świat nie poznał Boga przez mądrość, upodobało się Bogu przez głupstwo głoszenia zbawić tych, którzy wierzą. 22 Gdyż Żydzi domagają się znaków, a Grecy szukają mądrości. 23 My zaś głosimy Chrystusa ukrzyżowanego, który dla Żydów wprawdzie jest zgorszeniem, a dla Greków głupstwem; 24 Lecz dla tych, którzy są powołani, zarówno dla Żydów, jak i Greków, głosimy Chrystusa – moc Bożą i mądrość Bożą. 25 Głupstwo Boże bowiem jest mądrzejsze niż ludzie, a słabość Boża jest mocniejsza niż ludzie. 26 Przypatrzcie się bowiem, bracia, waszemu powołaniu, że niewielu jest mądrych według ciała, niewielu możnych, niewielu szlachetnie urodzonych. 27 Ale Bóg wybrał to, co głupie u świata, aby zawstydzić mądrych, wybrał to, co słabe u świata, aby zawstydzić mocnych. 28 I to, co nieszlachetne u świata i wzgardzone, wybrał Bóg, a nawet to, co nie jest, aby to, co jest, obrócić wniwecz; 29 Aby nie chlubiło się przed nim żadne ciało. 30 Lecz wy z niego jesteście w Chrystusie Jezusie, który stał się dla nas mądrością od Boga i sprawiedliwością, i uświęceniem, i odkupieniem; 31 Aby, jak to jest napisane: Ten, kto się chlubi, niech się chlubi w Panu." (1Kor 1:18-31)

A to wszystko po 5 min z sansui ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grutka napisał:

Tak też tak myślę,  ale jeszcze takich kolumn nie widziałem,  po co te niby radiatory  w kolumnach z tyłu 

Do chlodzenia rezystorow korektora impedancji 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jprdl - Czy jest jeszcze na AS wątek, którego nie nie zapaskudziły trolle pokroju margaryna85, Audio.Japan itp.?

Nawet McGyver zaczął bawić się w trollowanie ;(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, szczemirek napisał:

 

Niestety , chyba takiego nie ma.  Jak sam  zauważyłeś, nawet Mcgyver rozmienił się na drobne...

Oni się z nas śmieją,  nie rozumieją , że te sprawy istnieją, yo....

Tak jak r6 od bmw , ciężko o lepszy motor .  Nawet mimo V , r6 dzielnie się broni, a w dodatku bi turbo...

Jak to z MKB, a pan co zrobił?  Hmmm mm? 

 

Więcej niż pani, i to ja będę zamiast pani...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Fashi
Bla

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, margaryna85 napisał:

A to wszystko po 5 min z sansui ?

Nie ma co się śmiać, chłopak prawdę pisze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, margaryna85 napisał:

A to wszystko po 5 min z sansui ?

Czepiasz się, wiesz o tym ? ? ?  ? 

3 godziny temu, Grutka napisał:

Tak też tak myślę,  ale jeszcze takich kolumn nie widziałem,  po co te niby radiatory  w kolumnach z tyłu 

czytać,  czytać, nie tylko zdjęcia oglądać :

"Bas w kolumnach jest aktywny, zasilany wzmacniaczem Monacor sam 500 d (jeden na każdą kolumnę)"

to z opisu w ogłoszeniu.

Nie jestem pewien, czy aż takie radiatory do tych aktywnych na Monacorach basów potrzebne, czy kasa dobra, za mała czy za duża...ale z mojej strony szacun za pasję, zdolności i całościowy wygląd dla twórcy tychże... Tyle. 

3 godziny temu, margaryna85 napisał:

  . Niestety diy ma to do siebie że przy od sprzedaży robi się delikatna kupa . Raczej ogłoszenie powisi i sprzeda grubo poniżej ceny materiałów .

Tylko czy głównym wyznacznikiem "za" lub "przeciw"  DYI lub produktów małych manufaktur jest to, za ile później sprzedasz?  Moim zdaniem nie i nie powinno.

Sam mam YB Audio - czyli manufaktura miej lub bardziej uznana. I wybierając kolumny które wybrałem różne czynniki brałem pod uwagę, ale na pewno nie to, za ile i jak łatwo  -lub nie-  KIEDYŚ je być może odsprzedam. Bo to rzecz nawet nie wtórna jest.... Bo być może te kolumny z ogłoszenia dla wielu będą czymś, co zakończy poszukiwania kolejnych paczek? Kto wie, całkiem możliwe.

LWG ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Samcro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, robert19091990 napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

a tymczasem kolumny Akustyka dotarły też do DE ?

 

To są te same przetworniki co te z olx? czy takie kolumny są warte zainteresowania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szczemirek napisał:

Nawet McGyver zaczął bawić się w trollowanie ;(

Rozumiem że nachalne "lokowanie produktu" Sansui über alles w ogóle Ci nie przeszkadza ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, szczemirek napisał:

jprdl - Czy jest jeszcze na AS wątek, którego nie nie zapaskudziły trolle pokroju margaryna85, Audio.Japan itp.?

Nawet McGyver zaczął bawić się w trollowanie ;(

Nie twierdzę że sansui jest zły, moim zdaniem jego ceny są nie adekwatne do wartości. Z resztą co ja tam wiem jak się nie mylę to Ty popłynąłeś przy odsprzedaży więc rozumiem rozgoryczenie i nie gniewam się za atak ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tal napisał:

 

„Rzekł do niego Piłat: Co to jest prawda?” (J 18:38). Jedno z najważniejszych pytań w historii świata zostało zadane przez poganina reprezentującego ówczesną cywilizację. Czas przemija, ale to pytanie jest wiecznie aktualne. Retoryczne pytanie Piłata było przepełnione cynizmem człowieka przemawiającego z perspektywy siły i władzy. Odpowiedź Pana Jezusa była jednoznaczna: „Ja się narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie; każdy, kto z prawdy jest, słucha głosu mego” (J 18:37).

Od tamtych wydarzeń minęło ponad dwa tysiące lat. Czy coś się zmieniło? Świat przepełniony jest cynizmem Piłata. Dziś dla wielu prawda jest zmanipulowaną wersją rzeczywistości zbudowaną przez elity społeczne celem kontrolowania nieświadomych mas. Dla innych jest pojęciem subiektywnym, rodzajem konsensusu danej grupy społecznej czy też kultury. A jeszcze inni kategorycznie zaprzeczają istnieniu jakiejkolwiek koncepcji prawdy. Więc czym jest prawda?

 

Czyli, mówiąc po ludzku:

Piłat (nazwany poganinem- (zapewne był wierzący, choć w innych bogów, a jego punktu widzenia, poganinen był Jezus) zadał pytanie o prawdę, na które dostał odpowiedź Jezusa, że on ma monopol na prawdę, bo twierdzi, że "moja prawda prawdziwsza od twojej, bo jest MOJA".

Nic o prawdzie OBIEKTYWNEJ.

Czyżby to Piłat był lepszy? On przynajmniej miał wątpliwości i szukał na nie rozumnej odpowiedzi, a nie narzucał innym "jedyną prawdziwą i niepodważalną prawdę religijną".

To tyle o "prawdzie" w aspekcie religijnym.

EOT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, margaryna85 napisał:

Nie twierdzę że sansui jest zły, moim zdaniem jego ceny są nie adekwatne do wartości. Z resztą co ja tam wiem jak się nie mylę to Ty popłynąłeś przy odsprzedaży więc rozumiem rozgoryczenie i nie gniewam się za atak ?

Wyszło w praktyce jak się ma teoria ze popyt przewyższa podaż :)

9 minut temu, porlick napisał:

Jezusa

My się tu nie zajmujemy fikcją

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, McGyver said:

Rozumiem że nachalne "lokowanie produktu" Sansui über alles w ogóle Ci nie przeszkadza ?

Mam swój rozum i opinie. Jak każdy powinien. Prowadzenie "szambo wojenek" jest niepoważne. Rynek weryfikuje. 

Aaaa! No i Ci co z klikalności żyją się hahają.

Korzyści merytoryczne z tego wszystkiego - żadne. Kac tylko i żal, że kolejne forum leci w kierunku plotek.com.

3 hours ago, margaryna85 said:

Nie twierdzę że sansui jest zły, moim zdaniem jego ceny są nie adekwatne do wartości. Z resztą co ja tam wiem jak się nie mylę to Ty popłynąłeś przy odsprzedaży więc rozumiem rozgoryczenie i nie gniewam się za atak ?

Bzdury piszesz i starasz się być śmieszny. Informuję całkiem poważnie: Nie jesteś.

Czy naprawdę myślisz, że wszyscy kupują i sprzedają bo są handlarzami?!

Może nie chcą bazować na opinii z YT? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szczemirek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A tu uwaga ! Pioneer a07. Budową dorównuje sansui. Są topowe kondensatory Ucon , są topowe rezystory Riken o których fanboje sansuja pieja że to cud top rezystory hi end na zakup których gòrò z klubiku zastawia dom i rentę babci. To wszystko w pioneerze. Ile wołają za Pioneera?? 15 tys??5tys?? Nie! Ledwo 3100! I co więcej ten Pioneer jest tańszy od wielu sansujow które budowa nie dorównują temu pioneerowi. Więc o co chodzi?? Wiadomo! Ten Pioneer ma zero reklamy i zero naganiania przez fanbojow a budowa jak sansuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Pioneer to nie Sansuje,

To do klubu nie pasuje.

Choćby nawet i był lepszy.

Fan Sansuja, jego pi...przy!

???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Audio.Japan napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A tu uwaga ! Pioneer a07. Budową dorównuje sansui. Są topowe kondensatory Ucon , są topowe rezystory Riken o których fanboje sansuja pieja że to cud top rezystory hi end na zakup których gòrò z klubiku zastawia dom i rentę babci. To wszystko w pioneerze. Ile wołają za Pioneera?? 15 tys??5tys?? Nie! Ledwo 3100! I co więcej ten Pioneer jest tańszy od wielu sansujow które budowa nie dorównują temu pioneerowi. Więc o co chodzi?? Wiadomo! Ten Pioneer ma zero reklamy i zero naganiania przez fanbojow a budowa jak sansuje

I do tego jest dual-mono.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.