Skocz do zawartości
IGNORED

Znaleziska na eBay i Allegro


Parsec

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, front247 napisał:

Ale sie rozpisałęś...śledztwo godne dobrego oficera...tylko wnioski do dupy...ale okej ...Mieszkam praktycznie na granicy ....to co napisałeś w swoim wypracowaniu świadczy jedynie o tym że kompletnie nie masz pojęcia o realiach lat 90- tych na pograniczu...to tyle miłego wieczoru ..;)

Może i tak, ale przemiany jakie dokonywały się w tamtym czasie wyraźnie zmieniły realia życiowe. W Niemczech również po wprowadzeniu euro nie było już takiej sielanki, więc pisanie z dzisiejszej perspektywy jak było dawniej zwłaszcza w kontekście ówczesnej sytuacji polityczno-gospodarczej jest prawdziwie nostalgicznym wspomnieniem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, SynSama napisał:
3 godziny temu, Sovereign napisał:

Cytuj tego co zaczyna i wszystkie jago bluzgi. Toż to atak personalny i wszczęte prowokacje - za takie naskoki od razu powinien wylecieć.

To zawsze była i jest twoja specjalność. Zbierasz owoce swojego zachowania. 

SynSama piszesz o sobie. Jeszcze mam twoje ataki personalne i wyzwiska. U mnie tak jest: Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę!

Jak się nawiniesz będzie żarł wydrukowane tamte wyzwiska, bluzgi itd.

Za odwracanie kota ogonem i oczernianie powinieneś od razu wylecieć.

I co obłudniku... Zeżresz to co pisałeś.

Mam tu wrzucić wcześniej zrobione zrzuty...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sovereign
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ostrzegał kolega 3 strony wczesniej.....zaraz zaczną przeliczać i mieszać denominacje z kursem dolara...uff..

Realia kolego były takie że takie sprzęty zwoziło sie i nie były one żadnym luksusem ..dla niemców oczywiście....i nie z DDR tylko z zachodu choć formalnie DDR juz nie istaniało...kurs marki na granicy to było około 1.8-2 zł ....mój wzmacniacz kosztował serio juz nie pamietam bo kilka róznych kupowałem w tamtym okresie...ale miedzy 200-300 zł...i w komisie pacjent dobrze zarobił....wypłata wtedy w Polsce ta niska wynosiła 700-1000 zł....to 200 zł to było coś...To była kwestia 100-150 marek a nie 2000 marek...i nie było żadnej marki DDR już od conajmniej 5 lat....Dobrym porównaniem jest stary technics które dzis na aukcjach stoją w chorych cenach a grają jak miniwieża z marketu a w połowie lat 90-tych wiele osób je kupowało nowe w polskich sklepach jako synonimy dobrego grania...tak samo jak wchodził marantz..onkyo itd... wszystko to były najnizsze najgorsze modele..ale wtedy nie miało to znaczenia..rynek audio w Polsce nie istaniał był w powijakach...nie było for ,netu i wiedzy...każdy brał co zachodnie albo japonskie...zwożone z reichu......dla niemców takie wzmacniacze czy amplitunery któe dzis u nas stoją po 3000 tysiące to stały w co drugiej chacie i jak sie popsuły to były wystawiane na śmietnik...dla niemców adidasy w 95 roku były do biegania a u nas były synonimem że ktos ma kase...takie były realia...Dzis jest juz inne świat ...ale debili nadal nei brakuje...co widać po takich aukcjach;)

Pierwsza z brzegu aukcja co mozna za te pieniadze kupić a mozna mnożyć przykłady.....luxmana to słuchałem chyba z 10 lat fakt ze czesto nawalony jak autobus..ale słuchałem...tego audiolaba nie słyszałem...ale wiem w ciemno ze róznica jest jak miedzy blokiem na Zoliborzu a drapaczem chmur na Manhatanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nie ma w ogóle o czym debatować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez front247
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, SynSama napisał:
3 godziny temu, Sovereign napisał:

Cytuj tego co zaczyna i wszystkie jago bluzgi. Toż to atak personalny i wszczęte prowokacje - za takie naskoki od razu powinien wylecieć.

To zawsze była i jest twoja specjalność. Zbierasz owoce swojego zachowania. 

SynSama piszesz o sobie. Jeszcze mam twoje ataki personalne i wyzwiska. U mnie tak jest: Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę!

Jak się nawiniesz będzie żarł - są wydrukowane tamte wpisy z twymi wyzwiskami, bluzgami itd.

Za odwracanie kota ogonem i oczernianie powinieneś od razu wylecieć.

I co obłudniku... Zeżresz to co pisałeś.

Mam tu wrzucić wcześniej zrobione zrzuty...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem Panowie/Panie, oczekując w niesamowitym napięciu na dalszy ciąg emocjonujecej dyskusji wracamy do tematu.

 

Takie znalezisko :

Chario Millenium 1 , scan speak revelator delphinus

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kto od kogo bardziej ściąga stylistycznie - Chario od Sonus czy Sonus od Chario? ?

Chyba, że stolarz ten sam ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LJ3 napisał:

Ja lubię jeżdzić samochodem, bo z motocykla już wyrosłem ....

Z motocykla się się nie wyrasta ale z motoroweru owszem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie , fakt. Obydwaj producenci mają podobną stolarkę , aczkolwiek Chario jest starsza firmą ?

9 minut temu, robert19091990 napisał:

Ciekawe kto od kogo bardziej ściąga stylistycznie - Chario od Sonus czy Sonus od Chario? ?

Chyba, że stolarz ten sam ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, robert19091990 napisał:

Bo to pierścieniowa Vifa XT nie jest ?

dokladnie tak

4 godziny temu, zeta-j napisał:

To tym bardziej wstyd dla najwyższego sansui z serii alpha o którym można czytać  w klubiku, że to szczyt hajendu, a jednaak nie zwalcował źle wycenionego podrzędnego hegla...

Znowu wracamy do kwestii preferencji, Kamil nie sprzedal H200 ja sansui tez nie sprzxedalem, wiec kazdemu podoba sie co innego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Bumpalump napisał:
4 godziny temu, robert19091990 napisał:

Bo to pierścieniowa Vifa XT nie jest ?

dokladnie tak

A to chyba specjalna modyfikacja, brakuje tego specyficznego dzyndzla.

9 minut temu, Fashi napisał:

Robercie , fakt. Obydwaj producenci mają podobną stolarkę , aczkolwiek Chario jest starsza firmą ?

Z polskich Audiowave robił i robi w podobnej stylistyce ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, margaryna85 napisał:

Z motocykla się się nie wyrasta ale z motoroweru owszem .

Wyrasta się z BMW (nawet) i roweru. Wygoda, niezawodność i przydatność 365 dni/rok oraz 24h/doba. To przede wszystkim jest istotne. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez LJ3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, front247 napisał:

A ostrzegał kolega 3 strony wczesniej.....zaraz zaczną przeliczać i mieszać denominacje z kursem dolara...uff..

Realia kolego były takie że takie sprzęty zwoziło sie i nie były one żadnym luksusem ..dla niemców oczywiście....i nie z DDR tylko z zachodu choć formalnie DDR juz nie istaniało...kurs marki na granicy to było około 1.8-2 zł ....mój wzmacniacz kosztował serio juz nie pamietam bo kilka róznych kupowałem w tamtym okresie...ale miedzy 200-300 zł...i w komisie pacjent dobrze zarobił....wypłata wtedy w Polsce ta niska wynosiła 700-1000 zł....to 200 zł to było coś...To była kwestia 100-150 marek a nie 2000 marek...i nie było żadnej marki DDR już od conajmniej 5 lat....Dobrym porównaniem jest stary technics które dzis na aukcjach stoją w chorych cenach a grają jak miniwieża z marketu a w połowie lat 90-tych wiele osób je kupowało nowe w polskich sklepach jako synonimy dobrego grania...tak samo jak wchodził marantz..onkyo itd... wszystko to były najnizsze najgorsze modele..ale wtedy nie miało to znaczenia..rynek audio w Polsce nie istaniał był w powijakach...nie było for ,netu i wiedzy...każdy brał co zachodnie albo japonskie...zwożone z reichu......dla niemców takie wzmacniacze czy amplitunery któe dzis u nas stoją po 3000 tysiące to stały w co drugiej chacie i jak sie popsuły to były wystawiane na śmietnik...dla niemców adidasy w 95 roku były do biegania a u nas były synonimem że ktos ma kase...takie były realia...Dzis jest juz inne świat ...ale debili nadal nei brakuje...co widać po takich aukcjach;)

Pierwsza z brzegu aukcja co mozna za te pieniadze kupić a mozna mnożyć przykłady.....luxmana to słuchałem chyba z 10 lat fakt ze czesto nawalony jak autobus..ale słuchałem...tego audiolaba nie słyszałem...ale wiem w ciemno ze róznica jest jak miedzy blokiem na Zoliborzu a drapaczem chmur na Manhatanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nie ma w ogóle o czym debatować

ok, nie mam więcej pytań i nie mam też powodów by Ci nie wierzyć, że tak nie było, bo tak też było. 

Jednak pomimo tych wszystkich faktów to nadal kwestia indywidualnych preferencji jest kluczowa i to ona będzie determinowała nasze wybory, a klamotów audio jest tyle, że każdy znajdzie swój dźwięk.

Ku mojej uciesze nie sprzedałem jeszcze Wadi Intuition 01, która z Xavianami tworzy zdecydowanie bardziej rzetelne, rozdzielcze i dynamiczne połączenie, które bądź co bądź w cięższych klimatach nader dobrze sobie radzi.

PS. Może sobie drugi system sprawię ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, LJ3 napisał:

Wyrasta się z BMW (nawet) i roweru. Wygoda, niezawodność i przydatność 365 dni/rok oraz 24h/doba. To przede wszystkim jest istotne. 

Nic nie broni mieć tego i tego . Jak byś poznał Wrocławskie korki to byś z tą niezawodnością i przydatnością nie świrował ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dla bardziej wprawionych graczy w japońskie klocki. Ja do nich nie należę. Czy to dobra oferta?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

@Bumpalump wiadomo Ci coś o tym modelu T+A?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert , mogłem takie mieć za 1800zł w kolorze buk. 

Co do e408 za chwile powiedzą , że to stary strucel bez gwarancji ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

700 zł różnicy to nie mało ale też nie przepaść.

Intrygują mnie T+A, widać po jakości wykonania samych obudów, że to już poważne kolumny i raczej ma to mało wspólnego z typowo niemieckim graniem (dużo góry i basu, średnica schowana). Oczywiście tylko teoretyzuje, bo nie słyszałem na żywo. Dlatego zapewne w niedalekiej przyszłości spróbuję czegoś z T+A aby się przekonać.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w tych tanszych ale w TCi to nie zalowali nawet na przewody

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

85209efa5523.jpg

a76ef8baa419.jpg

mozna by sie przyczepic do tych elektrolitow w sekcji niskotonowej, ale zwrotnica jako calosc jest rozbudowana, nie tak jak we wspolczesnych kolumnach w tym przedziale cenowym

c1e9b23948ba.jpg

6fdada6d26e9.jpg

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłe przekroje przewodników dali do kolumn - faktycznie nie żałowali. A jaki to przewód - nazwa.

3 godziny temu, Sovereign napisał:
4 godziny temu, SynSama napisał:
7 godzin temu, Sovereign napisał:

Cytuj tego co zaczyna i wszystkie jago bluzgi. Toż to atak personalny i wszczęte prowokacje - za takie naskoki od razu powinien wylecieć.

To zawsze była i jest twoja specjalność. Zbierasz owoce swojego zachowania. 

SynSama piszesz o sobie. Jeszcze mam twoje ataki personalne i wyzwiska. U mnie tak jest: Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę!

Jak się nawiniesz będziesz żarł - są wydrukowane tamte wpisy z twymi wyzwiskami, bluzgami itd.

Za odwracanie kota ogonem i oczernianie powinieneś od razu wylecieć.

I co obłudniku... Zeżresz to co pisałeś.

Mam tu wrzucić wcześniej zrobione zrzuty...

spacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, front247 napisał:
4 godziny temu, Tal napisał:

(...) Zakładając, że dałeś najmniej 200pln, czyli 2,000plz (stary złoty) przy kursie marki 1,600 plz wychodzi 3,200 plz, a więc 2,000 marek.

kurs marki na granicy to było około 1.8-2 zł ....mój wzmacniacz kosztował serio juz nie pamietam bo kilka róznych kupowałem w tamtym okresie...ale miedzy 200-300 zł...i w komisie pacjent dobrze zarobił....wypłata wtedy w Polsce ta niska wynosiła 700-1000 zł....to 200 zł to było coś...To była kwestia 100-150 marek a nie 2000 marek...

Jak pisałem orłem z matmy nie byłem, bo dzisiejsze 200zł to było wówczas 2 000 000 starych złotych, a te astronomiczne kwoty były skutkiem szalejącej inflacji, spadku, jaki po sobie zostawił PRL. Upadający system usiłował ratować się, drukując coraz więcej pieniędzy, które nie miały pokrycia w towarach i usługach.

Twoja historia działa się w trakcie i po denominacji, a jak to zazwyczaj bywa w tego typu sytuacjach jedni tracą inni zyskują.

Dziś mamy rok 2020 i z każdym kolejnym pewne rzeczy z epoki będą zwyczajnie zyskiwać na wartości choćby ze względu cofnięcia się w czasie.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Bumpalump napisał:

mozna by sie przyczepic do tych elektrolitow w sekcji niskotonowej, ale zwrotnica jako calosc jest rozbudowana, nie tak jak we wspolczesnych kolumnach w tym przedziale cenowym

 

Piękna sprawa, zwrotnica i elementy godne pochwały.

Z moich IQ to wygląda przy niej jak marna popierdółka ? Aczkolwiek w sekcji średnio i wysokotonowej też dali foliowe Philipsy więc nie ma źle ale dwa kondensatory na pewno pójdą do wymiany. W sekcji basowej raczej nie będę ruszał choć pomierzę każdego bipolara.

Co ciekawe trafiłem na inną (według mnie lepszą) wersję zwrotnicy niż te pojawiające się na forach.
Zmiana dotyczy głównie sekcji wysokotonowej i średniotonowej. Standardowo był tam tylko kondensator 3,9uF, bez żadnego tłumika, wysoki szedł pełnym SPL. U mnie jest już większy kondensator + równolegle cewka + tłumik.
W sekcji średniotonowej L-Pad już ma mniejsze tłumienie i całkiem inne wartości kondensatorów.
Brzmienie nie mające kompletnie nic wspólnego z niemieckim graniem. Bardzo wyrównane z dobrą podstawą basową ( dwie Vify M21WJ-49-08 jedna w obudowie zamkniętej, druga w komorze z TL rezonator). Układ 3,5 drożny.

Za 850 zł to nie mam pytań ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )    

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, robert19091990 napisał:

Piękna sprawa, zwrotnica i elementy godne pochwały.

Z moich IQ to wygląda przy niej jak marna popierdółka ? Aczkolwiek w sekcji średnio i wysokotonowej też dali foliowe Philipsy więc nie ma źle ale dwa kondensatory na pewno pójdą do wymiany. W sekcji basowej raczej nie będę ruszał choć pomierzę każdego bipolara.

Co ciekawe trafiłem na inną (według mnie lepszą) wersję zwrotnicy niż te pojawiające się na forach.
Zmiana dotyczy głównie sekcji wysokotonowej i średniotonowej. Standardowo był tam tylko kondensator 3,9uF, bez żadnego tłumika, wysoki szedł pełnym SPL. U mnie jest już większy kondensator + równolegle cewka + tłumik.
W sekcji średniotonowej L-Pad już ma mniejsze tłumienie i całkiem inne wartości kondensatorów.
Brzmienie nie mające kompletnie nic wspólnego z niemieckim graniem. Bardzo wyrównane z dobrą podstawą basową ( dwie Vify M21WJ-49-08 jedna w obudowie zamkniętej, druga w komorze z TL rezonator). Układ 3,5 drożny.

Za 850 zł to nie mam pytań ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czy ge kolumny to IQ4180?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tal napisał:

Jak pisałem orłem z matmy nie byłem, bo dzisiejsze 200zł to było wówczas 2 000 000 starych złotych, a te astronomiczne kwoty były skutkiem szalejącej inflacji, spadku, jaki po sobie zostawił PRL. Upadający system usiłował ratować się, drukując coraz więcej pieniędzy, które nie miały pokrycia w towarach i usługach.

Twoja historia działa się w trakcie i po denominacji, a jak to zazwyczaj bywa w tego typu sytuacjach jedni tracą inni zyskują.

Dziś mamy rok 2020 i z każdym kolejnym pewne rzeczy z epoki będą zwyczajnie zyskiwać na wartości choćby ze względu cofnięcia się w czasie.  

A wiec czas na lekcje  z historii......hiperinflacja miała miejsce między 1986 a 1988 rokiem...w 1989 roku w czerwcu minister gospodarki Wilczek ..nawiasem mówiąc minister komunistycznego rządu...wprowadził szereg ustaw wprowadzajć czysty kapitalizm a system pieniezny nie był jeszcze zdenominowany...tylko zdewaluowany...innymi słowy hiperinflacja doprowadziła do realnego spadku wartości pieniądza....ustawa ta przywróciła niejako technicznie realną wartość złtówce...natomiast nominalnie pieniądz został ten sam....ale ceny już przestały rosnąć i zaczeły się stabiliozowac.......natomiast denominacja w 1995 roku miała juz cel czysto techniczny...chodziło o zneisienie duzych nominałów pienieznych i nic wiecej poniewaz w 1995 roku nasz pieniądz był juz bardzo stabilny ..był praktycznei na krawędzi deflacji. Stąd tez nie mozna mylić wartości naszego pieniądza i mieszac tego z walutą neimiecką która juz od 1989 roku była jednolita na terenie całych niemiec...a jej realny kurs po 1989 roku do złotówki był bardzo stabilny i zmeiniał sie minimalnie ...ufff....;)...Oczywiscie ze te 200 zł wtedy kiedy go kupiłem mialo większą wartość niż dziś....mozna przyjąć bez patrzenia w tabelki że około 4xwięcej....jesli spojrzymy na realną wartość pięniądza..bo cały czas mamy inflacje i ta wartosc sie zmienia....ale zauwaz ze inflacja zagalopowała w ostatnich 5-6 latach....w 1995 roku po denominacji chleb kosztował zdaje sie coś pomiedzy 1-1.5 zł.....natomiast w 2014 roku kosztował 2,5-2.8 zł........dzis kosztuje prawie 4 zł (chleb normalny w piekarni nei w markecie).....zobacz jak długo utrzymywała sie deflacja....cena benzyny podobnie ....poszła w góre stosunkowo niedawno.

Problem polega na tym że dziś wzmacniacz np. rotel z róznych serii kosztują na rynku wtórnym miedzy 400-1500 zł ...tak samo wiele innych dużo lepszych sprzetrów niz ten Luxman...bo wartosc sprzetu RTV ADG dzis jest duzo nizsza niz wartosc samego pieniadza...dlatego realna cena za jakość wykonania i brzmienia dla tego luxmana to max 500 zł a nie 3600 zł...ale ta chora cena jest wynikiem własnie mitów brzmienia tego sprzętu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez front247
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, front247 napisał:

A wiec czas na lekcje  z historii......hiperinflacja miała miejsce między 1986 a 1988 rokiem...w 1989 roku w czerwcu minister gospodarki Wilczek ..nawiasem mówiąc minister komunistycznego rządu...wprowadził szereg ustaw wprowadzajć czysty kapitalizm a system pieniezny nie był jeszcze zdenominowany...tylko zdewaluowany...innymi słowy hiperinflacja doprowadziła do realnego spadku wartości pieniądza....ustawa ta przywróciła niejako technicznie realną wartość złtówce...natomiast nominalnie pieniądz został ten sam....ale ceny już przestały rosnąć i zaczeły się stabiliozowac.......natomiast denominacja w 1995 roku miała juz cel czysto techniczny...chodziło o zneisienie duzych nominałów pienieznych i nic wiecej poniewaz w 1995 roku nasz pieniądz był juz bardzo stabilny ..był praktycznei na krawędzi deflacji. Stąd tez nie mozna mylić wartości naszego pieniądza i mieszac tego z walutą neimiecką która juz od 1989 roku była jednolita na terenie całych niemiec...a jej realny kurs po 1989 roku do złotówki był bardzo stabilny i zmeiniał sie minimalnie ...ufff....;)...Oczywiscie ze te 200 zł wtedy kiedy go kupiłem mialo większą wartość niż dziś....mozna przyjąć bez patrzenia w tabelki że około 4xwięcej....jesli spojrzymy na realną wartość pięniądza..bo cały czas mamy inflacje i ta wartosc sie zmienia....ale zauwaz ze inflacja zagalopowała w ostatnich 5-6 latach....w 1995 roku po denominacji chleb kosztował zdaje sie coś pomiedzy 1-1.5 zł.....natomiast w 2014 roku kosztował 2,5-2.8 zł........dzis kosztuje prawie 4 zł (chleb normalny w piekarni nei w markecie).....zobacz jak długo utrzymywała sie deflacja....cena benzyny podobnie ....poszła w góre stosunkowo niedawno.

Problem polega na tym że dziś wzmacniacz np. rotel z róznych serii kosztują na rynku wtórnym miedzy 400-1500 zł ...tak samo wiele innych dużo lepszych sprzetrów niz ten Luxman...bo wartosc sprzetu RTV ADG dzis jest duzo nizsza niz wartosc samego pieniadza...dlatego realna cena za jakość wykonania i brzmienia dla tego luxmana to max 500 zł a nie 3600 zł...ale ta chora cena jest wynikiem własnie mitów brzmienia tego sprzętu.

 

wprowadzasz czytelnikow w blad,piszesz wypociny jak dzialacz zsmp.

jaka wspolna marka w 1989r?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tal....jeszcze doprecyzuje...;)

Denominacja w 1995 roku nie była dlatego zeby zapobiec inflacji bo tej juz dawno nie było..:) Chodziło tylko i wyłacznie o techniczną zmiane nominałów która to zmiana miała ułatwic obrót pienięzny i sprowadzić go do małych użytecznych technicznie nominałów...

Spójrz na swoje drobne w portfelu...pierwszy bilon podenominacyjny był bity przez mennice już w 1990 roku...denominacja była już wtedy przygotowywana lecz proces ten przeciągnał die az do 1995 roku ale to już z innych bardziej politycznych p[rzyczyn....innymi słowy te 2.000.000 zł w 1994 roku miało realnie te sama wartość rynkową co 200 zł w 1995 roku - tylko nominał na papierku był inny....:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 16

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.