Skocz do zawartości
IGNORED

Znaleziska na eBay i Allegro


Parsec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, tomek7776 napisał:

wprowadzasz czytelnikow w blad,piszesz wypociny jak dzialacz zsmp.

jaka wspolna marka w 1989r?

Nie czepiaj sie uzyłem skrótu myslowego bo nie siedze na wikipeddii byc moze był to rok juz 1990 ...ale wprowadzanie wspólnej jednej marki w niemczech było w trakcie zjednoczenia niemiec..zadowolony?;)

 

okk sprawdziłem 12 lipca 1990 rok..unia walutowa wprowadzajcva wspólną jedną marke.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez front247
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie siedze w wikipedii,

to byly moje czasy i pamietam miesiac po miesiacu co sie dzialo.w 1989r jesien byla bardzo goracym okresem dla rezimow europy wschodniej,,,duzo sie dzialo,,,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, tomek7776 napisał:

mialem z 18 lat temu,do tej pory wspominam jak jedno,wielkie gowno,ten dzwiek

Na szczęście to tylko twoja opinia, którą za bardzo sobie nie zaprzątam głowy tak jak i żadną inną ? 

 

P.S. Nawiasem mówiąc bardzo ciężko brać na poważnie opinie kogoś kto ma problem z poprawnym konstruowaniem zdań. O interpunkcji już nie wspomnę a gdzie tam do brania pod uwagę wrażeń brzmieniowych takiej osoby .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robert19091990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tomek7776 napisał:

ja nie siedze w wikipedii,

to byly moje czasy i pamietam miesiac po miesiacu co sie dzialo.w 1989r jesien byla bardzo goracym okresem dla rezimow europy wschodniej,,,duzo sie dzialo,,,

ja miałem wtedy 15 lat..tez duzo pamietam....tylko wtedy nie tak duzo rozumialem...;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, robert19091990 napisał:

Na szczęście to tylko twoja opinia, którą za bardzo sobie nie zaprzątam głowy tak jak i żadną inną ? 

 

P.S. Nawiasem mówiąc bardzo ciężko brać na poważnie opinie kogoś kto ma problem z poprawnym konstruowaniem zdań. O interpunkcji już nie wspomnę a gdzie tam do brania pod uwagę wrażeń brzmieniowych takiej osoby .

pisze jak lubie.

jak jestes zadowolony z ich dzieku to twoj poziom oczekiwan jest mizerny,wrecz zaden.

7 minut temu, front247 napisał:

ja miałem wtedy 15 lat..tez duzo pamietam....tylko wtedy nie tak duzo rozumialem...;)

bylo bardzo goraco,sporo wtedy jezdzilem po Europie.

teraz bym juz tego nie zrobil.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tomek7776 napisał:

pisze jak lubie.

jak jestes zadowolony z ich dzieku to twoj poziom oczekiwan jest mizerny,wrecz zaden.

Myślę, że się grubo mylisz ale w sumie mam to gdzieś ?

Takich internetowych pajacyków zgrywających ekspertów w dziedzinie czyichś gustów to powinno się utylizować ale niestety prawo w Polsce jest w tej kwestii nieco niedoprecyzowane. A szkoda...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Bumpalump napisał:

Nie wiem jak w tych tanszych ale w TCi to nie zalowali nawet na przewody

W starszych modelach tez się nie rozdrabniali.

Miałem T+A TB140, teraz mam TAL 140, brat ma TAL 130 i wszędzie jest podobnie.

TAL 110 za 2500 trochę za dużo wg mnie. Można wyrwać sporo taniej, szczególnie jak się ma rodzinkę w DE. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, klecha napisał:

W starszych modelach tez się nie rozdrabniali.

Miałem T+A TB140, teraz mam TAL 140, brat ma TAL 130 i wszędzie jest podobnie.?

A jak wygląda zejście i rozciągnięcie basu? Jest moc , uderzenie i potęga niskich bez maskowania średnicy? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Fashi

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, robert19091990 napisał:

Myślę, że się grubo mylisz ale w sumie mam to gdzieś ?

Takich internetowych pajacyków zgrywających ekspertów w dziedzinie czyichś gustów to powinno się utylizować ale niestety prawo w Polsce jest w tej kwestii nieco niedoprecyzowane. A szkoda...

rozkreciles sie pajacu,z ta utylizacja.rozkreciles.moze jeszcze cos madrego nam tu napiszesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, tomek7776 napisał:

rozkreciles sie pajacu,z ta utylizacja.rozkreciles.moze jeszcze cos madrego nam tu napiszesz?

Nie, już skończyłem dyskusje z tobą? Czasu szkoda na takich "mędrców audio" jak ty i tobie podobnych. Jeżeli brakuje ci kontrargumentów to zawsze możesz napisać coś w stylu " a Twoja stara to...". Ja się nie obrażę, bo nie obrażam się na ludzi, których język i styl pisania wskazuje na to, że ich edukacja zakończyła się na nauczaniu początkowym. Bo co oni więcej mogą napisać oprócz tego, że kolumny grają jak gówno ? ? Trzeba być wyrozumiałym i tolerancyjnym ?

 

 

Godzinę temu, klecha napisał:

TAL 110 za 2500 trochę za dużo wg mnie. Można wyrwać sporo taniej, szczególnie jak się ma rodzinkę w DE. ?

No właśnie. Jak się ma ?

Niestety nie mam a widzę, że rzeczywiście można taniej. Może kiedyś trafi się ciekawa okazja w PL a odległość też nie będzie zabójcza, bo nie ukrywam że intrygują mnie zestawy T+A .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, front247 napisał:

natomiast denominacja w 1995 roku miała juz cel czysto techniczny...chodziło o zneisienie duzych nominałów pienieznych i nic wiecej poniewaz w 1995 roku nasz pieniądz był juz bardzo stabilny ..był praktycznei na krawędzi deflacji.

Inflacja wg GUS: 1992 - 43%, 1993 - 35,3%, 1994 - 32,2%, 1995 - 27,8%, 1996 - 19,9%, 1997 - 14,9%.

Deflację mieliśmy w 2015 r.minus 0,9% i w 2016 r. minus 0,6%.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.02.2020 o 23:54, Bumpalump napisał:

Albo jeszcze lepiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rikenow nie żałowali w tym przetworniku

mała reklama kolegi z klubu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, audiofilek4 napisał:

mała reklama kolegi z klubu?

Jest! Wrócił mój ulubieniec!  Gdzieś był jak Cię nie było?  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Fashi napisał:

A jak wygląda zejście i rozciągnięcie basu? Jest moc , uderzenie i potęga niskich bez maskowania średnicy? 

Jak to przy linii transmisyjnej. TAL generalnie lepiej niż TB (linia + basreflex).

Trzeba tylko dopasować odpowiedni rozmiar ? bo można się przejechać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mrrod napisał:

Inflacja wg GUS: 1992 - 43%, 1993 - 35,3%, 1994 - 32,2%, 1995 - 27,8%, 1996 - 19,9%, 1997 - 14,9%.

Deflację mieliśmy w 2015 r.minus 0,9% i w 2016 r. minus 0,6%.

tak to jest jak dzieciaki dorwa sie do klawiatury,i pisza na nowo historie,gimbaza pospolita.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomek7776
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, klecha napisał:

Trzeba tylko dopasować odpowiedni rozmiar ? bo można się przejechać.

Tzn , że Tal 110 mogą być zbyt małe a Tal 130 w sam raz powiedzmy do 15-20m2?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Fashi napisał:

Tzn , że Tal 110 mogą być zbyt małe a Tal 130 w sam raz powiedzmy do 15-20m2?

w 15m2 to bym prędzej TAL 110 wsadził i będzie w sam raz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mrrod napisał:

Inflacja wg GUS: 1992 - 43%, 1993 - 35,3%, 1994 - 32,2%, 1995 - 27,8%, 1996 - 19,9%, 1997 - 14,9%.

Deflację mieliśmy w 2015 r.minus 0,9% i w 2016 r. minus 0,6%.

GUS manipuluje danymi ...między 1994 - 1999 rokiem ceny praktycznie stały...w miejscu...ponadto GUS liczy to globalnie a nie tylko towary detaliczne pierwszej potrzeby...w to wchodzą usługi  , ceny płodów rolnych...bilans inwestycji w sektorze prywatnym i państwowym  ..zysk lub strata spółek skarbu panstwa....bilans eksportu i importu...ceny złota...oraz ceny i wahania cen surowców orak kopalin krajowych jak i importowanych...GUS także bierze pod uwagę budzet państwa w którym od chyba 60 lat mamy ciagły nieustający deficyt...

Dla przecietnego zjadacza chleba bilans oscylował w tamtych latach wokół minimalnej inflacji i deflacji...

Wysoka GUS-owska inflacja oznacza bardzo szybki rozwój państwa globalnie..zmniejszająca sie globalna inflacja oznacza zahamowanie rozwoju państwa...i odwrotnie..inflacja mała na poziomie konsumenckim oznacza szybki rozwój i niskei podatki...duża inflacja oznacza spadek wartosci pieniadza detalicznie i wzrost cen oraz spadek inwestycji na poziomi mikro...czyli mówiąc językiem obiegowym ..gorzej sie wtedy żyje ludziom...;)

Miedzy rokiem 1989 a 1997 tak mneij wiecej mieliśmy paradoksalną sytuacje...ludzie bardzo szybko sie bogacili dzięki bardzo niskim podatkom małej regulacji rynku ....można powiedziec że to był taki klasyczny kapitalizm...ale państwo równoczesnie także rosło dzieki wyprzedaży majątku panstwowego...po 1997 roku kiedy uchwalono nową konstytucje i nowe ustawy regulacyjne nastepuje powolny spadek jakości życia i bogacenia sie ludzi..i az do dzis gdzie mamy już klasyczny socjalizm korporacyjny...wysoką inflację..rosnące ceny i spadek inwestycji...nie licząc kredytów ..;)

Może zakonczmy te ekonomiczne wywody bo robi sie off top ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez front247
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Fashi napisał:

Tzn , że Tal 110 mogą być zbyt małe a Tal 130 w sam raz powiedzmy do 15-20m2?

110 nie słuchałem, 130 brat ma w większym pomieszczeniu niż 20m2.

110 nie mają korekty zakresów.

Do 15m mogłyby się nadać jeszcze monitory TAL90 lub XM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Fashi

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pewna dobra oferta na TAL 110 ale w Hamburgu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, klecha napisał:

110 nie słuchałem, 130 brat ma w większym pomieszczeniu niż 20m2.

110 nie mają korekty zakresów.

Do 15m mogłyby się nadać jeszcze monitory TAL90 lub XM

Jakie przetworniki siedzą w serii Tal?

I jak oceniasz resztę pasma szczególnie średnicę? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Fashi

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Fashi napisał:

Jakie przetworniki siedzą w serii Tal?

Robią swoje, są też vify. Zależy jaki model.

10 minut temu, Fashi napisał:

I jak oceniasz resztę pasma szczególnie średnicę? 

Wg mnie świetne "zszycie" zakresów.

Żaden nie jest nazbyt eksponowany.

Nie jestem szczególnym "fanem" kobiecych wokali ale Brodka czy Hey CDN bardzo mi odpowiada.

 

 

 

Tutaj jest ciekawy zestaw:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ktoś tego słuchał?

Kolor pomijam....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, margaryna85 napisał:

Ciekawe czy ma wejscie usb:) 

Lata produkcji 1985-88

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.