Skocz do zawartości
IGNORED

Znaleziska na eBay i Allegro


Parsec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Fashi - masz całkowitą rację . Tylko wytłumacz to ludziom którzy wiedzą lepiej jak brzmiały  25-letnie kolumny jako nowe. ..Dla handlarza to zawsze powód do "rwania " ceny mocno w dół a dla innych by odstąpić od zakupu i pójść po nowe.

Jest też grupa ludzi która lubi starsze sprzęty i takowe nawet "odświerzone " i tak kupi ...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, robert19091990 napisał:

Oczywiście, że trafione.

Oczywiście, ze nietrafione człowieku. Co my porównujemy ? To, że aby samochód jeździł, to musi mieć coś tam wymienione do tak subtelnych różnic brzmieniowych między poszczególnymi kolumnami ? Różnica jest taka, że w pierwszym przypadku masz wybór : nie jeździ w ogóle - jeździ, w przypadku wymiany kondów masz wybór : gra tak - gra troszkę inaczej. Reasumując : złymi zmianami dobre kolumny można zmienić w kiepskie i ja nigdy nie wiem, czy ktoś, kto w tym maczał palce miał pojęcie, czy była to radosna twórczość Janusza lutownicy, bo skąd mam to wiedzieć, jak nie znam człowieka. Czy to naprawdę tak trudno zrozumieć ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkładki antywibracyjne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Leo1973 napisał:

 i takowe nawet "odświerzone " i tak kupi ...

Tzw. audio kamikadze :-)))) ?

24 minuty temu, Fashi napisał:

Inna sprawa , że za pomocą owych kondensatorów można zmieniac brzmienie (tak , kondycji grają!).

No właśnie Fashi, a zwróć uwagę, że kolumny były "strojone" dokładnie z takimi elementami, a nie innymi. Taka wymiana na zasadzie " bo mi się wydaje, że te nowe są lepsze " powoduje właśnie potem wystawianie ich na portalach, bo sie okazało, że miało być tak pieknie,a wyszło jak zwykle.

24 minuty temu, Fashi napisał:

Moim zdaniem porządne kondy, cewki zamontowane z głową dodają a nie odejmują.

I wracamy do początku. SKĄD mam wiedzieć, że ktoś to robił z głową. Uff....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SynSama

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Leo1973 napisał:

Fashi - masz całkowitą rację . Tylko wytłumacz to ludziom którzy wiedzą lepiej jak brzmiały  25-letnie kolumny jako nowe. ..Dla handlarza to zawsze powód do "rwania " ceny mocno w dół a dla innych by odstąpić od zakupu i pójść po nowe.

Jest też grupa ludzi która lubi starsze sprzęty i takowe nawet "odświerzone " i tak kupi ...

 

 

3 minuty temu, SynSama napisał:

Tzw. audio kamikadze :-)))) ?

No właśnie Fashi, a zwróć uwagę, że kolumny były "strojone" dokładnie z takimi elementami, a nie innymi. Taka wymiana na zasadzie " bo mi się wydaje, że te nowe są lepsze " powoduje właśnie potem wystawianie ich na portalach, bo sie okazało, że miało być tak pieknie,a wyszło jak zwykle.

Dlatego potrzebne są odsłuchy kolumn a w zasadzie wszystkich urządzeń hi fi

Aczkolwiek wymiana elementów zużytych na nowe tak czy inaczej jest potrzebna. Tutaj kolo się zamyka i w większości pozostaje sprzedaż w wąskim gronie przyjaciół, entuzjastów. Trzeba się  tym wszystkim liczyć przy zakupie second hand, że odsprzedaż może być trudna.

Podtrzymuje swoją opinię , że  @robert19091990 ma rację ☺

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, SynSama napisał:

Tzw. audio kamikadze :-)))) ?

Kupujesz kolumny bez odsłuchu - jakiekolwiek ? 

Więc jakie audio kamikadze? 

Albo ci dźwięk pasuje albo nie.

Coś mi się wydaje ,że ktoś cię nieźle kiedyś naciął i teraz żadne argumenty cię nie przekona do używanych .

Nie przejmuj się - dawno temu tez się naciąłem - tyle ,że na telewizorze- od tamtej pory kupuje tylko nowe.

Ale w audio robię zupełnie odwrotnie. Raz kupiłem nowe i już nigdy więcej nowego  - na tym polega wolność wyboru.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Leo1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny :


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

9 minut temu, SynSama napisał:

I wracamy do początku. SKĄD mam wiedzieć, że ktoś to robił z głową. Uff....

Możesz się sugerować jakością użytych elementów, im lepsze tym większe prawdopodobieństwo, że gość wie co robi ☺

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam to forum od dawna pamiętam jak był moda na diy, dużo osób budowało samemu od podstaw, cudowali, mierzyli co lepsze co gorsze dziś te same   osoby  grają na kolumnach ze sklepu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, zeta-j napisał:

Znam to forum od dawna pamiętam jak był moda na diy, dużo osób budowało samemu od podstaw, cudowali, mierzyli co lepsze co gorsze dziś te same   osoby  grają na kolumnach ze sklepu...

Ale wymiana kondensatora/ów w zwrotnicy na nowe o takich samych wartościach ale lepszej jakości to już DIY?

Nie czarujmy się - producenci patrzą tylko na oszczędności.

Poza tym pokaż mi jedną osobę która ma 2 takie same zestawy kolumn - jeden na ori zwrotkach a drugi "modyfikowany " - żeby mieć porównanie. ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SynSama napisał:

No właśnie Fashi, a zwróć uwagę, że kolumny były "strojone" dokładnie z takimi elementami, a nie innymi. Taka wymiana na zasadzie " bo mi się wydaje, że te nowe są lepsze "

Ale Ty czytasz ze zrozumieniem co wcześniej napisałem?

To nie była wymiana na lepsze/gorsze tylko na kondensatory, które trzymają PARAMETRY i są opisane tymi samymi wartościami co stare nadające się do wymiany.
Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem a potem zacznij się pyszczyć i udowadniać wszystkim na około że przykład z samochodem, który podałem nie jest tym samym.

Wybity wahacz - samochód nie prowadzi się tak jak powinien, należy go wymienić.

Wiekowy kondensator nie trzymający parametrów fabrycznych - brzmienie niespójne, rozstrojenie zwrotnicy, do wymiany na nowy o tych samych parametrach.

Czy teraz dotarło?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robert19091990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, jarekb napisał:

Za 1200 jak innych nie mam nawet się  nie pytam kupuję ,  15 lat temu byłem pod wrażeniem avance 3mkll , tylko byłem do nich za młody i za biedny 

Z Epsilonów odpowiednio i umiejętnie przerobionych można uzyskać podobny albo i nawet lepszy rezultat jak z Signature. Brzmieniowy, bo wizualny to nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Dune napisał:

Przyznać się kto zgarnął te Avance ?

Ja wiem kto (nie ja uprzedzając ewentualne podejrzenia) ale udziela się w tym wątku więc może się przyzna ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Jacek @zeta-j albo @SynSama jednak się  skusił ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Dune napisał:

Ja tam przeszedłem z podłogówek na monitory i jestem bardzo zadowolony, tyle że w przypadku tych drugich klasa przetworników robi robotę.

Mam 2 komplety monitorów ale nie grają- stoją i "łapią" kurz .Choć najgorsze nie są . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.05.2020 o 20:54, SynSama napisał:

Z cyklu : jak szybko "wygrzać" sprzęt audio :-)))) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A jednak się sprzedało ? to i ja wrzucę kwiatka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Leo1973 napisał:

Ja nie uznaję monitorów - no chyba ,że mają z 1,5 m.

 

34 minuty temu, Dune napisał:

Ja tam przeszedłem z podłogówek na monitory i jestem bardzo zadowolony, tyle że w przypadku tych drugich klasa przetworników robi robotę.

Problem uprzedzeń do monitorów polega na tym że niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego że większość dwudrożnych, dwugłośnikowych podłogówek konstrukcyjnie to są tak naprawdę monitory, tylko że ze zintegrowanymi standami. Ich objętość czynna to tylko górna część obudowy, oddzielona wewnątrz od dolnej szczelną przegrodą. Gdyby odpiłować dół poniżej przegrody, to warunki pracy woofera nie zmienią się nic a nic. Tyle że trzeba będzie dokupić standy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Leo1973 napisał:

 

Coś mi się wydaje ,że ktoś cię nieźle kiedyś naciął i teraz żadne argumenty cię nie przekona do używanych .

Nie czytasz uważnie :-). Kupuję w większości używany sprzęt :-) Jedynie kiedy poajwiają się w aukcjach słowa "modyfikacja" zaczynam czuć lekkie mrowienie pod powieką i uciekam, gdzie raki zimują :-)))). Czasami ciężko zrozumieć idee forum. Raz takich Januszy lutownicy się kopie, drugi raz okazuje się, że wszyscy rzucają się wręcz na modyfikowany sprzęt, a każdy domorosły Lutownicosław jest klepany po plecach, jak stary kumpel z woja :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SynSama

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodajmy do tego, że dobre monitory mają taką nieco odmienną bardziej odczuwalną stereofonię jak dla mnie  i umiejętność znikania, odrywania się od skrzynek dźwięku :-) co kto lubi, dla fanów łojenia w rocku w dużych pomieszczeniach na pewno lepszym wyborem będą podłogówki z dodatkowym przetwornikiem odpowiedzialnym za bas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, McGyver napisał:

 

Problem uprzedzeń do monitorów polega na tym że niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego że większość dwudrożnych, dwugłośnikowych podłogówek konstrukcyjnie to są tak naprawdę monitory, tylko że ze zintegrowanymi standami. Ich objętość czynna to tylko górna część obudowy, oddzielona wewnątrz od dolnej szczelną przegrodą. Gdyby odpiłować dół poniżej przegrody, to warunki pracy woofera nie zmienią się nic a nic. Tyle że trzeba będzie dokupić standy ?

Ja nie jestem uprzedzony. Ja po prostu lubię duże rzeczy. Dlatego nie używam dwugłośnikowych  zestawów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, margaryna85 napisał:

A jednak się sprzedało

Ba ! Po takim wygrzaniu sam bym kupił :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Dune napisał:

Dodajmy do tego, że dobre monitory mają taką nieco odmienną bardziej odczuwalną stereofonię jak dla mnie  i umiejętność znikania, odrywania się od skrzynek dźwięku :-) co kto lubi, dla fanów łojenia w rocku w dużych pomieszczeniach na pewno lepszym wyborem będą podłogówki z dodatkowym przetwornikiem odpowiedzialnym za bas.

Bingo.Tyle ,że nie łoję rocka . Jazzu też na dużych da się fajnie posłuchać . I nawet mocno poczuć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, zeta-j napisał:

Znam to forum od dawna pamiętam jak był moda na diy, dużo osób budowało samemu od podstaw, cudowali, mierzyli co lepsze co gorsze dziś te same   osoby  grają na kolumnach ze sklepu...

Bo jak to samemu wszystko pomierzyć ? W przedpokoju ? W kuchni ? W piwnicy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dune napisał:

Przyznać się kto zgarnął te Avance ?

Przyznaję się kupiłem...kiedyś za twoją namową zakupiłem Avance Dana 670 AV i jestem mega zadowolony...Teraz troche Robert zmotywował mnie do zakupu Epsilonów do systemu nr.2 .Posłuchamy zobaczymy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jedyną rzeczą, której uczy historia, jest to, że większości ludzi niczego nie uczy. [Winston Churchill]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka JBL  4343 Kenrick Sound.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.