Skocz do zawartości
IGNORED

Znaleziska na eBay i Allegro


Parsec

Rekomendowane odpowiedzi

Hi End na kilogramy

chyba jedyne rozwiązanie dobierane specjalnie pod Twój sprzęt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

20 minut temu, rafal735r napisał:

Nie wiem czy się zmienilo, czy nie. Info o 14 dniowym zwrocie zawsze jest jak masz firmowe konto na Allegro. Tak czy siak ja tam nic od niego nie kupię po takim meilu. Nie jestem typem wypozyczacza i odsyłacza. Chciałem mieć tylko możliwość zwrotu jakby to całkowicie nie zagralo, a że to były monitory, a nie wielkie podłogowki to myślałem że tym bardziej nie powinno być problemu. 

Człowiek się uczy do końca życia, jeżeli ma firmę to ja wprowadziłem w błąd, info z regulaminu allegro:

Czy mogę odstąpić od umowy tylko w przypadku nowych przedmiotów?

Nie tylko. Możliwość odstąpienia od umowy przysługuje Ci (konsumentowi) także w przypadku towarów używanych, powystawowych, poprezentacyjnych, przecenionych i objętych promocją.

Czy sprzedający może zastrzec na stronie przedmiotu, że nie przyjmuje zwrotów?

Nie. Taka informacja może naruszać obowiązujące prawo. Jednocześnie sprzedający jest zobowiązany do poinformowania Cię, jeśli wyłączy możliwość odstąpienia od umowy w przypadkach określonych prawem konsumenckim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2020 o 10:23, Fashi napisał:

Załóżcie sobie wątek o dizajnie w audio. Ten temat jest o czym innym a zrobiliście tu śmietnik... ?

Dokładnie  przestałem juz klikać linki w wiadomościach ,mocno zmęczony wątek ;)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa, możliwość zamiany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rafal735r napisał:

Nie wiem czy się zmienilo, czy nie. Info o 14 dniowym zwrocie zawsze jest jak masz firmowe konto na Allegro.

Nie, ustawia to sprzedajacy.

3 godziny temu, Allmr napisał:

Nie tylko. Możliwość odstąpienia od umowy przysługuje Ci (konsumentowi) także w przypadku towarów używanych, powystawowych, poprezentacyjnych, przecenionych i objętych promocją.

Używanych w jakim sensie? Nie nowych - wątpie. Używanych przez 1 miesiąc (14 dni na info. o odstąpieniu + 14 dni na odsyłkę) jak najbardziej, z tym, ze sprzedajacy może obniżyć wartość zwrotu o obniżenie wartości zwracanego przedmiotu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jacchusia

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Allmr napisał:

Trudno mi się do tego odnieść, bo tak jak pisałem jest to informacja z regulaminu allegro.

I w regulaminie Allegro pisze, że używane przedmioty podlegają zwrotowi konsumenckiemu?

Mógłbyś zapodać link do tego miejsca?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Jacchusia napisał:

I w regulaminie Allegro pisze, że używane przedmioty podlegają zwrotowi konsumenckiemu?

Mógłbyś zapodać link do tego miejsca?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Allmr napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

No tak, wiadomo, ze nic nie wiadomo ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Jacchusia napisał:

No tak, wiadomo, ze nic nie wiadomo ?

Dlaczego, przecież masz jasno napisane:

Oświadczenie o odstąpieniu od umowy należy złożyć do sprzedającego w terminie 14 dni od daty otrzymania przedmiotu. 

Przedmiot odeślij maksymalnie w ciągu 14 dni od złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy. 

Możliwość odstąpienia od umowy przysługuje Ci (konsumentowi) także w przypadku towarów używanych, powystawowych, poprezentacyjnych, przecenionych i objętych promocją. 

Sprzedający nie może żądać zapłaty za odstąpienie od umowy (tzw. odstępnego). Nawet jeśli taki zapis znajduje się w umowie (na przykład w regulaminie sklepu), jest nieważny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy to zakupu od firm, nie dopisali tego. A nawet gdyby Allegro podało że to też dotyczy zakupu od osób prywatnych, to ich widzi mi się nie ma znaczenia. Obowiązuje prawo a nie regulamin Allegro. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Pumpurka to 3-4 lata temu brałem od niego Marantza PM68 i normalnie spisał ze mną umowę i miałem możliwość zwrotu do 14 dni. 
Prowadzi normalnie firmę tylko u siebie w domu a dom to ma dość spory, żeby nie skłamać parter i dwa piętra. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Allmr napisał:

Dlaczego, przecież masz jasno napisane:

Oświadczenie o odstąpieniu od umowy należy złożyć do sprzedającego w terminie 14 dni od daty otrzymania przedmiotu. 

Przedmiot odeślij maksymalnie w ciągu 14 dni od złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy. 

Możliwość odstąpienia od umowy przysługuje Ci (konsumentowi) także w przypadku towarów używanych, powystawowych, poprezentacyjnych, przecenionych i objętych promocją. 

Sprzedający nie może żądać zapłaty za odstąpienie od umowy (tzw. odstępnego). Nawet jeśli taki zapis znajduje się w umowie (na przykład w regulaminie sklepu), jest nieważny.

To to wiemy wszyscy. Ja od początku pytam o przedmioty używane. Co oni mają na myśl pod tym hasłem. Chodzi mi o komisy, które omijam szerokim łukiem bo dwóch incydentach, a kilka razy spotkałem się z czymś co mnie interesowało, lecz nie kupiłem z powodów j.w.

 

7 godzin temu, Allmr napisał:

Sprzedający nie może żądać zapłaty za odstąpienie od umowy (tzw. odstępnego). Nawet jeśli taki zapis znajduje się w umowie (na przykład w regulaminie sklepu), jest nieważny.

A nazywa się to klauzula abuzywna, nie dość, ze z mocy prawa jest taki zapis nie ważny to jeszcze karalny (można wnieść skargę do UOKiK) - swego czasu był kancelarie adwokackie, które się zajmowały takimi sprawami (nawet same wyszukiwały takie klauzule w regulaminach sklepów), ale proceder uznano za nieetyczny - nie były non-profit ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, rafal735r napisał:

Pumpurek to osoba prywatna? Ahhhhaaaa. 

Prywatna osoba też ma obowiązek przyjąć zwrot bez podania powodu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, quatross said:

Prywatna osoba też ma obowiązek przyjąć zwrot bez podania powodu ?

Co za bzdura , haha ?

11 hours ago, don111 said:

Dotyczy to zakupu od firm, nie dopisali tego. A nawet gdyby Allegro podało że to też dotyczy zakupu od osób prywatnych, to ich widzi mi się nie ma znaczenia. Obowiązuje prawo a nie regulamin Allegro. 

Wszystko jest na allegro w kolejnym linku:

Cyt:

"Sprzedający nie ma obowiązku przyjęcia zwrotu w ramach odstąpienia od umowy w następujących sytuacjach:

-jest osobą prywatną, czyli nie prowadzi działalności gospodarczej lub zawodowej (przyjęcie zwrotu zależy wtedy tylko od jego dobrej woli),"

A tutaj źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Passion22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedający prowadzący działalność gospodarczą nie ma także obowiązku przyjęcia zwrotu dowolnego przedmiotu który został sprzedany drogą licytacji. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, McGyver napisał:

Sprzedający prowadzący działalność gospodarczą nie ma także obowiązku przyjęcia zwrotu dowolnego przedmiotu który został sprzedany drogą licytacji.

Dziś już ma obowiązek, zawarto to w poprawce do nowej ust. o ochronie praw konsumentów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, quatross napisał:

Prywatna osoba też ma obowiązek przyjąć zwrot bez podania powodu

I wysłać bombonierkę w ramach przeprosin albo przynajmniej ze 2 audiofilskie bezpieczniki :-))))))))))))

21 godzin temu, rafal735r napisał:

apytałem czy ewentualnie mógłbym odesłać, bo nie mam pojęcia jak to zagra u mnie. To odpisał że nie ma zamiaru wysyłać kolumn za tyle pieniędzy w kolo

Alergicznie zareagował na wieść, że chcesz sobie potestować. Inny interes ma sprzedający,a inny klient i to iskrzy właśnie w punkcie o nazwie " zwrot w ciągu 14 dni ". 

20 godzin temu, rafal735r napisał:

Nie jestem typem wypozyczacza i odsyłacza

Sprzedający tego nie może być pewien, bo skąd ma być ?

20 godzin temu, rafal735r napisał:

Chciałem mieć tylko możliwość zwrotu jakby to całkowicie nie zagralo

W oczach sprzedawcy wychodzi na jedno ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, SynSama napisał:

Alergicznie zareagował na wieść, że chcesz sobie potestować. Inny interes ma sprzedający,a inny klient i to iskrzy właśnie w punkcie o nazwie " zwrot w ciągu 14 dni ". 

Sprzedający nie zna naszych intencji. Znając ludzi, jacy potrafią być bezczelni, to pewnie 1/3 nie ma w ogóle zamiaru kupić a tylko sobie przetestować w domu za darmo, sorry - za 20zł, bo tyle kosztuje ich zwrot kurierem, jeszcze sprzedający ma im obowiązek zwrócić koszt wysyłki :) 

Nie ma co - świetne to nowe prawo z perspektywy klientów, ale nieuczciwe dla sprzedających. Oczywiście jeśli przedmiot niezgodny z opisem to sprzedający powinien zwrócić cały koszt, bez żadnego "ale". Z tym że daje to możliwość nadużyć. Więc nie ma się co dziwić, że tak reagują na takie teksty, audiofil to najgorszy możliwy klient, wybredny i szuka nie wiadomo czego, sprzedający pomyślał sobie "następny wielki audiofil od siedmiu boleści co w dupie ma muzykę, tylko przerzuci 20 par kolumn i goni dalej króliczka" :))) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okazji kupujacy sobie rozkreci urzadzenie lub kolumny,jak ma cos zepsutego to podmieni,a potem powie ze tak bylo.

i dlatego tylko odbior osobisty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna końcówka, ale cena baaardzo mocno przesadzona:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, don111 napisał:

to pewnie 1/3 nie ma w ogóle zamiaru kupić a tylko sobie przetestować w domu za darmo,

A później jeszcze na audiostereo się chwalić ile to się sprzętu nie przesłuchało ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś kupuje z zamiarem zwrotu żeby sobie posłuchać parę dni to chyba coś z głową ma nie tak. Do tego jeszcze babranie się z tymi wysyłkami, pakowanie, wożenie tych paczek. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam przypadki że ludzie kupowali kamerę żeby sfilmować ślub, wesele czy inną imprezę, a potem tą kamerę zwracali bez podania powodu. Polak potrafi. 

Kiedyś w Kauflandzie wprowadzono rekompensatę dla klientów którzy zbyt długo czekali w kolejce do kasy. Każdy kto w kolejce stał powyżej pięciu minut dostawał bon na zakupy za 5zł. Zamiar był dobry, miało to zmobilizować kierowników działu kas do lepszej organizacji pracy. Ale Polacy to zepsuli. Żule wyczuły pismo nosem, zaczęły tworzyć sztuczny tłok po to by co i rusz przekraczać limit czasowy i inkasować te bony. No i Kaufland musiał się z tego sympatycznego pomysłu wycofać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, margaryna85 napisał:

A później jeszcze na audiostereo się chwalić ile to się sprzętu nie przesłuchało ?

Są ludzie mający rzeczywiście doświadczenie w temacie i znają sporo sprzętów, a są też google-bajkopisarze  ;)  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.