Skocz do zawartości
IGNORED

Znaleziska na eBay i Allegro


Parsec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, tomek7776 napisał:

hehe.mysle ze cie nie stac na to co wystawiam do sprzedania.

radze sobie.nie jestes mi do robienia biznesu potrzebny.

no hehe chyba kompletnie tego nie wiesz. Zresztą my tu nie o tobie a o wzroście cen.

Strasznie dziwny tok myslenia.

Teraz, tomek7776 napisał:

gdzie wzrosly ceny.

wszedzie za poszukiwany sprawny w dobrym stanie sprzet.

No właśnie ci dałem przykłady cen w Polsce i za granicą, ale ok tam jest dużo drożej niz u nas, sprzedawaj spokojnie. Dużej kabzy życzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Jacchusia napisał:

To nie jest kwestia inflacji. Nówkę cd yamahy 1000 kupiłem za 3300 w top-hifi ze 4-5 lat temu. Ostatnia używka jaką widziałem w outlecie, właśnie top-hifi, to 5000zł  - używka!

Yamahę AS2100 kupiłem uźywkę parę lat wstecz za nie całe 5000 i napaliłem się na nówkę ze salonu Cd2100. Mam komplet i prawie nie uźywam . Czasem popatrzę . 

Słuchałem AS2200 w salonie parę miesięcy temu na topowych kablach Tellurium i na Pylonach Jasper z DAC PS Audio i moim zdaniem było to co najwyźej poprawne granie . Myślę źe cena nie jest podyktowana ani skokiem jakościowym ani inflacją tylko skokiem na kasę firmy jadacej na dobrej opinii poprzedniego modelu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Riczi75 napisał:

ani skokiem jakościowym ani inflacją tylko skokiem na kasę firmy jadacej na dobrej opinii poprzedniego modelu.

1000 % racji. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt na swiecie nie prowadzi biznesu pro bono.zaden lekarz nie leczy za darmo.zaden prawnik nie pracuje za darmo....itp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Riczi75 napisał:

No nie wiem . Jeźeli nowe klocki się nie sprzedają dobrze to raczej moźna by oczekiwać obniźki cen nowych klocków . HEGEL raczej sprzedaje sie dobrze . Mamy natomiast wzrosty cen nowych produktów i to o dziesiątki procent . Widać to w cenach Yamah czy Heglu .  

Myślę źe piętno kryzysu , niepewność , odciska się mniejszym zainteresowaniem w sprzedaźy(przez co wyźsze ceny) i zakupie sprzętów .

Aby spadły ceny muszą spaść ceny komponentów i koszta pracy. Jeżeli to stoi w miejscu i producent rozkłada wszystkie swoje koszta przy założeniu sprzedaży 10000sztuk to wychodzi  jakaś tam cena X, ale jeżeli ma sprzedać tylko 5000 to te same koszta musi rozłożyć na mniejszą sprzedaną ilość  to już nie da tej samej ceny X, ale wyższą. To samo będzie przy spadku sprzedaży aut, ktoś te koszta projektowania, utrzymania biur, fabryk, testów będzie musiał zapłacić.

Na ceny u nas sprzętu ma też wpływ kurs waluty, był moment że zakręcił się PLN/USD koło 4,30, kto wtedy zamawiał to musiał względem początku roku doliczyć 10% do ceny.

Inna sprawa w Polsce jest na pewno mniejsza sprzedaż sprzętu audio niż w UK czy Niemcach, zamawiając większe ilości łatwiej wynegocjować lepsze ceny w zakupie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Prewwit napisał:

i producent rozkłada wszystkie swoje koszta przy założeniu sprzedaży 10000sztuk to wychodzi  jakaś tam cena X, ale jeżeli ma sprzedać tylko 5000 to te same koszta musi rozłożyć na mniejszą sprzedaną ilość  to już nie da tej samej ceny X, ale wyższą.

Jeśli myslisz, że oni tak to liczą to jesteś człowiekiem o wielkim sercu i małym rozumku - jak Kubuś Puchatek ?

Człowieku, rżniecie kasy, to się nazywa i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jacchusia

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Prewwit napisał:

Aby spadły ceny muszą spaść ceny komponentów i koszta pracy. Jeżeli to stoi w miejscu i producent rozkłada wszystkie swoje koszta przy założeniu sprzedaży 10000sztuk to wychodzi  jakaś tam cena X, ale jeżeli ma sprzedać tylko 5000 to te same koszta musi rozłożyć na mniejszą sprzedaną ilość  to już nie da tej samej ceny X, ale wyższą. To samo będzie przy spadku sprzedaży aut, ktoś te koszta projektowania, utrzymania biur, fabryk, testów będzie musiał zapłacić.

Na ceny u nas sprzętu ma też wpływ kurs waluty, był moment że zakręcił się PLN/USD koło 4,30, kto wtedy zamawiał to musiał względem początku roku doliczyć 10% do ceny.

Inna sprawa w Polsce jest na pewno mniejsza sprzedaż sprzętu audio niż w UK czy Niemcach, zamawiając większe ilości łatwiej wynegocjować lepsze ceny w zakupie.

sprawy podatkowe to lwia czesc ceny.w usa podatek stanowy 8%

niemcy obecnie 15

polska w czolowce 23

brawo polska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Prewwit napisał:

10000sztuk to wychodzi  jakaś tam cena X, ale jeżeli ma sprzedać tylko 5000

Myślę źe źaden producent nie zakłada źe sprzeda mniej sztuk niż poprzedniego modelu. Zwłaszcza jeźeli firma po latach marketingu ma juź ugruntowaną pozycję . Sam wiesz ze Hegel nie montuje najleprzych i najdroźszych części a sprzęty cenią wysoko . Fakt źe mają patent , mimo nie drogich podzespołów na fajnie grające klocki . Wykorzystujà to bezlitośnie ale takie prawa rynku .

Firmy generalnie maja przynosić coraz większe zyski więc ceny rosną .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Jacchusia napisał:

Jeśli myslisz, że oni tak to liczą to jesteś człowiekiem o wielkim sercu i małym rozumku - jak Kubuś Puchatek ?

Człowieku, rżniecie kasy, to się nazywa i tyle.

Te kubusie puchatki to zachowaj dla Siebie, wielki mędrco, Ty to byś dopiero poprowadził firmę i rżnął kasę, myślę że wszystkich z rynku byś wykosił jak Google

8 minut temu, Riczi75 napisał:

Myślę źe źaden producent nie zakłada źe sprzeda mniej sztuk niż poprzedniego modelu. Zwłaszcza jeźeli firma po latach marketingu ma juź ugruntowaną pozycję . Sam wiesz ze Hegel nie montuje najleprzych i najdroźszych części a sprzęty cenią wysoko . Fakt źe mają patent , mimo nie drogich podzespołów na fajnie grające klocki . Wykorzystujà to bezlitośnie ale takie prawa rynku .

Firmy generalnie maja przynosić coraz większe zyski więc ceny rosną .

Nie mam fabryki, ale trochę poczytałem wypowiedzi prezesów firm motoryzacyjnych produkujących auta, którzy się wypowiadali że spadku cen nie będzie, bo mniej się sprzedaje i właśnie stałe koszty funkcjonowania będą musieli rozłożyć na mniejszą sprzedaż aut, więc oni to planują.

Co do podzespołów Hegla to wiadomo, chińszczyzna, ale złożyli z tego super grające sprzęty. Zawsze możesz trochę stuningować jak Ci kiedyś wspominałem.?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Prewwit napisał:

Te kubusie puchatki to zachowaj dla Siebie, wielki mędrco, Ty to byś dopiero poprowadził firmę i rżnął kasę, myślę że wszystkich z rynku byś wykosił jak Google

Nie mam fabryki, ale trochę poczytałem wypowiedzi prezesów firm motoryzacyjnych produkujących auta, którzy się wypowiadali że spadku cen nie będzie, bo mniej się sprzedaje i właśnie stałe koszty funkcjonowania będą musieli rozłożyć na mniejszą sprzedaż aut, więc oni to planują.

Co do podzespołów Hegla to wiadomo, chińszczyzna, ale złożyli z tego super grające sprzęty. Zawsze możesz trochę stuningować jak Ci kiedyś wspominałem.?

? Wiesz źe prezesowi chodzi tylko o duuuuźy zysk . Ceny samochodów nie spadną , chyba źe zaczną zalegać na placach a zainteresowanych nie będzie . Jeźeli siła nabywcza pieniądza spada to stać nas na mniej . Fabryki bedą zmniejszać koszty , kosztem podwykonawców a potem kosztem pracowników na końcu dopiero obniźą swoje oczekiwania ,jak wszystko zawiedzie .

Tak teź jest ze sprzętem audio . Przydałby sie jakiś reset bo ceny robią się oderwane zupełnie od realiów i rzeczywistości .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Prewwit napisał:

Te kubusie puchatki to zachowaj dla Siebie, wielki mędrco, Ty to byś dopiero poprowadził firmę i rżnął kasę, myślę że wszystkich z rynku byś wykosił jak Google

Nie trzeba być mędrcem, żeby nie być naiwniakiem. A firmę miałem i nie kosiłem nikogo, zresztą jakie to ma znaczenie w rozmowie? obśmianie interlokutora? To twój argument?

To u nas w Polsce branża = rżniecie i to okropne. Branża w sensie handlarz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jacchusia

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, tomek7776 napisał:

sprawy podatkowe to lwia czesc ceny.w usa podatek stanowy 8%

niemcy obecnie 15

polska w czolowce 23

brawo polska.

Niemcy niezmiennie od wielu lat 19%. Proszę nie wprowadzać w błąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jacchusia

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Jacchusia napisał:

Nie trzeba być mędrcem, żeby nie być naiwniakiem. A firmę miałem i nie kosiłem nikogo, zresztą jakie to ma znaczenie w rozmowie? obśmianie interlokutora? To twój argument?

Właśnie tak odebrałem Twój wcześniejszy post w stosunku do mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Prewwit napisał:

Właśnie tak odebrałem Twój wcześniejszy post w stosunku do mnie.

Ja się żartobliwie odniosłem do twojej naiwności w stosunku do wyliczeń cen przez firmy.

Kupiłem kiedyś dac- a z likwidacji sklepu. Cena rynkowa to było 8500zł, kupiłem za 4500, myślisz, że stracili ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Jacchusia napisał:

Ja się żartobliwie odniosłem do twojej naiwności w stosunku do wyliczeń cen przez firmy.

Staram się jakoś to wszystko logicznie ogarnąć, ale wiadomo istotą prowadzenia firmy jest osiągnięcie zysku, więc różne rozwiązania mogą wprowadzać do maksymalizacji tego zysku. Nie wiem wszystkiego o praktykach przez nich stosowanych.

 

11 minut temu, Jacchusia napisał:

Kupiłem kiedyś dac- a z likwidacji sklepu. Cena rynkowa to było 8500zł, kupiłem za 4500, myślisz, że stracili ?

Nie znam cen w jakich kupują sklepy, więc trudno mi na to odpowiedzieć.

52 minuty temu, tomek7776 napisał:

sprawy podatkowe to lwia czesc ceny.w usa podatek stanowy 8%

niemcy obecnie 15

polska w czolowce 23

brawo polska.

Są też lepsi od nas, tutaj fajna tabela ze stawkami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Ricambi napisał:

Niemcy niezmiennie od wielu lat 19%. Proszę nie wprowadzać w błąd.

I tu się mylisz bo ostatnio było 16% ze względu na Covid "16" i tak ma być do końca roku ? Wiec proszę nie wprowadzać ludzi w błąd ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez -Mike-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Ricambi napisał:

Niemcy niezmiennie od wielu lat 19%. Proszę nie wprowadzać w błąd.

kolega widze nie na biezaco.prosze sobie sprawdzic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ,że Szwajcarii nikt nie ujął w tej tabeli - 8%  i  2,5 % .  Przy takich stawkach to się chce śmiać a i kombinować nie bardzo jest jak bo zwyczajnie się nie opłaca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Riczi75 napisał:

Niestety masz rację . Gospodarka podtopiona ciągnie za sobą złotówkę . Dodrukiem mamony nam sie zaczyna odbijać. 

Wczoraj kupowałem bimber po 15zł. W zeszłym roku płaciłem 10zł.

Jak żyć, panie premierze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Prewwit napisał:

Hegel H300 cena niezła, jak komuś front przebarwiony nie przeszkadza, ewentualnie dać do lakiernika i strzelić czarnym matem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wisi juz od jakiegos czasu - z początku chyba za pond 7k wystawiony. Czekać dalej! ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Allmr napisał:

Wczoraj kupowałem bimber po 15zł. W zeszłym roku płaciłem 10zł.

Jak żyć, panie premierze?

Ciesz się że nie opodatkowany .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, aliengbl napisał:

Wisi juz od jakiegos czasu - z początku chyba za pond 7k wystawiony. Czekać dalej! ?

Przy takiej cenie przymknąłbym oko na ten front?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Prewwit napisał:

Przy takiej cenie przymknąłbym oko na ten front?

Pewnie ze tak. Cena kapitalna, a dzialanie slonca znane - ojciec ma mocno narazone kolumny na to i od strony okien (zachod) sa juz praktycznie biale. 

Jak komus niezależy na warstwie wizualnej (np mi, dlatego bawia mnie osoby, ktore przychodza ode mnie kupic uzywke i ogladaja kazda ryseczke w 10letnim sprzecie) to swietny deal. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez aliengbl

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Prewwit napisał:

Przy takiej cenie przymknąłbym oko na ten front?

Rost go walcuje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, D4ncer napisał:

Czy Hegle mają na pilocie funkcję Stand-by?

Stand-by nie ma, od modelu H80 jest na pilocie guzik ECO, niby ogranicza zużycie prądu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.