Skocz do zawartości
IGNORED

Znaleziska na eBay i Allegro


Parsec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A tu niezłe poczucie humoru

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, bbobii napisał:

A tu niezłe poczucie humoru

Tzn ten wzmacniacz jest dobry , dużo lepszy od serii Reference np 757/777. 

Chyba , że chodzi Ci o cene, ale tutaj się nie wypowiem. Nie wiem ile jest wart na rynku wtórnym i w jakim jest stanie ten Pioneer.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, bbobii napisał:

A tu niezłe poczucie humoru

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Normalna cena w miare, po tyle potrafia wystawiac kiepskie A858, a ten A-88X bije go na glowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Fashi napisał:

Tzn ten wzmacniacz jest dobry , dużo lepszy od serii Reference np 757/777. 

Kiedyś. Bo teraz to ja już bym się obawiał wystąpienia licznych problemów natury geriatrycznej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy te 1500 zł + pełen profesjonalny serwis, który na pewno nie zamknie się w kwocie 1000 zł nie będzie przerostem formy nad treścią i czy za te powiedzmy 2500 zł nie kupimy duuużo nowszego a podobnie a być może lepiej brzmiącego od tego Pioneera wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, McGyver napisał:

Bo teraz to ja już bym się obawiał wystąpienia licznych problemów natury geriatrycznej ?

Niewykluczone, że może tak być ?

 

16 minut temu, robert19091990 napisał:

Pytanie czy te 1500 zł + pełen profesjonalny serwis

To jest właśnie "urok" starszych sprzętów. Trzeba wiedzieć co kupić oraz ile zainwestować w serwis , żeby się nie obudzić w lesie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, robert19091990 napisał:

pełen profesjonalny serwis, który na pewno nie zamknie się w kwocie 1000 zł

A to już Bumpalumpa należy pytać o wycenę bo ja się tylko lampowcami zajmuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wzmacniacz jest bez historii czyli polprzewodniki oryginalne i glowne kondensatory bez koniecznosci wymiany to mysle ze 600-700zl wliczajac w to drobnice w postaci malych pojemnosci, ja tyle biore, nie wiem jak inni

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, robert19091990 napisał:

Pytanie czy te 1500 zł + pełen profesjonalny serwis, który na pewno nie zamknie się w kwocie 1000 zł nie będzie przerostem formy nad treścią i czy za te powiedzmy 2500 zł nie kupimy duuużo nowszego a podobnie a być może lepiej brzmiącego od tego Pioneera wzmacniacza.

Nawet jeśli zabulisz za serwis to możesz mieć pecha i po miesiącu grania padną od tak tranzystory bo w takim starzywie ma prawo się zepsuć cokolwiek po 30-40 latach i niewiadomym liczniku godzin pracy to nie ma już wartości użytkowej tak z 20 lat temu kiedy ten sprzęt był jeszcze w miarę dobrym stanie i można go było nabyć za małe pieniądze to może tak, ale nie teraz... tym bardziej, że obecnie handlarze i serwisanci żerują na tym i podnoszą ceny tego całego vintage, naprawdę nie warto się w to pchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bbobii napisał:

A tu niezłe poczucie humoru

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Może nie z audio ale Volvo też wystawia. I to jakie,  jeszcze z DNA kierowcy na fotelu. Normalnie jak z Walking Dead.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, zeta-j napisał:

po miesiącu grania padną od tak tranzystory

oho, gdzie studiowales elektronike ze takich dyrdymalów uczyli?

 

zreszta po co dyskutowac z Toba, ostatnio juz zablysnoles czyszczeniem potencjometrow ktore zrobi kazdy laik, pewnie w kazdym gospodarstwie domowym w kuchni stoi tokarka :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, naczesany napisał:

Może nie z audio ale Volvo też wystawia. I to jakie,  jeszcze z DNA kierowcy na fotelu. Normalnie jak z Walking Dead.

No handlarz od takiego to trzymać się jak najdalej, nawet nie chce wiedzieć jak ten Pioneer był traktowany z tymi pudłami unitry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, zeta-j napisał:

Nawet jeśli zabulisz za serwis to możesz mieć pecha i po miesiącu grania padną od tak tranzystory bo

Bo?

W nowym czy kilkuletnim nie mogą paść? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same nie padaja

 

czasami male tranzystory we wzm napieciowym traca wzmocnienie ale takie rzeczy raz ze wychodza w trakcie pomiarow, a dwa ze tranzystor traci to wzmocnienie w miare liniowo wraz z uplywem lat. koncowe same nie padna, zabija je temperatura i zwarcia, na oba czynniki wplyw ma tylko i wylacznie wlasciciel

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, zeta-j napisał:

Nawet jeśli zabulisz za serwis to możesz mieć pecha i po miesiącu grania padną od tak tranzystory bo w takim starzywie ma prawo się zepsuć cokolwiek po 30-40 latach i niewiadomym liczniku godzin pracy to nie ma już wartości użytkowej tak z 20 lat temu kiedy ten sprzęt był jeszcze w miarę dobrym stanie i można go było nabyć za małe pieniądze to może tak, ale nie teraz... tym bardziej, że obecnie handlarze i serwisanci żerują na tym i podnoszą ceny tego całego vintage, naprawdę nie warto się w to pchać.

Może masz rację. Każdy ma swoją filozofię w zyciu. 

Ja jednak więcej pewności mam zawsze do dobrze zbudowanego, na b. dobrych elementach wzmaka - czytaj: solidnej firmy ale stare kloce! Kupisz w dobrym stanie, nawet do solidnego przeglądu, dołożysz ok. 1/5 ceny to w takim przypadku nic nie znaczy, jeżeli uzyskasz nawet koszt bliski wyceny handlarzy. 

Dlatego co niektóre kloce są cenione (nie mylić z wycenione!) i znajdują nabywców. 

Porównując oczywiście do tego co teraz jest sprzedawane, jako nowe, na gwarancji 2 lata nawet do 15 - 20 k PLN. Bo co zrobisz po gwarancji? Wystawisz za 1/5 ceny jako uszkodzone? 

Teraz kupić coś solidnego, dobrze grającego, to nawet 2 razy 20 k PLN mało. 

 

Ostatnio miałeś tu przykład MF 6 500i. Kupiony za 16 - 18? k PLN, a wystawiony od razu za 12 k PLN (- 1/4! ceny) i bujaj się Fela miesiącami .... A jak to zbudowane? Ile pogra po gwarancji? Zgadujcie. 

A gra przeciez b. dobrze. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez LJ3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Bumpalump napisał:

oho, gdzie studiowales elektronike ze takich dyrdymalów uczyli?

 

zreszta po co dyskutowac z Toba, ostatnio juz zablysnoles czyszczeniem potencjometrow ktore zrobi kazdy laik, pewnie w kazdym gospodarstwie domowym w kuchni stoi tokarka :)

Rozumiem że przypełzłeś bronić swojego wkońcu branża od tego starzywa... a tak poza tym pisałem o prostych modelach co za problem wylutować selektor czy przekaźnik głosnikowy poprawić zimne luty czy pomierzyć kondy wymienić samemu..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Bumpalump napisał:

koncowe same nie padna, zabija je temperatura i zwarcia, na oba czynniki wplyw ma tylko i wylacznie wlasciciel

Samemu można zrobić kuku wkładając sprzęt do zamkniętych szafek, stawiając np tuner czy cd na wzmacniaczu etc ogólnie mówiąc zaburzając cyrkulację powietrza. 

Przepinanie przewodów na WŁĄCZONYM wzmacniaczu i zwarcie gotowe. Ogólnie trzeba uważać jak ze wszystkim zresztą. Nie wymieniając oleju można szybko zajechać nawet nowy samochód... Trzeba wszystko robić z głową .

6 minut temu, zeta-j napisał:

Rozumiem że przypełzłeś bronić swojego wkońcu branża od tego starzywa... 

? ?

8 minut temu, LJ3 napisał:

Ile pogra po gwarancji? Zgadujcie. 

Krótko?  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Fashi

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, zeta-j napisał:

a tak poza tym pisałem o prostych modelach co za problem wylutować selektor czy przekaźnik głosnikowy poprawić zimne luty czy pomierzyć kondy wymienić samemu.

Ja nie musze niczego bronic, Ty probujesz wyjsc na madrego ale kompletnie nie masz pojecia o czym piszesz

 

1. czym wylutujesz ten selektor ktory ma 30-40 nozek? pol dnia odsysaczem do cyny na sprezynce bedziesz ssał? w miedzy czasie spalisz pola lutownicze grzejac po kilka razy jedna nozke

2. czym wyczyscisz styki? kupisz butelke plynu za 30zl

3. czym umyjesz styki? kupisz butelke chocby najmniejsza ipa za 10zl

4. czym zabezpieczysz styki po czyszczeniu? kupisz CG5SA za 70zl

5. kondensatory czym pomierszysz?

 

to tyle z twojego teoretyzowania na temat napraw ktore moze zrobic laik, wydasz 3x wiecej na srodki, sprzet niz naprawa by kosztowala

 

I na koniec, nie zarzucaj mi ze bronie interesu bo byc moze nie masz o tym pojecia ale ja zawsze dziele sie wiedza z osobami ktore ta wiedze moga wykorzystac i zaoszczedzic, chociazby kreceniem filmow jak takie naprawy przeprowadzic, ale to nie sa filmy dla amatorow tylko dla ludzie ktorzy chociaz jakas lutownice i troche praktyki posiadaja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Fashi napisał:

 

Krótko?  ?

MF to dobre sprzęty ale elementy w nich to nic ciekawego po latach klops.

MF 6 500i, mam nadzieje, że jest choć w środku solidny w częściach. Nie wiem, nie miałam - przypuszczam, gdyż swoje kosztuje. 

Ale to grzejnik więc .... ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, LJ3 napisał:

MF 6 500i, mam nadzieje, że jest choć w środku solidny w częściach. Nie wiem, nie miałam - przypuszczam, gdyż swoje kosztuje.

Po dzis dzien do srodka pchaja jamicony, nawet NuVista za kilkadziesiat patykow ma w srodku jamicony, wiec bez wyjatku czy to najtanszy czy najdrozszy, kilka lat i remont generalny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Selektory źródła w Grundigu A9000 wylutowałem zwykłą lutownicą z odsysaczem do cyny bez problemu, rozebrałem, wyczyśliłem i złożyłem do kupy podpatrzyłem u gościa na niemieckim forum bez problemu niczego nie popaliłem, oddałem ten wzmacniacz bratu ładnych kilka lat temu działa do dziś większość da się zrobić samemu tylko trzeba chcieć można się czegoś nauczyć to Ty uważasz się za nie wiadomo kogo chyba i sam masz problem..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, LJ3 napisał:

MF to dobre sprzęty ale elementy w nich to nic ciekawego po latach klops.

MF 6 500i, mam nadzieje, że jest choć w środku solidny w częściach. Nie wiem, nie miałam - przypuszczam, gdyż swoje kosztuje. 

Ale to grzejnik więc .... ??

Trzeba by zerknąć do serwisówki i zorientować się jak jest zaprojektowany,  jakie napięcia pracy i jakie kondy wstawili. Wtedy można coś bliżej powiedzieć odnośnie żywotności. 

 

Ale to grzejnik i temp robi swoje przy kiepskich częściach bardzo szybko.

2 minuty temu, Bumpalump napisał:

Po dzis dzien 

Jest lipa...

3 minuty temu, zeta-j napisał:

 to Ty uważasz się za nie wiadomo kogo chyba i sam masz problem..

Haha , dobre ?

Problemy są po to żeby je rozwiązywać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Bumpalump napisał:

Po dzis dzien do srodka pchaja jamicony, nawet NuVista za kilkadziesiat patykow ma w srodku jamicony, wiec bez wyjatku czy to najtanszy czy najdrozszy, kilka lat i remont generalny

Właśnie o to tylko chodzi., że po co się napinać z niemałą kasą, jak lipa ...

 

7 minut temu, Fashi napisał:

 

Jest lipa...

 

Po paru raptem latach i 2 lat gwarancji, aż tak umoczyć!? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez LJ3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Fashi napisał:

Haha , dobre ?

Problemy są po to żeby je rozwiązywać.

Tadek nie chcesz troche sprzetu do serwisu kupic? bo ja glupi tyle kasy wydalem a moglem odsysacza za piataka kupic ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz , za "pińcet" biere i jestem jutro haha ? i trochę odsysacza zamówię na zaś ?

4 minuty temu, Bumpalump napisał:

Tadek nie chcesz troche sprzetu do serwisu kupic?  ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda słów  wylengarnia naganiaczy od starzywa wklejają śmieciowe sprzęty od handlarzy, klepią się po plecach,   to forum już od dawna się stoczyło na samo  dno

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dla niedowiarków, że będzie taniej, ten MF 6 500i to przykład kształtowania się cen w obecnych czasach "koronawirusowych".

Przecież to dopiero początek, a żyć trzeba. Takie drogie klocki kupują ci, co to ich na to stać!

Tak było! Jak będzie? Jeden przykład już wyżej podany. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Bumpalump napisał:

Ja nie musze niczego bronic, Ty probujesz wyjsc na madrego ale kompletnie nie masz pojecia o czym piszesz

 

1. czym wylutujesz ten selektor ktory ma 30-40 nozek? pol dnia odsysaczem do cyny na sprezynce bedziesz ssał? w miedzy czasie spalisz pola lutownicze grzejac po kilka razy jedna nozke

2. czym wyczyscisz styki? kupisz butelke plynu za 30zl

3. czym umyjesz styki? kupisz butelke chocby najmniejsza ipa za 10zl

4. czym zabezpieczysz styki po czyszczeniu? kupisz CG5SA za 70zl

5. kondensatory czym pomierszysz?

 

to tyle z twojego teoretyzowania na temat napraw ktore moze zrobic laik, wydasz 3x wiecej na srodki, sprzet niz naprawa by kosztowala

 

I na koniec, nie zarzucaj mi ze bronie interesu bo byc moze nie masz o tym pojecia ale ja zawsze dziele sie wiedza z osobami ktore ta wiedze moga wykorzystac i zaoszczedzic, chociazby kreceniem filmow jak takie naprawy przeprowadzic, ale to nie sa filmy dla amatorow tylko dla ludzie ktorzy chociaz jakas lutownice i troche praktyki posiadaja.

Jak sam zrobię to przynajmniej będę wiedział że zrobiłem to dobrze, a w serwisie różnie to bywa jeden zrobi dobrze a drugi wypsika nie wiadomo czym i po 6 m-c selektor do kosza.

Ostatnio reanimowałem Grundig SV-80M wartość rynkowa ok 800 zł w dobrym stanie. A tu same części wyszły 600 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bbobii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.