Jump to content
Parsec

Znaleziska na eBay i Allegro

Recommended Posts

24 minuty temu, Bumpalump napisał:

kto tak robi?

Jak to kto? Handlarz Pioneerem klepie na kolanie i bach na allegro/olx i w różnych tematach poleca m90 czy jak to się tam zowie... ma wiadomości z pierwszej ręki przecież 😜

Accu e 650 :

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

47 minut temu, robert19091990 napisał:

Syn Sama to ma tyle do gadania co Indianie za czasów hiszpańskiej niewoli.

Więc czym się przejmujesz ? 🙂

Tyle co sobie pogada a Ty wrzucaj to co uważasz za słuszne i rób swoje.

Robercie , wiem o tym imasz rację ☺ Wpis był ironiczny 😉 chciałem zwrócić uwagę na zakusy Jacka i Sama. Pierwszy nienawidzi wszystkiego co starsze niż Accu e350 a drugi to chyba sam nie wie o co mu chodzi...

• Like 3

Problem polega na tym ,że u nas nawet sporadycznie sprzedających wrzuca się do worka z handlarzami. A różnica jest i to wielka. Oczywiście po obu stronach znajdą się wyjątki które będą psuć tak opinie jak i rynek.

• Like 1

DAC

Hidden Content

• Like 1

Yamaha A-S 2000 / Yamaha CD-S 2000 / Naim Ovator S-400 / Sony DVP-NS92V / TransparentAudio  / Mit / AudioQuest / SonusOliva / Qed ...And Justice For All . Pozdrawiam .   🎶 🥁

xavian
8 minut temu, kiza napisał:

DAC

Hidden Content

Lepszy niż nowy bo wygrzany 😂 

Nie 😲 bym się jak by za tyle szło kupić nowy. 

Bardzo podoba mi się opis 

Hidden Content

Cambridge Audio CXC->(Kable cyfrowe - coaxial,Usb A B ) Wireworld Chroma 7->XiangSheng DAC-05A->Kimber Kable Tonik->Yaqin MS 34B->Kimber Kable 4PR->Dynaudio Emit M20.Sieciowe diy.

Mi tez, szczegolnie fragment o pancernej budowie 😜

• Like 1

Sansui AU-α 907MR, Sony CDP-557ESD, T+A Criterion TCI 3R

youtube.com/user/Mr1Raziel

27 minut temu, margaryna85 napisał:

Bardzo podoba mi się opis 

Ogólnie litania... 😕

6 minut temu, Bumpalump napisał:

Mi tez, szczegolnie fragment o pancernej budowie 😜

Koncówka mocy Accuphase p266: 

Hidden Content

• Like 2

Hidden Content

znalezisko z cyklu absurdalnie wysoka cena - 2222zł.

Kolumny B&W DM 302 -cena nowych za parę wynosiła poniżej 700 zł- chyba 655 zł .

W lombardzie ładne używki znalazłem niedawno za 250 zł.

Trafiłem też latem na ofertę  większych  DM 305 , nowe w kartonach praktycznie od nowości nieużywane i cena  700 zł.

Retrospekcja i nic więcej nie trzeba dodawać na nich powinny iść masowe zgłoszenia do alle.. niech ktoś wkońcu zamknie te ich szopkę bo na to co oni wyprawiają patrzeć się nie da.

• Like 1

Niech sobie wystawiają za ile chcą, tylko ten durny opis dźwięku - kopiowany na wszystkie aukcje kolumn. Wychodzi na to że wszystkie ich kolumny grają tak samo, można wybrać najtańsze z oferty :) Śmiechu warte :) Sprzedający (lub wystawiający im aukcje) to autentycznie musi być jakiś głąb bez wyobraźni, a jego klienci, którzy się nabierają na takie coś - jeszcze głupsi... Chyba że oni faktycznie jakimś cudem sprzedają te wszystkie rzeczy za 5x wyższe ceny od rynkowych, ale czy ludzie mogą być aż tak głupi ? 

100% pozytywnych komentarzy jest? Jest. Zorientowani w temacie będą podnosić głosy, ale póki co ich polityka cenowo-marketingowa najwidoczniej przynosi efekty - targetem są widocznie ludzie mniej zorientowani i Ci, którzy na Forach pojawiają się dopiero, gdy mają problem. Z tym co już wcześniej kupili...

Wzmacniacz PP krzemowy i wzmacniacz SET lampowy; Pre lampowe; DAC nie lampowy; CD nie lampowy; PC nie lampowy; Decki nie lampowe; Kable. Też nie lampowe, bo węglowe 😉 Kolumny własnoręcznie rzeźbione - AudioAddicted AAC250 😛 Własnoręcznie wyryty "Amplifier Switch" - ale nie pamiętam czy aby lampowy 😄 Stolik Atacama Evoque Custom+Mod - nie lampowy, ale na pewno analogowy 🙂 www.audioaddicted.co.uk 

14 godzin temu, robert19091990 napisał:

Syn Sama to ma tyle do gadania co Indianie za czasów hiszpańskiej niewoli.

Te...Daft Punk, hamuj lejce, bo się przewieziesz :-))))))))))))))))

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

8 godzin temu, zeta-j napisał:

Retrospekcja i nic więcej nie trzeba dodawać na nich powinny iść masowe zgłoszenia do alle.. niech ktoś wkońcu zamknie te ich szopkę bo na to co oni wyprawiają patrzeć się nie da.

Kluczem jest wstawienie slowa "audiofilskie". To samo z plytami. Jest duze prawdopodobienstwo, ze ta sama plyta (tloczenie) z opisem "audiofilska" sprzeda sie drozej niz bez "audiofilska" w opisie. 

Ale to mnie jeszcze mniej dziwi niz jak sa np. dwa takie same wzmacniacze, jeden na kup teraz za powiedzmy 5000zl a drugi na aukcji i ludzie biduja do 7000zl...trzeba byc grubo uposledzonym. 

• Like 1

Wieza STEREO Technics :)

Tego Cambridge dac 100 - szkoda że gość nie ma pudełka. Świeży. Jak ktoś chce upolować w dobrej cenie to jest ok. 

• Confused 1

21 minut temu, 5z0p3n napisał:

Tego Cambridge dac 100 - szkoda że gość nie ma pudełka. Świeży. Jak ktoś chce upolować w dobrej cenie to jest ok. 

To ja wolę dołożyć 50 zł, kupić sobie nowy i sam wygrzać. 

• Like 3

Cambridge Audio CXC->(Kable cyfrowe - coaxial,Usb A B ) Wireworld Chroma 7->XiangSheng DAC-05A->Kimber Kable Tonik->Yaqin MS 34B->Kimber Kable 4PR->Dynaudio Emit M20.Sieciowe diy.

Mam od 4 miesięcy Audioquesta Type 4 na srebrzonych bananach i już zachodzą nalotem.

DSCF8082.JPG

Edited by dzeus67

12 godzin temu, AudioAddicted napisał:

100% pozytywnych komentarzy jest? Jest. Zorientowani w temacie będą podnosić głosy, ale póki co ich polityka cenowo-marketingowa najwidoczniej przynosi efekty - targetem są widocznie ludzie mniej zorientowani i Ci, którzy na Forach pojawiają się dopiero, gdy mają problem. Z tym co już wcześniej kupili...

Ludzie dorobili się w przeszłych latach na różnych niejasnych handelkach i transakcjach kwitami. Pełno teraz takich, co mają masę kasy. Ci uważają, że to zobowiązuje, by nie odstawać od innych, z tzw. sfery biznesu - neo-bogackich. To powoduje, że legendy są dobre w tym, tzw. 'towarzystwie". 

Na takich, których "nie sieją", ci wyżej polują. Strzał w 10-kę! 

Edited by LJ3
  • Like 1

5 godzin temu, margaryna85 napisał:

To ja wolę dołożyć 50 zł, kupić sobie nowy i sam wygrzać. 

Też bym tak zrobił.

Największa lipa jest właśnie ze sprzedażą używanego świeżo używanego sprzętu ty go chcesz sprzedać jako nowy a wszyscy kupić jako mocno używany. 

Takie realia.

Ja mam kabel na bananach oehlbach ma już swoje lata i żadnego nalotu nie ma

5 godzin temu, dzeus67 napisał:

Mam od 4 miesięcy Audioquesta Type 4 na srebrzonych bananach i już zachodzą nalotem.

DSCF8082.JPG

Srebro niestety tak ma - utlenia się. Kiedyś były dostępne takie specjalne szmatki do czyszczenia srebrnej biżuterii, którymi wystarczyło trochę potrzeć i srebro było jak nowe. Może teraz też takie można gdzieś kupić.

Mnie po miesiącu bezpieczniki Hi-Fi Tuning Supreme 3 zaczęły się utleniać. Ciekawe, trzeba będzie przetrzeć. Choć to dobre fuses.

1 godzinę temu, 5z0p3n napisał:

Też bym tak zrobił.

Największa lipa jest właśnie ze sprzedażą używanego świeżo używanego sprzętu ty go chcesz sprzedać jako nowy a wszyscy kupić jako mocno używany. 

Takie realia.

Ja mam kabel na bananach oehlbach ma już swoje lata i żadnego nalotu nie ma

Dlatego albo się sprzedaje albo chwali że się ma.

Nie na moją kieszeń 😞

Hidden Content

34 minuty temu, rafal735r napisał:

Zawsze śmieszyły mnie te tuby, czy jak to nazwać. 

Mnie też. Przypomina mi to trochę te trąby co głusi sobie kiedyś w ucho wsadzali 🙂

• Like 1

Godzinę temu, rafal735r napisał:

Zawsze śmieszyły mnie te tuby, czy jak to nazwać. 

Hmmm. Ludzi śmieszy wiele rzeczy, ale wyrażanie śmieszność wobec technologi użytej w audio, mając równocześnie hobby związane z hi fi jest zwyczajnym brakiem zrozumienia takiego rozwiązania akustyczno-technicznego. Firma Avantgarde jest liderem w stosowaniu prawdziwych tub, nie ma w tym nic śmiesznego . Podobnie jak swego czasu Jbl a i obecnie w największych kolumnach stosuje tuby. 

Problem tego rozwiązania to fakt potrzeby zastosowania dużej tuby, co jest odbierane jak wyżej i niżej zacytowałem.  Ów problem polega na małej polularyzacji tego rozwiązania w stosunku do zwykłych kolumn . I tzw "opatrzenia" i obycia z prawdziwymi tubami.

Koszty robią swoje , zwykły słuchacz nie ma wiele sposobności a i szans poznania tub. 

45 minut temu, margaryna85 napisał:

Mnie też. Przypomina mi to trochę te trąby co głusi sobie kiedyś w ucho wsadzali 🙂

Jak wyżej. 

Analogiczna sytuacja ma miejsce przy spotkaniu z TL . Jeśli dany słuchacz całe życie bawi się z BR czy OZ , na pierwszym czy drugim odsłuchu TL może wydać się dziwna? Nie pasująca etc . Do pewnych spraw trzeba podejść  z pokorą i dać sobie czas na poznanie nowego. W przeciwnym razie pozostaje owa "śmieszność" 😕

Peace Panowie wyżej, to nic osobistego. 

Pozdrawiam serdecznie,

• Like 2