Jump to content
Parsec

Znaleziska na eBay i Allegro

Recommended Posts

12 minut temu, SynSama napisał:

....Przecież za takie pieniądze można sobie złożyć kompletny świetny zestaw już z głośnikami !!!!

Można , ale czy trzeba?  Niektórzy wolą inaczej 😉

• Like 1
  • Confused 1

山水 アルファ リファレンスオーディオアンプ 

13 godzin temu, Grutka napisał:

Syn sama, gdyby mieli mniejszą  marżę , to i sprzedaż  byłaby większa,  nie bądź  adwokatem  diabła 

Nie jestem. Wisi mi to, bo to nie mój biznes. Ja tylko stwierdzam fakt, tak samo jak Ty wkurzając się, że jest, jak jest :-))!!

• Like 2

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Już go  lubię tego gościa,  jest w porządku jego mość  Syn Sama  🙂 jestem od dziś Twoim przyjacielem na forum  🙂

xavian

Nie wiem jak ten sub, ale te gale 4040 biją większość niskobudżetowych pudeł z audiofilskim znaczkiem jakich miałem okazje posłuchać, mam je jako kolumny awaryjne w czarnej okleinie i grają rewelacyjnie, to co pokazały z Pioneerem A-88x czy Jvc Ax1100, Hegel Hd11 i do tego niezłe kable aż trudno uwierzyć, że to tak dobrze gra za parę stówek, polecam jak ktoś nie chce dużo wydać 

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

18 godzin temu, zibi079 napisał:

McGyver politycznie poprawnie to ująłeś "świadome wprowadzanie klienta w błąd" moim zdaniem to 100% oszustwo czytaj zwykłe k.....stwo. 

emce gywer za to szpanuje "wiedzą" a jak się mu wytknie się jak się pomylił  (lub kłamał), to się bezczelnie  wypiera. 

Edited by quatross
  • Confused 1

>| Touch the Sound of Silence |<

Świr quatross pomylił mnie z Grzegorzem ze Studio16Hz i nie przyjmuje do wiadomości że nim nie jestem. Tyle w temacie. 

• Like 2
  • Haha 1

Nie działają mi PM. Kontakt na maila (w moim profilu).

NAD

Hidden Content

• Like 2

Yamaha A-S 2000 / Yamaha CD-S 2000 / Naim Ovator S-400 / Sony DVP-NS92V / TransparentAudio  / Mit / AudioQuest / SonusOliva / Qed ...And Justice For All . Pozdrawiam .   🎶

18 godzin temu, Tomas20 napisał:

A tu kolejny poeta:

Hidden Content

Poczytał na forum opinie jednego fanatyka marki co parę lat temu podejrzenie je wychwalał pod niebiosa i teraz kopiuje teksty ze swoją marżą.

Kolumny ok, kiedyś drogie ale dzisiaj po 25 latach ich cena realna oscyluje 4-5tys (za wzorowe egzemplarze). 

... skąd my to znamy....

• Like 1

2 godziny temu, kiza napisał:

NAD

Hidden Content

Trochę taniej😉

Hidden Content

• Like 2

Xonar ST(2xOPA2134 1xAD8022) + regulator głośności DIY na ALPS RK168 + Hegel H200 po modzie końcówka mocy H20A🙂(kondy Auricap XO + Audio Note Kaisei) + Audio Physic Yara Evolution(SB Acoustics 29RDC)

W dniu 27.10.2020 o 16:23, margaryna85 napisał:

Może cena jest za wszystko ze zdjęcia co widać .Sam bym tego nigdy nie kupił, złomu nie prowadzę ale są też na forum  ludzie sentymentalni dla których nie pieniądze a wspomnienia są ważne .

Margaryna to napisz coś o swoich wspomnieniach dotyczących Altusów i Clatronic-ów nie z czasów komuny tylko z całkiem niedawnego okresu osłuchany AUDIOFILU :)

• Confused 1

32 minuty temu, Prewwit napisał:

Trochę taniej

To mamy wybór do negocjacji -))

Yamaha A-S 2000 / Yamaha CD-S 2000 / Naim Ovator S-400 / Sony DVP-NS92V / TransparentAudio  / Mit / AudioQuest / SonusOliva / Qed ...And Justice For All . Pozdrawiam .   🎶

1 godzinę temu, robert19091990 napisał:

Hidden Content

Bardzo ładne Eposy i cena też całkiem niezła. 

Widzę, że Epos w starszych kolumnach np. też w M22 upodobał sobie metalowe kopułki, jak one grają w nich, bo ja jak je widzę to mi przychodzi na myśl ostrość grania🙂?

Edited by Prewwit
  • Like 1

Xonar ST(2xOPA2134 1xAD8022) + regulator głośności DIY na ALPS RK168 + Hegel H200 po modzie końcówka mocy H20A🙂(kondy Auricap XO + Audio Note Kaisei) + Audio Physic Yara Evolution(SB Acoustics 29RDC)

32 minuty temu, BIRDMAN21 napisał:

Margaryna to napisz coś o swoich wspomnieniach dotyczących Altusów i Clatronic-ów nie z czasów komuny tylko z całkiem niedawnego okresu osłuchany AUDIOFILU 🙂

Skąd ten atak ? A może to ty jesteś właścicielem tego sracza ze zdjęcia ?

Chętnych na kramik  nie ma i nerwy puszczają ?

• Like 3

Yaqin SD-38A ->Kimber Kable Tonik->Yaqin MS 34B->Kimber Kable 4PR->Dynaudio Emit M20.Sieciowe Wireworld Stratus 7 .

3 godziny temu, audiofilek4 napisał:

... skąd my to znamy....

Prawda ? 

Ehhhh ten Pioneer i jeden tutejszy naganiacz... 😕

• Like 1
  • Confused 2

山水 アルファ リファレンスオーディオアンプ 

40 minut temu, Prewwit napisał:

Widzę, że Epos w starszych kolumnach np. też w M22 upodobał sobie metalowe kopułki, jak one grają w nich, bo ja jak je widzę to mi przychodzi na myśl ostrość grania🙂?

Nie wiem skąd wziął się ten mit ze metalowe kopolki grają ostro a tekstylne łagodnie , często bywa na odwrót 

• Like 4

Ilu ludzi tyle opini

52 minuty temu, Prewwit napisał:

To jest mit i niesprawiedliwie powielany 😉 
Jest wiele metalowych kopułek, które nie mają maniery ostrego grania pod warunkiem, że są dobrze zaaplikowane w kolumnie tzn. sa odpowiednio filtrowane np : 

Vifa D25AG 
Seas 25TAF/D 
Seas 22TAF/G

Oczywiście to są moje osobiste odczucia odnośnie tych tweeterów. Te z Eposów z tego co pamiętam (słuchałem dawno temu) również takiej maniery nie mają choć jeśli się nie mylę to Epos w swoich zestawach stosował najprostsze filtrowania przetworników. 

P.S. W niedalekiej przyszłości będę "żenił" Vifę M17WH 49-09 z aluminiowym Peerless DA25BG08-06 więc być może do tej mojej osobistej listy dołączy właśnie ten przetwornik 😉 

Edited by robert19091990
  • Like 2

18 minut temu, morawka napisał:

Nie wiem skąd wziął się ten mit ze metalowe kopolki grają ostro a tekstylne łagodnie , często bywa na odwrót 

Prawda. Trudniej jest zrobić dobrą kopułkę tekstylną niż dobrą metalową. Dlatego więcej jest tanich i dobrych metalowych kopułek niż tanich i dobrych szmacianych.  A za ostry, zapiaszczony dźwięk metalowych kopułek zazwyczaj nie odpowiadają same kopułki, lecz kiepska aplikacja. 

6 minut temu, marcinmarcin napisał:

Metalowe w Monitor Audio często mają taki piaszczysty, ostry dźwięk.

No właśnie. Najprawdopodobniej to nie kopułka winna tylko aplikacja. 

• Like 2

Godzinę temu, margaryna85 napisał:

Skąd ten atak ? A może to ty jesteś właścicielem tego sracza ze zdjęcia ?

Chętnych na kramik  nie ma i nerwy puszczają ?

Masz nosa:)

Nie odbieraj tego jako atak .Chciałem poczytać opinii człowieka osłuchanego i doświadczonego w temacie Altusów  i Clatroników.

tyle i tylko tyle. Wiem ,że masz dużo wspomnień chciałem byś się podzielił. Jak cię uraziłem to przepraszam.:):):)

https://allegro.pl/oferta/kolumny-altus-140-tonsil-stan-bdb-dla-konesera-9846185693

https://allegro.pl/oferta/fan-technics-amplitun-technics-sa-ex140-sklep-lodz-9846230536

https://allegro.pl/oferta/kolumny-podlogowe-clatronic-lb-562-9855511225

• Sad 1

Dynaudio

Hidden Content

• Like 2

15 minut temu, BIRDMAN21 napisał:

Masz nosa:)

Nie odbieraj tego jako atak .Chciałem poczytać opinii człowieka osłuchanego i doświadczonego w temacie Altusów  i Clatroników.

tyle i tylko tyle. Wiem ,że masz dużo wspomnień chciałem byś się podzielił. Jak cię uraziłem to przepraszam.:):):)

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Wszystko kiedyś miałem a co chcesz dokładnie wiedzieć .

• Like 2

Yaqin SD-38A ->Kimber Kable Tonik->Yaqin MS 34B->Kimber Kable 4PR->Dynaudio Emit M20.Sieciowe Wireworld Stratus 7 .

30 minut temu, McGyver napisał:

No właśnie. Najprawdopodobniej to nie kopułka winna tylko aplikacja.

Dziwne, że taka firma nie potrafiłaby zaaplikować kopułki metalowej🤔

• Like 1

5 minut temu, Prewwit napisał:

Dziwne, że taka firma nie potrafiłaby zaaplikować kopułki metalowej🤔

Myślę że taka przyjęta koncepcja firmowa. Na pierwszy rzut się ten dźwięk podoba. Mi też. Jest dynamicznie i przejrzyście. Potem męczy. Słychać wyraźnie przystawiając ucho do kolumn, że wysokie są kłujące. Czym droższe MA tym łagodniejsza góra, a przynajmniej takie wrażenie odniosłem. 

• Like 2

7 minut temu, marcinmarcin napisał:

Myślę że taka przyjęta koncepcja firmowa. Na pierwszy rzut się ten dźwięk podoba. Mi też. Jest dynamicznie i przejrzyście. Potem męczy. Słychać wyraźnie przystawiając ucho do kolumn, że wysokie są kłujące. Czym droższe MA tym łagodniejsza góra, a przynajmniej takie wrażenie odniosłem. 

Tylko takie podejście może zniechęcić całkowicie do marki.

4 minuty temu, tomek7776 napisał:

Hidden Content

juz nasz forumowy kolega sie nacieszyl....

Trzeba się podpytać w jego wątku co się stało, ostatnio pisał że z NADem było OK.

• Like 2

13 minut temu, marcinmarcin napisał:

Kłujące są ponieważ - tak jak wspomniałeś - firma ma lub miała taką a nie inną koncepcję. 
Prosty przykład - poniżej jest pomiar kolumn wyposażonych w tytanowy przetwornik Visaton DSM 25FFL. 
Przetwornik bardzo dobry a dobrze zaaplikowany potrafi pokazać mnóstwo szczegółów w bardzo łagodny sposób. 
Ta aplikacja tego nie daje. Nie dość że dołek na średnicy to wznosząca charakterystyka na skraju pasma. Efekt - ostro i szkliście. To jest zazwyczaj powód ostro brzmiących metalowych kopułek. 
P.S. To nie pomiar DIY tylko fabrycznych zestawów

117324117_302334421210747_3276564665262975418_n.jpg

• Like 3

2 minuty temu, Prewwit napisał:

Tylko takie podejście może zniechęcić całkowicie do marki.

Zupełnie nie o to chodzi. 
Oni mają w ofercie tańsze i droższe kolumny. No i one nie mogą się różnić tylko ceną. Droższe muszą grać lepiej niż tańsze. A jeżeli się ma we wszystkich (lub w większości) modeli podobne kopułki, to ... logicznym rozwiązaniem jest zróżnicowanie aplikacji. Trzeba zrobić gorzej w tych tańszych. 
Przykład z przeszłości z innej angielskiej firmy, Tannoy Mercury M4 i Revolution R3, przetworniki prawie dokładnie takie same, różniące się tylko ramkami koszy, obudowy podobnej wielkości, w R3 wykończone bardziej elegancko naturalnym fornirem, dźwięk... duża różnica na korzyść R3. Tylko dzięki aplikacji. Tylko. Bo musi być różnica jakościowa jeżeli jest różnica w cenie. To się nazywa "pozycjonowanie produktu". 
Ale wynika z tego również wniosek, że wystarczy popracować nad aplikacją żeby z tanich M4 wycisnąć dźwięk jak z R3, a nawet lepszy. 
Tylko na wygląd niestety nie za wiele można poradzić, a na pewno nie tanim kosztem.

• Like 5

9 minut temu, robert19091990 napisał:

Kłujące są ponieważ - tak jak wspomniałeś - firma ma lub miała taką a nie inną koncepcję. 
Prosty przykład - poniżej jest pomiar kolumn wyposażonych w tytanowy przetwornik Visaton DSM 25FFL. 
Przetwornik bardzo dobry a dobrze zaaplikowany potrafi pokazać mnóstwo szczegółów w bardzo łagodny sposób. 
Ta aplikacja tego nie daje. Nie dość że dołek na średnicy to wznosząca charakterystyka na skraju pasma. Efekt - ostro i szkliście. To jest zazwyczaj powód ostro brzmiących metalowych kopułek. 
P.S. To nie pomiar DIY tylko fabrycznych zestawów

Rzeczywiście słabo to wygląda, przydało by się dać tam większy rezystor i trochę poskromić tego tweetera😉

9 minut temu, McGyver napisał:

Zupełnie nie o to chodzi. 
Oni mają w ofercie tańsze i droższe kolumny. No i one nie mogą się różnić tylko ceną. Droższe muszą grać lepiej niż tańsze. A jeżeli się ma we wszystkich (lub w większości) modeli podobne kopułki, to ... logicznym rozwiązaniem jest zróżnicowanie aplikacji. Trzeba zrobić gorzej w tych tańszych. 
Przykład z przeszłości z innej angielskiej firmy, Tannoy Mercury M4 i Revolution R3, przetworniki prawie dokładnie takie same, różniące się tylko ramkami koszy, obudowy podobnej wielkości, w R3 wykończone bardziej elegancko naturalnym fornirem, dźwięk... duża różnica na korzyść R3. Tylko dzięki aplikacji. Tylko. Bo musi być różnica jakościowa jeżeli jest różnica w cenie. To się nazywa "pozycjonowanie produktu". 
Ale wynika z tego również wniosek, że wystarczy popracować nad aplikacją żeby z tanich M4 wycisnąć dźwięk jak z R3, a nawet lepszy. 
Tylko na wygląd niestety nie za wiele można poradzić, a na pewno nie tanim kosztem.

W pełni się zgadzam z tym, też to zauważyłem, nawet w moich Yarach po wymianie głupiego konda  w zwrotnicy w torze tweetera na Claritycap CSA była poprawa. Dobrze wiedzieli co robią😉 w końcu to specjaliści. W moim H200, z resztą podobne historie🙂

Edited by Prewwit
  • Like 2

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.