Skocz do zawartości
IGNORED

Znaleziska na eBay i Allegro


Parsec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na odległość nie wiadomo czy coś było wymieniane na pałę czy solidnie, sprzedający bardzo kontaktowy, jestem umówiony na odsłuch ze swoim wzmacniaczem więc okaże się na miejscu czy mocno dłubana konstrukcja.

 

Dzięki @lukag72 za porady przez telefon.

 

Byłem na miejscu i słuchałem, co więcej sprzedający był na tyle w porządku że zgodził się żebym odsłuchał ich u siebie. Kolumny grają bajecznie, u sprzedającego zrobiły ogromne wrażenie, u mnie niestety już nie, zwyczajnie się zadusiły, mam do nich za mały salon. Bas normalnie szybki i punktowy, dobrze kontrolowany u mnie przykrył resztę pasma.

Strasznie żałuję bo oczarowały mnie w prawie każdym aspekcie. Jakby ktoś miał salon powyżej tych 20 metrów To myślę że wpasują się idealnie, do salonu 18mkw się nie nadają

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny łowca jeleni- kino 5.1, bez dts, bez klapki i pilota, za to cena ponad 10 tysi:-) Chyba go pogięło.

W dodatku posze, że pilota są się kupić W lidlu lub na Alle za 10-40zł, fantasta.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Panowie nie czytaliście opisu do końca. Wyjaśnił że ceny u niego są może trochę wyższe z uwagi na przegląd, który funduje gratis, a który jest bardzo czasochłonny i może trwać nawet 4 godziny :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys do mnie dzwoni babka i mowi, ze ma dla mnie prezent okazjonalny, bo wylosowali moj nr tel itd.

 

Ja mowie, ze nie dziekuje bo nie ma nic za darmo przeciez. Na co ona, ze to moj szczesliwy dzien.

Mysle sobie, ze ja teraz ja uszczesliwie bardziej i ze moze w prezencie zatrzymac sobie ten moj podarunek.

Ni cholery go nie chciala.

Pozniej po czasie okazalo sie, ze nie tylko ja bylem tym szczesiwcem i zeby otrzymac owy prezent, musialbym zaplacic 5Dych za wysylke wktorej wcisneliby badziew za 5 zl.

 

Takie to gratisy Pany!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo właśnie- jeśli GRATIS, to czemu wyższe?

Może się chłop pomylił i zapomniał dopisać że to taka aukcja wiązana tj kupuje się przegląd w cenie 2500zł za godzinę a amplituner za resztę. Wtedy by się zgadzało. Także dość tanio, musiał chyba uwzględnić już zniżkę na nowego pilota z Lidla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim podejściem nie dziwię, że ludzie nie remontują swoich poczciwych staruszków, tylko słuchają już rozjechanego brzmienia po 30 latach. Profesorów od potencjometrów i selektorów jest na pęczki, za to ludzi co potrafią profesjonalnie brzmieniowo dobrać nowe kondensatory już brak. Owszem są przemyślane konstrukcje, głównie temperaturowo, że sprzęt po tych 30 latach gra jeszcze przyzwoicie, ale degradacja brzmienia mimo wszystko postępuje.

Tak w kestii tych nieszczesnych elektrolitów jeszcze

 

28 lat pracy w temperaturach ponad 60 stopni a kondensatory (nominalnie 40.000uF 100VDC) maja pojemności 45-48mF ESR 5mOhm i upływnośc na poziomie 0,5%

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

upływnośc na poziomie 0,5%

 

0,5% czego? wartość upływności podaję się chyba w częściach Ampera? Czemu nie zdjęcie z pomiaru kondensatorów właśnie tylko temperatury, i to jak się wydaje radiatorów które są na zewnątrz. To, że są na zewnątrz to akurat bardzo korzystnie z punktu widzenia długości życia samych kond. bo temperatura wewnętrzna z pewnością jest niższa podczas normalnej pracy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

% stratnosci dielektryka ktora podaje mostek.

Pomiar temperatury jest na plaskowniku do którego mocowane sa tranzystory mocy

Jest to fajne przyznam. Ja na ta chwile nie sledze tych ciekawostek, ale swego czasu bylo fajnie.. To co bylo juz nie wroci.

 

Dzis moje pomiary odnosza sie do DYI, sa niesamowite, choc nieznane..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

% stratnosci dielektryka ktora podaje mostek

 

Heh, pięknie to brzmi, ale co znaczy w rzeczywistości?. To ile konkretnie wynosi ten prąd upływu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka historia z Allegro: jeden z forumowiczów sprzedaje na Allegro wzmacniacz za powiedzmy 2000zł.

 

Zaproponowałem 1900zł z odbiorem osobistym poza Allegro (wzmacniacz jest także na hifi.pl). Pomyślałem, że gdybym go kupił przez Allegro, to człowiek od sprzedaży zapłaciłby 100zł prowizji, więc finalnie wpłynęłoby do niego nie 2000zł, a własnie 1900zł.

 

A więc żadne targi, wyrównałem cenę, na którą zgodził się zamieszczając ogłoszenie na Allegro.

 

I tu niespodzianka: cena poza Allegro to ... także 2000zł. Czyli od forumowicza, który jest gotów do niego przyjechać po odbiór, chce o 100zł więcej :)

 

Ja chyba przestaję rozumieć ludzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Elberoth

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie, napisał mi, że 'przez allegro i tak nikt nie kupuje'. To dziwne, ponieważ sam kilka rzeczy przez Allegro sprzedałem. Ostatnio przetwornik Chord 2Qute.

 

Zamieszczając ogłoszenie w serwisie Allegro, każdy musi przynajmniej zakładać, że rzecz może się sprzedać i wtedy trzeba zapłacić prowizję. Ja na Allegro wystawiam po prostu drożej o prowizję niż na hifi.pl

 

Dowiedziałem się również, że skoro organizuję Audio Show, 'to mnie stać', lol.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam będziesz się z głupkiem bił. Kliknij kup teraz.

Ludzie nie rozumieją obopólnej korzyści. Rządzi strach aby czasem nie stracić i żebyś ty nie zyskał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka historia z Allegro: jeden z forumowiczów sprzedaje na Allegro wzmacniacz za powiedzmy 2000zł.

 

Zaproponowałem 1900zł z odbiorem osobistym poza Allegro (wzmacniacz jest także na hifi.pl). Pomyślałem, że gdybym go kupił przez Allegro, to człowiek od sprzedaży zapłaciłby 100zł prowizji, więc finalnie wpłynęłoby do niego nie 2000zł, a własnie 1900zł.

 

A więc żadne targi, wyrównałem cenę, na którą zgodził się zamieszczając ogłoszenie na Allegro.

 

I tu niespodzianka: cena poza Allegro to ... także 2000zł. Czyli od forumowicza, który jest gotów do niego przyjechać po odbiór, chce o 100zł więcej :)

 

Ja chyba przestaję rozumieć ludzi.

 

Ostatnio doszedłem do tego samego wniosku co Ty. I to nie tylko allegro czy olx. Ale też portale Niemieckie, czy Holenderskie. Zero kultury ze strony ludzi. Pazerność. Ogromne lenistwo. Większość przypadków niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ na 1 normalną ofertę przypada 20 idiotów piszących "Dam 50% i za godzinkę będę" albo "Dam x bo za tyle i tak nigdy tego nie sprzedasz"

Jest też masy zatruwaczy czasu pytających o pierdylion rzeczy które są w ogłoszeniu, bo im się nudzi. Ew. gawędziarzy którzy wypisują pół strony, piszesz z nimi kilka dni, wydają się 'pewniakami' a na koniec wypala Ci że da 50-60% mniej bo w kraju X widział to kiedyś za tyle i tyle.

 

W pewnym momencie dostając reakcję przez Alle czy OLX myslisz, 'o ho ciekawe jaki pajac tym razem' ;-)

 

Mimo tego ludzi piszących "stać cię" trzeba tępić i piętnować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ na 1 normalną ofertę przypada 20 idiotów piszących "Dam 50% i za godzinkę będę" albo "Dam x bo za tyle i tak nigdy tego nie sprzedasz"

Jest też masy zatruwaczy czasu pytających o pierdylion rzeczy które są w ogłoszeniu, bo im się nudzi. Ew. gawędziarzy którzy wypisują pół strony, piszesz z nimi kilka dni, wydają się 'pewniakami' a na koniec wypala Ci że da 50-60% mniej bo w kraju X widział to kiedyś za tyle i tyle.

 

W pewnym momencie dostając reakcję przez Alle czy OLX myslisz, 'o ho ciekawe jaki pajac tym razem' ;-)

 

Mimo tego ludzi piszących "stać cię" trzeba tępić i piętnować.

 

Oczywiście są też tacy kupujący. Ale ja w większości trafiam na sprzedających, którzy nie chcą zrobić dodatkowych zdjęć (przykładowo wrzucą zdjęcie frontu i reszty brak). Na 5 ogłoszeń - 1 sprzedający robi mi dodatkowe zdjęcia. Jak ja ostatnio sprzedawałem sprzęt i potencjalny kupujący poprosił mnie o zdjęcia wnętrza, to wziąłem śrubokręt w rękę, otworzyłem obudowę i narobiłem z 30 zdjęć. Niektórzy sprzedający to po prostu księżniczki którzy nie chcą sprzedać sprzętu, albo oczekują że zrobią na swojej sprzedaży interes życia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To weź mu wytlumacz, moze nie wie jakie teraz prowizje na Allegro.

Często sie nie da. Przykład: Jest sprzęt na licytacji allegro od zł. Dzwonię i proponuję cenę 200zł bo taka jest wartosc sprzetu. Gość się śmieje i chce 320. Tłumaczę mu że nigdy nie było takiej ceny. On jest nieugięty. Ktoś wygrywa licytacje za 180zł .....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się uśmiałem :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a68174bb41b48f49bc883082a2775c27.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piorasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniocha

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniocha

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Może mu zbyt szczegółowo zagralo, albo tło było zbyt czarne, to jeden komplet chce sprzedać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mu zbyt szczegółowo zagralo, albo tło było zbyt czarne, to jeden komplet chce sprzedać?

 

Mam te bloczki bo potrzebowałem czegoś co by pomogło odseparować kable głośnikowe od innych zasilających etc. Są praktyczne i wyglądają bardzo estetycznie a w dodatku "taniuteńkie" w porównaniu do innych ezoterycznych podkładek pod kable. Wpływu na dźwięk nawet nie starałem się usłyszeć ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiesz, ile stolarz by wziął za wypilowanie takich klocków, nawet z lepsiejszego drewna?

Warto płacić tyle za logo???

 

No chyba, że chodzi o bajki opowiadane przez sprzedawcę i opisane na opakowaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.