Skocz do zawartości
IGNORED

Znaleziska na eBay i Allegro


Parsec

Rekomendowane odpowiedzi

A z początku była 12345zł.

Kto by sie czepial dodatkowej cyferki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Cena jeszcze do przełknięcia, ale trzeba by odebrać osobiscie- wygląda na piwniczniaka: gniazda zaśniedziałe, kurz rozmazany szmatą do podłogi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jeszcze do przełknięcia, ale trzeba by odebrać osobiscie- wygląda na piwniczniaka: gniazda zaśniedziałe, kurz rozmazany szmatą do podłogi...

MARANTZ Integrated Stereo Amplifier PM-30 mod. Model, czy mod? (modyfikowany) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />Musiałoby być z 4 żeby się opłacało :) <br />

A tak biorąc pod uwagę wyłącznie jakość dźwięku oraz że staruszek jest w pełni sprawny, to który zagra lepiej:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czy też

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ceny kształtuje tzw. "legenda" oraz niestety też nie małe koszty plastikowego padziewia, mającego mnóstwo funkcji a coraz mniej wspólnego z jakością dźwięku.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe AS akurat nie są zle zrobione, raczej nie plastikowe i nie mają żadnych funkcji. Przecież to zwykle stereo. Rzeczony AS701 i A700

cc9a86db0e5f3ec31bcebaf538eb5488_1.jpg

5dd6fbd37f1d59fdb0e8bd5cbd543611_1.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe AS mają wbudowany DAC. Ale nie wypowiem się na temat jego jakości. W sklepie słyszałem raz AS 501 i muszę przyznać że nie grał za ciekawie w moim odczuciu (taki jakby płaski dźwięk, pozbawiony wyrazu). A szykowałem się rok temu na amplituner od Yamahy 803D.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest już trzeci w hierarchii model Yamahy :). Mają AS 201, 301, 501, etc.

 

Tutaj właśnie rodzi się pytanie, które zadał 'tomek 4446' - kupować nowe czy stare.

 

Nowa Yamaha AS 501 kosztuje ok 1700zł. AS701 ok 2400zł. Też zastanawiałem się nad tym drugim (oraz na początku nad ampi 803D), ale koniec końców kupiłem 'starego' Soniacza z serii ES i moim zdaniem gra lepiej. Aczkolwiek powtarzam - są to tylko i wyłącznie moje subiektywne odczucia. Każdy z nas szuka w dźwięku czego innego. Nowe Yamahy podobają mi się wizualnie - aczkolwiek są pełne plastików (w latach 80-tych oraz 90-tych królowało aluminium, teraz raczej tworzywo sztuczne). Z używanym sprzętem trzeba pamiętać o tym, że wielu sprzedawców nie mówi prawdy i sprzęt wymaga konserwacji lub nawet napraw. Dlatego zalecam zachować ostrożność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miałeś w domu AS701 żeby porównać do tego sony? Akurat ESy to nic szczególnego. Nadmuchane do granic absurdu na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem żadnej z tych Yamah w domu. Na temat AS701 się nie wypowiadam, bo jej nie słyszałem. Być może jest przeskok między 501, a 701. Stara seria ES chodzi w cenach starych wzmacniaczy innych firm, jak Yamaha, czy Denon. Nie widzę tutaj jakiś ogromnych różnic w cenach między nimi. Po prostu każdy z tych producentów miał serie niższe i wyższe. Sony wygrał dla mnie wyglądem, ale interesowałem się też m.in. starymi Yamahami. Swojego pierwszego ES'a od Sony kupiłem za ok 550zł i muszą przyznać że grał bardzo miło dla moich uszów :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Konrad86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego nie rozumiesz? Pisałem, że słuchałem AS501 w sklepie. Nie robiłem bezpośredniego porównania. Bazuję na tym co usłyszałem w sklepie i napisałem że to moje subiektywne odczucia co do Yamahy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Konrad86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Yamaha AX-700 kosztowała 1000DM hahha budżetowy wzmacniacz jakich wiele z tego okresu wart góra 500zł, jeśli ktoś myśli że kupując 30 letniego starocia z przedziału 1000-2000DM i ma nadzieje na coś grającego na wysokim poziomie to jest w grubym błędzie, tak naprawdę to 80% tego vintage to przewartościowane gnioty w których zachwyty są sprowadzanie do ich budowy i sentymentu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest AX-700 tylko A-700, mimo wszystko i tak gra lepiej niz AS-701

 

Nie wiem jak gra ta AX-700 czy A-700, ale miałem wypożyczonego AX-900 i jego brzmienie zupełnie mi nie podeszło bezbarwny mało wciągający dźwięk ta firma podobnie jak Denon, Pioneer czy inne Onkyo jeśli chodzi o wzmacniacze dla mnie nie istnieje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak gra ta AX-700 czy A-700, ale miałem wypożyczonego AX-900

2 rozne swiaty, mi seria AX również nie podchodzi, stare A700 i A1000 to dobre wzmacniacze za kilka stówek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za parę stówek- owszem. Pod warunkiem, że nienaganne technicznie i estetycznie. Żądanie za to 2,5 tysia to przejaw choroby psychicznej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za parę stówek- owszem. Pod warunkiem, że nienaganne technicznie i estetycznie. Żądanie za to 2,5 tysia to przejaw choroby psychicznej.

Nie widzialem za tyle jeszcze zeby ktos wystawial A1000 ;p

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To nie jest AX-700 tylko A-700, mimo wszystko i tak gra lepiej niz AS-701

Porównywałeś czy wnioskujesz po wielkości kondow, bo trafa w sumie takie same.

 

Miałem as700 lepiej zagrał 444es

444ES to stara dobra seria ES. Jeszcze lepszy jest 555ES i pewnie jeszcze lepszy nie osiągalny prawie u nas 777ES.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Porownywalem

 

 

Wierze na słowo, bo muszę.

A co Wy się tak przy sobocie?

Nie lepiej się piwa napić?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hudykot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy myślą, że te 30letnie starocie grają lepiej od tych nowych tymczasem wtedy była taka moda na analogowy dźwięk o podkreślonej barwie z miękkim basem dotyczy to zwłaszcza lat 80, współczesne kolumny grają raczej neutralnie i przez to większość tych staroci nie zgrywa się z tym, bardzo często kuleje przejrzystość i szczegółowość dźwięku co gorsza duża cześć tych wzmacniaczy nie radzi sobie za dobrze z trudnym obciążeniem 4ohm przez co pogarsza się dynamika i bas oraz z obecnym napięciem sieciowym 240V ale o tym to już nikt nic nie napisze... owszem jest parę starych wzmacniaczy które grają na wysokim poziomie ale z pewnością nie takie z przedziału 1000-2000DM niektórym to chyba trzeba uświadomić, co do budżetówki współczesna czy ta z przed 30lat ani jedno ani drugie nie zapewni grania na wysokim poziomie, wszystko było dobrze obliczone cudów nie ma, za coś wykraczającego ponad przyzwoite granie płaci się gruby hajs i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie stare ciepłe analogowe brzmienie zgrywa sie z neutralnymi detalicznymi jasnymi wspolczesnymi kolumnami...wszystko poprzekrecales nawet napięcie w sieci :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałeś o czymś takim jak wahania w sieci?

 

No wlasnie stare ciepłe analogowe brzmienie zgrywa sie z neutralnymi detalicznymi jasnymi wspolczesnymi kolumnami...wszystko poprzekrecales nawet napięcie w sieci :)

 

Nic się nie zgrywa miałem Grundiga A-9000, Luxmana L-430, oba te wzmacniacze przymulały w muzyce elektronicznej Bjork, Massive Attack bas był miękki bez wyrazu taki budżetowy NAD C350 pod względem dynamiki i kontroli basu na wysokich poziomach głośności radził sobie znacznie lepiej na kolumnach Ushera w tym pierwszym Grundigu napięcie z sieci załatwiło sterownik STK w miejscu płytki zasilania był punkty przegrzania, stare Luxmany z lat 80 seria L4XX oraz L5XX kondensatory w zasilaniu tracą pojemność od przegrzania na aukcjach większość tych Luxmanów ma już powymieniane kondy jak to później gra po takiej wymianie nie wiadomo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy myślą, że te 30letnie starocie grają lepiej od tych nowych tymczasem wtedy była taka moda na analogowy dźwięk o podkreślonej barwie z miękkim basem dotyczy to zwłaszcza lat 80, współczesne kolumny grają raczej neutralnie i przez to większość tych staroci nie zgrywa się z tym, bardzo często kuleje przejrzystość i szczegółowość dźwięku co gorsza duża cześć tych wzmacniaczy nie radzi sobie za dobrze z trudnym obciążeniem 4ohm przez co pogarsza się dynamika i bas oraz z obecnym napięciem sieciowym 240V ale o tym to już nikt nic nie napisze... owszem jest parę starych wzmacniaczy które grają na wysokim poziomie ale z pewnością nie takie z przedziału 1000-2000DM niektórym to chyba trzeba uświadomić, co do budżetówki współczesna czy ta z przed 30lat ani jedno ani drugie nie zapewni grania na wysokim poziomie, wszystko było dobrze obliczone cudów nie ma, za coś wykraczającego ponad przyzwoite granie płaci się gruby hajs i tyle.

 

Nie ma czegos takiego jak dzwiek przypisany do epoki, bo znam skrajnie roznie grajace wzmacniacze z tych lat, z tego co kiedys pisales to nie miales tych wzmacniaczy zbyt wiele, jesli po ich przesluchaniu zraziles sie do vintage to spoko ja to szanuje ale nie powinienes wtedy takich wniosków głosić albo chociaz dodaj do zdanie "moim zdaniem"

 

Nic się nie zgrywa miałem Grundiga A-9000, Luxmana L-430, oba te wzmacniacze przymulały w muzyce elektronicznej

Bo te modele są zamulone

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.