Jump to content
Parsec

Znaleziska na eBay i Allegro

Recommended Posts

Kupowanie wzmacniaczy od tych handlarzy to raczej spore ryzyko... do mnie wczoraj przyszedł wzmacniacz Hitachi HA-007 miał być w 100% sprawny, a jest problem z nim po włączeniu w lewym kanale w kolumnie porusza się wolno membrana głośnika do maksymalnego wychylenia po paru sekundach to ustaje i wzmacniacz zaczyna grać normalnie, testowałem go przez 2godz nie wyłączył się ani nic grał cały czas dobrze, nie wiem o co chodzi z tym efektem podczas startu... teraz się zastanawiam czy zwrócić go? w sumie poza tym defektem podczas włączania nic więcej się nie dzieje, a dźwiękowo jest to bardzo przyjemnie grający wzmacniacz.

Ma napiecie stale na wyjsciu, uroki staroci niestety :-(

Przemysl czy warto go oddawac do serwisu.

Objaśnisz dokładniej co to znaczy? :)

• Like 1

Kupowanie wzmacniaczy od tych handlarzy to raczej spore ryzyko...

Jeżeli jakiś sprzedawca z allegro ma 4 strony sprzętu w granicach 200-500 zł i kilka rzeczy droższych, to się trzeba zastanowić skąd oni to biorą.

Paleta takich rarytasów za wiele pewnie nie kosztuje i raczej mało który jest sprawny, więc trzeba naprawić. A jak to kolega wyżej pokazał.

Do tego nie ma już takich sprzedawców, którzy maja konta po kilka lat. Bo choć allegro poszło im mocno na rękę i skasowało wszystkie komentarze, to negatywy się sypią za to barachło, a to w sprzedawaniu nie pomaga.

Dostanie dwa negatywy i otwiera nowe konto. Nie jak dziadów zweryfikować.

Edited by Piękny Stefan
  • Like 1

Jeżeli jakiś sprzedawca z allegro ma 4 strony sprzętu w granicach 200-500 zł i kilka rzeczy droższych, to się trzeba zastanowić skąd oni to biorą.

Paleta takich rarytasów za wiele pewnie nie kosztuje i raczej mało który jest sprawny, więc trzeba naprawić. A jak to kolega wyżej pokazał.

Do tego nie ma już takich sprzedawców, którzy maja konta po kilka lat. Bo choć allegro poszło im mocno na rękę i skasowało wszystkie komentarze, to negatywy się sypią za to barachło, a to w sprzedawaniu nie pomaga.

Dostanie dwa negatywy i otwiera nowe konto. Nie jak dziadów zweryfikować.

Akurat ten sprzedawca na allegro ma 400 pozytywnych komentarzy i 3 negatywne przy czym w razie problemów zwraca od razu pieniążki, tylko że niesmak pozostaje kupujesz i masz nadzieję na 100% sprawny sprzęt a tu taka niespodzianka... gdyby ten Hitachi grał słabo to pół biedy problem w tym, że ten skromny wzmacniacz gra zadziwiająco dobrze i trochę mi go szkoda oddawać :(

Miał ktoś do czynienia z wzmacniaczami tej firmy acoustic research ? konstrukcja dual mono przyznam szczerze, że lubię takie mniej znane marki, ciekawe jak to gra.

https://allegro.pl/wzmacniacz-acoustic-research-a07-dual-mono-vintage-i7472227979.html#thumb/9

Edited by Dune

Akurat ten sprzedawca na allegro ma 400 pozytywnych komentarzy i 3 negatywne przy czym w razie problemów zwraca od razu pieniążki

Typowy handlarz, nie jest możliwe ,żeby tyle sprzętu było w idealnym stanie - musi być grzebany. Odeślij wzmak i kup lepszy egzemplarz - te modele są dosyć często do kupienia

Kiedy misjonarze przybyli do Afryki, mieli Biblię,a my mieliśmy ziemię. Powiedzieli: „Módlmy się”. Zamknęliśmy oczy. Kiedy je otworzyliśmy mieliśmy Biblię, a oni mieli ziemię.

Komentarze nie są odzwierciedleniem uczciwości. Ludzie często nie wystawiają negatywów, bojąc się procesów, itp. zatargów. Często jak oddają wtopy i otrzymują kasę z powrotem, to w zamian dają pozytywa, tak z ulgi. Handlarze po pierwszym kontakcie z Policją zazwyczaj zawsze przy jakiejś wpadce oddają kasę, aby nie mieć powtórki z rozrywki.

Można mieć masę pozytywów i jednocześnie masę sprzedanych złomów. Kiedyś ktoś odpuści, zostawi, wywali na śmietnik i po sprawie.

Sam kilka razy zwracałem i jak gość był kulturalny i od ręki wszystko oddał, to dawałem pozytywa, albo wcale nie komentowałem.

• Like 1

Pasjonat marki-kolekcjoner

Brzmieniowo ten zestaw nie jest wart połowy tej kwoty

Edited by darko

Szampan zestaw N80ES, E80ES i X777ES zszedł w dzień za bagatela 2400 euro, jak to możliwe, kto to kupuje?!?!?!

jeśli stan był idealny to normalne ceny

Brzmieniowo ten zestaw nie jest wart połowy tej kwoty

Z jakimi kolumnami sluchales takiego zestawu?

Sansui AU-α 907MR, Sony CDP-557ESD, T+A Criterion TCI 3R

youtube.com/user/Mr1Raziel

Na ośmiu licytujących

Siedmiu to zaprzyjaźnieni podbijacze

Być może, ale są chyba jakieś granice zdrowego rozsądku. Chociaż ta wartość kolekcjonerska, ah.

Szczerze to gdyby ktoś chciał odemnie za ten złom 200zł to bym go wyśmiał. Wyrzuciłem na smietnik ostatnio ten amplituner sprawny. Wartość soniczna tego cudaka dla mnie jest zerowa. Ludziom przewraca się w głowach.

Jak zalicytuje to mnie jeszcze przebija ?

Czy sprzedający zadowoli się marnym 4500 pln

za tak unikatowy wręcz muzealny zestaw ?

Cos mi tu wlasnie smierdzialo i zdaje sie, ze w tym roku obudzili sie handlarze z tamtej epoki. Pokazali i internet a ci natychmiast sprzedaja,..tylko, ze w latach 90' byla denminacja a ci wtedy spali.. i operuja mentalnie kopernikami..

Reasumujac jest smiesznie tanio..

Aha to teraz zacznie sie windowanie kopernikow kur..a?

Edited by jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Kobalt został ponownie namagnesowany....... To jest prawie tak dobre jak mój zakup amplitunera onkyo kilka lat temu dla klienta który chciał postawić go sobie w retro urządzonym pokoju. Handlarz stwierdził że stan perfect bo ma wysokiej klasy fachowca który naprawia/przegląda sprzęt przed sprzedażą . Potencjometry nigdy nie trzeszczą bo (uwaga)....cytuję:.jego fachowiec uzupełnia grafit w potencjometrach.........

Po zakupie okazało się że uzupełniony "grafit" to szklanka wlanego do srodka plynu typu wd40 aż plytki plywały, koło kondensatora strojeniowego urwane i autentycznie związane drutem , zarówki oswietlenia każda inna w tym jedna samochodowa, kondensatory popuchnięte i masę innych kwiatkow ktorych usuniecie zajelo mi pół dnia.

Edited by Darek67

https://www.olx.pl/oferta/yamaha-a-700-natural-sound-wzmacniacz-stereo-CID99-IDtBGeT.html#58608ccec3

"Jakis czas temu przeszedł zabiegi konserwacyjne w małej firmie specjalizującej sie w konstruowaniu lampowych wzmacniaczy audio, których celem była poprawa toru audio po przez wymianę „zmęczonych” czasem elementów półprzewodnikowych z zachowaniem największej dbałości o zastosowane elementy."

Czy należy to odczytać - była spalona końcówka mocy? W każdym razie był "upgrade" i kosztuje 1100 zamiast 600.

Kreatywność polskich handlarzyn nie zna granic, nic nie napisać o uszkodzeniu i naprawie to mało, przedstawił to jako ulepszenie i zażądał o 500 zł więcej (pocieszające, że do negocjacji). Jak w tym kraju mieć zaufanie do kogokolwiek? Zgłosiłem do olx podejrzenie oszustwa, ciekawe czy będzie jakaś reakcja.

Oświadczam że nie jestem handlarzem, nie znam osoby z ogłoszenia i nie mam nic wspólnego z ogłoszeniem,........ale jaka ma być reakcja OLX na takie bezpodstawne zgłoszenie??? jakie podejrzenie oszustwa? gdzie są dowody? na jakiej podstawie Pan stwierdził podejrzenie oszustwa? rozumiem że jest gorąco ale proszę o umiar w ferowaniu opinii gdyż osoba wywołana do tablicy moze zgłosić podejrzenie o przestępstwo zniewagi z art. 216 k.k i będzie kłopot

cum debita reverentia

Oświadczam że nie jestem handlarzem, nie znam osoby z ogłoszenia i nie mam nic wspólnego z ogłoszeniem,........ale jaka ma być reakcja OLX na takie bezpodstawne zgłoszenie??? jakie podejrzenie oszustwa? gdzie są dowody? na jakiej podstawie Pan stwierdził podejrzenie oszustwa? rozumiem że jest gorąco ale proszę o umiar w ferowaniu opinii gdyż osoba wywołana do tablicy moze zgłosić podejrzenie o przestępstwo zniewagi z art. 216 k.k i będzie kłopot

cum debita reverentia

lol / przeczytać proszę najpierw co sam olx wyznacza za powód zgłoszenia - jest nim między innymi "podejrzenie oszustwa/oszustwo". skorzystałem ze swojego prawa do zgłoszenia podejrzenia oszustwa i tyle, niech oni oceniają czy to jest oszustwo czy nie. A te paragrafy brzmią jak z wezwania o zapłatę przedawnionej wierzytelności, oczywiście z zapisem, że to ostateczne wezwanie :-) I zapewniam, że kłopotów nie będzie, za to po próbie "ochrony" podejrzanych handlarzy, niesmak pozostaje.