Jump to content
Parsec

Znaleziska na eBay i Allegro

Recommended Posts

To nie brak, to korekcja fazy

• Haha 3

Posted (edited)
16 godzin temu, rochu napisał:

Kolejny szrot ze śmietnika reklamowany jako system marzeń.

Zastanawiam się jaki poziom samouwielbienia trzeba osiągnąć by tworzyć takie kretyńskie opisy jak ten euGeniusz.

Tylko ciekawe czy wie że za 2 tysiące też może stworzyć system marzeń , bo system marzeń w ogólnym rozumieniu to pojęcie dość względne 🙂

10 godzin temu, kocurro napisał:

Zdecydowanie warta uwagi idget span

Edited by robert19091990

16 hours ago, rochu said:

Kolejny szrot ze śmietnika reklamowany jako system marzeń.

Zastanawiam się jaki poziom samouwielbienia trzeba osiągnąć by tworzyć takie kretyńskie opisy jak ten euGeniusz.

https://allegro.pl/oferta/sprzedam-system-marzen-8164675172

Ha ha ha, co za syf 🙂 Zawieszenia w głośnikach basowych klejone na butapren.

46 minut temu, porlick napisał:

Kiedyś robili piękny sprzęt grajacy, jednak żądać aż tyle, to spora przesada- tak ze 3 razy.

https://www.olx.pl/oferta/wieza-pioneer-sa-708-vintage-CID99-IDvW47i.html

Bo nie oszukujmy się- żeby to dopieścić, na pewno trzeba sporo nakładów i wysiłku, to bardzo stare urządzenia.

Miałem ten wzmacniacz z tunerem. Wygląda obłędnie, a gra beznadziejnie. Dźwięk jasny , wysokie tony to piach a bas to kopanie w pudło po telewizorze.

Tak Sony chyba było pierwsze później ten model philipsa początek lat 80.

Tak, miesiąc później w 83r.

....Onkyo....Denon....Teac....Burmester....BMN....Sony....Straight Wire....Supra....Sommer...

Cambridge Audio CXC->(Kable cyfrowe - coaxial,Usb A B ) Wireworld Chroma 7->XiangSheng DAC-05A->Kimber Kable Tonik->Music Hall a35.2->Kimber Kable 4PR->Dynaudio Emit M20.Sieciowe diy.

Posted (edited)
W dniu 5.06.2019 o 17:49, porlick napisał:

A tu ciekawostka- jeden z pierwszych na rynku cd player:

https://www.olx.pl/oferta/philips-cd-100-CID99-IDA6zcE.html

Całkiem fajnie gra, tylko problemem (jak zawsze w takich urządzeniach) jest laser, a w zasadzie brak dostępności zamiennka... 

Edited by plastik1989
  • Haha 1

"Zwei Din­ge sind unen­dlich, das Uni­ver­sum und die men­schliche Dum­mheit, aber beim Uni­ver­sum bin ich mir nicht ganz sicher."

W dniu 25.05.2019 o 23:42, piotrek7 napisał:

Nordosta w cenie kabli z Castoramy

Mam nordosta za 600pln i bije kable za 5000pln. Gdzie ta naiwność ?

Godzinę temu, caralooh napisał:

Mam nordosta za 600pln i bije kable za 5000pln. Gdzie ta naiwność ?

Dobrze, że mój Baldur w bójki się nie wdaje 😂

Zawsze podobały mi się cd playery od nakamichi z wyglądu bo z samym brzmieniem to nie wiem jak tam jest ;)

2 godziny temu, obcymars napisał:

Te kabelki u niego, to ok??

Jak ktoś już robi DIY, i później chce to sprzedać to powinien się przynajmniej postarać o odrobinę staranności i estetyki.

Jest coś takiego jak rurka teflonowa w której się umieszcza przewody jeżeli stosujemy oplot rozciągliwy a mamy dwa skręcone przewody , po za tym koszulki termokurczliwe też powinny być inaczej osadzone . Jeżeli za ten kabel ktoś kiedyś zapłacił 2,5k. to gratuluję.

• Thanks 1

Stereo:Yamaha CX-1000 + MX-1000; CDX-1060 ; K-1020; TX-1000; Telefunken S500, Sony STR-V5 , ;kolumny: Dali Grand, ProAc Response One S. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; Oppo BDP-103; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+.

Ale ta niechlujność jest zamierzona, kable robione w garażu przez ''upadłego'' pijanego mistrza 😄 ,

• Haha 1

https://www.olx.pl/oferta/listwa-zasilajaca-CID99-IDy6hmx.html#6e28b1c927

Z opisu:

"Wymienione gniazdo zasilania na Furutech rodowane, jest to podstawą dobrego toru prądowego ze względu na przesunięcia fazowe."

Czego to ludzie nie wymyślą...😉

22 godziny temu, klecha napisał:

Czego to ludzie nie wymyślą...😉

Wymyślą to jedno, ale zawsze zastanawiam się po cholerę komplikują sobie życie takimi bzdurnymi opisami.

Zrobiłem już kilka listew zasilających z użyciem gniazd IEC Furutecha i jakiś niemieckich z bezpiecznikiem , łączyłem w gwiazdę , szeregowo przewodami Supry , miedzianymi z TME , drutem miedzianym srebrzonym, przewodami Neotecha , wkładałem różne bezpieczniki , wlutowywałem różne warystory, część listew w środku obkładałem butylem z aluminium , wszystkie obudowy z aluminium,   i ........... moim skromnym zdaniem to wszystko nie ma znaczenia, bo ostatecznie liczą się parametry filtra. a o tym już w opisie nie ma słowa :)   

IMG_2274.JPG.732698f927d2ea705b517d0bf4d48b79.jpg

• Like 3
  • Thanks 1

Stereo:Yamaha CX-1000 + MX-1000; CDX-1060 ; K-1020; TX-1000; Telefunken S500, Sony STR-V5 , ;kolumny: Dali Grand, ProAc Response One S. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; Oppo BDP-103; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+.

Posted (edited)
12 minut temu, tomek4446 napisał:

moim skromnym zdaniem to wszystko nie ma znaczenia, bo ostatecznie liczą się parametry filtra. a o tym już w opisie nie ma słowa 🙂  

Jestem tego samego zdania.

Ludzie myślą, że taki przedłużacz jest remedium na sieczkę w sieci i słabe zasilanie, więc kupują np takie cóś:

https://www.olx.pl/oferta/listwa-zasilajaca-hi-end-CID99-IDyG3zG.html

I  mają już piękną sinusoidę...

Gdzie filtr i przepięciówka?

Edited by klecha

Mogę się mylić, ale kabel elektryczny w okolicy elementów drewnianych to nie jest chyba najbezpieczniejsze rozwiązanie.

Coś mi się obiło o uszy, że jest jakaś norma branżowa w tym zakresie.

Flat Earth Audio

19 minut temu, klecha napisał:

Gdzie filtr i przepięciówka?

Tutaj mamy wnętrze Tagi :

http://www.audio-opinie.pl/audio/uwaga-filtry-zasilania-np-taga-harmony-pf-1000/

O niezależnym zasilaniu gniazd mowy nie ma , filtr najprostszy z możliwych. Aby zrobić połączenie niezależne potrzebne są listwy zaciskowe , które tam się po prostu nie zmieszczą.

32 minuty temu, rochu napisał:

kabel elektryczny w okolicy elementów drewnianych to nie jest chyba najbezpieczniejsze rozwiązanie

Ale za to tanie w produkcji, nie wzbudza się, ciężkie, więc nie rezonuje, itd, itp.

Zanim się sfajczy poczujesz piękny zapach impregnowanego mahoniu...

Swoja drogą:

"Obudowa wykonana w całości na maszynach CNC "

a wygląda jak zbita z prostych klepek + parę otworów

• Haha 1

Rochu dostałeś puchar ode mnie, za tą wypowiedź :-) aż dziwię się że nie zaatakował Cię jeszcze nikt za to :-) 

• Haha 1

A ja gupi mam kabel zwykły do ściany podłączony. 

....Onkyo....Denon....Teac....Burmester....BMN....Sony....Straight Wire....Supra....Sommer...