Jump to content
Parsec

Znaleziska na eBay i Allegro

Recommended Posts

9 godzin temu, morawka napisał:

Mógłby ,

tylko kto by to wtedy kupił ?

Ktoś komu spodobałoby się ich brzmienie a cena byłaby dla niego atrakcyjną 😉

Na rynku jest mnóstwo "anonimowych" zestawów głośnikowych (i nowych i używanych ale z naciskiem na używane), które kosztują nieadekwatnie mało do dźwięku jaki prezentują. Problem w tym, że ludzie zamiast słuchać to sugerują się czyimiś opiniami, tak jakby byli wyrocznią i ostatecznym argumentem przemawiającym "za" lub " przeciw" zakupowi.

Ale to właśnie relacja cena/jakość czyni takie produkty atrakcyjnymi.

Gdyby kosztowały 5x drożej myśle ze o nabywcę byłoby dużo trudniej

Ile ludzi tyle opini

21 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

To konstrukcja zamknięta ze sporym przetwornikiem na Basie. Jak grają na niskich tonach ?

Szybki, niski i bardzo dynamiczny, ogólnie bardzo solidne dźwiękowo kolumny. W moich delikaaatnie brakowało mi wysokich (ustawienia na 0), ale myślę, że była to wina zakurzenia twiterów. Są one pokryte jakąś klejącą mazią i przyciągają kurz. Myślę ,że wyczyszczenie załatwiłoby sprawę, ale kolumny kupiłem na testy i nie chciało mi się bawić.

Kiedy misjonarze przybyli do Afryki, mieli Biblię,a my mieliśmy ziemię. Powiedzieli: „Módlmy się”. Zamknęliśmy oczy. Kiedy je otworzyliśmy mieliśmy Biblię, a oni mieli ziemię.

Godzinę temu, matoole napisał:

Szybki, niski i bardzo dynamiczny, ogólnie bardzo solidne dźwiękowo kolumny. W moich delikaaatnie brakowało mi wysokich (ustawienia na 0), ale myślę, że była to wina zakurzenia twiterów. Są one pokryte jakąś klejącą mazią i przyciągają kurz. Myślę ,że wyczyszczenie załatwiłoby sprawę, ale kolumny kupiłem na testy i nie chciało mi się bawić.

dzięki za odpowiedź. czyli bas taki jak tylko w konstrukcji zamkniętej 🙂 z dobrym przetwornikiem. a co basowe maja w srodku taki … dysk ?

no sa takie membrany co mają takie lepiszcze ale nie wiem czy to się da wyczyścić - chyba nie.

zastanawiam się tez czy po tylu latach nie padną zawieszenia ale te w ogłoszeniu wyglądają nad podziw dobrze. może regenerowane ??

Edited by Marcin Wielgus

Zawieszenia są gumowe, więc nie musisz się martwić.Jak będziesz je chciał to niech gostek prześle ci dokładne zdjęcia każdego przetwornika i sprawdzi ,czy wszystkie potencjometry działają. Pomyślałem sobie, że moje wysokotonowe były tak zasyfione bo nie miały maskownic - dlatego kupiłem tańszą wersję - te z maskownicami nie powinny zbierać tyle syfu.

• Like 1

Kiedy misjonarze przybyli do Afryki, mieli Biblię,a my mieliśmy ziemię. Powiedzieli: „Módlmy się”. Zamknęliśmy oczy. Kiedy je otworzyliśmy mieliśmy Biblię, a oni mieli ziemię.

Za wysoko wystawiłeś, nikt tyle nie da. Są dużo lepsze głośniki za tę cenę. 

Spróbuj na elektrodzie, tam Tonsil nadal się liczy.

W dniu 26.06.2019 o 18:13, Bartosz_70659 napisał:

https://allegro.pl/oferta/pass-xa100-pass-p-1-7-bezkompromisowy-diy-8207955286

Klony coraz droższe. Niedługo DIY osiągnie ceny niektórych nadmuchanych vintage

Bezkompromisowa konstrukcja? Dobry żart. Końcówka to raczej klon stereofonicznego XA30. Pass XA100 to potężne monobloki. Nie da się ich wcisnąć w tak małą obudowę.

• Like 1

W dniu 13.07.2019 o 20:32, Seband napisał:

Bezkompromisowa konstrukcja? Dobry żart. Końcówka to raczej klon stereofonicznego XA30. Pass XA100 to potężne monobloki. Nie da się ich wcisnąć w tak małą obudowę.

No jednak kolego to raczej nie klon XA30 a dokładnie to co opisałem w aukcji, nie mam powodów aby kogoś oszukiwać i wprowadzać w błąd. 

Pozdrawiam serdecznie i miło że DIY wzbudza takie zainteresowanie na forum 

Czyli zdjęcie nie przedstawia przedmiotu aukcji?

Z całym szacunkiem - klon monobloków powinien monoblokami pozostać. Ja tam widzę stereofoniczną końcówkę mocy. Nawet, jeśli jest to pełne dual mono, jeśli do budowy zostały użyte najlepsze elementy to na czymś musiano zaoszczędzić. Ja tu widzę kompromis.

12 godzin temu, tomek7776 napisał:

Czas to kupić . Chętnie pogadalbym z dziadkiem

12 godzin temu, Seband napisał:

Czyli zdjęcie nie przedstawia przedmiotu aukcji?

Z całym szacunkiem - klon monobloków powinien monoblokami pozostać. Ja tam widzę stereofoniczną końcówkę mocy. Nawet, jeśli jest to pełne dual mono, jeśli do budowy zostały użyte najlepsze elementy to na czymś musiano zaoszczędzić. Ja tu widzę kompromis.

Kto kupi klona za 15 tysięcy?? Za taką kasę kupi jakiś fajny oryginał

(CD ) Cec tl 5100 z , primare i21 ( pre) , Pioneer m90a, monitor audio gx 50

Ja sprzedałem takie za 2 i to idealne. 

....Onkyo....Denon....Teac....Burmester....BMN....Sony....Straight Wire....Supra....Sommer...

30 minut temu, porlick napisał:

Pewnie to te same, tylko handlarz kupił na sprzedaż i cena trochę wzrosła...

Dokładnie o jedno zero na końcu ceny, a przecież zero to nic 🙂

2 godziny temu, bbobii napisał:

Akurat te pre to badziewie. Dedykowane było DAP-2500.

....Onkyo....Denon....Teac....Burmester....BMN....Sony....Straight Wire....Supra....Sommer...