Skocz do zawartości
IGNORED

banda AUDIO RESEARCH -a


Gość masterofdeath6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

DAC8 z chuda srednica? Chlopie, na czym Ty tego sluchales?? Przeciez DAC8 srednice ma wrecz pogrubiona, wszystko kreslone jest nieco pogrubiona kreska. Czego jak czego ale dolu i srednicy to z niego nie brakuje. Barwa srednicy tez calkiem niezla, aczkolwiek lepiej graja meskie wokale niz damskie.Ma za to wycofana gore - dla jednych to wada, dla drugich zaleta.

Miał już któryś z forumowiczów możliwość porównania ARC DAC8 do CD8 ? Bardzo ciekawi mnie ta kwestia. Wiem, że był test w prasie i tam były odwołania do CD8, ale test a niezależna opinia to dwie różne sprawy :-) Używałem ten przetwornik w swoim systemie prawie miesiąc bardzo mi się podobał, wiele aspektów brzmienia było na bardzo wysokim poziomie i o ile najpierw byłem zachwycony nim to później po powrocie do mojego Xindak-a DAC-20 zauważyłem, że owszem rozdzielczość ciut gorsza, przestrzeń mniejsza, ale klimat poczucie naturalności brzmienia, muzykalność a tym samym budowanie spektaklu wyraźnie po stronie dużo tańszego Xindaka. DAC8 lekko odchudzał brzmienie średnicy ale podawał ją wyraźniej i szybciej. Zastanawia mnie bo nie miałem okazji słyszeć czy CD8 jest bardziej nasycony i przyjemniejszy w odbiorze niż DAC8, który mimo wszystko przy Xindaku gra trochę technicznie.

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Audiozakupy

(Konto usunięte)

No widzisz ja uważam inaczej i chyba mogę po 3 tygodniach słuchania tego przetwornika dzień w dzień we własnym systemie. Owszem bas jest super i niższa średnica jest dociążona tu się zgodzę, ale wyższa średnica jest rysowana już dość lekko a góra to wg mnie jest fantastyczna i z pewnością nie uznam jej za wycofaną. Natomiast Xindak DAC-20 gra dużo przyjemniej w odbiorze, muzykalniej i bardziej naturalną barwą i to przy 2,5x niższej cenie a po moich ostatnich modyfikacjach poprzez wymianę lamp i dodanie dobrego konwertera USB/SPDIF uważam, że całościowo jest już lepszym przetwornikiem a dalej jest ponad 2x tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ja tez sluchalem we wlasnym systemie. Tez dlugo.

Ale zaciekawiles mnie tym Xindakiem, bo poza Twoja, opinie w necie sa umiarkowanie entuzjastyczne.Zwlaszcza z wyjscia lampowego. Jakie to lampy tak poprawily mu brzmienie? No i jak zrobic, zeby Polpak sie go zgodzil pozyczyc, bo kiedys juz robilem podejscie to mnie spuscili na drzewo. Pewnie mysleli, ze kupie zestaw transport + dac za ponad 20k w ciemno.LOL

Ale nie zasmiecam juz watku, mozesz mi odp na priv?

 

No widzisz ja uważam inaczej i chyba mogę po 3 tygodniach słuchania tego przetwornika dzień w dzień we własnym systemie. Owszem bas jest super i niższa średnica jest dociążona tu się zgodzę, ale wyższa średnica jest rysowana już dość lekko a góra to wg mnie jest fantastyczna i z pewnością nie uznam jej za wycofaną. Natomiast Xindak DAC-20 gra dużo przyjemniej w odbiorze, muzykalniej i bardziej naturalną barwą i to przy 2,5x niższej cenie a po moich ostatnich modyfikacjach poprzez wymianę lamp i dodanie dobrego konwertera USB/SPDIF uważam, że całościowo jest już lepszym przetwornikiem a dalej jest ponad 2x tańszy.

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Poczytaj tu:

http://forum.audiogon.com/cgi-bin/fr.pl?aamps&1201144495

Zdania są podzielone :),ja wymieniłem w REF 5,próbowałem także w CD 8,ale tu wróciłem do fabrycznej lampy.

Różnice są,ale czy warte wymiany?Trzeba samemu posłuchać,u mnie to nie były jakieś zmiany powalające na kolana,to samo można zrobić żonglując kablami.

Niestety nie dane mi było posłuchać lampy,która podobno jest najlepsza (opinia Elberotha),Tungsola z lat 50tych.

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki - znalazłem namiary na Andy-ego - moze sobie zakupie jedną sztukę tej super lampy:-) - jakoś innego źródła nie znalazłem

To zamawiaj dwie,dołączam się ;).

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

cześć - czy ktoś z Was używał albo słuchał Ref-a5 w roli przedwzmacniacza gramofonowego? czy Rf5 nadaje sie do podłaczenia gramofonu? jeśli tak to czy lepiej używac wkładek MM czy MC - czy nie ma to znaczenia?

Dopiero teraz odczytałem.

Czy poczyniłeś jakieś kroki w kierunku pre phono?

 

ARC wprowadziło na rynek nowe produkty - odświeżoną wersje preampa Ref5SE oraz REF DAC - z wyglądu zamiast czarnych klawiszy, srebrne, okrągłe przyciski:-) - wg info z innych for dilerzy ARC zachwalają nowego REF5SE ze gra prawie jak Ref40

A tak lubiłem ARC,za to,że nie szafuje częstymi zmianami komponentów.

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stefek napisz kilka zdan na temat AR cd8 vs Accu dp-700

To było jakiś czas temu ;).

Pożyczyłem przypadkowo od znajomego CD-7,z ciekawości,bo wcześniej nie słuchałem.

Jako,że nastąpiła wzajemna fascynacja ;),postanowiłem pójść na całość i pożyczyłem od dystrybutora CD 8.

DP-700 uważałem do tej pory,za jeden z najbardziej emocjonalnie,czy muzykalnie (co kto woli) grających CDeków,oczywiście tak mi się wydawało,dopóki nie posłuchałem CD 7,czy chwilę później CD 8,i to włączonym w system Accu.

Krótko:

dla mnie CD8 to cholernie świetne CD,mające cechy zbliżające je do dobrego gramofonu (naprawdę nie odczuwam dyskomfortu,zmieniając u siebie źródła),dźwięk spójny,płynny,nasycony,wręcz gęsty na średnicy,bez utraty rozdzielczości,szczegółów czy dźwięczności wysokich tonów.

Brzmienie odbieramy jako jedną całość,bez rozkładania na poszczególne zakresy.

DP-700 też oczywiście nie od macochy,ale poległ w bezpośredniej konfrontacji,najgorzej wypadł w porównaniu (dziwna sprawa),niskiego zakresu.

Henri Texier "Remparts D'Argile",na tej płycie DP-700 został zmiażdżony jakością,głębią,zróżnicowaniem,energią basu,i jeszcze paroma innymi rzeczami ;).

Pozdrawiam

S.

 

Stefek napisz kilka zdan na temat AR cd8 vs Accu dp-700

To było jakiś czas temu ;).

Pożyczyłem przypadkowo od znajomego CD-7,z ciekawości,bo wcześniej nie słuchałem.

Jako,że nastąpiła wzajemna fascynacja ;),postanowiłem pójść na całość i pożyczyłem od dystrybutora CD 8.

DP-700 uważałem do tej pory,za jeden z najbardziej emocjonalnie,czy muzykalnie (co kto woli) grających CDeków,oczywiście tak mi się wydawało,dopóki nie posłuchałem CD 7,czy chwilę później CD 8,i to włączonym w system Accu.

Krótko:

dla mnie CD8 to cholernie świetne CD,mające cechy zbliżające je do dobrego gramofonu (naprawdę nie odczuwam dyskomfortu,zmieniając u siebie źródła),dźwięk spójny,płynny,nasycony,wręcz gęsty na średnicy,bez utraty rozdzielczości,szczegółów czy dźwięczności wysokich tonów.

Brzmienie odbieramy jako jedną całość,bez rozkładania na poszczególne zakresy.

DP-700 też oczywiście nie od macochy,ale poległ w bezpośredniej konfrontacji,najgorzej wypadł w porównaniu (dziwna sprawa),niskiego zakresu.

Henri Texier "Remparts D'Argile",na tej płycie DP-700 został zmiażdżony jakością,głębią,zróżnicowaniem,energią basu,i jeszcze paroma innymi rzeczami ;).

Pozdrawiam

S.

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz odczytałem.

Czy poczyniłeś jakieś kroki w kierunku pre phono?

 

 

A tak lubiłem ARC,za to,że nie szafuje częstymi zmianami komponentów.

 

co do pre phono sobie odpuściłem bo za dużo zmian i zakupów

natomiast nareszcie zmieniłem sobie kabel zasilający w ref150 z tego standarodego na Pythona - no jest DUUZa zmiana na korzyść.

nie mozna mieć wszystkiego::-)a wiec postanowiłem rozwijac to co ma niż nagle przechodzić na analogii.

Edytowane przez maxflo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mieliście okazję jakoś porównywać do tego CD7/8 DAC7/8 ?

Bardzo mnie ciekawi jak się one spisują przy tych CDkach ?

Ja nie,i szczerze mówiąc zdaje się,że nawet nie słyszałem nigdzie żadnych opinii.

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

no właśnie jest z tym duży problem :(

mało tego ludzie mają widocznie, ew nie są przekonani może ?

a posłuchać też nie ma zbytnio jak :((

długo walczyłem z myślami i CD3 to jednak się u mnie tak nie sprawdzi jak DAC :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi sie wydaje ze ARC musiało by być nieroztropne jeśli DAC8 małobyć na poziomie RefCD8. Dlatego widząc postep techniczny i cyfryzacje postanowili zbudować Ref DAC. Wydaje mi sie ze dopiero ten DAC będzie mógł być punktem odniesienia do Ref CD.

swoją drogą szkoda ze CD8 nie ma wejścia cyfrowego:-( tak aby używać go równiez jako DAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

no to jest to! jakby CD3mk2 miał wejścia cyfrowe - nawet jedno to od razu miałbym prościutki wybór :))))

ale ponoć nawet dorobić się nie da tego wejścia ;(

też mi się wydaje ze te DAC są ciut słabsze dźwiękowo niż CDki... taki DAC7 czy CD3mk2 to może i ten CD fajniej grać co ?

ino że tu DAC potrzeba raczej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jest to! jakby CD3mk2 miał wejścia cyfrowe - nawet jedno to od razu miałbym prościutki wybór :))))

ale ponoć nawet dorobić się nie da tego wejścia ;(

też mi się wydaje ze te DAC są ciut słabsze dźwiękowo niż CDki... taki DAC7 czy CD3mk2 to może i ten CD fajniej grać co ?

ino że tu DAC potrzeba raczej :)

Kilka opini znalazłem na innym forum o ARC:

http://www.audioaficionado.org/audio-research/

 

poza wspomninym porównaniem DAC i CD sa info i zdjecia najnowszego sprzętu - takiego, którego nawet Audiofast jak na razie nie sprowadza (Ref DAC czy Ref5SE)

Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Przyszedł ten dzień i mój Ref5 miał 600h grania a wiec... zmieniłem sobie lampy z oryginalnych na 6h30-dr z 1999 roku. na szybko słysze poprawe, moze nie dużą ale lampy muszą sie wygrzać (podpobno nawet i 400h) aby grały jak trzeba. Tak wiec będę czekał i zastanawiał sie czy od razu wymienić wszytkie lampy 6h30 w pozostałym sprzecie (CD i AMPie) czy tez poczekać. druga sprawa to czy inwestować 2x wiecej w lampy 1979 roku czy też te z 1999 będą wystarczające - producent ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Ja w REF 5,wymieniłem tylko zasilającą 6550,reszta moim zdaniem nie ma potrzeby.

Juz chyba lepiej zrobić upgrade do 5SE.

Co do pozostałych komponentów,moim zdaniem nie warto,chyba,że za dwa,trzy lata będziesz zmieniał lampy na nowe,to wtedy można spróbować.

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ja w REF 5,wymieniłem tylko zasilającą 6550,reszta moim zdaniem nie ma potrzeby.

Juz chyba lepiej zrobić upgrade do 5SE.

Co do pozostałych komponentów,moim zdaniem nie warto,chyba,że za dwa,trzy lata będziesz zmieniał lampy na nowe,to wtedy można spróbować.

Jaką 6550 wystawiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.