Skocz do zawartości
IGNORED

banda AUDIO RESEARCH -a


Gość masterofdeath6

Rekomendowane odpowiedzi

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Wadą była słabsza niż pozostałe aspekty mikrodynamika i selektywnosc dźwięku.

 

Taka jest właśnie specyfika przetwornika D/A Crystala. W porównaniu z Burr-Brownem w CD 8 nie jest on demonem rozdzielczości, nadrabia natomiast plastycznością i wypełnieniem barw. Przy czym założenie zegara Tenta w dużej mierze rozwiązuje te bolączki CD 7. Z zegarem gra bardziej rozdzielczo niż CD 8 w wersji bez niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.hifishark.com/search?q=audio+research+cd8

Myślę, że wskazana będzie cierpliwość. Niestety już nieprodukowany, więc używki pojawiają się coraz rzadziej. Ale jeśli nie wykluczasz cd9 to zdaje się, że jeszcze niedawno audiofast oferował ex demo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja tez przyłączam sie do klubu z moim Reference 6 :-)

Jestem na 211h używania ,wiec trochę mi jeszcze zostało do wypalenia.

 

Gdzie można kupić dobre lampki do tego cudeńka ? : 6h30 DR lub 6550 SED ?

Lub ktos ma porównanie z Electro Harmonix 6H30 VS 6H30 DR ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o cd to ma u mnie dożywocie chyba, że ze względów finansowych będzie trzeba się rozstać z "hajendem"... różnie to bywa w życiu.

Sprzedający słuchał na wielkich wilsonach i bardzo mi podeszły, może focale ustapią miejsca wilsonom, zobaczymy.

Muzyki słucham różnej i każda brzmi dobrze na cd8 :)

 

Jeszcze fotka, pochwalę się a co zadowolony jestem.

post-13519-0-90206300-1464529974_thumb.jpg

Edytowane przez szatan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ancient audio lektor prime

Pisaliśmy na poprzedniej stronie o różnicach.

Arc oferuje dźwięk z większą i lepiej poukładaną przestrzenią, ogólnie większa swoboda przy tym bogactwo barw i potężny dynamiczny bas, którego lektor prawie nie miał w bezpośrednim porównaniu.

cd8 daje bardzo realistyczny obraz dźwiękowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o cd to ma u mnie dożywocie chyba, że ze względów finansowych będzie trzeba się rozstać z "hajendem"... różnie to bywa w życiu.

Sprzedający słuchał na wielkich wilsonach i bardzo mi podeszły, może focale ustapią miejsca wilsonom, zobaczymy.

Muzyki słucham różnej i każda brzmi dobrze na cd8 :)

 

Jeszcze fotka, pochwalę się a co zadowolony jestem.

 

zacne towarzystwo do cd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać jakie są wasze doświadczenia z kablami xlr w przypadku źródeł arc?

Wyczytałem gdzieś, żeby łączyć cd8 tylko xlr dopiero wtedy wykorzystam jego potencjał.

Mój wzmacniacz chyba nie jest zbalansowany i do tego po chinch ma wejście direct które omija selektor i faktycznie to wejscie jest bardziej rozdzielcze i tylko jego używam.

Oczywiscie sprawdze xlr ale chciałem zasięgnąć opinii.

Jakie ic i sieciówki u was się sprawdziły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

cześć

nie wiem czy już znalazłeś "swoje" kable do CD8 ale mając go u siebie używałem śmieciówki Electraglide Epiphany X (będąc pod wrażeniem rekomendacji Tomkly) - sprawdził się i teraz gra z transportem. Co do IC to zawsze miałem XLRy bo reszta systemu była i jest zbalansowana - używałem i używam Synergistic Researcha Apex-a a teraz CTS-a.

 

sieciówki - komp sam źle skorykował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ic do cd8 jakiego używam to harmonix gp xlr ,nie wiem czy różnica pomiędzy wyjściami xlr a rca jest taka duża czy ten kabel jest o tyle lepszy od moich poprzednich ale jest o wiele lepiej jak na neotechu, którego miałem poprzednio.

Sieciówka jakiej używam to mało znany rzadki gatunek" pyton pana Edmunda " zawsze się uśmiecham używając tej nazwy, czy jest dobry nie wiem nie znalazłem nigdy czasu na szczegółowe testowanie sieciówek, po prostu jakieś mam i jeszcze nie jestem gotowy mentalnie i finansowo na następne wydatki w postaci hiendowych sieciówek:)

Obecnie mam u siebie albedo solid głośnikowe na testach i prawdopodobnie zostaną grają bardzo dobrze, szczegółowo bardzo obszerną i precyzyjną sceną do tego szybki bas.

 

Ostatnio chodzi mi po głowie cały set arc pre ref 3 i końcówka ref 110 lub ref 75 co myślicie ? focale raczej nie są do ruszenia.

Do drugiego systemu jestem niemal zdecydowany zakupić ar vsi 55, budowa podobna do jolidy 502 którą bardzo dobrze wspominam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu miałem cały set ARC CD8+Ref5+Ref150 przez 3 lata był to zestaw marzeń ale z czasem brakowało mi detaliczności i miałem przesyt "lamp" i "tłustego" brzmienia. Teraz z ARC został mi teraz Pre z Dac-kiem (RefDAC) który gra z końcówką tranzystorową.

Jakbym miał wybierać pomiędzy Ref110 a Ref75 a moje kolumny by nie były za duże na 75ke to bym brał 74SE (tą z lampami KT150) albo zwykła i wymienił same lampy na 150ki - naprawdę warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciężko jest mi znaleźć złoty środek między tłusto i lampowo a konturowo i detalicznie, obecnie jest odrobine za tlusto z tranzystorem a z lampami z kolei nie ma tego rozmachu i potegi ale jest detalicznie i bardzo namacalnie. Nie dogodzisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Od stosunkowo niedawna mam na wyposażeniu Audiodharma Cable Cocker 3.5 ( dla nieobeznanych jest to urządzenie do wygrzewanie kabli , kondensatorów itp w Audio. Zastanawiałem się aby przyspieszyć :-) lekko wygrzewanie moich kondensatorów a Preampie Reference 6 użyć tego urządzenia ? Wyjąc lampy , podłączyć krokodylkami na wejściu i wyjściu kondensatorów to urządzenie. Czy coś złego może się stać przy odłączonym Preampie i wyjętymi lampami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poszukuję informacji na temat wyjść xlr w moim arc cd8.

Od niedawna posiadam komplet accuphase c275 i a45 który pięknie zgrał się z cd8 jednak accu ma gorący pin 3 xlr w pre i końcówce i na 90% trzeba włączyć odwrócenie fazy w preampie nie jestem jednak pewny czy arc ma gorący pin 2 w xlr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Posiadam starszą wersję vsi 55. Nic się z nim nie dzieje i gra świetnie, żywo dynamicznie z mięsem i ma bas jak z 50kg tranzystora, potrafi też być kulturalny i zrównoważony.

 

Recenzje w gazetkach wcale nie przesadzają, to bardzo mocny zawodnik w swojej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.