Skocz do zawartości
IGNORED

banda AUDIO RESEARCH -a


Gość masterofdeath6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na poczatku wstawiłem Fendera a potem, idąc za przykładem z forum Tung Sol-a black plate z lat 60tych. Przejscie z ruskiej lampy na Fendera była super, natomiast przy przejściu z Fendera na TS też mozna była zauważyć rożnice ale już nie tak dużą. na TS gra najcieplej.

Co do 6h30 DR to na prawde polecam bo warto - oryginalne lampy teraz czekają w pudełkach - zarówno te z premapa jak i z CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Hejka, czy ktoś z bandy Audio Research miał do czynienia z końcówką mocy DS225.

Stoję przed wyborem właśnie końcówki mocy , która napędzi 804D. Kilka aspektów brzmienia , które chciałem mieć , udało mi się uzyskać w obecnej konfiguracji takie jak przestrzeń, ładna średnica , ale zdaje sobie sprawę iż obecne wzmocnienie jest najsłabszym elementem całego toru i dodając dobrej klasy końcówkę można nie dość że poprawić te elementy to jeszcze zyskać coś co w tej chwili nie jest najlepszych lotów , czyli bas .

Nie słucham rapu więc tego typu bas mnie ni interesuje , raczej żeby był mocny i dobrze kontrolowany , szczególnie przy jakiejś mocniejszej muzyce rockowej .

Reasumując, : mógłby ktoś skrobnąć kilka zdań na temat DS225 jak ten produkt wypada dźwiękowo z szczególnym uwzględnieniem basu ???

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

miałem 803D i lampowe końcówki VT100MK3 oraqz Ref150 i przy dobrze doranych kablach detaliczność, scena jest po super - jednak dużo bęzie ależeć jaki pre zastosujesz. ja swego czasu miałem Ref5 i testowalem sobie lampowe VT100 i Primare A32. z VT100 grało super cicho a A32 jak już mozna było rozkręcić regulator. natomiast spodziewam sie ze przy 804D mozesz miec za mało basu - wtedy kable miedziane (a nie srebrne) beda jak w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje . Napisze wprost , pytałem o DS225 bo to jedyna końcówka mocy z oferty AR na którą mnie w tej chwili stać i tego budżetu nie chciałbym przekroczyć . Co najwyżej +/- 10% .

Co do pre to na tą chwilę zostaje Linn Majik DSM i przez najbliższy rok raczej tego nie będę zmieniał . Zresztą jeśli chodzą mi jakieś zmiany po głowie z zakresu tego elementu systemu , to wymiana go na Linn Akurate DSM

Co do pozostałych elementów to są świeżo kupione więc ich wymiana nie wchodzi w grę [głośniki , kable głośnikowe], stąd też muszę dopasować końcówkę mocy do do reszty systemu tak aby zagrała jeszcze lepiej niż obecna [Linn Majik 2100]

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ile obecnie kosztuje DS225 bo jakos tranzystor od ARC nigdy mnie nie krecił ale moze kaliś vs115 by mozna było kupic za te same piedziądze - porównanie ARC znajdziesz w załaczonym linku

http://www.audioaficionado.org/audio-research/14020-ref-150-vs-vs115-vs-ds225.html

 

DS225 kosztuje 23k PLN nie wiem jaki masz upust ale jak dobrezpogadasz to i używane Ref110 kupisz za te same pieniądze nawet z wymianą na nowe lampy KT120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne podsumowanie i wypunktowanie , dzięki za linka .

Co do kupowania używanych rzeczy to wyleczylem sie tego kilkanaście lat temu i mam dość mieszane uczucia w tym zakresie .

 

Najbliżej z AR od DS225 r jest Reference 75 .... ech ... Ae to już prawie dyche wiecej . Coś czuje ze to bedą ciężkie wybory

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Zna ktoś kolegę, sprzedaje AR DS225 . Cena dość atrakcyjna

http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/04/121405.php.

 

Niestety zero telefonu , maila jakiś taki sobie , zero miejscowości więc już budzi moje podjerzliwosci , stad moje pytanie .

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam.

Z ciekawości kupiłem sobie AR d100b i teraz testuję tą końcówkę z AR Reference two. Ciekawe jak zagra taki miks tranzystor z pre lamowym. Porównam z Sansui Alpha 707XR integrą tranzystorową i z lampą również Sansu AU-70 oraz z lampą ML No.23.5 . Zobaczymy jak spisze się w takim gronie.

Pozdrawiam.

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Miałem tę końcówkę i pewnie jest to wina tego, że nie zapiąłeś ich do właściwych wyjść 4/8 ohm. Przełącz i sprawdź.

 

Witam.Ma ktoś doświadczenie z końcówką mocy VS115,chodzi mi o dopasowanie kolumn.

W tej chwili słucham na ARC Wilson Benesch i mam brak dynamiki i skali dźwięku.

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Panowie co tu dużo gadać, Audio Research to najstarsza firma produkująca doskonałe wzmacniacze lampowe.

Najnowsza seria Referencyjna wyznacza nowe standarty brzmieniowe dla konkurencji która w większości może

i powinna czyścić buciki ekspertom z AR. Brzmienie wzmaków na 5+ choć w Polsce firma jest słabo postrzegana

nie wiedzieć dlaczego. Wszędzie na świecie właściciele wzmacniaczy Audio Research są niezwykle cenieni i darzeni

szacunkiem . Mając wzmacniacz z serii Reference można zakończyć poszukiwania dobrego wzmacniacza do systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Panowie, ostatni wpis w klubie miał miejsce ponad pół roku temu. Wygląda na to, że marka przestaje się cieszyć estymą a polityka cenowa dystrybutora skutecznie zniechęca potencjalnych, nowych nabywców. Czy rzeczywiście nasz klub umiera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ostatni wpis w klubie miał miejsce ponad pół roku temu. Wygląda na to, że marka przestaje się cieszyć estymą a polityka cenowa dystrybutora skutecznie zniechęca potencjalnych, nowych nabywców. Czy rzeczywiście nasz klub umiera?

Spokojnie , spokojnie. Testujemy, słuchamy i porównujemy z innymi klocuszkami.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisuję się do klubu z moim AR LS16 ... po własnoręcznej modyfikacji. Więcej tutaj: http://www.audiostereo.pl/analog-i-muza-pmcompa_107931.html od postu #305.

Jak końcówka testowałem VT100, niestety brzmienie było jak spod koca. Tam też trzeba by było zainwestować troszkę kasy w wymianę kondensatorów i rezystorów. Poszedłem inną drogą, zakupiłem monobloki IDHOS na diabełkach, 2 x 50W w klasie A, które z LS16 zgrywają się znakomicie.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

VT100, niestety brzmienie było jak spod koca.

 

Coś z nim musiało być nie tak, faktycznie może zdechnięte kondensatory, itp. To nie jest końcówka która gra w sposób zamulony, jest jasna, przejrzysta, konturowa i dynamiczna. Ja ją miałem kilka lat temu, a ostatnio, z racji wymiany Ref. 110 na Ref. 150 i oczekiwania na ten ostatni przez jakiś czas do niej wróciłem. Po 3 latach słuchaniu na Ref. 110 powrót był ciężko, niby w brzmieniu wszystko było, ale jednak czegoś brakowało;-) A to wypełnienia, a to głębi, itp. Podłączyłem ponownie VT100 z ciekawości jak już miałem Ref. 150 i faktycznie wtedy okazało się, że na VT100 słychać dużo mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

To czego ja sluchalem to byla wersja MkI. Dopiero w wersji MkII AR wymienil kondy w torze na lepsze co moim zdaniem moglo otoworzyc dzwiek. Poza tym znacznie poprawiono tez zasilanie.

 

Pozdro

 

Zgadza się, Mk I była zdecydowanie słabsza od Mk II, to by tłumaczyło Twoje kiepskie wrażenia z odsłuchu. Co ciekawe, ja miałem później zarówno Mk II jak i Mk III i odnoszę wrażenie, że dwójka grała najlepiej z całej serii. Mk III poszło w kierunku jeszcze bardziej poprawnego, ale i technicznego grania.

 

Pozdrowienia

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Poszukuję właściciela odtwarzacza ARC Reference CD 9 najlepiej na Śląsku, który zgodzi się udostępnić go do testu porównawczego z plikami podawanymi z komputera. Oczywiście wraz z serdecznym zaproszeniem na odsłuchy:-)

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

mam moze dobra wiadomość dla wlaścicieli Ref150 - 100 godzin temu wymieniłem lampy z KT120 na KT150 w moim Ref150 - działa i co lepsze gra lepiej - nie wiem czy jest to tylko kwastia wiekszej mocy, która pozwala na lepsza kontrole kolumn ale bas jest lepiej zarysowany i po prostu cały system lepiej brzmi. BIAS jak na razie zostawiłem na tym samy poziomie co przy KT120 ale korci mnie aby podwyższyć - wg BIAS kalkulatora BIAS dla KT150 przy tym samym dostarczanym prądzie powinien być nie 65 a 75.

Edytowane przez maxflo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.