Skocz do zawartości
IGNORED

banda AUDIO RESEARCH -a


Gość masterofdeath6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To ja może troszkę odświeże remat...

 

Posiadam u siebie pre AR Ref 2 mk2, do napedzenia gory i srednicy mam AR vt100 mk3, na basie operuje amerykański tranzystorowy kuzyn Mark Levinson 23.5, a glosniki to infinity epsilony. Zrodlo to winyl, thorens td 520. Do tej pory jako pre phono grala Nuda kolegi Ahaji z forum. Obecnie do testow wzialem pre phono AR Ph 5 i jest inaczej... Czy duzo lepiej nie wiem jeszcze musze troche posluchac... Jakis posiadacz AR z wawy?

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

U siebie mojego Nottingham Analogue Ace Spacedeck pędze ARC PH-6 ,porównywałem ze słynnym Manleyem chinook ,PH6 zagrał o wiele lepiej ,scena,dynamika i kultura ,wkrecam sie coraz bardziej w ARC mam też DSi200 niesamowity dzwięk ,szeroko ,detalicznie i precyzyjnie z kolumnami robi co chce ,ten piec gra z wielką swobodą , pogra jeszcze troche ale już zaczynam zerkać w kierunku VSi75 miał ktos przyjemność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Chciałbym podpytać bardziej doświadczonych kolegów o brzmienie odtwarzacza

 

Audio Research CD3 Mk.II

 

Chętnie poznam opinie użytkowników, jak i osób które miały okazję posłuchać i porównać z innymi CD.

 

No i pytanie na temat dostępności i ceny napędu, lasera.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Napisz o swoich wrażeniach...jak jest w porównaniu do tego co miałeś przedtem i czy tego się spodziewałeś?

 

Ostatnio w kolejności słuchałem :

T.A.C. C-60

Vincent CD - S6

Vincent CD - S8

 

Myślę, że jeszcze za wcześnie na wrażenia i porównania. Dopiero pierwsza doba i kilka płyt przesłuchanych.

Do tego kiepska percepcja ze względu na przeziębienie ;-)

Ale jedno już dostrzegam. Pełna kultura brzmienia. Bezpośrednie porównanie z CD - S8 Vincenta pokazuje, że mimo lamp na wyjściu Vincent gra bardziej ostro górą. Wokale są chwilami szeleszczące. AR gra łagodniej co nie oznacza, że spokojniej. Najbliżej tego brzmienia był T.A.C. C-60 z włączonym lampowym wyjściem, choć on miał chyba więcej ciepła niż AR. Przynajmniej takie było odczucie na spokojnych płytach z damskim wokalem, bo już w rockowym graniu T.A.C. potrafił chwilami zagrać za ostro górą.

AR gra poukładanym dźwiękiem bez względu na poziom głośności. Nie gubi szczegółów przy cichym wieczornym słuchaniu. Po podkręceniu głośności jest podobnie. Nie ma jazgotu i bałaganu.

 

To takie pierwsze wrażenia. Muszę jeszcze posłuchać. Szkoda, że nie mam już T.A.C. C-60 do bezpośredniego porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

przedwzmacniacze

jak się Wam podobały klocki ARC prezentowane na AVS 2015?

Dużo tego było w różnych salach z różnymi kolumnami i źródłami

wg mnie dzięki Ref250 SF zagrał nareszcie na jako takim poziomie.

fajnie zagrał zestaw przedwzmacniaczy Ref 10 z gramofonem AS - słychać było ze to jest na prawdę referencyjny sprzęt i jego flagowe kategorie to przedwzmacniacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pre LS22 gra rzeczywiście tak słabo jak oposują w necie? Jest jeden do kupienia na alledrogo ale nie chciałbym słyszeć opinii jego właściciela. Ktoś miał?

 

BTW mam LS16 po mocnym tuningu.

 

Pozdro

 

ARC LS 22 to wybitny preamp i protoplasta najlepszego preampu ARC Ref.1 który gra dźwiekiem lampowym

i nie usiłuje konkurować brzmieniem z tranzystorowymi urządzeniami.

Polecam , najlepiej jak by miał pilota ale i bez tego pudełeczka dźwięk może zaskoczyć na całej linii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Miałem LS22. Niezły preamp, ale jak dla mnie nie ma magii serii Reference ani ciepła preampów BAT. Całościowo jasny i szczupły dźwiękowo. Opisywałem kiedyś swoje wrażenia z porównania preampów w zakładce Opinie. Opisałem ARC LS22 oraz Ref. 3 przeciwstawione odpowiednio BAT VK-3i oraz VK-51 SE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem LS22. Niezły preamp, ale jak dla mnie nie ma magii serii Reference ani ciepła preampów BAT. Całościowo jasny i szczupły dźwiękowo. Opisywałem kiedyś swoje wrażenia z porównania preampów w zakładce Opinie. Opisałem ARC LS22 oraz Ref. 3 przeciwstawione odpowiednio BAT VK-3i oraz VK-51 SE.

 

Ciekawe , ale nie mam dobrej opinii o BAT'ach i to głównie w kontekście brzmienia.

ARC Ref. na pewno brzmi lepiej od Ls 22, ale to on był protoplastą dla referencyjnych przedwzmacniaczy.

A pro po dobrych pre to ciekaw jestem czy małeś okazję posłuchać pre Hovlanda HP 100 lub HP 200 ?

Niedawno testowałem HP z doskonałym pre Lamma 2.1 mk.2 i przejechał się po nim ( dosłownie ). A wiesz dlaczego ?

Lamm ma b.dobry bas który w niektórych systemach sprawia kłopot bo jest go za dużo. Natomiast środek ma co nieco

wycofany ( widać że taka jest dźwiękowa filozofia firmy ) i w ogólnym rozrachunku może zagrać inaczej lub gorzej z tymi pre które mają dobrze dociążony środek pasma bez szczególnego dociążenia basu - imho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

czy małeś okazję posłuchać pre Hovlanda HP 100 lub HP 200

 

Niestety nie... Co do Lamma, to faktycznie brzmi ciemno i środek ma relatywnie mniej wyeksponowany niż dół pasma. Ale jest to znakomity preamp o bardzo ciepłym dźwięku. Przeciwieństwo szkoły grania ARC czy Manleya. Co kto lubi;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Wydawało mi się wcześniej, że ARC tworząc na bazie Ref. 150 model z serii Galileo czyli GS150 wymieniło jedynie lampy z KT120 na KT150 przy jednoczesnym dwukrotnym podniesieniu ceny. Bliższe odsłuchy wskazują jednak na fakt, że zmian w torze musi być dużo więcej. Dla mnie GS150 oferuje dźwięk znacznie lepszy, mocniej osadzony na basowym fundamencie, z lepszym wypełnieniem niższej średnicy, cieplejszy przy jednoczesnym wzroście kontroli brzmienia. Czyli pogodzono ze sobą pozornie sprzeczne cechy, co zapewne wynika ze znacznie wzmocnionej sekcji zasilania. W efekcie GS150 z wielką łatwością napędzało wielkie szafy WA Alexia, czyniąc to jednocześnie w sposób bardzo plastyczny i cieplejszy niż wzmacniacze z wcześniejszej serii Reference.

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Chyba oba są jeszcze dostępne. Można też zamówić w Audio Fast pełny upgrade z Ref.150 do GS150 obejmujący wymianę lamp oraz modyfikację całej elektroniki. Koszt katalogowy - 20 tys. zł minus ewentualny rabat.

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba oba są jeszcze dostępne. Można też zamówić w Audio Fast pełny upgrade z Ref.150 do GS150 obejmujący wymianę lamp oraz modyfikację całej elektroniki. Koszt katalogowy - 20 tys. zł minus ewentualny rabat.

 

Znaczy że GS 150 zastąpi/ł model Ref.150 - własnie to mnie meczy że ARC ciągle coś zmienia i ulepsza nie zwracając

za bardzo uwagi na fanów tej firmy którzy jesli chcieliby podążać za pomysłami firmy ARC to co 2-3 lata muszą wymeniać sprzęty na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

własnie to mnie meczy że ARC ciągle coś zmienia i ulepsza

 

To jest normalne. W tym przypadku zmiany nie są kosmetyką tylko poważnym ulepszeniem dźwięku. Dobrze, że można zamówić sam upgrade, nie musisz sprzedawać starego wzmacniacza z dużą stratą tylko dokładasz trochę i masz lepszy model. W mojej ocenie to uczciwa propozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest normalne. W tym przypadku zmiany nie są kosmetyką tylko poważnym ulepszeniem dźwięku. Dobrze, że można zamówić sam upgrade, nie musisz sprzedawać starego wzmacniacza z dużą stratą tylko dokładasz trochę i masz lepszy model. W mojej ocenie to uczciwa propozycja.

 

ARC zawsze pędził ze zmianami i cenami w Kosmos. Popatrz na podobną Jadis jak spokojnie podchodzą do nowych konstrukcji - nawet upgrade jednego modelu zdarza się dopiero po minimum 5 latach. W ARC w ciagu 5 lat mogą

powstać ze 2 -3 modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć od nośnie serii GS jest to oddzielna seria, inna niż Reference. GS150 nie zastępuje Ref150 - Ref 150 został zastąpiony przez Ref150SE tak jak i inne modele z tej generacji.

Tak wiec zmiany w ARC nie są tak częste - po prostu powstała nowa seria zorientowana w bardziej wyrafinowany wygląd.

aby porównać GS150 trzeba by było wziąć Ref150SE gdzie zmieniono nie tylko lampy ale i inne elementy elektroniki:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Informacja, która może przydać się właścicielom CD-ków ARC. Zainstalowaliśmy wraz ze Squadem w miejsce standardowego docisku Electrocompanieta Spidera. Nastąpił niebywały przyrost dynamiki, natomiast odbyło się to głównie w obszarze wyższej średnicy, przez co brzmienie stało się nadmiernie krzykliwe i takie szeleszczące. To co sprawdza się w odtwarzaczach EC niekoniecznie jest więc dobrym pomysłem w innych transportach opartych o Philipsa CDM-Pro2. W naszej wspólnej ocenie, pomimo niewątpliwego i olbrzymiego wzrostu dynamiki brzmienie stało się mniej spójne i nazbyt agresywne, więc wspomnianego Spidera natychmiast z systemu usunęliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja, która może przydać się właścicielom CD-ków ARC. Zainstalowaliśmy wraz ze Squadem w miejsce standardowego docisku Electrocompanieta Spidera. Nastąpił niebywały przyrost dynamiki, natomiast odbyło się to głównie w obszarze wyższej średnicy, przez co brzmienie stało się nadmiernie krzykliwe i takie szeleszczące. To co sprawdza się w odtwarzaczach EC niekoniecznie jest więc dobrym pomysłem w innych transportach opartych o Philipsa CDM-Pro2. W naszej wspólnej ocenie, pomimo niewątpliwego i olbrzymiego wzrostu dynamiki brzmienie stało się mniej spójne i nazbyt agresywne, więc wspomnianego Spidera natychmiast z systemu usunęliśmy.

 

Tomasz, czy aby na pewno ze Squadem dobrze słyszycie ? :-)

Ja spidera zainstalowałem w napędzie AA i jest lepiej niż wyśmienicie......nie mam żadnego odchudzenia w jakimkolwiek fragmencie

pasma - wszystko brzmi prawidłowo tak że wartość spidera EC urosła do 50% ceny napędu AA. Jest dynamika jest phase, jest

rythm i ciężar gatunkowy. Teraz słucham płyt i muzyki - niczego już nie chcę zmieniać w całym systemie - chociaż umówiłem się

na odsłuch 2 par ciekawych kolumn......zobaczymy.

Jak coś ostrzy w brzmieniu CDP ARC to na pewno NIE SPIDER......to mogą być ic lub zasilające !!! - tak , tak, zdziwiłbyś się na

moje nowe eksperymenty.Włóż do playera wtyczkę sieciówki z miedzianymi bolcami pokrytymi złotem lub tylko podzłacanymi.

Jeśli masz rodowane wtyki to one również mogą być przyczyną jazgotliwości.Generalnie większość wtyków

w dobrych i drogich sieciówkach JEST DO WYMIANY na Oyiade lub Furutecha.

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Jak coś ostrzy w brzmieniu CDP ARC to na pewno NIE SPIDER......to mogą być ic lub zasilające

 

Nic z tego. Sieciówka Black Rhodium Hercules, niesamowicie plastyczna i pozbawiona jakiejkolwiek ostrości. Gniazdko zasilające: najwyższy złoty Furutech bez filtracji. W roli bezpiecznika drucik z Furukawy;-) Po prostu w tym CD podbicie dynamiki w zakresie średnicy nie jest potrzebne, zmieniają się natomiast w istotny sposób proporcje między zakresami. Ta równowaga tonalna może się sprawdzić w przypadku innych CD-ków, które wymagają jakiejś korekty, w tym przypadku zmiany idą w złym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnepanie,

może i źle słyszymy, kto wie :) ale spokojnie, ja już stary jestem i uszu myć nie lubię ...

w EMC1 spider dawał radę, w modyfikowanym ARC Tomka, Spider nie posłużył a jak będzie w standardowym CD7/8 za parę dni napiszę.

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tego. Sieciówka Black Rhodium Hercules, niesamowicie plastyczna i pozbawiona jakiejkolwiek ostrości. Gniazdko zasilające: najwyższy złoty Furutech bez filtracji. W roli bezpiecznika drucik z Furukawy;-) Po prostu w tym CD podbicie dynamiki w zakresie średnicy nie jest potrzebne, zmieniają się natomiast w istotny sposób proporcje między zakresami. Ta równowaga tonalna może się sprawdzić w przypadku innych CD-ków, które wymagają jakiejś korekty, w tym przypadku zmiany idą w złym kierunku.

 

Tak na szybko zrobiłem test ze spiderem EC i bez na Milesie - Kind Of Blue -K2HD i ze spiderem dźwięk wychodzi do przodu

i jest lepsza dynamika jak napisałeś ale i większy ciężar tonalny.Ogólnie rzecz ujmując doopy nie urywa a powinno. Natomiast

przy normalnym docisku jest trochę łagodniej z lekko wycofaną sceną i jakby muzycy trochę chcieli się schować w głąb sceny.

 

Magnepanie,

może i źle słyszymy, kto wie :) ale spokojnie, ja już stary jestem i uszu myć nie lubię ...

w EMC1 spider dawał radę, w modyfikowanym ARC Tomka, Spider nie posłużył a jak będzie w standardowym CD7/8 za parę dni napiszę.

 

No tak z uszami to bywa róznie i jak widać co miasto to inna szkoła mycia, grania i słuchania, ale co najważniejsze bez zadęcia

i napinki - pełny luuuuzik i tak być powinno.Na razie nie mam dylematów w rodzaju lampa czy tranzystor ale Octave 80SE lub

Jadis 88i mk.2 chętnie bym posłuchał. Dalej walczysz Z Electą 1 SF ? Jakiś piecyk dał im radę ? Mój kolega ma podobny zgryz

pomimo że podpiął Jeffa Rowlanda o mocy 100W/8. Ja mówię że to mało, stanowczo za mało aby Electy zagrały pełną parą.

Powodzenia.

 

Sieciówka Black Rhodium Hercules, niesamowicie plastyczna i pozbawiona jakiejkolwiek ostrości

 

Tomku, co to za nowość ? Jakie koszty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko zrobiłem test ze spiderem EC i bez na Milesie - Kind Of Blue -K2HD i ze spiderem dźwięk wychodzi do przodu

i jest lepsza dynamika jak napisałeś ale i większy ciężar tonalny.Ogólnie rzecz ujmując doopy nie urywa a powinno. Natomiast

przy normalnym docisku jest trochę łagodniej z lekko wycofaną sceną i jakby muzycy trochę chcieli się schować w głąb sceny.

...

Ja wybieram opcję numer 2 :) a wiele osób numer 1.

 

 

No tak z uszami to bywa róznie i jak widać co miasto to inna szkoła mycia, grania i słuchania, ale co najważniejsze bez zadęcia

i napinki - pełny luuuuzik i tak być powinno.Na razie nie mam dylematów w rodzaju lampa czy tranzystor ale Octave 80SE lub

Jadis 88i mk.2 chętnie bym posłuchał. Dalej walczysz Z Electą 1 SF ? Jakiś piecyk dał im radę ? Mój kolega ma podobny zgryz

pomimo że podpiął Jeffa Rowlanda o mocy 100W/8. Ja mówię że to mało, stanowczo za mało aby Electy zagrały pełną parą.

Powodzenia.

..

 

no, no :) w końcu możemy pogadać :)

Tak dalej walczę, tzn słucham czego się da i kupa frajdy z tego jest. Te kolumny potrzebuję jednocześnie prądu ale też i wyrafinowania a to ciężkie do osiągnięcia.

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.