Skocz do zawartości
IGNORED

banda AUDIO RESEARCH -a


Gość masterofdeath6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Tak na szybko zrobiłem test ze spiderem EC i bez na Milesie - Kind Of Blue -K2HD i ze spiderem dźwięk wychodzi do przodu i jest lepsza dynamika jak napisałeś ale i większy ciężar tonalny.Ogólnie rzecz ujmując doopy nie urywa a powinno. Natomiast przy normalnym docisku jest trochę łagodniej z lekko wycofaną sceną i jakby muzycy trochę chcieli się schować w głąb sceny.

 

 

Na ARC dołożenie Spidera dało niesamowite kopnięcie w zakresie wyższej średnicy. Przyrost dynamiki był subiektywnie tak olbrzymi, iż odnieśliśmy wrażenie, że system zaczął grać znacznie głośniej. Prawdopodobnie wskutek nadmiernej ekspozycji tych częstotliwości, które najlepiej słyszymy. Ale całościowo rozhuśtało to równowagę tonalną i w efekcie wypchnięcia średnicy brzmienie stało się męczące, nadmiernie krzykliwe. Co do konstrukcji sceny to wypchnięcie średnicy przeważnie powoduje skrócenie perspektywy. W tym przypadku nie doszło na szczęście do utraty głębi, tym niemniej powiększone kontury wokali dały o sobie znać. To podbicie spowodowało wypchnięcie sybilantów, widać że system nie poradził sobie z większą ilością tego zakresu, ewidentnie doszło do sklejenia wyższej średnicy i braku lepszej separacji poszczególnych dźwięków. Któryś kolejny raz potwierdziło się, że ARC gra najlepiej albo na standardowym docisku (jeśli stoi na miękkim podłożu) albo z drugą płytą CD, najlepiej czarną. Bez płyty było lepiej u Jerrego, ale tam ARC stało bezpośrednio na drewnianej podłodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ARC dołożenie Spidera dało niesamowite kopnięcie w zakresie wyższej średnicy. Przyrost dynamiki był subiektywnie tak olbrzymi, iż odnieśliśmy wrażenie, że system zaczął grać znacznie głośniej. Prawdopodobnie wskutek nadmiernej ekspozycji tych częstotliwości, które najlepiej słyszymy. Ale całościowo rozhuśtało to równowagę tonalną i w efekcie wypchnięcia średnicy brzmienie stało się męczące, nadmiernie krzykliwe. Co do konstrukcji sceny to wypchnięcie średnicy przeważnie powoduje skrócenie perspektywy. W tym przypadku nie doszło na szczęście do utraty głębi, tym niemniej powiększone kontury wokali dały o sobie znać. To podbicie spowodowało wypchnięcie sybilantów, widać że system nie poradził sobie z większą ilością tego zakresu, ewidentnie doszło do sklejenia wyższej średnicy i braku lepszej separacji poszczególnych dźwięków. Któryś kolejny raz potwierdziło się, że ARC gra najlepiej albo na standardowym docisku (jeśli stoi na miękkim podłożu) albo z drugą płytą CD, najlepiej czarną. Bez płyty było lepiej u Jerrego, ale tam ARC stało bezpośrednio na drewnianej podłodze.

 

Na pewno spider daje dużą stablność kręcącej się płyty CD i moim zdaniem bardzo dobrze dociska magnesem do krążka

na którym się obraca.Mocniejszy docisk powoduje dokładniejszy odczyt lasera ( CAŁKIEM MOŻLIWE ) i stąd lepszy dźwięk.

Ja bym zostawił spider i szukałbym lepszej opcji brzmienia w reszcie komponentów.Co do środka to bardzo dobrze że jest go dużo

- tak ma być z uwagi na budowę naszych uszu i radości jaką daje średnica. Szeleszczące i jazgoczące skraje góry pasma mogą być zmorą każdego audiofila i na dłuższą metę meczące.W razie podobnej sytuacji ja wybieram zaokrąglone skraje pasma z dużą dawką muzykalności.

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Szeleszczące i jazgoczące skraje góry pasma mogą być zmorą każdego audiofila i na dłuższą metę meczące.W razie podobnej sytuacji ja wybieram zaokrąglone skraje pasma z dużą dawką muzykalności.

 

Więc w tym przypadku wybrałbyś drugą płytkę CD w roli docisku;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Ono gra dobrze na wszystkim, przy czym jeśli na miękkim, drewnianym blacie to wtedy trzeba dać twarde absorbery typu Synergistic MiG czy beta testową wersję Verictum. Te ostatnie grają wybitnie dobrze na dębowym blacie. Natomiast tak jak u mnie na granicie najlepiej wypadły dotychczas czarne G-FLEXy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ono gra dobrze na wszystkim, przy czym jeśli na miękkim, drewnianym blacie to wtedy trzeba dać twarde absorbery typu Synergistic MiG czy beta testową wersję Verictum. Te ostatnie grają wybitnie dobrze na dębowym blacie. Natomiast tak jak u mnie na granicie najlepiej wypadły dotychczas czarne G-FLEXy.

 

Pod ARC REF150 dobrze wypadają oprócz prototypowych podstawek Verictum również Symposium Rollerblock Series 2+ z Double Stack Kit.

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Pod ARC REF150 dobrze wypadają oprócz prototypowych podstawek Verictum również Symposium Rollerblock Series 2+ z Double Stack Kit.

 

A Ty go trzymasz na blacie dębowym? W przypadku końcówek lampowych lepiej chyba zastosować granit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A Ty go trzymasz na blacie dębowym? W przypadku końcówek lampowych lepiej chyba zastosować granit.

 

Blat dębowy chwilowo jest passe. Zmieniłem niedawno kolumny więc może jeszcze wróci. Jak dostrajanie systemu się zakończy zapraszam Tomku na odsłuch.

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

 

Kupię arc cd 8

Ktoś pomoże?

 

spóźniłeś się chyba o jeden dzień, jeszcze 2-3dni temu był jeden na hifi.pl.

 

szukając swojego CD7/8 widziałem czarny CD8 na niemieckim ebay, wisi już więc od jakiegoś czasu:

http://www.ebay.co.uk/itm/231946715977?clk_rvr_id=1034176848484&rmvSB=true

kurs Euro nie pomaga, więc może negocjuj mocniej cenę bo coś ciężko sprzedawcy idzie ta sprzedaż.

p.s.

czarny jest zdecydowanie ładniejszy niż srebrny :)

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten na gieldzie hi-fi był jeden dzień i nie kupilem go od ręki bo najpiew chciałem sprzedac aa lektora prime, o dziwo też poszedł od ręki.

No i teraz jestem bez źródła a interesuje mnie tylko cd8

Dzięki za tego linka, nie widzialem go ale cena dosc zaporowa.

Czarny jest super to prawda.

Jak 5.5 euro to juz wole za 7.5e arc cd 9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten na gieldzie hi-fi był jeden dzień i nie kupilem go od ręki bo najpiew chciałem sprzedac aa lektora prime, o dziwo też poszedł od ręki.

No i teraz jestem bez źródła a interesuje mnie tylko cd8

Dzięki za tego linka, nie widzialem go ale cena dosc zaporowa.

Czarny jest super to prawda.

Jak 5.5 euro to juz wole za 7.5e arc cd 9

 

Miałeś farta, miałem dwa Lectory Prime, w kamieniu i aluminium od Franca - szkoda czasu. ARC 7 z nowym zegarem i kilkoma poprawkami w zasilaczu to była już inna, dużo wyższa klasa dźwięku.

Edytowane przez mark11

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś farta, miałem dwa Lectory Prime, w kamieniu i aluminium od Franca - szkoda czasu. ARC 7 z nowym zegarem i kilkoma poprawkami w zasilaczu to była już inna, dużo wyższa klasa dźwięku.

 

jakieś szczegóły można prosić ?

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

jakieś szczegóły można prosić ?

 

Pisze o tym CD które dobrze znasz. W Polsce są dwa zbliżone egzemplarze, różnią się lampami oraz paroma innymi szczegółami (kondensatory, diody i chyba gniazdka zasilające a także sekcja zabezpieczeń).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku rozumiem, chodzi mi o jakieś dokładniejsze info i ewentualne wytłumaczenie z jakich powodów i na jakie elementy podmianka.

 

p.s.

po ostatnim podejściu do wymiany lampy w zasilaniu naszła mnie jedna myśl a mianowicie zrobienie ekranu oddzielającego tę lampę od kondensatorów bo te elementy są tak blisko siebie, że kondensatorom to raczej nie służy - bawił się już ktoś ?

Edytowane przez squad05

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spóźniłeś się chyba o jeden dzień, jeszcze 2-3dni temu był jeden na hifi.pl.

 

Też widziałem ostatnio na hifi - być może ten sam CD8. O ile dobrze pamiętam wystawiony był za 21tys. zł, na gwarancji do 2018. To co zwróciło moją uwagę, to brak kontaktu na mail. Był podany nr telefonu. Wpisanie numeru w wyszukiwarkę znajdował firmę IT w Austrii.

Edytowane przez Panter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

W moim egzemplarzu jest inaczej niż w tym drugim. W zasilaniu złote gniazdko wejściowe Furutecha bez filtracji oraz wlutowane na stałem druciki z Furukawy. W tym drugim grają dwa X-Fuse a gniazdko chyba identyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też widziałem ostatnio na hifi - być może ten sam CD8. O ile dobrze pamiętam wystawiony był za 21tys. zł, na gwarancji do 2018. To co zwróciło moją uwagę, to brak kontaktu na mail. Był podany nr telefonu. Wpisanie numeru w wyszukiwarkę znajdował firmę IT w Austrii.

 

było dzwonione, ale bez rezultatu

 

Czarny jest super to prawda.

 

czy ktoś wymieniał-kupował przedni panel i wie jakie są ceny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jakieś szczegóły można prosić ?

 

Tomek ma rację, piszę o jego egzemplarzu. Drugiego ARC z podobnymi zmianami słuchałem i słucham nadal ale nie w moim systemie. Wracając do sedna u mnie Lectory jw. grały mniejszym, skupionym na środku dźwiękiem. ARC to duża skala, dynamika, bas i przestrzeń. Dźwięk bardzo szerokopasmowy i otwarty. Wadą była słabsza niż pozostałe aspekty mikrodynamika i selektywnosc dźwięku.

Edytowane przez mark11

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tomek ma rację, piszę o jego egzemplarzu. Drugiego ARC z podobnymi zmianami słuchałem i słucham nadal ale nie w moim systemie. Wracając do sedna u mnie Lectory jw. grały mniejszym, skupionym na środku dźwiękiem. ARC to duża skala, dynamika, bas i przestrzeń. Dźwięk bardzo szerokopasmowy i otwarty. Wadą była słabsza niż pozostałe aspekty mikrodynamika i selektywnosc dźwięku.

Mam identyczne spostrzeżenia lektor miał zerowy bas i dynamikę w bezposredniej konfrontacji z cd8 oprócz tego

mniej otwarty dźwięk i zgaszone górne rejestry.

Stwierdzilem, że arc to źródło na ktorym definitywnie kończę ze zmianami źródła -20 lat ma u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

p.s.

po ostatnim podejściu do wymiany lampy w zasilaniu naszła mnie jedna myśl a mianowicie zrobienie ekranu oddzielającego tę lampę od kondensatorów bo te elementy są tak blisko siebie, że kondensatorom to raczej nie służy - bawił się już ktoś ?

 

tak wygląda 6550 Tung-Sola, mało miejsca się zrobiło...

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.