Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki LCD 40" - 42"


Bobcat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam uprzejmie,

 

Wiele osób na Forum prosi o radę przy zakupie nowego sprzętu. Pozwólcie więc Państwo że i ja zwrócę się w podobnej sprawie.

 

Przedstawiałem się wielokrotnie jako miłośnik muzyki 5.1, nie kina domowego. Wszelako czasem coś się obejrzy: newsy, koncerty, programy dokumentalne, czy też moje ulubione przyrodnicze, krajoznawcze i populano-naukowe. Filmów fabularnych nie lubię i poza sporadycznymi wyjątkami nie oglądam.

 

Ostatnimi czasy, w myśl zasady apetytu rosnącego w miarę jedzenia, wymieniłem swój sprzęt na wyższe półki. Głośniki, wieloformatowy odtwarzacz BD, amplituner, tuner Sat są już nowe. Bardzo pomocne przy wyborze nowych klocków były rady otrzymane na Forum, za co ich Autorom byłem i jestem wdzięczny. Obecnie pozostał do wymiany już tylko telewizor.

 

W obszarze TV jestem słaby, poradźcie więc proszę co wybrać. Oto moje kryteria i preferencje:

 

* Tylko i wyłącznie LCD. Plazmy nie lubię i nie akceptuję z wielu przyczyn.

* 2D. Nie chcę 3D, na obecnym etapie technologia 3D mnie nie bawi; szkoda kasy na funkcję z której nie będe korzystał.

* Najchętniej 42", może być 40". Nie mniejszy i nie większy.

* Preferuję Full LED, najlepiej z lokalnym przyciemnianiem. Ale jeśli mnie przekonacie - może być także LED krawędziowy.

* Odświeżanie obrazu nie mniej niż 100 Hz, najchętniej 200 Hz.

* Z tunerem DVB-T MPEG-4, to oczywiste.

* Funkcje Internetowe - niekoniecznie.

* PIP też niekoniecznie.

* Certyfikat THX warto aby był, ale nie jest to dla mnie warunek absolutnie konieczny.

* Oczywiście Full HD 1920 x 1080. Żadne HD Ready.

* Coś z tegorocznej oferty.

 

Co mamy na rynku?

 

- LG. Przyznam, że to moja preferencja, podobno ich matryce IPS są najlepsze. Proszę się jednak tym nie sugerować.

- Samusung. Przez wielu uważany za najlepszy, szczególnie ich najnowsza seria D.

- Sony. Niektórzy powiadają, że czasy świetności ma już za sobą i obecnie płaci się głównie za markę.

- Sharp. Co Państwo myślą o Quattron? Ma zagorzałych zwolenników i równie zaciekłych wrogów.

- Toshiba. U nas taka "cicha myszka", ale ponoć niedługo wszystkich zadzwiwi.

- Panasonic. Mówią, że ich LCD są bardzo takie sobie.

- Coś innego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie i kiedy mówiłem, że jestem specem? W innym wątku rozmawialiśmy generalnie o technologii PDP versus LCD. Tu natomiast chodzi o wybór konkretnego modelu, w czym moja wiedza jest skromna. Dlatego będę wdzięczny za wskazówki i podpowiedzi. Tobie również jeśli takowe masz i zechcesz je przekazać. Natomiast gdy nie masz nic do powiedzenia to proponuję nie zabierać głosu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. 9705 to jakiej firmy produkt? 42LE8500 nie pytam, gdyż wiem że LG. Ten model podczas wstępnych wędrówek poznawczych zwrócił moją uwagę. Niestety to oferta zeszłoroczna, już go nie ma. Ma być jego następca, ale nie udało mi się dowiedzieć jakie będzie nosił oznaczenie.

 

Twój wpis wydaje się potwierdzać krążącą po rynku opinię, że warto poważnie rozważać LG.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philips 40PFL9705

 

O ile w nich wciąż montują, jak w poprzednich seriach jeśli mnie pamięć nie myli, 12-bitowe matryce Sharpa z Sakai to również decydowałbym się na Philipsa z segmentu LCD.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sharp LC-40LE705

Zaznaczam, że jest to jedyny Full LED na rynku, a jakość oraz głębię kolorów możemy porównywać z plazmami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałeś potrzeby i to nie wszystkie.

podaj jakie masz warunki :

odległość od ekranu ?

jak słońce świeci w pokoju ?

Jak duży jest pokój ?

jaki masz obecnie telewizor?

jakie programy najczęściej oglądasz?

więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?

wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez ?

wolisz obraz ostry czy łagodny ?

matryca błyszcząca czy matowa?

preferowana wielkość telewizora?

preferowana marka ?

czego nie lubisz w telewizorach?

jakie urządzenia będą podłączone ?

ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?

siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ?

czy ważne jest wifi ?

czy będziesz korzystać z widgetów ?

czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora?

czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ?

czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ?

ma mieć 3D ?

ma mieć slot na karty SD ?

ma mieć tuner DVB-S ?

jakimi złączami ?

jaki masz sygnał ?

ile programów HD ?

ma stać czy wisieć ?

jaka klasa cenowa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sharp LC-40LE705

Zaznaczam, że jest to jedyny Full LED na rynku, a jakość oraz głębię kolorów możemy porównywać z plazmami.

 

więc odpada w przedbiegach :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Albatros

 

Nie jedyny. LG 42LE8500 też był Full LED. Więc chyba jego następca z tegorocznej oferty również będzie.

 

@ Mczaj

 

Nie dworuj sobie proszę. Moje pytanie jest jak najbardziej serio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat@

LE705 nie ma lokalnego wygaszania, brak efektu haloo... mimo braku tego patentu czerń ma na bardzo wysokim poziomie dzięki zastosowanej matrycy

ps.

jest to model z 2009r w sklepach stacjonarnych bardzo ciężko znaleźć, a następcy brak ze względu na nieopłacalny koszt produkcji wg. mnie jeden z bardziej udanych tv lcd w przystępnej cenie (oczywiście po totalnych obniżkach i bez-vaciu, ponieważ cena była iście zaporowa jak tylko się pojawił...)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

123... test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Locoloco

 

Na niektóre z Twoich pytań już odpowiedziałem we wstępie, ale chętnie powtórzę w podobnie uporządkowany sposób jak Ty je napissłeś.

 

odległość od ekranu

2.8 m

jak słońce świeci w pokoju

Pokój ma dwa okna: na wschód i na południe. TV stoi przed oknem południowym. Nie jest to problem, gdyż na obydwu oknach są ciemne, ciężkie, nieprzepuszczające światła zasłony i mogę pokój w każdej chwili całkowicie zaciemnić.

Jak duży jest pokój

18 m2

jaki masz obecnie telewizor

Stary, mały LCD Samsunga, oczywiście SD.

jakie programy najczęściej oglądasz

Informacyne, koncerty, dokumentalne, przyrodnicze, krajoznawcze, popularno-naukowe, dużo programów z satelitów, szczególnie TV z Dalekiego Wschodu. Filmy fabularne sporadycznie.

więcej oglądasz w dzień czy wieczorem

Wieczorem. Ale(jak wspomniałem) w dzień też mogę sobie w pokoju zrobić ciemną noc.

wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez

Wolę bez.

wolisz obraz ostry czy łagodny

Ostry, dynamiczny, kontrastowy, z bardzo intensywnymi kolorami które zwolennicy plazmy nazwaliby przesadzonymi, landrynkowymi czy pocztówkowymi.

matryca błyszcząca czy matowa

Matowa

preferowana wielkość telewizora

42", może być 40". Nie mniej i nie więcej.

preferowana marka

Koreańskie lub japońskie. LG, Samsung, Sony, Sharp, Toshiba. Prosze sięjednaj tym nie sugerować.

czego nie lubisz w telewizorach

Migotania ekranu oraz powidoków.

jakie urządzenia będą podłączone

Amplituner. Przez niego również odtwarzacz BD i tuner Sat HD.

ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń

Jeżeli TV satelitarną zaliczymy do kategorii "telewizja" (nie "inne urządzenia") to 70% TV : 30% BD.

siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych

Generalnie na wprost, ale zdarza się z kątów bocznych.

czy ważne jest wifi

Nie. Nie będę używał.

czy będziesz korzystać z widgetów

Nie.

czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora

Nie. Mam komputer.

czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD

Nie.

czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami

Obojętne. Filmy mnie nie interesują.

ma mieć 3D

Absolutnie nie. Pisałem, że na obecnym etapie rozwoju technologicznego 3D mnie nie interesuje. Nigdy nie należy używać słowa "nigdy", dlatego tak nie piszę. Może kiedyś, gdy 3D będzie dopracowane technicznie, przede wszystkim nie będzie wymagało tych okropnych okularów - zainteresuje się tym. Obecnie zdecydowanie nie. Nie widzę zasadności dla wydawania kasy na coś z czego nie będę korzystał. Wolę za te pieniądze lepszy TV 2D.

ma mieć slot na karty SD

Nie.

ma mieć tuner DVB-S

Nie. Mam oddzielny tuner satelitarny HD.

jakimi złączami

Odtwarzacz BD oraz tuner Sat HD przez HDMI do amplitunera. Z amplitunera HDMI do telewizora. Z telewizora optycznym fonia do amplitunera.

jaki masz sygnał

Zarówno Sat jak i TV naziemnej bardzo dobry. Wszystkie anteny w standardzie pół-profesjonalnym.

ile programów HD

Jak najwięcej. Jest również trochę HD FTA na satelitach.

ma stać czy wisieć

Będzie stać.

jaka klasa cenowa

Do 5000 zł. Jeżeli mniej - to się nie pogniewam :) Ale zależy mi na jakości.

 

czerń ma na bardzo wysokim poziomie dzięki zastosowanej matrycy

Podobno LG są warte szczególnego zainteresowania, gdyż stosowane przez nich matryce IPS o klasę przewyższają wszystko inne na rynku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPS, ciekawe porównanie z plazmą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

123... test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

42le8500 na ceneo kosztuje od 4300

47le8500 od 5085

 

47lx9500 od 4740 - i to ten należy kupić, ma 3D ale można nie używać - jest to flagowiec LG na 2010/11

 

jeszcze raz przejrzałem twój post więc wiem że w grę wchodzi tylko ten 1, ponegocjuj cenę za 3500 powinni ci go sprzedać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno LG są warte szczególnego zainteresowania, gdyż stosowane przez nich matryce IPS o klasę przewyższają wszystko inne na rynku.

sam mam LG ale dość stary model 42LF75 sprzed 4 lat ( wtedy był to dość wysoki model FullHd ) i nie mam zastrzeżeń to tej firmy ale czasy się zmieniają , u mnie mam 50hz teraz 100hz to minimum i tego mi brakuje , poza tym po lekkiej kalibracji obrazu jest całkiem OK

 

IPS, ciekawe porównanie z plazmą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

mi akurat nie podoba się szklana powłoka ekranu

o ile kolory są bardzo fajne to widać w nich jak w lustrze , bardzo mi się to nie podoba jak i na tym filmie ,TV po prawej po ma ładne kolory i czerń ale widać w nim twarze oglądających , i nie zawsze to pasuje do nasłonecznionych pokoi - wręcz bardzo przeszkadza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat, biorąc pod uwagę Twoje oczekiwania co do obrazu, moja rada jest taka: kup jakiś tani LCDek. Podkręć kolory, kontrast, ostrość. Finito. Uzyskasz oczekiwaną landrynkowość, sztuczność.

Inwestowanie w droższe modele będzie stratą pieniędzy, co gorsza, wysokie modele LG czy Samsunga mogą okazać się nietrafione z uwagi na w miarę naturalny obraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Mczaj

 

Powiedziałem przecież, że mi zależy na jakości. A że lubię przy okazji przesadne kolory to inna sprawa. 42LE8500 owszem, może mieć kolory które nazywasz naturalnymi. W trybie THX Movie. Ale można go również ustawić na intensywniejsze, jeśli ktoś (jak ja) tak lubi. Bez względu jak je podkręcisz - obraz (z tego co miałem okazję zauważyć) jest zawsze lepszy od telewizorowej taniochy. Więc nie proponuj mi jej proszę. Ironia, kpinki i szyderstwa nie wnoszą nic do dyskusji, a jedynie psują atmosferę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat, czy możesz w takim razie doprecyzować, co Ci przeszkadza w obrazie tanich LCD?

Oraz w jakich dziedzinach (mówię o jakości obrazu) oczekujesz poprawy w modelach wysokich?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47lx9500 od 4740 - i to ten należy kupić, ma 3D ale można nie używać - jest to flagowiec LG na 2010/11

Jeżeli 47" kosztuje 4740 zł to 42 tej samej klasy powinien ok. 4000. A więc można jeszcze bardziej zbić cenę. Ponadto 47" nie chcę, za duży. Nie jestem wyznawcą teorii że TV nigdy nie jest za duży. Przyznam, że na Ceneo nigdy nie kupowałem. Nie są to aby jakieś second handy albo zajechane egzemplarze z ekspozycji?

 

Bobcat, czy możesz w takim razie doprecyzować, co Ci przeszkadza w obrazie tanich LCD?

Oraz w jakich dziedzinach (mówię o jakości obrazu) oczekujesz poprawy w modelach wysokich?

W tanich modelach jest to, na co sam wielokrotnie zwracałeś uwagę, przypisując to (niesłusznie) wszystkim LCD. Mianowicie tandetny obraz i plastikowe maski zamiast twarzy. W dobrych modelach obraz jest szlachetny. A że lubię przekolorowany? No cóż...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tanich modelach jest to, na co sam wielokrotnie zwracałeś uwagę, przypisując to (niesłusznie) wszystkim LCD. Mianowicie tandetny obraz i plastikowe maski zamiast twarzy. W dobrych modelach obraz jest szlachetny. A że lubię przekolorowany? No cóż...

 

A jednak widzisz tę tandetę, sztuczność i plastikowość większości (bo tanich jest większość) LCDeków. Good, na tym można budować.

 

Teraz przejdźmy to tej szlaechetności - jak to rozumieć? Zespół jakich cech oczekujsz konkretnie? (szlachetność każdy może rozumieć inaczej)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem szlachetność obrazu? Ostry, z dobrym kontrastem, wiernie oddający wszystkie niuanse i niuansiki. I mający kolory takie, że chcę się oglądać. Tutaj się różnimy. Kolory wg mnie nie muszą być identyczne z takimi jakie są w otaczającym nas świecie. Liście na drzewach niech będą bardziej zielone niż są naprawdę. Morze niech będzie bardziej turkusowe, róża bardziej czerwona a cytryna bardziej żółta. Że upiększa rzeczywistość? Owszem. I czyni ją bardziej sympatyczną. Czy wszystko musi być ściśle naturalne? Lubisz słuchać muzyki? Fuga G-Moll Bacha, IX Symfonia Beethovena czy Tańce Węgierskie Brahmsa też wśród dźwięków natury nie występują. Stworzył je geniusz artysty - kompozytora. Więc dla mnie przekolorowany obraz LCD to jest taka rzeczywistość dotknięta pędzlem artysty. I za to właśnie lubię LCD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory wg mnie nie muszą być identyczne z takimi jakie są w otaczającym nas świecie. Liście na drzewach niech będą bardziej zielone niż są naprawdę. Morze niech będzie bardziej turkusowe, róża bardziej czerwona a cytryna bardziej żółta.

 

Dlatego właśnie uważam, że nie powinienneś przepłacać za wysoką półkę LCD. Obraz jaki opisujesz wyżej uzyskasz już z tych tanich modeli.

A tak dopłacisz za coś (możliwość uzyskania obraz w miarę naturalnego), co i tak zepsujesz nienaturalnymi ustawieniami.

 

To trochę tak, jakby ktoś miał takie wymagania w stosunku do kolumn: dużo wysokich, dużo niskich, wokale mogą być nienaturalne. I zamiast Altusów kupował jakieś wyrafinowane monitory tylko po to, żeby za chwilę przekręcić gały basu i trebli o 10db we wzmacniaczu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem szlachetność obrazu? Ostry, z dobrym kontrastem, wiernie oddający wszystkie niuanse i niuansiki. I mający kolory takie, że chcę się oglądać. Tutaj się różnimy. Kolory wg mnie nie muszą być identyczne z takimi jakie są w otaczającym nas świecie. Liście na drzewach niech będą bardziej zielone niż są naprawdę. Morze niech będzie bardziej turkusowe, róża bardziej czerwona a cytryna bardziej żółta. Że upiększa rzeczywistość? Owszem. I czyni ją bardziej sympatyczną. Czy wszystko musi być ściśle naturalne? Lubisz słuchać muzyki? Fuga G-Moll Bacha, IX Symfonia Beethovena czy Tańce Węgierskie Brahmsa też wśród dźwięków natury nie występują. Stworzył je geniusz artysty - kompozytora. Więc dla mnie przekolorowany obraz LCD to jest taka rzeczywistość dotknięta pędzlem artysty. I za to właśnie lubię LCD.

Po pierwsze to wszystko czego oczekujesz masz w plaźmie, a po drugie dziwię się strasznie że ktoś taki polemizował z nami jeszcze kilka dni temu, dziwię się podwójnie że ktoś taki zabierał głos w sławnym wątku z przed kilku miesięcy nie mając zielonego pojęcia co i jak, no bo przecież był skrajnie nieobiektywny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoka półka da mi niuanse, których nie zapewni niska. I choćby dlatego warto zapłacić. Upodobanie do mocnych kolorów to nie wszystko. Nie upraszczajmy sprawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odległość i kasa pozwoli Ci się cieszyć z dobrej jakości telewizorów wielkości 46":

Przejście z małego telewizora na duży , przy normalnym bitrate nie potrwa długo.

Ponieważ oglądasz więcej wieczorami i to bez światła to Twój telewizor powinien dysponować dobrą czernią i równym podświetleniem matrycy.

Matryca matowa i ostro grająca kiruje bardziej w stronę dobrego LCD.

Jeśli nie lubisz migotania - plazma powinna zejść na drugi plan.

Ponieważ masz 70% oglądania tv - to musisz mieć dużą szybkość skalowanie i obróbki cyfrowej.

Jeśli kąty będą duże- to lekarstwa są dwa - albo obracasz telewizor w swoją stronę , albo zapalasz więcej świateł.

Wyposażenie będziesz miał extra w cenie - nawet jeśli nie potrzebujesz.

W modelach wysokiej klasy 3D i tak będziesz miał już gratis w każdym nowym modelu , czy chcesz czy nie.

Ponieważ model który się pomału kreuje z Twoich potrzeb ma również znakomitą konwersję 2D do 3D - to się zdziwisz z niektórych obrazów.

 

Najwięcej zdecydowanie potrzeb spełnia nowy model Sharpa 46 LE 830. Sharp wprowadził do nich najszybszą matrycę ( będzie się nazywać Quatron II)

Prawdziwym lekarstwem na przekolorowanie obrazy jest kalibracja obrazu ":

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rozwiąże wszystkie Twoje wątpliwości - cukierkowego obrazu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jeśli będziesz miał jakiekolwiek wątpliwości co do intencji oferty - to powinieneś poprosić o prezentację telewizorów w Twoim domu:

Do porównania :

Toshiba 46VL 748

Samsung 46D7000

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoka półka da mi niuanse, których nie zapewni niska. I choćby dlatego warto zapłacić. Upodobanie do mocnych kolorów to nie wszystko. Nie upraszczajmy sprawy.

 

Jakie niuanse? I tu i tu masz full-hd, ostrość będzie ta sama, niuanse się nagle nie ulotnią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyższe modele mają lepszy kontrast/jasność, lepiej chodzą na SD, poza tym reakcja matrycy jest szybsza, płynność ruchu lepsza....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.