Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki LCD 40" - 42"


Bobcat

Rekomendowane odpowiedzi

EIZO akurat widziałem i mogę jedynie stwierdzić że mojemu IBM'owi z 22 calowym kineskopem może jedynie budy czyścić. Ludzie zapomnieli po prostu jak wygląda porządny obraz bo od lat patrzą na LCD.

Pomierz tego swojego 22" kineskopowego IBM, i porównaj ze sprzętowo skalibrowanymi modelami LCD które wymieniłem wcześniej ...

 

ps. poza tym na owym IBM nawet przyzwoitego CYAN nie wyświetlisz z powodu gamutu (te LCD są ~aRGB vs. ~sRGB w tym CRT)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli za normalne ustawienie masz na myśli "by market" to oczywiście masz rację. Ja bym na takim profilu nie oglądał ... bo i po co? ... by mieć rażący,nienaturalny obraz z uciętymi odcieniami?

Nie. Jako normalne uważam ustawienia neutralne. Jeżeli teraz podciągnę jasność bo po prostu nie lubię smolistej czerni która wygląda nienaturalnie i nie występuje w tej formie w rzeczywistości to zaczynają się problemy ponieważ z ośmiu bitów które sterują matrycą zostaje sześć albo i mniej. Innymi słowy każda próba regulacji łącznie z kalibracją w LCD kończy się zawsze bandingiem. W Plazmie nie ma tego problemu.

 

Pomierz tego swojego 22" kineskopowego IBM, i porównaj ze sprzętowo skalibrowanymi modelami LCD które wymieniłem wcześniej ...

 

ps. poza tym na owym IBM nawet przyzwoitego CYAN nie wyświetlisz z powodu gamutu (ąRGB vs. sRGB)

Nie muszę mierzyć. Różnica jest tak oczywista że widać to na oko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Jako normalne uważam ustawienia neutralne. Jeżeli teraz podciągnę jasność bo po prostu nie lubię smolistej czerni która wygląda nienaturalnie i nie występuje w tej formie w rzeczywistości to zaczynają się problemy ponieważ z ośmiu bitów które sterują matrycą zostaje sześć albo i mniej. Innymi słowy każda próba regulacji łącznie z kalibracją w LCD kończy się zawsze bandingiem. W Plazmie nie ma tego problemu.

Bzdura że kalibracja w LCD zawsze kończy się bandingiem.

 

Nie wiem co masz na myśli z tą jasnością, smolistą czernią i 6 bitami po podciągnięciu jasności w LCD. Z jednej strony fanatycy plazm krytykują LCD za świecącą czerń, a teraz piszesz coś o smolistości? Kolejna sprawa to bity po podciągnięciu jasności - regulacja lamp podświetlających nic nie psuje w sterowaniu matrycą (jak było pełne 8 bit, tak jest).

 

Nie muszę mierzyć. Różnica jest tak oczywista że widać to na oko.

Jaki model EIZO widziałeś i podaj jeden parametr obrazu przy którym widziałeś że wypadł gorzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podanych przez KrzyśkaA wykresach widma kolorów który jest Quattron a który zwykła matryca?

Quattron jest dolny.

 

Bzdura że kalibracja w LCD zawsze kończy się bandingiem.

 

Nie wiem co masz na myśli z tą jasnością, smolistą czernią i 6 bitami po podciągnięciu jasności w LCD. Z jednej strony fanatycy plazm krytykują LCD za świecącą czerń, a teraz piszesz coś o smolistości? Kolejna sprawa to bity po podciągnięciu jasności - regulacja lamp podświetlających nic nie psuje w sterowaniu matrycą (jak było pełne 8 bit, tak jest).

Ale ja nie mówię o rozjaśnieniu lampy bo by mi oczy wypaliło. Ja mówię o rozjaśnieniu cieni.

A jeżeli chodzi o jakość czerni w plazmie to jest to chyba największe nieporozumienie w temacie. Nie chodzi o głębokość samej czerni ale o ilość szczegółów w najciemniejszych partiach obrazu i ilość stopni szarości.

 

Bzdura że kalibracja w LCD zawsze kończy się bandingiem.

 

Może przesadziłem. Nie zawsze, często.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mówię o rozjaśnieniu cieni.

A jeżeli chodzi o jakość czerni w plazmie to jest to chyba największe nieporozumienie w temacie. Nie chodzi o głębokość samej czerni ale o ilość szczegółów w najciemniejszych partiach obrazu i ilość stopni szarości.

I ponownie wracamy do tematu gammy i jej korekcji. Są lepsze LCD i gorsze. Są takie na których widać wszystkie odcienie przy zachowanej liniowości gammy, jak i takie na których nawet jeśli są wszystkie odcienie to są w cieniach za ciemne i się zlewają, co wynika z kiepskiej korekcji gammy/braku korekcji.

 

Plazmy nie są bez grzechu - z powodu "pływającej" gammy , trudno ją określić (ogólne przygasanie na najjaśniejszych obrazach i rozjaśnianie jasnych elementów na ciemnym tle, przy ogólnej ciemnej scenie).

 

Może przesadziłem. Nie zawsze, często.

Tu się mogę zgodzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ponownie wracamy do tematu gammy i jej korekcji. Są lepsze LCD i gorsze. Są takie na których widać wszystkie odcienie przy zachowanej liniowości gammy, jak i takie na których nawet jeśli są wszystkie odcienie to są w cieniach za ciemne i się zlewają, co wynika z kiepskiej korekcji gammy/braku korekcji.

 

Plazmy nie są bez grzechu - z powodu "pływającej" gammy , trudno ją określić (ogólne przygasanie na najjaśniejszych obrazach i rozjaśnianie jasnych elementów na ciemnym tle, przy ogólnej ciemnej scenie).

 

 

Tu się mogę zgodzić.

No to się cieszę że w paru kwestiach doszliśmy do porozumienia. Też uważam że są lepsze i gorsze LCD i że mają kilka zalet w stosunku do plazmy. Ja osobiście to kupiłbym sobie dwa telewizory. Jeden do oglądania w dzień w HD i był by to LCD i drugi do odlądanie sygnału SD i HD w nocy i byłaby to plazma. Niestety z powodów praktycznych jest to niewykonalne.

Co do Quttrona to kierunek jest dobry gdyby nie to że dodatkowy żółty chyba nie jest dobrym wyborem. Kolory z tego telewizora odebrałem jako nienaturalne.

Coś mi nie pasuje w tym żółtym. Być może dodatkowy biały piksel Samsunga to jest to. Nie wiem nie widziałem. Jak zobaczę to wtedy pogadamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bzdury takie że głowa mała.

Kalibracja - jest regulacją która ustawia koloru na właściwym poziomie.

I właśnie Quatron po kalibracji gra rewelacyjnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W pierwszej części opisu podane są zależności i wpływ na gamut kolorów oraz zależności nasycenia kolorów.

Po co został dodany kolor żółty i dlaczego inne firmy też będą wprowadzać czwarty kolor.

Jakie główna znaczenie ma służyć wprowadzenie czwartego koloru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bzdury takie że głowa mała.

...

I właśnie Quatron po kalibracji gra rewelacyjnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

No bzdury takie że głowa mała.

 

Np. weźmy obrazek z linka wyżej:

img_quattron_technolory_04.jpg

 

.... widać na nim że gamut Quattron'a (czerwona linia) jest szerszy od standardu sRGB/gamutu filmów z Blu-Ray (standardowy TV , szara linia) ... więc będziemy mieli przesycony np. żółty na quattron'ie (w telewizji konsumenckiej nie ma czegoś takiego jak profilowanie by to poskromić)

 

Taka "czteroskładnikowa" matryca miała by sens w monitorze, gdzie szerszy gamut można wykorzystać np. do wyświetlania zdjęć z przestrzeni ProPhoto RGB (profilowanie sprawia że można wyświetlać bezbłędnie wspólną część różnych przestrzeni barwnych - nie dostępne w typowej telewizji) ... ale w TV szerszy gamut niż sRGB to akurat jest wada przy dzisiejszych materiałach video HD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co został dodany kolor żółty i dlaczego inne firmy też będą wprowadzać czwarty kolor.

 

A będą? Jakoś nikt poza Sharpem się do tego nie kwapi. O pomyśle Samsunga z dodatkowym białym słyszę po raz pierwszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A będą? Jakoś nikt poza Sharpem się do tego nie kwapi. O pomyśle Samsunga z dodatkowym białym słyszę po raz pierwszy.

Ja słyszę po raz drugi odnośnie dodania białego. Pierwszy raz słyszałem przy okazji jakichś urządzeń przenośnych - chodziło o zwiększenie jasności. ... ale akurat jasności na LCD nie brakuje (zwykle trzeba przykręcić lampy) ... przynajmniej w kwestii TV trzymanych w zwykłych, domowych, nawet czasem jasnych pomieszczeniach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszę po raz drugi odnośnie dodania białego. Pierwszy raz słyszałem przy okazji jakichś urządzeń przenośnych - chodziło o zwiększenie jasności. ... ale akurat jasności na LCD nie brakuje (zwykle trzeba przykręcić lampy) ... przynajmniej w kwestii TV trzymanych w zwykłych, domowych, nawet czasem jasnych pomieszczeniach

to tak słabo z kolorami jest w lcd skoro muszą dodawać kolejne składowe i biały?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak słabo z kolorami jest w lcd skoro muszą dodawać kolejne składowe i biały?

Idąc tropem Twojego rozumowania można powiedzieć, że o nowinkach w PDP jakby mało słychać, gdyż wszyscy dali sobie spokój z rozwijaniem tej technologii, uznając ją za pozbawioną perspektyw. Nawet Pioneer, nazwany przez miłosników plazmy producentem najlepszych PDP wycofał się na wstecznym biegu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc tropem Twojego rozumowania można powiedzieć, że o nowinkach w PDP jakby mało słychać, gdyż wszyscy dali sobie spokój z rozwijaniem tej technologii, uznając ją za pozbawioną perspektyw. Nawet Pioneer, nazwany przez miłosników plazmy producentem najlepszych PDP wycofał się na wstecznym biegu.

hahaha

takiej bzdury dawno nie czytałem!!

masz do tego talent ,

 

widać nie trzeba tak udoskonalać pdp być może dlatego nie słyszysz o tym

być może dlatego podpórka marketingowa stylu dodatkowa składowa w lcd

i wywalanie na rynek kolejnych generacji matryc lcd z szybkością światła pokazuje jak starają się dogonić jakość obrazu pdp :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak słabo z kolorami jest w lcd skoro muszą dodawać kolejne składowe i biały?

 

 

hahaha

takiej bzdury dawno nie czytałem!!

masz do tego talent ,

 

widać nie trzeba tak udoskonalać pdp być może dlatego nie słyszysz o tym

być może dlatego podpórka marketingowa stylu dodatkowa składowa w lcd

i wywalanie na rynek kolejnych generacji matryc lcd z szybkością światła pokazuje jak starają się dogonić jakość obrazu pdp :)

Chłopie, ten dodatkowy kanał jest zbędny w TV. Dociera czy dalej będziesz stukał bezsensowne posty? A co do wywalanych kolejnych generacji matryc ... która to obecnie jest w plazmach? ... dziesiąta? :] Też mogę napisać że tyle tych plazmowych generacji wytworzyli by "dogonić wreszcie LCD" - taki jest ten Wasz bzdurny "styl" pisania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha

takiej bzdury dawno nie czytałem!!

masz do tego talent ,

 

widać nie trzeba tak udoskonalać pdp być może dlatego nie słyszysz o tym

być może dlatego podpórka marketingowa stylu dodatkowa składowa w lcd

i wywalanie na rynek kolejnych generacji matryc lcd z szybkością światła pokazuje jak starają się dogonić jakość obrazu pdp :)

Mam prośbę o unikanie epitetów i wycieczek osobistych. Nie musimy się zgadzać (a nawet dobrze, że mamy odrębne zdania, inaczej dyskusja stałaby się nieciekawa), ale zachowajmy wzajemny szacunek.

 

Jeśli mnie pytasz o zdanie - ja też postrzegam te wszystkie pomysły Sharpa ze wspomnianą głęboką czerwienią, teraz żółtym, zapowiadanym również (piątym) cyanem za chwyty marketingowe. Podobnie pomysł Samsunga z dodatkowym białym. Zauważ, że Sharp w swoich pomysłach jest raczej samotny, nikt poza nimi w tę stronę nie poszedł.

 

Niech na 10 pomysłów przyjmie się 1. Ale to wszystko świadczy, że coś się dzieje. A co się dzieje w PDP? Tłumaczenie, że jest tak doskonałą, iż już nic nie trzeba dalej udoskonalać jest może efektowną figurą intelektualną, ale niczego nie tłumaczy. O ile dobrze pamiętam - to ostatnie Kuro Pioneera było 10 (słownie: dziesiątej) generacji. Więc też je mnożyli. Aż uznali, że nie ma sensu dalej i się wycofali.

 

Te nowinki są po to wymyslane aby dorównać plaźmie. :)

Gdy się mądrzyłem w innym wątku poświęconym plaźmie i mnie poproszono, abym zaprzestał - natychmiast to spełniłem.

 

Teraz ja mam prośbę o niewekslowanie rozmowy na temat co lepsze: LCD czy PDP. Nie o tym jest ten wątek. PDP skreśliem we wstępie, interesuje mnie wyłącznie LCD i ten temat tu analizujemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że chłopaki złapały się za czuby że aż wióry się sypią.

To że panele są którejś tam generacji to może i dobrze bo ani plazma ani LCD nie są idealne. Może was OLED kiedyś pogodzi ale zważywszy na szybkość wchodzenia tej technologii to chyba trzeba wierzyć w reinkarnację bo jak tak dalej pójdzie to za naszego życia to raczej nie będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziecko mikson nawet zamknął swój wątek, bo zaczął łgać o rzekomo piszczących LED-ach C8000 i C6510 Samsunga - te wymysły forumowe przybierają coraz ostrzejszą postać :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziecko mikson nawet zamknął swój wątek, bo zaczął łgać o rzekomo piszczących LED-ach C8000 i C6510 Samsunga - te wymysły forumowe przybierają coraz ostrzejszą postać :-)

Swoją drogą witek_z łgał:

 

Po prostu unikaj szajsunga bo wszystkie piszczą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziecko mikson nawet zamknął swój wątek, bo zaczął łgać o rzekomo piszczących LED-ach C8000 i C6510 Samsunga - te wymysły forumowe przybierają coraz ostrzejszą postać :-)

ojciec zyzio guru powiedział co wiedział,

twoje bajdurzenie jest ponad normę nastolatka z pryszczami :)

założyłem wątek to go mogę zamknąć jak nie zdążyłeś dopisać swojego farmazona to twoja strata

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam - to ostatnie Kuro Pioneera było 10 (słownie: dziesiątej) generacji. Więc też je mnożyli. Aż uznali, że nie ma sensu dalej i się wycofali.

 

 

Gdy się mądrzyłem w innym wątku poświęconym plaźmie i mnie poproszono, abym zaprzestał - natychmiast to spełniłem.

 

Teraz ja mam prośbę o niewekslowanie rozmowy na temat co lepsze: LCD czy PDP.

Ciekawy jestem kiedy przyjmiesz do wiadomości że Pioneer zaprzestał produkcji plazm z innego powodu. (przecież o tym do cholery informowali dlaczego)

W telewizorach LCD za badziewną jakość obrazu odpowiedzialna jest elektronika nie sam panel, no możnaby wytknąć samemu panelowi że z kątami widzenia nie jest idealnie ale myślę że nigdy nie będzie idealnie ponieważ taka jest zasada działania, wszystkiemu winien ciekły kryształ.

 

Zawsze kyle te telewizory będą w większym lub mniejszym stopniu "bzykać" bo taka jest zasada działania inwertera w LCD i z-sus i y-sus w plaźmie oraz zasilacza impulsowego w obu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze kyle te telewizory będą w większym lub mniejszym stopniu "bzykać" bo taka jest zasada działania inwertera w LCD i z-sus i y-sus w plaźmie oraz zasilacza impulsowego w obu.

Dobra, zgoda ... jednak chyba się zgodzisz że twierdzenie "każdy samsung brzęczy" (w domyśle produkty innych film nie) wprowadza po prostu w błąd. Brzęczenie które słychać tylko po przyłożeniu ucha do obudowy jest praktycznie nieistotne.

 

no możnaby wytknąć samemu panelowi że z kątami widzenia nie jest idealnie ale myślę że nigdy nie będzie idealnie

Widziałem IPS z polaryzatorem A+TW (monitor NEC 2690WUXI - wersja pierwsza, bo w drugiej już tego polaryzatora nie ma), kąty były tam idealne (praktycznie zero zmian pod kątem ogólnie w barwach, jak i w czystej czerni). Tak więc "nigdy nie mów nigdy".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj kyle, nie ma nic w domyśle, wszystkie bzyczą i już a szajsung najmocniej, powodem jest sama płytka i sposób montażu. (po prostu nie brane pod uwagę są drgania przy projektowaniu)

 

Nigdy kąty w jakimkolwiek LCD nie będą idealne bo winny jest temu ciekły kryształ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę to się podłączę pod temat.

Czy w cenie LE42C650 można coś lepszego dostać? Główieni fily hd i sporadycznie cyfrowa telewizja. Nie ukrywam ze bajery typu dlna tez mi sie przydadza.

Bede wdzieczny za sugestie.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę to się podłączę pod temat.

Czy w cenie LE42C650 można coś lepszego dostać? Główieni fily hd i sporadycznie cyfrowa telewizja. Nie ukrywam ze bajery typu dlna tez mi sie przydadza.

Bede wdzieczny za sugestie.

Pozdrawiam

Ciekawy jest SONY EX500, problem w tym, że nie odtwarza mkv (strata 300zł na zakupie dodatkowej przystawki). Nie wiem jak dokładnie jest w tym Samsung, ale chyba odtwarzają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle co sądzisz o Sony Braviach? Nie brak głosów, że Sony jedzie na zdobytej kiedyś marce (za którą nota bene cały czas każe sobie słono płacić), a tak naprawdę to już tylko (niektórzy powiadaj: żałosne, inni: smętne) wspomnienie dawnej świetności.

Czy Twoim zdaniem nie są to aby opinie krzywdzące?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlają zupełnie dobrze. Mają wysoki kontrast (PVA) ... przynajmniej modele na CCFL, bo LED z serii 700 o dziwo są gorsze (niższy kontrast i równomierność). Jedyny minus to nieodtwarzanie mkv po USB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.