Skocz do zawartości
IGNORED

Analogowe problemy


baxter6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem krotko po interesujacej lekturze postow na temat "modyfikacji" dumy elektroniki polskiej schylku komunizmu jakim byl niewatpliwie niejaki Daniel. Udalo mi sie narazie wymienic stary dziwny kabel polaczeniowy na pożadne gniazda RCA, uporalem sie rowniez z potwornymi przydzwiekami - - wszystko dzieki postom ktore udalo mi sie wyszukac na ten temat. Chcialbym zapytac co jeszcze moglbym "wycisnac" z goscia, mysle teraz o kupnie wkladki i przedwzmacniacza - chcialbym na ten cel przeznaczyc 1000PLN -- czy mozna liczyc na male sugestie - z gory dziekuje

 

obecnie Daniel wyposazony jest we wkladke Ortofona OM Pro i polaczony jest ze wzmacniaczem kabelkami Mogami Litlle Wonder

wiem ze moze zagrac duzo lepiej

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje Ci jakis lapmpwy przedwzmacniacz phono. Moze DIY. Probowalem roznych rzeczy, lecz przedwzmacniacz na lampach bije wszystko. Doskonale uzupelania dzwiek plyty analogowej.

Wkladke zmien pozniej. Jaki masz wzmacniacz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość vasa

(Konto usunięte)

=>Parsec

Ja tez chciałem mieć lampowy preamp do gramofonu, i długo szukałem czegoś co będie kosztowało mniej niż średnia krajowa wg GUS w 2003.

Niestety nie udało mi się nic takiego znaleźć. Punktem (dźwiękiem? tonem?) odniesienia był Ri Audio.

W końcu uwierzyłem w to co mi mówili tacy co się znają: Na lampach jest bardzo trudno zrobić phono, mają duże szumy własne i niespecjalnie nadają się do obróbki sygnału o napięciu ułamków volta.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vasa-> Moze i trudno zbudowac dobry przedwzmacniacz phono na lampach, ale jest mnostwo takich konstrukcji i szumy nie sa problemem. Mam Music Reference RM4 i zapewniam cie, ze nie szumi ani z MC ani z MM.

Byc moze zbyt wczesnie uwierzyles "tym co sie znaja".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie jakieś dziwadła lampowe do phono. Będziesz miał szumek z płyty przykryty szumkiem z lampy. Czyli świetna barwa dźwięku - a'la ZRK Kasprzak ;) Kup wzmacniacz o najlepszych dostępnych parametrach. Np. ProJecta lub RiAudio. Tańsze powinny być AuRa i Acoustique Quality. Przyzwoite sa wzmacniacze z kitów AVT - zmontowany układ kosztuje ok. 40zł. i podobno daje bardzo dobry stosunek jakości do ceny.

 

Reszta pieniędzy zostanie Ci na wkładkę a do 500zł. mozna kupić już naprwdę wiele ciekawych rzeczy. Np Grado lub ich klony K6 Pro Jecta.

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Jaki szumek z lampy?? Pierwsze slysze. Sam używam stopnia tranzystorowego, ale wiem że lampowe uważa się za wyjątkowe brzmieniowo. Któryś recenzent HiFi News niedawno stwierdził, że słyszał dużo dobrych stopni gramofonowych, sam ma tranzystorowego, ale i tak najbardziej satysfakcjonujący brzmieniowo to był stary phonostage od Audio Innovations, na lampach właśnie. Jak ktoś nie chce szukać wśród vintage, to jest EAR pare modeli, albo polski Linnart.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wyprodukowaną partię próbną preampów gramofonowych solid state z przełączanymi wejściami MC/MM, z biernymi filtrami RIAA, czyli bez globalnego sprzęzenia zwrotnego, w solidnej i eleganckiej obudowie aluminiowej, w kolorystyce black lub silver. Grają znakomicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jozwa - czepiasz się :))) Ja na każdą lampe mówię "szumek". Ograniczenia pasma czy szumy lamp nie mają dla gramofonu większego znaczenia, bo te wartości w zapisie LP są znacznie wieksze. Jednak zawsze wychodzę z założenia, że wzmacniacze powinny mieć najlepsze dostępne parametry. Tak na wszelki wypadek, żeby słyszeć całe możliwości źródła. Stąd moja niechęć do "lamp" - no i oczywiście ze względów praktycznych.

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Parsec

Czy możesz podesłać jakieś dane co do niezabijającego ceną pre lampowego DIY? Coś co może wykonać ktoś kto niekoniecznie musi być od razu konstruktorem?

Pozdrawiam Krzysztof

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Lampowy DIY - chyba World Audio Design oferuje. Trzeba by poszukać w internecie albo w HiFi World - tam zawsze publikują ich pełną ofertę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.