Skocz do zawartości
IGNORED

Zamiana na lampe?Warto?


manio28

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznam szczerze ze zaczelem sie coraz bardziej wahac nad ta lampa.Glowny powod to wymiana takowych lamp,nie bardzo sie orientuje jak mialbym sie do tego zabrac,aby czegos nie spaprac.Nastepnie Wiele osob wypowiada sie bardzo negatywnie na temat chinczykow,a ja akurat bnie bardzo znam inne firmy ktore robia dobry sprzet za rozsadna cene.Trzeba przyznac ze te chinskie zabawki wygladaja swietnie.

...

Koledzy pozapominali, że większość klocków w tym hi-end jest produkowane w Chinach, a przynajmniej maja komponenty chińskie...

 

Przyznam szczerze ze zaczelem sie coraz bardziej wahac nad ta lampa.

...

I załóżmy: masz już taką lampę.

Wymieniasz lampy, ilu zwolenników paruje lampy?

Właśnie; wymiana lamp.

Zastanów się po co. Bo prawdopodobnie spadnie jakość muzyki.

 

Słuchasz więc swojego wspaniałego wzmacniacza lampowego i nie wiesz czy jeszcze jest hi-end`em, czy już rzęzi i należy wymieniać lampy. No chyba, ze coś we wzmacniaczu pierdyknie bo przecież audiofilskie zabawki mają napięcia podkręcone na maksa ;).

 

Krótko mówiąc od początku Twój wspaniały wzmacniacz lampowy gra coraz grzej...

;D

To jeden z głosów, przecież prosiłeś o różne głosy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,jakie wiec tranzystory maja brzmienie podobne do lampy?

 

Poczytaj trochę jeszcze forum, jest tyle fajnych wątków o wzmacniaczach. Później zrób sobie listę, tego co ewentualnie Ci pasuje i postaraj się posłuchać Twojej listy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,jakie wiec tranzystory maja brzmienie podobne do lampy?

Nie ma takich.

Chyba, że w tor wepniesz mały układzik symulujący brzmienie lampowe. Albo jak słuchasz z komputera (przepraszam, serwera plików ;) to są nakładki na niektóre aplikacje (Foobar,...).

 

A skoro lampa może brzmieć jak tranzystor to po co pchać się w kłopoty?

Lampa ma brzmieć jak lampa.

Tylko w ten sposób zyskuje zwolenników...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zlych plyt , sa tylko zle zestawione klocki !! co innego jak danego gatunku muzyki nie lubimy :)Przed wymiana kondow we wzmaku niektorych plyt nie trawilem po wymianie uwielbiam ich sluchac a jest to muzyka powazna ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takich.

Chyba, że w tor wepniesz mały układzik symulujący brzmienie lampowe. Albo jak słuchasz z komputera (przepraszam, serwera plików ;) to są nakładki na niektóre aplikacje (Foobar,...).

 

A skoro lampa może brzmieć jak tranzystor to po co pchać się w kłopoty?

Lampa ma brzmieć jak lampa.

Tylko w ten sposób zyskuje zwolenników...

 

 

słowo podobnie nie oznacza tak samo.Druga kwestia dlaczego ma kupić lampę?

 

1000 funtów na wzmacniacz z cd`raczej dźwiękowej nirwany nie gwarantuje.Więc po co się męczyć z lampą ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pudełka grają w konkretnej konfiguracji i w konkretnym pomieszczeniu

pudełka wyjęte z systemu to tylko pudełka

 

Sorry za skrót myślowy, ale "pudełko" to skrzypce miałem na myśli :) O złapanie tego wzorca mi chodziło :) Myślałem, że może już masz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za skrót myślowy, ale "pudełko" to skrzypce miałem na myśli :) O złapanie tego wzorca mi chodziło :) Myślałem, że może już masz...

w moim przypadku to zabawa od lat i wciąż trwa, tylko zabawa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słowo podobnie nie oznacza tak samo.Druga kwestia dlaczego ma kupić lampę?

1000 funtów na wzmacniacz z cd`raczej dźwiękowej nirwany nie gwarantuje.Więc po co się męczyć z lampą ?

 

Z lampami skończyłem.

Ale słucham czasami u kogoś lampy (w tym jednej mojej konstrukcji sprzed lat ;).

Ci ludzie autentycznie uwielbiają lampę!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku to zabawa od lat i wciąż trwa, tylko zabawa

 

I chyba o to chodzi? Jeśli mało w tym radości (inaczej mówiąc: zabawy), to się robi trochę nudnawo. Można łatwo stracić pasję i zapał.

 

W każdym razie powodzenia w poszukiwaniach :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lampami skończyłem.

Ale słucham czasami u kogoś lampy (w tym jednej mojej konstrukcji sprzed lat ;).

Ci ludzie autentycznie uwielbiają lampę!

 

nie dziwię się,jest więcej magii choć nie koniecznie ma to przełożenie na dźwięk.Z natury jestem leniwy i tranzystor jest mniej inwazyjny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam uprzedzeń do lampy. Więcej - nie mam uprzedzeń do chińskiej lampy. A ponadto, śmiem zaryzykować twierdzenie, że znaczna część chińskich lamp gra obiektywnie lepiej niż tzw. zachodnie w porównywalnej cenie, a nawet nieco wyższej.

 

Nie należy bać się lampy. Trzeba spróbować, by wyrobić sobie subiektywne zdanie o takim systemie. Jednemu "lampowość" odpowiada, innemu - nie. A temu, kto załapie bakcyla lampy - biada. Czeka go wyboista droga do elekrtonowej nirwany.

 

Moim zdaniem, istnieje "coś" takiego jak lampowy dźwięk - nic nie zastąpi przestrzeni i basu lamp 300B! Żaden tranzystor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Moim zdaniem, istnieje "coś" takiego jak lampowy dźwięk - nic nie zastąpi przestrzeni i basu lamp 300B! Żaden tranzystor." - tak, zwłaszcza na Tannoyach, jeśli się lubi koloryzowanie

prawda jest taka, że tran, za te same pieniądze co lampa, jest muzykalnie do du^y, gra technicznie

a najlepsze lampy są i tak tańsze od równorzędnie grąjących krzemowców

no, może nie OTL 500W Atma-Spher

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze ze zaczelem sie coraz bardziej wahac nad ta lampa.Glowny powod to wymiana takowych lamp,nie bardzo sie orientuje jak mialbym sie do tego zabrac,aby czegos nie spaprac.

Jak umiesz wymienić żarówkę w kinkiecie to i z lampami nie będzie kłopotu.

Jak kupisz lampę typu PrimaLuna, Amplifon itp, to też odpadnie ci wszystko inne czego ludzie boją się w lampach. Odpadną ci wszelkie kłopoty z manualnymi ustawieniami. Wkładasz lampy i grasz :). Tranzystor jak kupisz to masz dźwięk niezmienny. Dla purystów to zaleta :). Ale z lampą możesz sobie nieco zafundować zabawy w kreowanie dźwięku pod swoje upodobania przez wymiany lamp. A z tranzystorem to jest tak , że jak kupisz o jakiejś sygnaturze brzmienia to pozamiatane :). Wszędzie są za i przeciw :). Niełatwa decyzja :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak umiesz wymienić żarówkę w kinkiecie to i z lampami nie będzie kłopotu.

Jak kupisz lampę typu PrimaLuna, Amplifon itp, to też odpadnie ci wszystko inne czego ludzie boją się w lampach. Odpadną ci wszelkie kłopoty z manualnymi ustawieniami. Wkładasz lampy i grasz :). Tranzystor jak kupisz to masz dźwięk niezmienny. Dla purystów to zaleta :). Ale z lampą możesz sobie nieco zafundować zabawy w kreowanie dźwięku pod swoje upodobania przez wymiany lamp. A z tranzystorem to jest tak , że jak kupisz o jakiejś sygnaturze brzmienia to pozamiatane :). Wszędzie są za i przeciw :). Niełatwa decyzja :).

Dzieki za podpowiedz,a co sadzisz o Yaqin badz shanling?Wymagaja one duzej modernizacji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Kolega imacman miał chińczyka ma Amplifona więc o dżwieku tych wzmacniaczy może Ci napisać coś wiecej.

Z mojej strony dodam że Amplifon WT30 do Jazzu, wokalistyki to wzmacniacz wybitny w cenie za jaką można go trafić, lampy też nie zrujnują finansowo, grać na lampach mocy 6H13C,wymiana na inne wiele do dżwięku nie wnosi, można próbować z lampami wejściowymi jak Mullard Telefunken czy Tesla 802 S, pamiętać należy o dobrym zestawieniu z kolumnami, np Triangle, Focal tych z wyższej półki, więc trzeba się liczyć z wydaniem trochę grosza, dobranie żródła to też nie chop siup z byle czym nie zagra.

Co do chińskich lamp mam swoje zdanie, nie miałem w domu ale słuchałem zawsze miałem wrażenie że bliżej im do tranzystora jak do dżwięku lampy, nie zrobily nigdy na mnie pozytywnego wrażenia co nie oznacza by komuś się nie spodobały szczególnie tym którzy słuchają lampy po raz pierwszy i nie mają porównań do innych lamp.Zyczę owocnych poszukiwań .Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, dla mnie Amplifon to inna szkoła grania niż Yaqin MC10L. Oczywiście nie gra sam wzmacniacz, ale cały system i pokój odsłuchowy. Trudno mi opisywać jak gra Amplifon, ale jedno mogę Ci powiedzieć, że jak słucham np Cassandry Wilson wieczorową porą - to mam ciarki. Przekaz jest tak sugestywny, że przymykając oczy czuje jest obecność w moim pokoju. Chłonę muzykę całym sobą. i o to chyba chodzi, aby muzyka dawała tyle przyjemności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.