Skocz do zawartości
IGNORED

Zamiana na lampe?Warto?


manio28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie kolegow,po przeczytaniu tu i owdzie kilkunastu artykulow o sprzecie lampowym nadeszla ochote na zamiane mojego nowego ca650 na Yaqin.

Pytanie brzmi nastepujaco czy warto?,czy jest to krok w przod

Jakie klocki Yaqina?

Najwiekszy problem w tym ze nie mam mozliwosci odsluchu,nie mieszkam w polsce

Prosze Was bardzo o szczere rady,i jeszcze jedno jakie kolumny do lampy sie nadaja?

Obecnie posiadam Monitor Audio Bronze

Pokoj moj to ok 25m,muzyki sluchm glownie instrumentalny rock,ale rowniez jazz.

Jezeli chodzi o budzet to max ok £1000 na wzmacniacz i cd

Bardzo dziekuje za wszystkie podpowiedzi.

Pozdrawiam Mariusz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Yaqina lub inny wzmacniacz lampowy i porównaj z CA sam się przekonasz.

 

Lampa ma swoje plusy i minusy - trzeba o tym pamiętać decydując się na zakup.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem Tak, warto

(i co warte te wpisy?)

Ale nie opluwamy się ;)

Autor pytał o zdanie, więc każdy ma prawo odpowiedzieć.

Najlepiej niech posłucha i rozstrzygnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem lampę oraz tranzystora i zdecydowanie polecam tranzystora. Może Yaqin MC100B to nie jest jakiś wysoki model lamp, ale bardzo, bardzo chwalony, ale niestety mnie nie oczarował ani trochę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde to nikt ci nie da uniwersalnej rady. Wszystko zależy od twoich "preferencji" i reszty zestawu. Z moimi kolumnami MF A5 gra lepiej niż Amplifon WT-40. Amplifon był lepszy do jazz-u i muzyki poważnej zaś co do reszty gatunków to MF jest zdecydowanie uniwersalniejszy. Rozejrzyj się po forum i "wproś" sie do paru kolegów mieszkających w twojej okolicy na odsłuchy. Nie bój sie prosić, metoda szeroko stosowana na tym forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tranzystor, teraz mam lampę i na razie tak zostanie,

zadaj sobie pytanie czy kierujesz się modą, chęcią spoglądania wieczorami w rozżarzone lampy - swoją drogą piękny widok ;))), czy też dźwięk CA ci nie pasuje, jeśli jest to druga opcja to prawdopodobieństwo że będziesz zadowolony wzrasta

 

nie kieruj się opiniami, że ze wzmacniaczami lampowymi są same problemy, ja na swoim gram już prawie 2 lata i tylko raz na jakiś czas sprawdzam biasy i to wszystko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nie kieruj się opiniami, że ze wzmacniaczami lampowymi są same problemy, ja na swoim gram już prawie 2 lata i tylko raz na jakiś czas sprawdzam biasy i to wszystko

 

 

Nikt tutaj nie piszę, że ze wzmacniaczami lampowymi są same problemy po prostu lampa ma swoje plusy i minusy. Też miałem Yanka takiego jak Ty i przez 1,5 roku ustawiałem bias ze dwa razy. Tranzystorowy wzmacniacz można włączać i wyłączać co chwila, a do lampy trzeba usiąść już na dłuższą chwilę. Pierwsze paręnaście minut muzyka musi się rozgrzać, tranzystor gra od razu. Ale za to lampa ma swój czar, dźwiękowy i wizualny. Słuchanie lampowego wzmacniacza, to taka mała celebracja - mówię tu o swoich odczuciach. W moim przypadku, do kotleta przygrywa mi tranzystor, a gdy chcę odpłynąć odpalam lampę. Wieczorowa pora, butelka dobrego trunku i uwodzący ciepły głos np Cassandry Wilson lub Kinga Crimsona. Dla mnie mój mały duchowy Hi-End.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kto powiedział, że trzeba wybierać? Można mieć to i to i podłączać wedle potrzeby sytuacji. A jeszcze lepiej używać obydwu naraz, dobry tranzystor PP na bas i lampka koniecznie w SE na środek i górę ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze paręnaście minut muzyka musi się rozgrzać, tranzystor gra od razu.

żaden tranzystor również nie gra od razu, takie bzdeciki po 20-30 wat można uznać, że tak, bo one udają że grają wiec różnica żadna

i nie 15 min tylko dobre pół godziny, trany krócej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam jedno i drugie...lampa Foscarini lub Flos do oświetlenia a tran do słuchania muzyki.Będzie wilk cały i owca...złojona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem 15 tylko paręnaście :)

no dobra jeśli to różnica znacząca to ile konkretnie się mylę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampa więcej nabija na rachunek od elektrowni, gdy już wszystkie argumenty za lub przeciw podsumujesz i wyjdzie remis...przemyśl mój argument.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lampa! ale dobra! na pseudo-lampy szkoda czasu i pieniedzy...

A jak juz zmiana na lampe to w sumie zmiana systemu CALEGO, to inna filozofia i inne podejscie.

Jak dotad nie slyszalem dobrze dobranego systemu na tranzystorze ktory by dorownal DOBRZE dobranemu systemowi lampowemu...

wszystko zalezy od budzetu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampa więcej nabija na rachunek od elektrowni, gdy już wszystkie argumenty za lub przeciw podsumujesz i wyjdzie remis...przemyśl mój argument.

Tak wlasnie myslalem,ze zuzycie energi bedzie wieksze.A slucham muzyki bardzo duzo,wiec jest to kolejny powod aby sie zastanowic nad zmiana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampa więcej nabija na rachunek od elektrowni, gdy już wszystkie argumenty za lub przeciw podsumujesz i wyjdzie remis...przemyśl mój argument.

 

Miałem kiedyś Onkyo A10 Dual Mono - pobierał 800 W :), obecny wzmacniacz lampowy 350 W.

 

no dobra jeśli to różnica znacząca to ile konkretnie się mylę

 

Panowie, podałem to humorystycznie, bo potraficie czasami czepić się o mniejsze szczegóły. Paręnaście może być faktycznie 15, ale też i 11 i 19 :).

Podając parędziesiąt - może być 10 lub 90.

 

Zdecydowanie lampa! ale dobra! na pseudo-lampy szkoda czasu i pieniedzy...

 

 

Jakie to są pseudo-lampy? Pytam z ciekawości?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś Onkyo A10 Dual Mono - pobierał 800 W :), obecny wzmacniacz lampowy 350 W.

Tzn. zapewne tyle te wzmacniacze miały napisane na tabliczce znamionowej tudzież w instrukcji obsługi, ale szkoda że nie sprawdziłeś watomierzem ile pobierają przy normalnym odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. zapewne tyle te wzmacniacze miały napisane na tabliczce znamionowej tudzież w instrukcji obsługi, ale szkoda że nie sprawdziłeś watomierzem ile pobierają przy normalnym odsłuchu.

 

Zdaję sobie sprawę z tego, że w czasie normalnej pracy (normalnego odsłuchu) jest to mniej niż na tabliczce.

 

Mam pytanie do znawców tematu - ile pobiera np 3 Watowy wzmacniacz lampowy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę z tego, że w czasie normalnej pracy (normalnego odsłuchu) jest to mniej niż na tabliczce.

 

Mam pytanie do znawców tematu - ile pobiera np 3 Watowy wzmacniacz lampowy?

 

W kategoriach audio, czy rzeczywiscie najwazniejszy jest pobor mocy? Gdyby tak podchodzili do tego np. rajdowcy, to w WRC jezdzilyby maluchy :)

A mowiac pseudo-lampy chodzilo mi o wszelkiej masci urzadzenia do ktorych dodaje sie tylko lampki zeby ladniej i bardziej "audiofilsko" wygladalo :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kategoriach audio, czy rzeczywiscie najwazniejszy jest pobor mocy? Gdyby tak podchodzili do tego np. rajdowcy, to w WRC jezdzilyby maluchy :)

A mowiac pseudo-lampy chodzilo mi o wszelkiej masci urzadzenia do ktorych dodaje sie tylko lampki zeby ladniej i bardziej "audiofilsko" wygladalo :)

 

Też jestem zdania, że rachunki są ważne, ale za przyjemności trzeba czasami słono płacić - ale i tak jest warto :)

 

Dziękuję za wyjaśnienia w kwestii pseudo-lampy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3-4 wat se el84 - 40wat

 

Dziękuję, czyli nie jest jednoznacznie powiedziane, że wzmacniacze lampowe pobierają więcej prądu od tranzystorowych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

istotny bardziej jest stosunek poboru do jakości produkcji a tu, przy niskich kosztach energii, lampka zdecydowanie górą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.