Skocz do zawartości
IGNORED

Zamiana na lampe?Warto?


manio28

Rekomendowane odpowiedzi

...ile pobiera np 3 Watowy wzmacniacz lampowy?

Wzmacniacz lampowy 3W (stereo):

Żarzenie: 1*(6,3V*0,3A)+2*(6,3*0,8A)=ok.12W

Zasilanie: 2*(200V*2,5mA)+2*(200V*30mA)=1W+12W

Razem z 25W.

 

Tranzystor 3W (stereo):

Klasa A: z 30W

Klasa B: z 10W

 

To oczywiście przypadki wyidealizowane...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie , czy Yaqin kwalifikuje sie do pseudo lampy czy tez nie.Jesli tak to podpowiedzcie koedzy na jaka lampe zwrocic uwage.Cos dobrego w rozsadnej cenie tzn do 4-5tys(WZMAK+CD).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie , czy Yaqin kwalifikuje sie do pseudo lampy czy tez nie.Jesli tak to podpowiedzcie koedzy na jaka lampe zwrocic uwage.Cos dobrego w rozsadnej cenie tzn do 4-5tys(WZMAK+CD).

 

Swojego Yaqina sprzedałem gościowi, który wstawił go w tor:

źródło

- gramofon Denon DP47F z wkładką Goldring 1042,

- kolumny Vienna Acoustics Mozart

 

Cytuję opinię kupującego o wzmacniaczu:

 

"...Wzmacniacz zagrał świetnie w całym paśmie czestotliwości, myślę, że na poziomie wzmacniacza tranzystorowego za 8.000 - 10.000 zł..."

 

Ale to jest jego opinia.

 

 

Tranzystor 3W (stereo):

 

To oczywiście przypadki wyidealizowane...

 

Grzegorz, jakie kolumny polecasz do tranzystora o mocy 3 W?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampa zawęża wybór kolumn, dlatego ja świadomie kupiłem coś trochę mocnieszego od lampy. Teraz akurat zakupiłem Magnepany a z lampą byłby problem. Oczywiście jestem wielkim fanem preampu lampowego czy DAC na lampie. Wiem, że to ekstremalny przypadek ale jak widzisz mnie się przytrafił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie także Yaqin "hula" z głośnikami Vienna Acoustics Mozart Grand. Wyśmienite połączenie :)

 

Najlepiej/optymalnie posiadać dwa równoległe systemy lampowy i tranzystorowy. Słuchać z nich w zależności od okoliczności/nastroju/pory dnia lub roku/etc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Grzegorz, jakie kolumny polecasz do tranzystora o mocy 3 W?

Ty prowokatorze ;).

Takie same jak do lampy o tej mocy.

Mimo, że z reguły nie słuchamy z mocą 3W to jednak piki mocy mają na zespołach o skuteczności 88dB@1W u mnie 30W. Powiedzmy, że wystarczające byłaby wydajność w piku 15W. Aby 3W w piku dawały taką samą głośność trzeba by zespołów o skuteczności ok. 96dB.

Moje zespoły należą do tzw trudnych. Dlatego do małej mocy zaleca się układy o "prostych" zwrotnicach co określa wymagania na ilość dróg, podziały i typy głośników.

 

Wzmacniacz małej mocy to inna filozofia budowania systemu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej/optymalnie posiadać dwa równoległe systemy lampowy i tranzystorowy.

A może osobny system do każdej realizacji? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty prowokatorze ;).

Takie same jak do lampy o tej mocy.

Mimo, że z reguły nie słuchamy z mocą 3W to jednak piki mocy mają na zespołach o skuteczności 88dB@1W u mnie 30W. Powiedzmy, że wystarczające byłaby wydajność w piku 15W. Aby 3W w piku dawały taką samą głośność trzeba by zespołów o skuteczności ok. 96dB.

Moje zespoły należą do tzw trudnych. Dlatego do małej mocy zaleca się układy o "prostych" zwrotnicach co określa wymagania na ilość dróg, podziały i typy głośników.

 

Wzmacniacz małej mocy to inna filozofia budowania systemu...

 

Grzegorzu, dziękuję za wyjaśnienie zagadnienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie , czy Yaqin kwalifikuje sie do pseudo lampy czy tez nie.Jesli tak to podpowiedzcie koedzy na jaka lampe zwrocic uwage.Cos dobrego w rozsadnej cenie tzn do 4-5tys(WZMAK+CD).

 

Yaqin ma jedną wadę, jest chiński. Mam go już dwa lata i zero problemów. Wzmacniacz lampowy wymaga dobrania odpowiednich elementów w danym systemie. Ja prawie rok się z tym zmagałem ale efekt jaki osiągnąłem jest bardzo zadawalający. Teraz tylko eksperymentuję z lampkami ale tylko dlatego że lampa ma w sobie ta magię i zawsze może czymś zaskoczyć. Jest jak wino im starsza tym lepsza :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie także Yaqin "hula" z głośnikami Vienna Acoustics Mozart Grand. Wyśmienite połączenie :)

 

Najlepiej/optymalnie posiadać dwa równoległe systemy lampowy i tranzystorowy. Słuchać z nich w zależności od okoliczności/nastroju/pory dnia lub roku/etc.

witam , akurat u mnie byly trzy systemy kino domowe Yamaha 2700 , Musical Fidelity A3.2 i dzisiejsza lampa .....dwoch pierwszych systemow nie moglem sluchac takiej slabej jakosci byla muzyka ze zostala TYLKO lampa takze WARTO !!! a co do zuzycia pradu lampa zdecydowanie mniej pobiera niz MF( 440w ) a napewno Yamaha 2700( okolo 800w ) ta ciagnela po keszeni :):) Lampka tylko 360w......a jaka radocha z udsluchu ?????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz lampowy 3W (stereo):

Żarzenie: 1*(6,3V*0,3A)+2*(6,3*0,8A)=ok.12W

Zasilanie: 2*(200V*2,5mA)+2*(200V*30mA)=1W+12W

Razem z 25W.

To oczywiście przypadki wyidealizowane...

przy 200V to nawet żarówka kiepsko świeci a co dopiero 3W lampka mocy pt. np. EL84

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EL84 świeci przy 6,3V ;D

Ile tego napięcia? Z 250V...

 

Oj, dobrze podałem parametry. Oczywiście dla wzmacniacza na połowie triody i pojedynczej pentodzie (1 kanał).

Pamiętaj, że z lamp się wywodzę. Nawet zerknąłem teraz na parametry EL84...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampa, tranzystor, ... to może złoty środek czyli wzmacniacz hybrydowy?

 

Mój znajomy zakupił ostatnio Advance Aqustic. Dużo mocy, a brzmienie lampowe. Przyjemny sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leon, gadasz jak amator, jaki dźwięk lampowy!

dźwięk ma być dobry a kto go nie zna. maca ... lampowy, tranzystorowy, hybrydowy ...

kup sobie organki, będziesz miał odniesienie do natury podczas porównań sprzętu

 

EL84 świeci przy 6,3V ;D

Ile tego napięcia? Z 250V...

Pamiętaj, że z lamp się wywodzę. Nawet zerknąłem teraz na parametry EL84...

skoro wywodzisz się z lampy powinieneś pamiętać, że napięcia warto przyłożyć ile wlezie a prądu już nie koniecznie

wtedy lampki śpiewają i dla tego nie u każdego gra muzyka a ludki piszą o "lampowym dźwięku"

(dla 84-ki w se 300V to jest to tylko jeszcze trafko trzeba nie 5,2K ...)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;)

Byłem konstruktorem ;)

Taki projektant to patrzy w notę katalogową i widzi tam Uak=250V. Na napięciach maksymalnych to rozumiem działają audiofile;)

Ale wyobraź sobie wiem co masz na myśli; tą nieliniowość charakterystyki przy małych napięciach. Podnoszenie napięć niewiele tu pomoże.

 

A pozostając przy lampie, widocznie mają brzmienie lampowe skoro rozróżniam wzmacniacze lampowe...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasi audiofile to słuchają na Yaginach, wierzący (Koreańce) kupują stare Klanfilmy gdzie el34 jest pędzona z 300V

a ja sobie jestem taki Jaś co znając noty katalogowe, pie88li powyższe teorie i wnioski

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leon, gadasz jak amator, jaki dźwięk lampowy!

dźwięk ma być dobry a kto go nie zna. maca ... lampowy, tranzystorowy, hybrydowy ...

kup sobie organki, będziesz miał odniesienie do natury podczas porównań sprzętu

 

Taaa, czyli rozumiem, że pełno zachwytów na różnych wątkach nad wyższością lampy to pitolenie? To po cholerę robią te hybrydy? Dla bajeru?

 

Bo z tego co piszesz to nie ma znaczenia: lampa czy tranzystor. Wynika więc, że ten wątek jest bez sensu... Bo co to za pytanie: lampa czy tranzystor?, skoro w brzmieniu nie ma żadnej różnicy. Bo przecież wg Ciebie nikt nie odróżni "dobrej" lampy od "dobrego" tranzystora.

 

To naprawdę zaskoczony jestem, bo połowa ludzi na tym forum słyszy takie niuanse, jak im kable zamulają bas, ale lampy od tranzystora nie odróżnisz, tak? No to z Ciebie prawdziwy zawodowiec :)

 

"Dobrej" płyty CD od "dobrego" winyla też rozumiem nikt nie odróżni...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To naprawdę zaskoczony jestem, bo połowa ludzi na tym forum słyszy takie niuanse, jak im kable zamulają bas, ale lampy od tranzystora nie odróżnisz, tak? No to z Ciebie prawdziwy zawodowiec :)

 

Miałem wzmacniacz na pentodzie, obecnie mam na triodzie - i twierdzę, że jest różnica w dźwięku, które te wzmacniacze generowały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, czyli rozumiem, że pełno zachwytów na różnych wątkach nad wyższością lampy to pitolenie? To po cholerę robią te hybrydy? Dla bajeru?

 

Bo z tego co piszesz to nie ma znaczenia: lampa czy tranzystor. Wynika więc, że ten wątek jest bez sensu... Bo co to za pytanie: lampa czy tranzystor?, skoro w brzmieniu nie ma żadnej różnicy. Bo przecież wg Ciebie nikt nie odróżni "dobrej" lampy od "dobrego" tranzystora.

 

To naprawdę zaskoczony jestem, bo połowa ludzi na tym forum słyszy takie niuanse, jak im kable zamulają bas, ale lampy od tranzystora nie odróżnisz, tak? No to z Ciebie prawdziwy zawodowiec :)

 

"Dobrej" płyty CD od "dobrego" winyla też rozumiem nikt nie odróżni...

te Twoje pytania to są natury egzystencjalnej, nie audio

po co robią? - żeby światek audiofilski miał się czym branz*** ać i na co kasę wydawać

gdy wydasz na przestrzeni najbliższych dwudziestu lat na sprzęciory z 50 koła $$ +, zadaj sobie to samo pytanie

bo dziś powtarzasz opinie z wpisów które dokonali userzy z max trzyletnim doświadczeniem opartym o modną czajna-lampkę

 

czy ja napisałem, że w brzmieniu nie ma różnic, czy że dobry tran zagra podobnie jak lampa i odwrotnie? -myślisz gdy czytasz czy zmyślasz?

prawdziwy winyl powinien mieć inny master (czyli źródło) wiec gra inaczej, jeśli tego nie wiesz to rozumiem, że wiele jeszcze nie rozumiesz

 

napisałem - kup sobie organki, gitarę, cokolwiek, mając wzorzec prawdziwego dźwięku, przestaniesz pitolić o lampowym dźwięku czy mulących kablach a zajmiesz się korektą konfiguracją systemu, parę lat Ci zajmie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja napisałem, że w brzmieniu nie ma różnic, czy że dobry tran zagra podobnie jak lampa i odwrotnie? -myślisz gdy czytasz czy zmyślasz?

prawdziwy winyl powinien mieć inny master (czyli źródło) wiec gra inaczej, jeśli tego nie wiesz to rozumiem, że wiele jeszcze nie rozumiesz

 

napisałem - kup sobie organki, gitarę, cokolwiek, mając wzorzec prawdziwego dźwięku, przestaniesz pitolić o lampowym dźwięku czy mulących kablach a zajmiesz się korektą konfiguracją systemu, parę lat Ci zajmie

 

Chodzi więc o gusty brzmieniowe po prostu, a nie o "dochodzenie do naturalnego dźwięku", "wzorzec prawdziwego dźwięku" i tym podobne piękne poetyckie strofy. I nie da się rzeczywiście udowodnić wyższości dobrej lampy nad dobrym tranzystorem z powodu gustów właśnie.

 

Więc po co te głodne kawałki o gitarze i organkach to nie wiem, bo przez takie wpisy właśnie ty i nie tylko ty tutaj, sami sobie często przeczą.

 

W teorii to co piszesz brzmi bardzo dojrzale. Ale wiesz jak to jest:

 

"Teoria to jest wtedy, kiedy wszystko wiemy, ale nic nie działa. A praktyka to jest wtedy, kiedy wszystko działa, ale nikt nie wie dlaczego".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem - kup sobie organki, gitarę, cokolwiek, mając wzorzec prawdziwego dźwięku, przestaniesz pitolić o lampowym dźwięku czy mulących kablach a zajmiesz się korektą konfiguracją systemu, parę lat Ci zajmie

 

Tak sobie pomyślałem... , że może w tym co piszesz jest jednak ziarno prawdy?

 

Może jednak trzeba uczyć się tego jak coś dobrze brzmi... "Jak może podobać mi się piosenka, którą pierwszy raz słyszę?" zapytał inżynier Mamoń. No właśnie.

 

Organki i gitara to nie, ale skrzypce to owszem. Bacha i Vivaldiego lubię posłuchać.

 

Więc w związku z tym radziłbyś mi, żebym dla poznania "wzorca prawdziwego dźwięku" kupił sobie skrzypce? A żeby to nie był jakiś badziew, to najlepiej Stradivariusy... inaczej być nie może.

 

Przecież w kwestii jakości dźwięku podobno nie można iść na zgniłe kompromisy, co nie? Każdy audiofil to potwierdzi.

 

A może też słuchasz klasyki i ten... tego... to jednak jest drogie pudełko... może byś pożyczył? Za opłatą oczywiście :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym się raczej w chińszczyznę nie pchał...to mogą być dobre lampki, ale po baaaardzo dużej ingerencji fachowca i przebudowaniu 3/4 wzmaka...miałem już tranzystory, miałem fascynację lampkami i znów powróciłem do tranzystora...uważam, że powinieneś znaleźć jakąś integrę w klasie A, która da ci połączenie najlepszych cech lampy (wybrzmiania/dźwięczność, barwa, muzykalność, bogata średnica i rozdzielczość góry) i tranzystora (kontrola niskich rejestrów, czystość/przejrzystość dżwięku i szybkość)...jeśli nie chcesz wydać za dużo to znakomitym rozwiązaniem może być Sugden 21a, czy Cairn 4808...a jeśli masz fantazję, dużo pieniędzy i resztę toru godną to poszukaj konćówek w klasie A, jak Plinius 100 czy klasyczny Accuphase P-102...ale te dwie ostatnie pozycje, to zabawa raczej na później...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym się raczej w chińszczyznę nie pchał...to mogą być dobre lampki, ale po baaaardzo dużej ingerencji fachowca i przebudowaniu 3/4 wzmaka...miałem

 

Zależy jaki chińczyk, są takie, które po wymianie lamp nie wymagają więcej ingerencji. Wystarczy poczytać forum, aby się tego dowiedzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki chińczyk, są takie, które po wymianie lamp nie wymagają więcej ingerencji. Wystarczy poczytać forum, aby się tego dowiedzieć.

witam moj chinczyk po tuningu , wym. kondow( zrobilem to niedawno !!! dopiero dusze audiofilska dostal czyli gra b. dobrze) oraz lamp nosy ....co tu pisac trzeba posluchac REWELACJA .....koszt calosci :):):)

 

ja bym się raczej w chińszczyznę nie pchał...to mogą być dobre lampki, ale po baaaardzo dużej ingerencji fachowca i przebudowaniu 3/4 wzmaka...miałem już tranzystory, miałem fascynację lampkami i znów powróciłem do tranzystora...uważam, że powinieneś znaleźć jakąś integrę w klasie A, która da ci połączenie najlepszych cech lampy (wybrzmiania/dźwięczność, barwa, muzykalność, bogata średnica i rozdzielczość góry) i tranzystora (kontrola niskich rejestrów, czystość/przejrzystość dżwięku i szybkość)...jeśli nie chcesz wydać za dużo to znakomitym rozwiązaniem może być Sugden 21a, czy Cairn 4808...a jeśli masz fantazję, dużo pieniędzy i resztę toru godną to poszukaj konćówek w klasie A, jak Plinius 100 czy klasyczny Accuphase P-102...ale te dwie ostatnie pozycje, to zabawa raczej na później...

witam.... Lampki!!!! jak pisze kolega wyzej: oczywiscie sa slabe ( made in china ) ale wzmacniacze lampowe tu bym sie zastanawial i klocil :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może też słuchasz klasyki i ten... tego... to jednak jest drogie pudełko... może byś pożyczył? Za opłatą oczywiście :)

pudełka grają w konkretnej konfiguracji i w konkretnym pomieszczeniu

pudełka wyjęte z systemu to tylko pudełka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pudełka grają w konkretnej konfiguracji i w konkretnym pomieszczeniu

pudełka wyjęte z systemu to tylko pudełka

 

Święte Słowa !!!

Co nie którzy powinni to sobie wytatuować...

Z reguły nie ma złych klocków są tylko źle zestawione...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pudełka wyjęte z systemu to tylko pudełka

Żadne pudełka, nawet w systemie nie zagrają bez dobrej płyty :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne pudełka, nawet w systemie nie zagrają bez dobrej płyty :).

 

Fakt, faktem, realizacja jest bardzo ważna, chyba, że jest to biały kruk wśród płyt, to się nie zważa na to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze ze zaczelem sie coraz bardziej wahac nad ta lampa.Glowny powod to wymiana takowych lamp,nie bardzo sie orientuje jak mialbym sie do tego zabrac,aby czegos nie spaprac.Nastepnie Wiele osob wypowiada sie bardzo negatywnie na temat chinczykow,a ja akurat bnie bardzo znam inne firmy ktore robia dobry sprzet za rozsadna cene.Trzeba przyznac ze te chinskie zabawki wygladaja swietnie.Jezeli koledzy byliby laskawi to podrzucie jakies konkretne modele i marki.Mam jeszcze jedno pytanko,czy jak juz zdecyduje sie na kupno wzmaka lampowego to lepiej jest pozostac przy tranzystorowym cd czy wskazane jest zmienic cedeka na lampe rowniez?

A tak na marginesie wczoraj mialem okazje kupic shanlinga mc30 za £200,Tanio?

Co myslicie o Shanling cd-t80 hybryda,warto w to zainwestowac?

Dzieki za kazda podpowiedz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.