Jump to content
IGNORED

dlaczego szumi?

fofel

Recommended Posts

No cóż, jakie konkretne pytanie, taka odpowiedź.

Szumi z głośników dlatego, że sygnał szumu "przychodzi" do nich ze wzmacniacza.

Podałeś za mało danych, żeby można było cokolwiek powiedzieć (napisać).

Jaki masz wzmacniacz, jakie źródło (odtwarzacz CD, a może magnetofon)?? Gdyby to był magnetofon, to z pewnością on jest źródłem szumu.

Na jakim poziomie jest ten szum?? Czy dopiero, jak ustawisz głośność na max, czy przy normalnym słuchaniu??...

Janusz z Torunia

wzmacniacz mam stary (nie smiac sie;-): unitra ws432, odtwarzacz: technics sl-ps50, na kazdym poziomie slaychac w miejscu odsluchu, oczywiscie wtedy, gdy instrumenty pzestaja grac, szczegolnie na plycie Nirvany From The Muddy... kiedy sa przewry w piosenkach (Kurt cos mowi, dziekuje), strasznie je wtedy slychac, ale jak juz zaczna grac, szumy sa przygluszone, i wtedy nie sa az tak denerwujace.

aha, interkonekt: B-tech, glosnikowe: jescze zwykle miedziaki (1zl/m)

pozdrawiam

W przypadku szumów - mniejsza o kable. One szumu nie wprowadzają.

Co do Technicsa, może się komuś podobać lub nie podobać jego brzmienie, ale szumów to on na pewno nie ma (jeżeli nie jest uszkodzony).

Nie jestem pewien, jaki to jest wzmak Unitry. Ale polskie wyroby z lat dawniejszych pod tym względem nie były mistrzostwem świata. I tu bym szukał winowajcy tych szumów. Chociaż nie jestem przekonany, czy przy sprawnym wzmacniaczu (nawet Unitry) szumy byłyby aż tak drażniące.

Czy zawsze tak było, czy dopiero ostatnio tak się porobiło??

Janusz z Torunia

Prawdziwe szumy to ja dopiero mam od pewnego czasu. Nie wiem, co się stało, ale zdaje się, wzmacniacz zaczął odbierać radio. W wysokotonowcach słychać "świerszczenie" i piski o róznych częstotliwościach podobne do tych, jakie odbieramy strojąc analogowy radioodbiornik. Mam wrażenie, że coś się musiało odlutować w środku, albo jakiś kondensator wariuje. Nie jest to na pewno kwestia braku uziemienia (kórego nie mam), bo jeśłi wzmacniacz nie może pracować bez takowego, to słychać tylko jednostajne brumienie. Mam wprawdzie tylko dwużyłową instalację, ale przez półtora roku wzmacniacz był cichy jak grób. Zaczęło się jakieś dwa tygodnie temu. Ma ktoś jakieś pomysły, sugestie?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.