Skocz do zawartości
IGNORED

ANKIETA - kto słyszy KABLE a kto nie


Therion

ANKIETA - kto słyszy kable a kto nie  

1 047 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy słyszę rożnicę po zmianie kabli na inne?

    • tak
      662
    • nie
      384


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano · Ukryte przez misiomor, 22 Czerwca 2013 - pyskówki
Ukryte przez misiomor, 22 Czerwca 2013 - pyskówki

Oceniam to według takich kryteriów, że jesteś tu i próbujesz ludzi odwieźć od ich zainteresowań. To jest forum a nie sejm. Chcesz zmieniać świat i ludzi, to zapisz się do partii.

 

To jest tania manipulacja. Zrównanie dociekania jakie czynniki wpływają na jakość dźwięku a jakie nie z byciem wrogiem audio to jest żenująco tani populizm. Trochę tak jakbyś nazwał faceta dociekającego co to są pioruny wrogiem błękitnego nieba i puszystych obłoków, a jego działalność jako odbieranie radości miłośnikom kontemplacji piękna nieboskłonu. My właśnie audio lubimy tak bardzo, że chcemy o nim znać prawdę, a nie żąglować kabelkami czy udawać, że koleżka z droższym wzmacniaczem to wielki autorytet. My Jakość dźwięku lubimy tak bardzo, że chcemy wiedzieć jak działają urządzenia ten dźwięk reprodukujące. Wasze audio hobby kończy się na sprawdzaniu ceny w katalogu i ilości przyznanych gwiazdek, ewentualnie sprawdzenia jakim lansem na forum będzie pokazanie się z daną marką.

 

Ty też nie masz elementarnej wiedzy o kulturalnym sposobie wypowiadania się na forum a jednak się wypowiadasz.

 

A jednak mam więcej kultury od ciebie, nigdzie cię nie nazwałem marksistą np. Nie odmawiam ci również prawa do zabierania głosu w dyskusji ze względu na twój wiek ani z żadnego innego powodu. Nie mówię ci też co powinieneś robić a czego nie, oraz nie domagam się byś zaprzestał robienia tego co robisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez misiomor, 22 Czerwca 2013 - pyskówki
Ukryte przez misiomor, 22 Czerwca 2013 - pyskówki

Ale ja nikogo do niczego nie zmuszam, po prostu oferuję niebieską pigułkę, to wszystko. To ciebie boli, że ktoś pokazuje ludziom alternatywę, bo uszczupla się stado frajerów do golenia.

 

Aaaa, czyli chodzi ci o pieniądze? Trzeba było tak od razu mówić. No to zakładaj kufajkę i walonki i do Komsomołu.

To co oferujesz, to Polska miała już po II wojnie światowej, więc już starczy, a pigułki to sobie weź, ale na głowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez misiomor, 22 Czerwca 2013 - pyskówki
Ukryte przez misiomor, 22 Czerwca 2013 - pyskówki

i jaki argumentny

 

To jest argument, na argument, że zarejestrowałem się później na forum więc nie powinienem się udzielać, tamten argument oczywiście ci nie przeszkadzał? Proponuję zatem wprowadzić zasadę "kto pierwszy ten ma rację" również w realnym życiu, zobaczymy jak się sprawdzi skoro jest taka dobra. A może po prostu czytasz jakoś wyjątkowo wybiórczo dziś wieczorem?

 

Aaaa, czyli chodzi ci o pieniądze? Trzeba było tak od razu mówić. No to zakładaj kufajkę i walonki i do Komsomołu.

To co oferujesz, to Polska miała już po II wojnie światowej, więc już starczy, a pigułki to sobie weź, ale na głowe.

 

Ty masz jakaś dziwne pojęcie komunizmu :)

 

Zapewniam cię, że wolny rynek polega też na tym, że ja mogę swobodnie mówić ludziom czego i z jakiego powodu nie powinni kupować. Wolny rynek nie oznacza wolności do wciskania ciemnoty. Wolny rynek oznacza, że ty sprzedajesz kolumny albo kable, a ja sprzedaję informację, że producentem i projektantem tych kolumn jest kompletny dyletant. Ty swoje kolumny sprzedajesz drogo, bo ponosisz różne koszta, ja swoją wiedzę sprzedaje tanio, bo łatwo wszedłem w jej posiadanie. Moje prawo, wolny rynek :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez misiomor, 22 Czerwca 2013 - treści obsceniczne
Ukryte przez misiomor, 22 Czerwca 2013 - treści obsceniczne

ale macie ból dupy :)

 

 

 

TO PEWNIE OD TYCH GRUBAŚNYCH DRUTÓW))

ale tu wesoło!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez misiomor, 22 Czerwca 2013 - pyskówki
Ukryte przez misiomor, 22 Czerwca 2013 - pyskówki

A jednak mam więcej kultury od ciebie, nigdzie cię nie nazwałem marksistą ....

 

A ja wcale nie o tym :) Chodzi mi o te twoje słowa:

 

>>Nie 10 lat doświadczenia, tylko 10 lat odkładania kasy na droższy klocek co pewnie potrafią nawet nie tresowane małpy<<

 

No Ujemny, jak można kogoś przyrównać do nietresowanej małpy? Ja rozumiem; chwila uniesienia, poddenerwowanie, ale małpy???

W zdaniu tym jak widzisz nie ma też twoich pigułek, dających wolność wyboru, bo zaczynasz narzucać komuś swój tok myślenia. Zaprzeczasz definitywnie, że nie chodzi o doświadczenia, tylko znowu o kasę.

 

I dalej piszesz: My tak bardzo lubimy audio, że chcemy o nim znać prawdę. I bardzo dobrze! Czy nie może tak zostać?

My natomiast tak bardzo lubimy audio, że nie musimy znać o nim prawdy. Ja nie muszę znać składników wody toaletowej, żeby delektować się jej zapachem. Czy nie może tak być?

Dałeś tam jeszcze takie zdanie:

 

Wasze audio hobby kończy się na sprawdzaniu ceny w katalogu i ilości przyznanych gwiazdek, ewentualnie sprawdzenia jakim lansem na forum będzie pokazanie się z daną marką.

 

Ujemny, czy uważasz, że to zdanie mógł napisać ktoś, kto proponuje pigułki wolności? Spojrzyj na to tak na prawdę obiektywnie. Poza tym po raz trzeci przejawia się tu problem pieniędzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez misiomor, 22 Czerwca 2013 - pyskówki
Ukryte przez misiomor, 22 Czerwca 2013 - pyskówki

A ja wcale nie o tym :) Chodzi mi o te twoje słowa:

 

>>Nie 10 lat doświadczenia, tylko 10 lat odkładania kasy na droższy klocek co pewnie potrafią nawet nie tresowane małpy<<

 

No Ujemny, jak można kogoś przyrównać do nietresowanej małpy? Ja rozumiem; chwila uniesienia, poddenerwowanie, ale małpy???

W zdaniu tym jak widzisz nie ma też twoich pigułek, dających wolność wyboru, bo zaczynasz narzucać komuś swój tok myślenia. Zaprzeczasz definitywnie, że nie chodzi o doświadczenia, tylko znowu o kasę.

 

Widzisz, fajnie sobie tu rozmawiamy, a ty okazuje się odnosisz się do mojej wypowiedzi z innego wątku sprzed kilku dni i nie zadajesz sobie trudu by ją zacytować. Zauważ, że to może wprowadzać pewnie zamieszanie.

Jeśli pytasz jak można kogoś przyrównać do nietresowanej małpy to już tłumaczę, a wynika to bezpośrednio z konstrukcji zdania, że wyrażenie "potrafią nawet nie tresowane małpy" bezpośrednio odnosi się nie do użytkownika, a do poziomu trudności czynności, którą się szczyci. Fakt, jest to bardzo "mocne" porównanie, ale zręcznie wycinając to zdanie z kontekstu pomijasz do kogo było kierowane, a było kierowane do osoby stosującej równie "mocne" porównania. Ja nie jestem świętszy od papieża i jeśli ktoś się lubi "mocno" bawić to bawię się również mocno. Narzucania swojego toku myślenia tu nie widzę, wyrażam po prostu swój punkt widzenia na poruszaną kwestię. Nie widzę też co jest dziwnego w tym, że twierdzę, że nie chodzi o doświadczenie tylko o kasę, podpisuję się pod tym co powiedziałem obiema rękoma. O jakim doświadczeniu mowa w ogóle? Jakbym miał kasę, to po 5 minutach na tym forum poszedłbym do sklepu i kupił krela, accuphase, mbl, albo lebena. I co? moje 5 minut doświadczenia w "audio" kontra czyjeś 20 lat. Mnie to śmieszy, że ktoś potrzebuje 20 lat "doświadczenia", żeby kupić sobie ferrari. Piotr kukulski zrobił to jak tylko wyszedł z banku ze spadkiem po ojcu, a kierowcy rajdowi z 20 letnim stażem i mechanicy potrafiący rozłożyć i złożyć auto jeżdżą prywatnie fiatami. Brak im doświadczenia, czy kasy?

 

My natomiast tak bardzo lubimy audio, że nie musimy znać o nim prawdy. Ja nie muszę znać składników wody toaletowej, żeby delektować się jej zapachem. Czy nie może tak być?

 

Ależ nie ma problemu, dodaj mnie do ignorowanych, nie czytaj moich postów, nie zaglądaj do wątku o audiovoodu. Tylko pozwól innym samodzielnie zdecydować, czy chcą nas czytać czy nie. Tymczasem ewidentnie po głowie chodzi ci cenzura prewencyjna, żeby jak ktoś zapyta o kable, to żebyśmy mu nie mogli napisać co my o tym sądzimy. Otóż ty możesz napisać co o tym sądzisz, i my możemy napisać, co o tym sądzimy, jakby mogła tylko jedna strona, to by byłą trochę taka komuna, nie uważasz?

 

Ujemny, czy uważasz, że to zdanie mógł napisać ktoś, kto proponuje pigułki wolności? Spojrzyj na to tak na prawdę obiektywnie.

 

Niestety, kompletnie nie widzę związku między jednym a drugim.

 

Poza tym po raz trzeci przejawia się tu problem pieniędzy.

 

To nie jest "problem" pieniędzy tylko "kwestia" pieniędzy. Pieniądze są tu bardzo ważne i przecież ja nie udaje, że nie. Ja piszę co uważam, że jest warte dużych pieniędzy, a co uważam, że jest nie warte funta kłaków. W całym kablowym biznesie chodzi właśnie o to, żeby panowało przekonanie, że cena nie gra roli i sprzedawanie miedzianego drucika w poliwinylowej izolacji za grube tysiące jest ok tylko dlatego, że ktoś dorobił do tego legendę o wyższości prawoskrętności nad lewoskrętnością. Gdyby nie pieniądze, to nikt by nie zaglądał na to forum, każdy by sobie kupił "najlepszy zestaw świata" i siedział i słuchał. Tymczasem wszyscy tu jesteśmy po to, żeby się dowiedzieć, co warto kupić a czego nie. Ja tylko piszę o tym, co wg. mnie warto kupić, a czego nie w kwocie którą mamy do dyspozycji i kwestia pieniędzy jest tu kluczowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Gość StaryM

(Konto usunięte)
Opublikowano · Ukryte przez misiomor, 22 Czerwca 2013 - pyskówki
Ukryte przez misiomor, 22 Czerwca 2013 - pyskówki

W moim wątku StaryM dostał bana na dzień dobry!

W posłowiu.

Nie za poglądy, lecz za powyższe dostaniesz bana na dzień dobry w każdym moim wątku, więc lepiej omijaj je z daleka!!!

Ty załgany hipokryto.

Mam gdzieś twoje bany, ale sam przyznałeś się wcześniej, że w swoim wątku zbanowałeś mnie na dzień dobry.

Więc co zmienia ta kłótnia w twoim podejściu? Obiecujesz, że będziesz robić to samo. Żałosne.

 

To wszystko przez Szymona.

-Jakby się nie wsadził ze swoją prezentacją "Rożna Bizantyjskiego" zaraz po zdjęciach systemu Maćka w Nasze Ustroje...

A On wtedy czekał, by ktoś go pochwalił.

-To jest chyba większa trauma niż podbarwienie listewek konturowych turkusem u Ciebie ...

:)

Kolejny psychoanalityk z bożej łaski.

Dotychczas mawiano, że w Polsce to każdy jest lekarzem ("już ja cię z tego wyleczę") albo nauczycielem ("już ja cię tego oduczę"). Należy dodać, ze na forum mamy samych genialnych następców Freuda.

 

gdy już każdy w swoim wątku zbanuje usera StaryM. ... wiecie co będzie?

... ćććissza i ssspokój wieczny

Jeśli chodzi o zdanie na twój temat, to z ubolewaniem, ale zgadzam się z SzuBem.

Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez misiomor, 22 Czerwca 2013 - do "propozycje i uwagi"
Ukryte przez misiomor, 22 Czerwca 2013 - do "propozycje i uwagi"

Dobra, przyjmijmi ze kable maja wplyw na brzmienie. Ale po co o nich mielic w co drugim temacie? Dawno proponowalem zakladke Kable i bedzie spokoj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza

o, cała wczorajsza noc zniknęła? Ciekawe z jakiego powodu?

 

Okazuje się, że ostatni post dodałem o 19, a nie o 2, byłoby miło jakby ktoś mógł to wytłumaczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodu notorycznych kłótni. Uważam, że nie tylko noce powinny znikać, ale każdy jeden wpis, który jest nie stosowny i burzy porządek forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale moje wpisy były stosowne i nie burzyły porządku forum i dobrze o tym wiesz.

 

Najśmieszniejsze jest to, że posty te m. in. dotyczyły cenzury i tego jak bardzo audio academy jej pragnie, i co? ZOSTAŁY OCENZUROWANE.

 

Coincidence? I don't think so. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale moje wpisy były stosowne i nie burzyły porządku forum i dobrze o tym wiesz.

 

Najśmieszniejsze jest to, że posty te m. in. dotyczyły cenzury i tego jak bardzo audio academy jej pragnie, i co? ZOSTAŁY OCENZUROWANE.

 

Coincidence? I don't think so. :)

 

W pewnym sensie masz racje, ale my wszyscy nie powinniśmy w ogóle w tym wątku dyskutować, bo to tylko ankieta.

Zgodzisz się ze mną?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proszę wyciąć 120 stron wpisów w tym wątku, a nie tylko 5 ostatnich postów. Chyba się ze mną zgodzisz, że albo można w tym wątku pisać albo nie można, a nie że ktoś sobie wycina wpisy wg. swojego widzimisię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano 21.06.2013 - 22:53

Użytkownik StaryM dnia 21.06.2013 - 21:32 napisał

Rzygam już tym forum. Mam powyżej dziurki w nosie prymitywnych nowobogackich, chamów, antysemitów i popapranych nibypatriotów. Dla zdrowia psychicznego muszę przestać czytać te kretyństwa, a tym bardziej idiotom odpowiadać. Czas najwyższy zadbać o higienę umysłu i dla odmiany znaleźć inteligentnych interlokutorów.

Zatem w pierwszej kolejności powinieneś zrezygnować z lektury tego wątku:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stary M sam się prosi o wykluczenie z tego forum. Czy jest możliwość aby mu ulżyć w tych nieludzkich męczarniach ? Bidulek zaczyna już tonąć we własnym, pełnym jadu słowotoku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Już dawno rozszyfrowałem StaregoM i nazwałem kłamcą.

Od dawna jesteśmy...po przeciwnych stronach.

Teraz i wy widzicie to co ja widziałem już dawno.

Kłamstwa, oszczerstwa, chamstwo, tendencyjność, moralność Kalego,

insynuacje itd ale to nas o to wszystko posądza!

 

Stary M sam się prosi o wykluczenie z tego forum. Czy jest możliwość aby mu ulżyć w tych nieludzkich męczarniach ? Bidulek zaczyna już tonąć we własnym, pełnym jadu słowotoku.

 

Koledzy, apeluję do Was, postarajcie się wznieść ponad to. Czy naprawę uważacie, że tego typu teksty są w jakikolwiek, powtarzam, w jakikolwiek sposób związane z tematyką bieżącego wątku. I czy wniosą one cokolwiek do merytorycznej jego części?

 

Uważacie, że chwilowa satysfakcja z wbicia komuś personalnie szpili, niezależnie od tego czy po sprowokowanym zachowaniu, czy nie. Uważacie że to jest tego warte? Sly30 napisałeś co napisałeś, że już dawno nazwałeś kogoś kłamcą. Uważasz, że jak przyjdzie ktoś postronny i to przeczyta, to przyniesie Ci to w jakikolwiek sposób chlubę, jak już "kurz bitewny" opadnie. I że ta chwilowa satysfakcja z: "a dobrze mu tak, nagadałem mu" jest warta tego, żeby robić wielostronicowy chlew z kilku wątków?

 

Naprawdę nie ma już szans, abyście potrafili się powstrzymać od dalszej eskalacji konfliktu i to już będzie jedynym i nadrzędnym celem Waszej bytności na forum?

 

EDIT

 

A do moderatorów, apel, stańcie na wysokości zadania, skoro przyjęliście na siebie taką funkcję to się z niej wywiązujcie. A jeśli nie macie ochoty, to może czas najwyższy na zmiany....

 

I przy okazji zapraszam Was do dyskusji i refleksji w wątku dotyczącym funkcjonowania forum:

http://www.audiostereo.pl/propozycje-i-uwagi-dotyczace-forum_40730.html/page__st__3870?do=findComment&comment=2866395

 

Moderatorów zapraszam, administrację i wszystkich którzy mają coś do powiedzenie w kwestiach regulaminowych i utrzymania porządku. Pozostałych uprasza się o nie przenoszenie personalnych utarczek na nowy grunt.

 

 

Naprawdę czas już na jakieś drastyczne zmiana, bo utrzymywanie takiej sytuacji jak obecnie tutaj panuje to prosta droga ku upadkowi forum. Przedsmak tego mieliśmy już przez ostatnie dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma kolega rację o tyle, że nie powinno tak być na forum audio i nie powinno też na tym forum w ogóle być tych których audio zupełnie nie interesuje.

Za to z lubością i nienawiścią obrzydzają tą pasję innym użytkownikom.

Przywódca tejże rewolty wprost pisze że nienawidzi tych i tamtych, generalnie nienawidzi audiofilów.

Póki on i jemu podobni będą na forum póty takie wojny nie będą miały końca.

Trudno nie reagować gdy ktoś permanentnie pluje tobie w twarz.

A inny czytelnicy powinni mieć świadomość kto kim jest i jakie ma motywacje.

Ubieranie tego w piękne słowa nie zmieni sensu merytorycznego i nie ukryje złych motywacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Ma kolega rację o tyle, że nie powinno tak być na forum audio

 

No to w tym się przynajmniej zgadzamy :).

 

i nie powinno też na tym forum w ogóle być tych których audio zupełnie nie interesuje.

 

Tu się już nie do końca zgodzę. Bo taki postulat "nie powinno ich tu być", to klasyczna dyktatura i cenzura. jak sobie to wyobrażasz w praktyce. Są ludzie równi i równiejsi? Jakim kluczem ich rozdzielać, ludzie są ludźmi. Zawsze przyjdzie ktoś nowy, o nieczystych intencjach i jazda zacznie się od nowa.

 

Rozwiązanie jest proste. Nie tyle "nie powinno ich tu być". czyli nie oceniamy ludzi jako takich, nie oceniamy i nie dzielimy ich wedle poglądów, bo to zawsze będzie konfliktogenne.

Powinno za to być "nie powinno być określonych zachowań". Czyli oceniamy nie ludzi i ich poglądy, a ich zachowania, które są ściśle określone i zdefiniowane jako te właściwe i niewłaściwe. I co najważniejsze, stosujemy tę zasadę w jednakowy i konsekwentny sposób wobec wszystkich. Nie ma przyzwolenia na personalną agresję słową i na trolling, czyli na działania jawnie skierowane na wywołanie konfliktu i wyłącznie konfliktu, którym troll się później karmi.

Takie zasady nie dają pola manewru na oskarżenia o cenzurę, dzielenie ludzi na lepszych i gorszych, na zachowania totalitarno-policyjne i całą resztę. A które zaraz się podnoszą (oskarżenia) przy próbie naprawienia szkód, podobnych jakie miały miejsce tutaj ostatnio.

 

Za to z lubością i nienawiścią obrzydzają tą pasję innym użytkownikom.

Przywódca tejże rewolty wprost pisze że nienawidzi tych i tamtych, generalnie nienawidzi audiofilów.

Póki on i jemu podobni będą na forum póty takie wojny nie będą miały końca.

 

I własnie podałeś swietną definicją zachowań zwanych trollingiem, a który to jest powszechnie potępiany i na który przyzwolenia nie ma i być nie powinno.

 

Trudno nie reagować gdy ktoś permanentnie pluje tobie w twarz.

 

Oczywiście, ale reakcja powinna być odpowiednia, jest przycisk raportujący i powinien być używany, zamiast kontynuowania pyskówki i co najważniejsze konsekwentnie każde zgłoszenie powinno być rozważone pod kątem zgodności z regulaminem. Tak to się powinno odbywać. to naprawdę nie są żadne cuda i wymysły.

 

A inny czytelnicy powinni mieć świadomość kto kim jest i jakie ma motywacje.

 

I tu znowu nie do końca tak. Jak sobie to wyobrażasz? Ocena motywacji i co kto ma w głowie nie jest możliwa i niestety może podlegać manipulacjom oceniających.

 

Za to stosunkowo łatwa jest ocena konkretnych zachowań (personalne obrażania i trolling) i można na nie szybko zareagować. A recydywa tych zachowań dopiero może być powodem do poważniejszych restrykcji, z banem włącznie.

Nie ma opcji, aby kogoś oceniać na dzień dobry za intencje, że jest taki i owaki, przydzielać do konkretnej grupy i ją izolować. Takie coś zawsze będzie rodzić wypaczenia i oskarżenia o cenzurę.

 

Ubieranie tego w piękne słowa nie zmieni sensu merytorycznego i nie ukryje złych motywacji.

 

Piękne słowa nie ukryją trollingu. Więc nie ma obawy, że ktoś się prześliźnie niezauważony, próbując utrudnianie innym życia, użyć jako cel sam w sobie. Jego przejawy są dość konkretnie zdefiniowane i łatwe do określenia dla każdego rozumnego człowieka. A trolling jest godny potępienia i powinien być zabroniony, niezależnie od okoliczności i motywów. Ważne, że zaszły jego znamiona, czyli że można określić iż z całą pewnością doprowadzą do eskalacji konfliktu ponad dopuszczalne granice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź sobie - podałem odpowiedź w ankiecie.

Sprawdziłem. Zacznij teraz wsłuchiwać się w platformę swojego guru. Nie traćcie razem czasu na prowokacje w tym wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość partick

(Konto usunięte)

Sprawdziłem. Zacznij teraz wsłuchiwać się w platformę swojego guru. Nie traćcie razem czasu na prowokacje w tym wątku.

 

wiesz co, weź tak ze 2-3 metry rozbiegu i przywal z baranka w ścianę... byle nie działową ;-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SławekR, fajnie mówisz, ale ja już jestem za stary na takie bajery.

To są piękne idee i masz generalnie racje we wszystkich podpunktach, ale to wszystko ma sens

gdy ścierają się poglądy ludzi o zbliżonym postrzeganiu świata i podobnych, czystych motywacjach.

Możemy spierać się, że ty wolisz kolumny firmy A a znów ja wolę firmy B ale trudno spierać się z kimś

kto nienawidzi całej branży, wszystkich klientów tej branży, a co skrzętnie ukrywa bo sam np chciał

zostać producentem kolumn i mu nie wyszło, albo został i bank go zniszczył albo wyrzucono go z pracy

w tej branży. Wówczas wszelkie racjonalne argumenty nie mają sensu i awantura jest nieunikniona.

 

Twierdzisz, że powinno się eliminować szkodliwe poglądy a nie ludzi. To prawda. Tyle, że te złe poglądy

i złe podejście to właśnie są konkretni ludzie i na nic zgłaszanie moderacji czy grzeczne prośby żeby

nie trollowali. Najwyraźniej moderacji lub właścicielom forum służą awantury bo jest ciekawiej i coś

się dzieje a prośby do trolli i tak zawsze są nieskuteczne.

 

To jeśli nie ma możliwości eliminowania niewłaściwych zachowań to należy eliminować osoby które

je generują.

Wolność to piękna rzecz ale wolność każdego kończy się tam gdzie zaczyna się wolność kogoś innego.

Poczytaj trochę co to jest konflikt niesymetryczny.

Tu mamy z czymś takim co czynienia a przynajmniej w znacznym stopniu.

Żadne argumenty nie pomagają a podejście moderacji nie eliminuje tych zjawisk.

To tak jakbyś chciał dyskutować z talibami na argumenty o wolności wyboru i wolności jednostki a szczególnie

prawach kobiet. Dostaniesz po pysku, zastrzelą ciebie albo utną głowę i jeszcze będą mieć radochę.

Dyskusja do pewnego momentu ma sens ale czasem jest to niemożliwe.

 

Piszesz, że na forum jest miejsce dla wszystkich również dla tych których audio nie interesuje.

Ja się z tym nie zgodzę. W kościele nie ma miejsca dla osób którzy nie dość, że są niewierzący to wręcz

nienawidzą samego kościoła jak i wierzących.

W firmie nie ma miejsca dla pracowników którzy pracować w niej nie chcą.

A na torze wyścigowym nie ma miejsca dla osób którzy nienawidzą motoryzacji i rywalizacji.

Nie jest prawdą że wszystko jest dla wszystkich.To idealistyczna mrzonka.

 

Jeśli mnie coś nie interesuje to się tam nie pcham ale oni kochają siać ferment i nienawidzą tego hobby.

Tu problem jest szerszy bo w grę wchodzi też fakt, iż to hobby jest niestety kosztowne jak wiele innych pasji.

Główny podjudzacz i Talib tego forum wprost napisał, że nienawidzi nowobogackich w podtekście audiofilów,

bo w jego mniemaniu to nadęte bufony i idioci z kasą. Przemawia przez niego zawiść i zwykła nienawiść.

 

Przecież w internecie są inne fora, tysiące na różne tematy. Zapewne są też takie gdzie taki gość może się

wyżalić na swoje nieudane życie czy inne sprawy które przyprawiają go o frustracje.

Ale dlaczego prześladuje ludzi akurat tu.

To jest forum audio. Nie interesuje to ciebie to nie wtrącaj się, Żyj i daj żyć innym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poglądy Sly, nie poglądy trzeba eliminować, tylko zapobiegać pewnym zachowaniom. To dosyć istotna różnica.

I bądź łaskaw przestać wypisywać e bzdury o nieudanym życiu i frustracji, bo sam sobie wystawiasz niezbyt pochlebną laurkę.

chcesz porządku a zachowujesz sie dokładnie w sposób, który chciałbyś "wyeliminować". Zastanów się odrobinkę nad sobą i swoim postępowaniem, przede wszystkim, zanim coś napiszesz to troszke pomyśl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czujesz w sobie misję nawracania ludzi albo zmieniania świata to albo zapisz się do jakiejś partii albo załóż swój kościół.

Tu jest miejsce wymiany wrażeń, informacji, pogaduszek z dziedziny audio, ale nie nawracania.

Zawsze możesz wejść do kościoła i krzyczeć że wg ciebie Boga nie ma i oni wszyscy na mszy tylko tracą czas.

Ale tu nie jest miejsce na misje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum audio to nie kościół, ani też tor wyścigowy. Nikt nie chce nikomu niczego obrzydzać. Chodzi wyłącznie (przynajmniej mnie) o pokazanie bzdur, których tony narosły wokół sprzętu audio.

 

Jak czujesz w sobie misję nawracania ludzi albo zmieniania świata to albo zapisz się do jakiejś partii albo załóż swój kościół.

Tu jest miejsce wymiany wrażeń, informacji, pogaduszek z dziedziny audio, ale nie nawracania.

Zawsze możesz wejść do kościoła i krzyczeć że wg ciebie Boga nie ma i oni wszyscy na mszy tylko tracą czas.

Ale tu nie jest miejsce na misje.

Nie bądź śmieszny. Audio to nie jest kwestia wiary. to czysta elektronika i fizyka. I wszystko da się elegancko pokazać i udowodnić. Trzeba tylko chcieć się czegoś nauczyć, a nie bezkrytycznie kupowac jakies bezsensowne konwertery bo Elberoth napisał, ze maja mniejszy jitter. a tak naprawdę to nie bardzo rozumie o czym pisze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.