Skocz do zawartości
IGNORED

ANKIETA - kto słyszy KABLE a kto nie


Therion

ANKIETA - kto słyszy kable a kto nie  

1 047 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy słyszę rożnicę po zmianie kabli na inne?

    • tak
      662
    • nie
      384


Rekomendowane odpowiedzi

Nie formułujemy praw fizyki - słyszymy albo nie. Doświadczyliśmy tego albo nie. Czysta ciekawość - ilu doswiadczyło zmiany brzmienia (lub sceny dźwiekowej- czegokolwiek) po wymianie kabla a ilu nigdy tego nie doświadczyło.

 

Dlatego też nie pytam : czy WIERZYSZ w zmianę, lecz czy ją słyszałeś.

 

Panowie-do dobrych urządzeń trza stosować dobrane kable-wtedy jest sens i patent na dobre granie-

-takie moje jest zdanie.

Przypuszczam,że u wielu zmiana kabli prawie nieodczuwalna jest!!

a dlaczego to juz wiecie?

-bo tak jest w budżecie!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo pytanie powinno być trochę inaczej sformułowane - czy nasze pokoje są dostatecznie zaadoptowane akustycznie , by usłyszeć różnicę w brzmieniu kabli? Odpowiedź - w moim pomieszczeniu po adaptacji słyszę nawet pierdnięcie muchy w locie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kliknij "TAK". Rozgraniczanie na rożne kable nie wniosłoby nic nowego. Za chwilę by się pojawiła prośba, żeby rozgraniczyć na marki, na wartość sprzętu na jakim sie tę zmianę słyszało.... NIE!!! Jeżeli ktoś zmienił kabel (obojętnie jaki) i usłyszał zmianę brzmienia / prezentacji, klika TAK, ponieważ w dyskusjach nie będzie zajmował stanowiska po stronie "antykablarzy". Jeżeli ktoś kable zmieniał i niczego nie usłyszał niech klika NIE.

 

Jeżeli ktoś nie zmieniał, bo w to nie wierzy, to niech w nic nie klika ale również niech nie zabiera głosu w dyskusjach o kablach. To wszystko.

 

Czyli ankieta jest nieobiektywna i ma potwierdzić jakieś założenia zakładającego.

 

Bo czym innym jest kabel sieciowy, czym innym kabel łączący kolumny z np. wzmacniaczem a czym innym chinch.

 

A Kolega każe mi glosować na tak.

 

Kurde czuję się jakbym czytał iż jedynie słuszna partia w Polsce ma 128% poparcia i ciągle jej rośnie.

Sorki jeśli troszkę nieskładnie, ale świeżo po koncercie jestem i %

 

Może inaczej, co 4 człowiek jest chińczykiem liczę 4 posty do góry i......

 

Yul - Wy se nie róbcie jaj z tą A1 - chcemy autostradę na euro 2012, bo napiszę do Pekinu skargę !!!

Czy moja wypowiedź ma sens ? Nie, czy ta ankieta ma sens ? Nie

 

I szanuję zakładającego topik i pozdrawiam go serdecznie - to żadna wycieczka osobista, po prostu merytorycznie się burzę !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Shrek777,

"...Sorki jeśli troszkę nieskładnie, ale świeżo po koncercie jestem i %..."

 

Bardzo pięknie, ale może już byś się położył spać? :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Audio_Newby

(Konto usunięte)

Policzmy ilu wśród nas słyszy / nie słyszy różnic.

 

 

Tylko bez dyskusji w tym wątku - juz i tak jest ich za wiele na tym forum.

 

Sama czysta ankieta.

 

 

Ja słyszę i dziwię się, że tego można nie usłyszeć... moje pierwsze kable to był KLOTZ La Grange. Gdy zmieniłem na QEDy (XT Signature) zniknął potężny przy KLOTZu bas a jednocześnie brzmienie stało się bardziej szczegółowe, wysokie tony wyraźniejsze. Tą różnicę usłyszała nawet moja dziewczyna a zmiana w ostrości wysokich tonów była na tyle duża, że zainwestowałem w panele akustyczne (co przy Klotzach nie było konieczne. I to wszystko przy tak naprawdę nie drogich kablach bo IC Klotza to tylko 50 zł a ten Qed formalnie wart jedynie 650 zeta (co to jest przy drutach za kilka tysięcy ?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszę i dziwię się, że tego można nie usłyszeć... moje pierwsze kable to był KLOTZ La Grange. Gdy zmieniłem na QEDy (XT Signature) zniknął potężny przy KLOTZu bas a jednocześnie brzmienie stało się bardziej szczegółowe, wysokie tony wyraźniejsze. Tą różnicę usłyszała nawet moja dziewczyna a zmiana w ostrości wysokich tonów była na tyle duża, że zainwestowałem w panele akustyczne (co przy Klotzach nie było konieczne. I to wszystko przy tak naprawdę nie drogich kablach bo IC Klotza to tylko 50 zł a ten Qed formalnie wart jedynie 650 zeta (co to jest przy drutach za kilka tysięcy ?).

Przy "drutach za kilka tysięcy" łeb z płucami wyrywa! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

[/b]

Czy moja wypowiedź ma sens ? Nie, czy ta ankieta ma sens ? Nie

 

I szanuję zakładającego topik i pozdrawiam go serdecznie - to żadna wycieczka osobista, po prostu merytorycznie się burzę !

 

 

jeżeli ktoś pisze, że NIE SŁYSZY KABLI to najczęściej ich nie słyszy pod żadną postacią. Jeżeli ktoś słyszy sieciówkę lub IC, to na pewno tez słyszy zmiany kabli głośnikowych (ponieważ je najłatwiej usłyszeć). Jeżeli ktoś słyszy kable głosnikowe a nie słyszy sieciowki, to automatycznie należy do grupy słyszących kable a nie do grupy niesłyszących żadnej zmiany w żadnych kablach.

 

Wyjaśnilem?

 

cel ankiety przedstawiłem na samym początku. przeczytaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ktoś pisze, że NIE SŁYSZY KABLI to najczęściej ich nie słyszy pod żadną postacią. Jeżeli ktoś słyszy sieciówkę lub IC, to na pewno tez słyszy zmiany kabli głośnikowych (ponieważ je najłatwiej usłyszeć). Jeżeli ktoś słyszy kable głosnikowe a nie słyszy sieciowki, to automatycznie należy do grupy słyszących kable a nie do grupy niesłyszących żadnej zmiany w żadnych kablach.

 

Wyjaśnilem?

 

cel ankiety przedstawiłem na samym początku. przeczytaj.

 

Największą zmiane w brzmieniu dają interkonekty-takie moje doswiadczenie jest...i w dodatku rca robi dwukrotna prezentację))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największą zmiane w brzmieniu dają interkonekty-takie moje doswiadczenie jest...i w dodatku rca robi dwukrotna prezentację))

 

 

Z sieciowkami nie mam doświadczenia, ale IC rzeczywiście daje dużą i zauważalną zmianę. Z tym, że głośnikowe też. Nie bedę się sprzeczał które dają większą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z sieciowkami nie mam doświadczenia, ale IC rzeczywiście daje dużą i zauważalną zmianę. Z tym, że głośnikowe też. Nie bedę się sprzeczał które dają większą.

 

Tak napisałem na pałę..bo na to prosze Ciebie nie ma reguły-wazne że zmiany są zależy tylko co podepniesz i do czego.

Firmy kablarskie,które preferuje osobiście stopień strojenia puszki jak i jakość kabla i sam jego oplot stopniują celowo-bo czym lepiej to i drożej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój system nie rozróżnia kabli więc chyba nie słyszę :(

Halo? Czy ktoś coś mówił?...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Talking me at last to the World where uncertainty does not exist.

In Heaven or Underground..." - Mr. Doctor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszę wyraźnie na interkonetach analogowych szczególnie gdy jest podłączone źródło dźwięku tuner .

W kablach głośnikowych nie mam przyrównania .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszę ale na słabym sprzęcie, na moim topowym nie ma ŻADNEJ różnicy więc nie wiem jak głosować :)

witam jak mialem slaby sprzet to kabelki graly inaczej czyli byla roznica , dzis slysze tylko roznice miedzy srebrem a miedzia , oraz odrozniam gruby drut od cienkiego co do zmiany jakosci dzwieku ??? wiecej slysze po wymianie kondensatorow , lamp itp pozdrawiam lektura......http://www.republika.pl/diytriode/artykul_kondzie.htm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszę ale na słabym sprzęcie, na moim topowym nie ma ŻADNEJ różnicy więc nie wiem jak głosować :)

 

 

Przepraszam...ten słabszy to wieża Clatronic, ten topowy - ful wypas Altusy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam...ten słabszy to wieża Clatronic, ten topowy - ful wypas Altusy?

 

hehe ten topowy to mam na myśli kolumny aktywne a nie jakieś bierne pierdziawki bass-reflex i odtwarzacz DVD-Audio 24/192 a nie odtwarzacz CD sry-end na tanich opkach . Pisałem już kiedyś jakie czynniki mogą być powodem że słychać kable na większości sprzetu więc nie będę się powtarzał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli słyszących jest zdecydowanie więcej!

w tej chwili statystyka 87 + 33 to 120 ankietowanych :)

na 120 osób 33 nie słyszą czyli ok co 4 osoba

na 120 osób słyszy 87 czyli ok 3 na 4 osoby słyszą

 

co w sumie jest zastanawiające bo myślałem że jest odwrotnie sądząc po mocnych i aktywnych

wpisach antykablarzy to naprawdę grupka kilku osób generuje tu spore zamieszanie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Mikson, wynik wcale nie jest dziwny, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że to forum (a właściwie jego wcześniejsza wersja) powstało po to, żeby słyszący kable mieli swoje miejsce, po tym jak wyśmiano ich na grupach usenetu (fakt historyczny).

 

Przypuszczalnie wynik ankiety byłby inny np na bardziej obiektywnym forum typu elekroda.pl, a już zupełnie inny na jakimś sceptycznym forum typu forum PawłaXYZ.

 

W ogóle przykład bana dla PawłaXYZ, jako osoby namiętnie (wg niektórych nazbyt) udzielającej się na tym forum i krytykującej "słyszących" potwierdza, że jest to forum pro kablarskie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiophools - goo.gl/NJkF8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>bmiara

A najbardziej obiektywny wynik byłby, gdyby ankieta odbyła się na forum dla filatelistów, kucharzy albo dla pasjonatów psychologii/socjologii hehehh.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykład bana dla PawlaXYZ to fakt przemawiający za tym, że na forum nie ma miejsca dla stronniczych, nieprzyjmujacych odmiennych poglądów osób. Pawełek był nadgorliwy i teraz go z nami nie ma.

A nadgorliwość to powszechnie wiadomo od czego gorsza jest...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle przykład bana dla PawłaXYZ, jako osoby namiętnie (wg niektórych nazbyt) udzielającej się na tym forum i krytykującej "słyszących" potwierdza, że jest to forum pro kablarskie.

Nie namiętnie tylko namolnie i bezpardonowo. Wszędzie, skąd go wywalano, było to za chamstwo, a nie poglądy, a na audiohobby nawet sam sobie zażyczył usunięcia wpisów. Potem można dopisać do swojej martyrologii, że zbanowali i ocenzurowali. Ze swojego chamstwa nawet był/jest dumny - patrz odpowiednie zasoby Internetu. Taki to ekspert od kabli, a w sumie nic nowego dla psychiatrów. Ja zmiany IC słyszę, głośnikowych nie testowałem, ale przyjmuję do wiadomości zmiany, bo kabel do słuchawek robi różnicę. Ze wzmacniaczami to bym powiedział, że te dobre są mało wrażliwe na sieciówki, ze źródłami cyfrowymi chyba jest odwrotnie. Świetnie grające zmieniają się zarówno w detalach jak i prezentacji ogólnej. Wiadomo, że nie każdy aspekt, ale manewr jest spory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie miałem kiedys taką przygodę.

Wysokich tonów nie słyszałem bo zatkane uszka miałem.

Przyszedł do mnie kolega bynajmniej nie audiofil zagorzały i mówi słuchaj stary twoje soprany mi uszy zmasakrowały

Pomysłałem sobie przecież takiej krzywdy kolegom robic nie moge.

Na odszkodowania mnie nie stać sam biorę ledwo zapomogę.

Mysle wiec sobie najwyzsza pora isć do doktora

Pan doktor przeczyścił mi wata uszka i co??

 

I tutaj kazdy może wstawić swoje dokończenie ,a ja dodam że po tym zabiegu zmienilem częsc sprzetu i okablowania,plus wziołem tydzien urlopu z radości ze cykanie świerszczy wkońcu wyrażnie usłyszałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykład bana dla PawlaXYZ to fakt przemawiający za tym, że na forum nie ma miejsca dla stronniczych, nieprzyjmujacych odmiennych poglądów osób. Pawełek był nadgorliwy i teraz go z nami nie ma.

 

Nie chcę nic mówić, ale pawelXYZ nie był jedyny, a sprawa nadgorliwości wręcz nie zniknęła tylko się poszerza....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie miałem kiedys taką przygodę.

Wysokich tonów nie słyszałem bo zatkane uszka miałem.

Przyszedł do mnie kolega bynajmniej nie audiofil zagorzały i mówi słuchaj stary twoje soprany mi uszy zmasakrowały

Pomysłałem sobie przecież takiej krzywdy kolegom robic nie moge.

Na odszkodowania mnie nie stać sam biorę ledwo zapomogę.

Mysle wiec sobie najwyzsza pora isć do doktora

Pan doktor przeczyścił mi wata uszka i co??

 

I tutaj kazdy może wstawić swoje dokończenie ,a ja dodam że po tym zabiegu zmienilem częsc sprzetu i okablowania,plus wziołem tydzien urlopu z radości ze cykanie świerszczy wkońcu wyrażnie usłyszałem.

Toż to ja od wczoraj tym w ankiecie wykazanym 34 dzielnym, przygłuchym forumowiczom powtarzam, a oni do mnie że cham ze mnie :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna by sprecyzować ankiete, bo ja np. nie jestem "audiofilem kabelkowym" ale słyszę różnicę między głośnikowymi jesli wyraźnie różnią się grubością, czy między interkonektami, jesli porównuje dobrze zrobiony ale tani kabel DIY z kablem który dołączają np. do "DVD Easy touch" w markecie. Nie rozróżniam natomiast kabli cyfrowych, przynajmniej na tych długościach których używam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.