Jump to content
IGNORED

wkładka- prosba

andrzej_daniel_s

Recommended Posts

Witam forumowiczów. Próbowałem "poprawić" troszkę wkładkę no i ułamałem jeden magnes, klejenie nic nie pomogło, gramofon stoi (jedyny plus to to że wiem jak wygłada wkładka i jak działa ;-)). Oczywiście musze zakupić nową wkładkę, sęk w tym że na porządna będzie mnie stać dopiero pod koniec miesiąca, a jeszcze mam do sprawdzenie troszkę płyt które kupiłem na allegro.W związku z tym mam wielgachną prośbę, który z forumowiczów mógłby za koszty przesyłki + dobre piwko odstąpić mi jakąs zużytą wkładkę, która by była sprawna. (Zepsuta była na dwie śrubki skręcane od góry, coś jak audiotechnica). Z góry dziękuję. Prosze o oferty na email soband@poczta.onet.pl.

Dzięki i sorki za zawracanie głowy

Dzięki Momok za zainteresowanie , ale igły też z nikąd nie wezmę, nie chcę kupowac starych wkładek bo i tak musze wydac kase na nowe. Ostatnio moi znajomi popatrzyli jak na dziwaka gdy się dowiedzieli że kupuje winyle , więc odpada, o czymś takim jak gramofon to zapomnieli (30 latkowie ;-)). Ale dziękuję za oferte.

Pozdrawiam

kup sobie ortofona om5e na przykład - spokojnie w 80zł się powinieneś zamknąć (Allegro i nie tylko). Mam coś takiego jako rezerwę w drugim headshellu do bardziej zjechanych płyt i bajek dla córki. Ten Ortofon ma dwa plusy - płyt nie niszczy i jest mało wrażliwy na ich stan (nie przeskakuje na rysach tak jak np. mój "z prawdziwego zdarzenia" Goldring). No i w sumie jakoo tako gra.

Kup na allegro wkładkę RFT MS 25 SD. Jest to nrd-owska wkładka na licencji Shure'a. Jak na swoją cenę około 40-50zł nie ma sobie równych. Gra jak dużo droższy shure. W Akkusie mają tą samą wkładkę za 120zł, co świadczy o jej wartości. Pozdrawiam.

• 6 months later...

Używam gramofonu visonic cec 5200 (nie wiem czy to dobry model, ale kupiłem tanio - 160 zł)

Do niedawna miałem wkładkę Ortofon OM 10, ale dzieciątko zrobiło klik .... i już nie mam - buhuhuhu ;-) .

Chciałbym więc kupić wkładkę w cenie do 250 zł , jeśli to możliwe- lepszą od OM10.

Czytałem że świetny jest Goldring Elektra - czy ktoś miał z nią kontakt ??? Może coś innego?

Słucham głównie rock i blues. Z góry dzięki za pomoc.

Jeśli rock i blues to może i dobry kierunek. Mnie spodobała sie dopiero nastepna półka Goldringów czyli Seria 1000 t.zn. 1012GX, 1022GX i 1042 (1006 odrzucamz uwagi na przestarzała juz igłę eliptyczną). Wymienione mają obecnie szlif Gyger odpowiednio Gyger II, I i S. Najtańsza jest 1012GX. Ale ja słucham klasyki, a tam jak wiadomo dźwieki są bardziej zróżnicowane niz w rocku i bluesie. Spróbuj przesłuchać jedno im drugie.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.