Skocz do zawartości
IGNORED

wkładka- prosba


andrzej_daniel_s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów. Próbowałem "poprawić" troszkę wkładkę no i ułamałem jeden magnes, klejenie nic nie pomogło, gramofon stoi (jedyny plus to to że wiem jak wygłada wkładka i jak działa ;-)). Oczywiście musze zakupić nową wkładkę, sęk w tym że na porządna będzie mnie stać dopiero pod koniec miesiąca, a jeszcze mam do sprawdzenie troszkę płyt które kupiłem na allegro.W związku z tym mam wielgachną prośbę, który z forumowiczów mógłby za koszty przesyłki + dobre piwko odstąpić mi jakąs zużytą wkładkę, która by była sprawna. (Zepsuta była na dwie śrubki skręcane od góry, coś jak audiotechnica). Z góry dziękuję. Prosze o oferty na email [email protected].

Dzięki i sorki za zawracanie głowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Momok za zainteresowanie , ale igły też z nikąd nie wezmę, nie chcę kupowac starych wkładek bo i tak musze wydac kase na nowe. Ostatnio moi znajomi popatrzyli jak na dziwaka gdy się dowiedzieli że kupuje winyle , więc odpada, o czymś takim jak gramofon to zapomnieli (30 latkowie ;-)). Ale dziękuję za oferte.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup sobie ortofona om5e na przykład - spokojnie w 80zł się powinieneś zamknąć (Allegro i nie tylko). Mam coś takiego jako rezerwę w drugim headshellu do bardziej zjechanych płyt i bajek dla córki. Ten Ortofon ma dwa plusy - płyt nie niszczy i jest mało wrażliwy na ich stan (nie przeskakuje na rysach tak jak np. mój "z prawdziwego zdarzenia" Goldring). No i w sumie jakoo tako gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup na allegro wkładkę RFT MS 25 SD. Jest to nrd-owska wkładka na licencji Shure'a. Jak na swoją cenę około 40-50zł nie ma sobie równych. Gra jak dużo droższy shure. W Akkusie mają tą samą wkładkę za 120zł, co świadczy o jej wartości. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Używam gramofonu visonic cec 5200 (nie wiem czy to dobry model, ale kupiłem tanio - 160 zł)

 

Do niedawna miałem wkładkę Ortofon OM 10, ale dzieciątko zrobiło klik .... i już nie mam - buhuhuhu ;-) .

Chciałbym więc kupić wkładkę w cenie do 250 zł , jeśli to możliwe- lepszą od OM10.

 

Czytałem że świetny jest Goldring Elektra - czy ktoś miał z nią kontakt ??? Może coś innego?

Słucham głównie rock i blues. Z góry dzięki za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rock i blues to może i dobry kierunek. Mnie spodobała sie dopiero nastepna półka Goldringów czyli Seria 1000 t.zn. 1012GX, 1022GX i 1042 (1006 odrzucamz uwagi na przestarzała juz igłę eliptyczną). Wymienione mają obecnie szlif Gyger odpowiednio Gyger II, I i S. Najtańsza jest 1012GX. Ale ja słucham klasyki, a tam jak wiadomo dźwieki są bardziej zróżnicowane niz w rocku i bluesie. Spróbuj przesłuchać jedno im drugie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.