Skocz do zawartości
IGNORED

Klub T+A Elektroakustik


szwed75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wątek jak widzę tli się jeszcze, więc czas na moje 0,03 zł... Od pewnego czasu smakuję T+A a jak wiadomo apetyt itp., więc jak to w moim przypadku bywa, zacząłem zupełnie niekonwencjonalnie. Moja kolejna przygoda z Hi-Fi rozpoczęła się od totalnej randki w ciemno, tzn. któregoś pięknego dnia skonstatowałem - kurczę, dlaczego w domu nic nie gra? Dalej było już z górki, zakup używanych kolumn (stare, przyzwoite Quadral Korun) i rajd do sklepu po źródło. No, powiedzmy - w każdym razie wypadło na Yamahę R-N803D. Powrót do domu, instalacja, aktualizacja i... jest dobrze, a nawet całkiem nieźle. Do czasu, aż zachciało mi się więcej kontrolowanego basu (słucham głównie jazz i klasykę). I tutaj przypadkowa rozmowa z dawno niewidzianym kuzynem ukierunkowała mnie na T+A. Pierwszy zakup to Criterion TAL 130 i jak to się mówi - strzał w dziesiątkę, „sednem tarczy” okazał się jednak Criterion TCI 3R. Niewielkie podłogówki będące w stanie zmiażdżyć większość z tego, co do tej pory słyszałem. Linia transmisyjna sprawia, że początkowo basu się nie zauważa... dopiero po pewnym zasie dociera że jest go bardzo dużo, tyle iż nie będzie to dotychczasowe dudnienie a konkretny czysty, głęboki i dokładny bas. Właściwie mogę o tych kolumnach wyrazić się jedynie w samych superlatywach. Grają precyzyjnie i przy tym neutralnie, nie dziwi że niemieckie AUDIO zaszeregowało T+A TCI 3R do grupy REFERENZKLASSE, gdzie przy relatywnie niskiej cenie zakupu (4.600,- EUR) rywalizowały skutecznie ze sprzętem znacznie droższym (http://www.audiostereo.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_id=219382). Piękne smukłe kształty, niewielkie rozmiary w połączeniu ze zdolnością do radzenia sobie z trudną akustyką (np. bliskość ścian lub innych mebli) nawet w połączeniu z tak budżetowym amplitunerem jakim jest moja RN803D dopełniają obrazu całości.

 

Skoro takie takie super to czemu sprzedajesz? Dlaczego kontrowersyjnie wzmacniasz produkt? By tylko sprzedać...

Jakoś tak dziwnie się zrobiło... niby polecasz gdzie indziej sprzedajesz. Mało profesjonalnie kolego

Edytowane przez slaaawek

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Skoro takie takie super to czemu sprzedajesz? Dlaczego kontrowersyjnie wzmacniasz produkt? By tylko sprzedać...

Jakoś tak dziwnie się zrobiło... niby polecasz gdzie indziej sprzedajesz. Mało profesjonalnie kolego

 

Zmiana koncepcji kolego... tak już z hobby bywa. Jeden robi to wolniej, inny bardziej dynamicznie. W każdym razie przy T+A zostanę na dłużej, niekoniecznie w obecnej konfiguracji. Pozdrawiam.

 

https://forum.audio.com.pl/topic/49894-ta-criterion-tci-3r/

 

.....kwiecisty opis,ale chyba Ci sie znudzily.

Realistyczny (skromnie rzecz ujmując). Ale w trosce o ryzyko wzmocnienia podejrzenia (kontrowersyjnego wzmocnienia produktu) :) odpowiem króciutko - nie, nie znudziły mi się. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku ze sprzedażą (już dokonaną) wzmacniacza T+A Power Plant Balanced - mam na sprzedaż kompletną, w stanie idealnym kartą z przedwzmacniaczem gramofonowym do montażu we wzmacniaczach serii E. To jest phono moving coil. Nowa kosztuje 1700zł. Ta ma rok, kupowałem u polskiego dystrybutora. Sprzedam za 500zł. Jesli ktoś ma gramofon i wkładki MC - naprawdę warto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Minęło czasu małowiele… i T+A rozgościło się u mnie mocniej niż zakładałem. TCI 3R obroniły swoją pozycję, do ludzi poszła wszystkomająca Yamaha R-N803D. Całkiem zła nie była, pobudziła apetyt i chwała jej za to. Jej miejsce zajął amplituner Pulsar R 1520 R wraz z DVD 1230 R. Czas pokaże czy powrót do rozwiązań sprzed 10 lat był dobrą decyzją… na razie nie narzekam.

 

Aha, dwa tygodnie temu spóźniłem się ok. 2 godziny i przeszedł mi koło nosa zestaw: T+A 820M (CD + Preamp/Tuner + końcówka mocy + ori stand) - stan „igła” w cenie... 400 Euro, do tego za kolejne 400 Euro: streamer Micromega Aria Air Dream. Żal, ale mówi się trudno… Kobieta jeszcze nie zdjęła ogłoszenia więc zapraszam ciekawskich: https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und-verkaufen/d/t-a-edel-und-puristisch-252475902/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dzień dobry.

Mam pytanie. Proszę o informacje jakie są różnice (wady i zalety) między T+A Power Plant i T+A PA 1260R. Który lepszy do jazzu, i czy warto do tych wzmacniaczy poszukiwać cd T+A, czy może poszukać czegoś innego. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie mam już sprzętów tej firmy, ale miałem:

Wzmak lampowy V10+ SACD 1260r

Kolumny tmr70 i TB160

I powiem jedno stosunek cena/ jakość brzmienia i wykonania pierwsza klasa

Od tego czasu upłynęło trochę lat , a obecnie odkryłem produkty innej niszowej na naszym rynku firmy Backes&Muller

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Cześć;

Melduję się w klubie ze swoim T+A PA 1260 R, teraz poszukuję do niego CD. W związku z tym mam pytanie jaka jest różnica między CD 1210 R a CD 1230 R?, niestety CD 1260 R, raczej poza moim zasięgiem, a może polecicie do tego wzmacniacza cdeka innej firm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slucham na 1230r,glownie bez filtra.U mnie odtwarzacz wlacza sie z filtrem 4,nie wiem czy mozna zmienic aby domyslnie wlaczal sie z "no filter",moze ktos podpowie?Dzwiek odtwarzacza jest czysty,twardy bez ukolorowan,taki lubie.Oczywiscie filtrami mozna zmienic dzwiek,jednak dla mnie sa to zmiany ktorych w slepym tescie raczej nie rozroznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zainwestowałem w T+A CD 1210R, w porównaniu do CD Rega Apollo R gra zdecydowanie większą sceną i o "dziwo" zdecydowanie lepszym basem, niestety nie zauważyłem większej różnicy w średnicy i wysokich tonach. W moim systemie kablek w srebrze ("samoróbka"), zagrał gorzej od przeciętnego miedziaka powleczonego srebrem. Jaki RCA polecacie do połączenia CD 1210R z PA 1260R?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainwestowałem w T+A CD 1210R, w porównaniu do CD Rega Apollo R gra zdecydowanie większą sceną i o "dziwo" zdecydowanie lepszym basem, niestety nie zauważyłem większej różnicy w średnicy i wysokich tonach. W moim systemie kablek w srebrze ("samoróbka"), zagrał gorzej od przeciętnego miedziaka powleczonego srebrem. Jaki RCA polecacie do połączenia CD 1210R z PA 1260R?

Pozdrawiam

Łacze srebrem sonus oliva ale z wtykami 47lab.Sonus chyba pozycza kable do odsluchu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Gratuluje !  piękne  .... Napisz coś więcej jak już ochłoniesz . Sam się kiedyś rozglądałem za kolumnami tej firmy . Jedynie co to na wakacjach u teścia mam okazje posłuchać t+a criterion tmr 160 spięte z wielką koncówka Rotela ...

1* YAMAHA as2100/MATRIX mini-i pro2s 2* Sony ta f870es/xa20es/Dynavoice df8/Aim sc808 /UPS Powertecnique pro3000 1800W online, 3* Marantz/pm7200 /cd6000ose/ st7001/Mordaunt Short Avant 916i,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2019 o 00:37, Stefek79 napisał:

Gratuluje !  piękne  .... Napisz coś więcej jak już ochłoniesz . Sam się kiedyś rozglądałem za kolumnami tej firmy . Jedynie co to na wakacjach u teścia mam okazje posłuchać t+a criterion tmr 160 spięte z wielką koncówka Rotela ...

Kilka przemyśleń po kilkunastu przesłuchanych płytach na T+A Criterion TCI 3R + Sansui AU-Alpha 907MR + Sony CDP-557ESD + Victor XP-DA1000

Głównym powodem zmiany był nadmiar basu docierający z moich poprzednich podłogówek opartych o 2x 8 calowego głośniki w obudowie zamkniętej.

T+A spełniły założenia w 100%, początkowo basu wydawało się mało, przez myśl przeszło mi nawet stwierdzenie , że nie są w stanie zagrać nisko, z każdą kolejną płytą utwierdzałem się jednak w przekonaniu że to był dobry zakup, basu jest dokładnie tyle ile przewidział realizator, sa płyty na których mam trzesienie ziemi w domu, na innych jest krótko spokojnie i dostojnie, tak więc musi byc. Linia transmisyjna wytwarzaja tylko tyle basu ile jest go zawartego w utworze, nie spłyca basu jak OZ i nie przeciagaja jak BR.

Przed odsłuchem miałem obawy również o głośniki wysokotonowe, praktycznie całe życie słucham metalowych głośników, te są tekstylne o średnicy 35mm i tym zakresem pasma jestem również bardzo pozytywnie zaskoczony

Kolumny te są również mniej podatne na zmiany ustawienia, mogą stać bliżej ścian bez uszczerbku dla dźwięku, producent podaje, że odpowiada za to skztałt obudowy

Nie bedę tutaj kwieciście opisywał brzmienia ale cel osiągnąłem i jestem zadowolony w 200% z dźwięku, w porównaniu do tego co było a jest to jak niebo a ziemia, cena niestety też 

Jedyne w sieci rozbierane zdjęcia TCI 3R

Zanim ktos sie przyczepi do elektrolitów i rezystorów, widocznie uznali ze tak wystarczy a skupili sie na kwestii okablowania, sam byłem bardzo zaskoczony jak zobaczylem uzyte przewody

e1dfe2acb0c032b364f8bd674c9e74a6_154967015ad3f71aed19249e60d6db06ffad134_15496704c3979b46f86779c19d700a1489a159b_15496701c007fa8ceb40ab2e5375841b2d0ad83_1549670034fbdde783b55147862589884b32ca2_1549670744685e63c7196dea5bf8c22a0ab81f0_15496705b6da2ff1a13484aff9d77a2a8bfa35b_1549670881ac7c8cbe0345670817a30ee4b7632_1549670

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta linia transmisyjna to jest świetna sprawa .  Też polowałem na T+A , ale w UK to jak igła w stogu siana nie ma i nie będzie ...  Za to próbuje strzelić w ciemno w  PMC OB1 ... 

1* YAMAHA as2100/MATRIX mini-i pro2s 2* Sony ta f870es/xa20es/Dynavoice df8/Aim sc808 /UPS Powertecnique pro3000 1800W online, 3* Marantz/pm7200 /cd6000ose/ st7001/Mordaunt Short Avant 916i,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak dzwoń do salonu hi-ton nie raz mi pomogli dobra obsługa i otwarta na takie tematy. W sumie to pasjonaci i potrafią zagadać na długie godziny ? Jeśli jeszcze jest u nich Mariusz to jak masz jakieś zagadnienia dodatkowo w temacie kabli albo gramofonu to przygotuj się na więcej czasu gościu ma mega wiedzę. Za to właściciel jest mega techniczny jak miałem problem z oprogramowaniem to pomógł pierwsza klasa. Załatwił wszelkie techniczne sprawy z moim dostawcą internetu aby urządzenie działało poprawnie i żebym nie musiał się tym martwić. Doskonała obsługa i zawsze u nich kupuję ze względu właśnie na to że nie olewają klienta i nie patrzą tylko z poziomu jego portfela. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zapisuje się do klubu z T+A Criterion TAL 130. Pytanie która końcówka lepsza do ww kolumn T+A Pulsar A2000 AC czy T+A A1200R- proszę o podpowiedź. Jako źródło naim UQ2.

Naim Unitiqute 2+Naim Nap 100 Studio 16 Hertz Minas Anor III 2.5r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam Wszystkich. Zapisuję się do klubu. Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem T+A TAL 140 . Kolumny zakupione jako odrestaurowane lakierniczo itd. Lecz jak się okazało przetworniki średniotonowe miały wymieniane membramy na celulozowe . Oryginalnie są aluminiowe. Nie jestem zwolennikiem takich metod. Postanowilem zakupić nowe oryginalne średnie,  było ciężko lecz dzięki Panu z Hi-ton udało się sprowadzić od producenta nowe przetworniki.  Teraz jest tak jak powinno być.  Różnica kolosalna. Pozdrawiam wszystkich 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.