Skocz do zawartości
IGNORED

Klub T+A Elektroakustik


szwed75
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dopisuję się do sympatyków marki T+A. Mam możliwość testowania wypożyczonego zestawu Pre 1230R oraz końcówki mocy A 1530R i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony możliwościami tego zestawu. Dodam, że podłączyłem do zestawu moje kolumny Audio Academy Hyperion IV, które na co dzień grają z integrą Primare I30. Zmiana jest bardzo wyraźna i pierwsze wrażenia to: holograficzna scena z wyraźnie zarysowanymi planami, precyzyjnie źródła pozorne, dużo powietrza. Dźwięk nasycony i intensywny a wokale brzmią naturalnie. Jest świetny bas i dynamika. Góra jasna, precyzyjna i trochę jakby typowa dla lampy. Ogólnie mogę powiedzieć, że testowany zestaw T+A jest bardzo muzykalny i można słuchać ulubionej muzyki bardzo długo bez znużenia i zmęczenia.

 

Świetny sprzęt i chyba poważnie rozważę zmianę w kierunku T+A.

 

Dla mnie osobiście jest to również potwierdzenie, że Hyperiony mają potencjał i dobrze to słychać na dobrej elektronice.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich klubowiczów. Prosiłbym o opinie i wyrażenie zdań na temat zestawu T+A TMR 160. Z tego co wiem to ten zestaw sporo namieszał na rynku dużych kolumn kiedy był produkowany i rozsławił trochę markę T+A. Jak szukałem w miarę uniwersalnych (progresywny rock i metal, jazz sporo filmów) i bezkompromisowych kolumn to bardzo się nimi zainteresowałem. Mój wybór jednak padł na równie wielkie i potężne Infinity Kappa 8.2i (były łatwiej dostępne), ale cały czas te TMR 160 chodzą mi po głowie. Z tego co wiem to na górze vifa, na dole 2x25cm seas w obudowie "linia transmisyjna", ale jak z średnicą, która jest znakomita w kappa'ch i zdolnościa budowania przestrzeni na bok i wgłąb, czy łatwo je napędzić, itp. Może któryś z klubowiczów miał przyjemność słuchać i podzieliłby się wiedzą co do charekteru ich brzmiena. Dziękuję za wszystkie wpisy.

post-12651-0-44294900-1331754454_thumb.jpg

post-12651-0-16964800-1331754458_thumb.jpg

post-12651-0-94947000-1331754500_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witajcie.

To i ja się dołączam do zacnego grona. Obecnie mam Pulsar MP 1260R HD, DVD 1210R, wzmak Unison Research S6SE, Focal Electra 1027 BE.

W przyszłym tygodniu zmieniam wzmaka na P 1230 i A1530 oraz kolumny TS 200. Miałem, wymienie tylko T+A: Music Player MK II, Music Player Balanced, PA1230R.

Kable głośnikowe i interconecty T+A. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Witam.

 

Od nie dawna zaglądam na to forum i dołączyłem już do klubu B&W. Tak sobie z ciekawości klikam po stronach i o dziwo są ludzie w Polsce , którzy tak jak ja nie wierzą tylko w reklamę i posiadają mało znany w Polsce sprzęt firmy T+A.

Jako posiadacz ( od kliku miesięcy) sprzętu tej firmy chciałbym wstąpić do klubu.

Posiadam nową serię V tj. D10-2 , P10-2 , 2xM10.

Kable i głośniki innych firm.

Poprzednio miałem topowy sprzęt Denona i po zmianie na obecny tak jak moi przedmówcy byłem w szoku "jak mogłem wydać tyle pieniędzy na tak kiepski sprzęt Denona"?

Różnica w muzykalności jest porażająca na korzyść T+A.

Podczas rozważań na temat co kupić też myślałem o Accuphase ew. Ayre lub Gryphonie.

Wybrałem markę T+A z paru względów a jednym z nich jest (oprócz dżwięku) niepowtarzalność wyglądu i miły i kompetentny serwis.

Accuphase odpadło za wygląd (dla mnie totalna porażka) i arogancki serwis.

Ayre hmmmm ........może to trochę śmieszne odpadło ze względów politycznych.

Gryphon , no cóż stosunek ceny do jakości.

 

Czekam na wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

 

Bierzesz rozwód z tak zacnym sprzętem?

Ja w moim właśnie wymieniam po kolei wszystkie shit - Sovteki :) na PSVANE.

P.S.

Wymieniłem też kable Taralabs na MIT-a. Poprawa dżwięku znaczna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Pożyczyłem na próbę ze sklepu T+A E-Series Music Player Balanced.

Nigdy się tą firmą nie interesowałem aż w poszukiwaniu lepszego od Cambridge Audio NP-30 i bardziej funkcjonalnego od Brystona BDP-1 transportu dla plików trafiłem na tą firmę.

Budowa - niemiecki Mercedes. Urządzenie niesamowicie funkcjonalne.

Miał służyć jako sam transport pod DACa Audio Note. Z ciekawości podłączyłem też wyjścia analogowe i... bardzo miła niespodzianka.

 

A najważniejsze, że jest gapless!!!!!

 

Idę słuchać dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz rozwód z tak zacnym sprzętem?

Ja w moim właśnie wymieniam po kolei wszystkie shit - Sovteki :) na PSVANE.

P.S.

Wymieniłem też kable Taralabs na MIT-a. Poprawa dżwięku znaczna :)

 

Zmiana koncepcji z lamp na tranzystor ,T+A nie robi niestety zadnego konkretnego jak dla mnie tranzystora ,V10 to swietny wzmak powiem ze mega swietny ale zmiany ,zmiany,poszukiwan ciag dalszy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Zmiana koncepcji z lamp na tranzystor ,T+A nie robi niestety zadnego konkretnego jak dla mnie tranzystora ,V10 to swietny wzmak powiem ze mega swietny ale zmiany ,zmiany,poszukiwan ciag dalszy :-)

Polecam T+A M10 lub mniejszą S10 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Nie do końca bo jest to hybryda.

No cóż rzecz gustu.

Ja miałem już tranzystory i faktycznie zero problemów .

Ale coś za coś dżwięk z lampy jest dla mnie bardziej muzykalny od tranzystora.

Nie wielu producentów łączy lampy z tranzystorami bo to skomplikowana sprawa.

W bezpośrednim zderzeniu przy hybrydzie masz piękny dżwięk i dużą moc (zero strat na jakości dżwięku przy głośnym słuchaniu) nie jak przy samej lampie gdzie musisz dopasować kolumny do wzmacniacza.

 

Ale jak sam napisałeś .... poszukiwania czas dalszy.

Ciężko będzie przestawić się z lampy na gołego tranzystora ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Slyszalem tego mp bal w zeszla niedziele. Wypadl lepiej niz wiele drozszych odtwarzaczy. Jak dla mnie z loganami dzwiek wystawy.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Slyszalem tego mp bal w zeszla niedziele. Wypadl lepiej niz wiele drozszych odtwarzaczy. Jak dla mnie z loganami dzwiek wystawy.

 

Bo T+A to dobry sprzęt robi jak i kilku innych germańców np. Accustic Arts albo Thorens lub CEC.

Dla mnie to 1 liga w high end.

A najważniejsze to "Preis/Leistug Verhaeltnis" czyli stosunek jakości do ceny.

Zapewne można kupić lepszy/droższy sprzęt (np.Soulution, Gryphon albo Vitus - w topowych wersjach) ale czy ta olbrzymia różnica w cenie jest wprost proporcjonalna co jakości dżwięku - raczej nie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Słuchał ktoś T+A DAC 8?

Szukam DACa z regulacją głośności, który gra dobrze po RCA, może ten spełniłby moje oczekiwania. Na papierze wygląda bardzo dobrze - regulacja głośności ponoć w domenie analogowej, antyjitter, zmienne ch-ki filtra cyfrowego, prasę również ma bardzo przychylną. Jestem ciekaw jak ten cudak gra, ale raczej przyjdzie mi go kupić w ciemno, jeśli się na niego zdecyduję. Może ktoś z kluboowiczów pomoże

Xavian XN 250 EVO | Sony TA-N7 | Chord Mojo | Luxman T-03L | AQ Midnight 2 | Sun Audio Reference | Tomanek TAP8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam, interesuje się muzyką i sprzętem od niedawna, zdążyłem przerzucić juz kilkanaście różnych klocków w poszukiwaniu idealnie dopasowanego dla mnie zestawu :) Parę miesięcy temu zakupiłem od amores-a v10, spisuje się super, na tyle, że postanowiłem zakupić kolejny produkt t+a, a mianowicie mp 1260r. I tak się stało, sprzęt co prawda z drugiej ręki ( z Niemiec) zawitał pod mój dach. Dzwięk aksamitny, z super kontrolowanymi skrajami pasma, a juz bas to potęga. Muzyka głównie jezzowa brzmi jak na żywo. Jakość obu klocków najwyższa. Jedyny problem występuje gdy zachciało mi sie sterowania z iphone, zainstalowałem dedykowaną aplikacje z app store i kiszka, strumieniowca rozpoznaje ale nie che z nim współpracować... Co zrobić, czy jest mozliwość uaktualnienia oprogramowania w mp1260r tak aby zadziałało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Witam, interesuje się muzyką i sprzętem od niedawna, zdążyłem przerzucić juz kilkanaście różnych klocków w poszukiwaniu idealnie dopasowanego dla mnie zestawu :) Parę miesięcy temu zakupiłem od amores-a v10, spisuje się super, na tyle, że postanowiłem zakupić kolejny produkt t+a, a mianowicie mp 1260r. I tak się stało, sprzęt co prawda z drugiej ręki ( z Niemiec) zawitał pod mój dach. Dzwięk aksamitny, z super kontrolowanymi skrajami pasma, a juz bas to potęga. Muzyka głównie jezzowa brzmi jak na żywo. Jakość obu klocków najwyższa. Jedyny problem występuje gdy zachciało mi sie sterowania z iphone, zainstalowałem dedykowaną aplikacje z app store i kiszka, strumieniowca rozpoznaje ale nie che z nim współpracować... Co zrobić, czy jest mozliwość uaktualnienia oprogramowania w mp1260r tak aby zadziałało?

Zadzwoń do P. Moellinga z T+A w tej sprawie on na pewno tobie pomorze tel. 0049/5221767653.

Na pewno postara się tobie pomóc.

Powiedz ,że Jarek z Gdańska ciebie do niego odesłał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Jedyny problem występuje gdy zachciało mi sie sterowania z iphone, zainstalowałem dedykowaną aplikacje z app store i kiszka, strumieniowca rozpoznaje ale nie che z nim współpracować... Co zrobić, czy jest mozliwość uaktualnienia oprogramowania w mp1260r tak aby zadziałało?

To bardzo proste. Należy wgrać nowy soft do odtwarzacza.

Musisz ściągnąć ze strony T+A upgrade softu Twojego odtwarzacza i postępować zgodnie z instrukcją.

Masz tam wszystko napisane.

 

Strona najlepiej chodzi w IE

 

http://www.taelektroakustik.de/index.php?id=47&L=1

 

 

PS. Jarek z Gdańska nie będzie do tego potrzebny :)

 

Pozdrawiam

 

EDIT: ale widzę, że MP1260 jeszcze nie wspiera TA Control :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

PS. Jarek z Gdańska nie będzie do tego potrzebny :)

 

Pozdrawiam

 

EDIT: ale widzę, że MP1260 jeszcze nie wspiera TA Control :(

 

No to jak widać jednak Jarek z Gdańska będzie potrzebny ;)

Można , nie można, wspiera lub nie wspiera ?

A konkretnie?

 

Kolego Rafszcz dzwoń do T+A i pytaj bo może mają jakiś upgrade do twojego sprzętu i wszystko będzie o.k.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Ja kiedyś dzwoniłem z pytaniem o MPB to mi wszystko dokładnie i ładnie wyjaśnili.

 

Skoro pod podanym linkiem widać, że nie wspiera - to nie wspiera.

Można się ich najwyżej dopytać kiedy zrobią nowy soft do 1260 (obecnie jest napisane chyba "soon").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za podpowiedzi, wieczorem wgram nowy soft, a jeśli to nie pomoże, zadzwonie pod podany numer. Coś mi się wydaje, ze pomysl z wygodnym nawigowaniem poprzez iphone nie wypali... :( A tak swoja drogą T+A ma w ofercie pilot multimedialny, wygląda ciekawie, miał ktoś takie cacko w dłoni? jak się sprawuje? Wiem, ze cena jak za pilot jest kosmiczna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Miałem, szkoda czasu i kasy.

W porównaniu z iPadem czy iPhonem to popierdółka.

Jeśli obecnie Twój 1260 nie jest wspierany przez TA Control to za chwilę będzie.

Przynajmniej tak mi mówili jak korespondowałem z nimi w sprawie mojego playera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

For the following devices a TA Control compatible firmware is available:

 

- CALA

- K2 Blu

- K8

- Music Receiver

- Music Player Balanced

 

 

Firmware updates for further T+A devices will follow in the next months. We will keep you informed on this web-page.

 

http://www.taelektroakustik.de/index.php?id=532&L=1#c1441

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do Pana Moellinga. I wszystko jasne. Wiec narazie takiej możliwości sterowania niema, ale pracują nad tym. Aktualizacja oprogramowania mp1260r powinna pojawić sie w pierwszym kwartale przyszłego roku. Dziękuję za nr telefonu.

 

jakie kolumny dobrze zgrywają się z t+a, szczególnie z v-10, ma ktoś jakieś doświadczenie? Pokój 25m. Muzyka głównie jezzowa. Obecnie mam podpięte AP tempo6, w których brakuje mi troszkę muzykalności, może to źle zabrzmi bo w wielu aspektach są naprawdę dobre, a może chodzi o tą zbyt chłodną średnicę... Z góry dziękuje za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.