Skocz do zawartości
IGNORED

Klub T+A Elektroakustik


szwed75

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Dziękuję za nr telefonu.

 

You welcome ;)

 

Co do kolumn to raczej pytanie do samego siebie.

Najlepiej zgrają kolumny .... takie jakie się tobie spodobają ;)

 

Ja gram na B&W i jest jak dla mnie o.k. co nie znaczy ,że tobie również przypadną do gustu.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzień Dobry Wszystkim

 

Czy miał ktoś z Was styczność, możliwość przesłuchania zestawów głośnikowych z serii Solitare CWT ?. W nowym AUDIO jest opis CWT 500 w teście porównawczym. Są jeszcze inne modele z tej serii. Bardzo jestem ciekawy ewentualnych opinii i przyznam szczerze chętnie odsłuchał, tylko gdzie ? hmmm

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

W oczekiwaniu na uaktualnię oprogramowania TA CONTROL (pod ipada) mogącego obsłużyć mp1260r - znalazłem w app store program o nazwie PS Audio's eLyric. co prawda płatny, ale warto. Zasada działania jest podobna co w TA CONTROL, jest wygodny i w miarę stabilny.

Poszukiwania odpowiednich kolumn zakończone, SF Electa Amator v.1. Z połączeniu z V10 pełna synergia.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzień Dobry Wszystkim

 

Czy miał ktoś z Was styczność, możliwość przesłuchania zestawów głośnikowych z serii Solitare CWT ?. W nowym AUDIO jest opis CWT 500 w teście porównawczym. Są jeszcze inne modele z tej serii. Bardzo jestem ciekawy ewentualnych opinii i przyznam szczerze chętnie odsłuchał, tylko gdzie ? hmmm

 

Pozdrawiam

Witaj. Miałem możliwość słuchania CWT 500 i 2000. Dźwięk niesamowity. Szczegółowość, kontrola, przestrzeń. Super.

Słuchałem też innych klocków i kolumn T+A. Dla mnie jedne grają trochę lepiej, inne trochę mniej lepiej :).

Ale to tylko kwestia gustu.

Obecnie gram z Pro-Ject RPM 5.1, T+A MP 1260 HD oraz D 10mkII na wzmaku Unison S6 SE. Kolumny to Focal 1027 Be.

Jestem w trakcie sprzedaży Focali i S6 SE. Chcę kupić NADa M3 oraz kolumny T+A TS200.

Kolumny miałem wcześniej przez pół roku.

Niniejszym dołączam do klubu.

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam, czy ktoś słuchał może sprzęciku, który można zaliczyć do mini-wież, chodzi mi o T+A model Caruso? W seci troche testów jest, szczególnie na obcojęzycznych stronach. Ciekawi mnie porównanie z popularnymi mini wieżami typu Denon, czy Yamaha. Oczywiście pisze o caruso z drugiej ręki bo cena katalogowa kosmiczna. W zasadzie jest tam wszystko, cd, DVD, wifi streamer, głośniki. Za ewentualne pomocne uwagi z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do klubu z pytaniem o budżetowe klocki - czy jest duza różnica w brzmieniu między Music Receiverem, a kombinacją Music Player + Power Plant?

Posłuchałem w sobotę Receivera i podobalo mi się prawie wszystko - prawie, bo było trochę mało agresywnie jak dla mnie: niski bas wypełniony ale jakiś taki lekko rozlewający się. Fantastyczny do jazzu i małych składów, ale symfonika i stary hard-rock wypadały gorzej. (Co nie znaczy źle).

Po podpięciu NADa 375 pojawiła się hiper dynamika, tyle że jednocześnie cała reszta straciła swoją szlachetność.

Nie wiem czy ten lekki brak drive'u i miekki bas (odstający od reszty) to cecha Receivera, czy Power Plant też brzmi podobnie?

Edytowane przez Zolty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

http://www.taelektroakustik.de/fileadmin/pdf/archiv/r-serie/A_3000_EN.pdf

 

Witam!

Czy miał ktoś z tym smokiem do czynienia??

Czy ktoś orientuje się jaka była jego cena??

Pozdrrr

Wiem że post jest dość stary, ale akurat ja mam T+A P3000AC: jak dla mnie bomba- uwielbiam jego dynamikę- jest megaszybki, no i wszystkie znane mi marantze odpadają w przedbiegach w kategorii średnicy +zróżnicowania basu.

Chyba sie zapisze do klubu T+A mam jeszcze dość stareńki preamp A2000AC - odtwarzacz CD1230R- dla mnie w tym budżecie (używane kosztowały mnie łącznie 8500 pln) to absolutna rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kiedyś kusił mnie receiver, po pierwszych odsluchach stwierdziłem ze to nie to i zdecydowałem się na odsłuch Playera (Balanced) i wzmacniaczy.

O ile właściwie wychwycilem brzmienie to gra dosyć dynamicznie, fajna przestrzeń i lokalizacja, dźwięk dosyć "jasny" czyt. postny bas (mało mięsa). Z Power Plantem pojawiło się wypełnienie basu tyle ze takie trochę kluskowate (z SF Toy Tower), ale nadal brakło na odrobiny agresji. Piękne detaliczne ale łagodne wysokie. Po pośpiechu NADa 375 pojawił się "pazur", ale zniknęła kultura wysokich, pogorszyła się scena.

Sterowanie było ze starego Opada, Soft zacny, ale nie zawsze działał jak trzeba. Obsługa guzikami nieintuicyjna. Mimo że kusila mnie uniwersalność to mz brzmienie do końca nie zachwyciło. Za cenę nowego chyba można lepiej tyle że w dwóch pudełkach. Może po prostu nie moja szkoła grania, aczkolwiek w zestawie z Power Plantem może się podobać - oba klocki brzmieniowo się uzupełniają, o dziwo to cyfrowy szmal dodaje ciepelka i łagodności. Kupiłem CD Brystona (zachwyt w tej cenie) i CA SM6 (ujdzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy użytkownicy T+A, czy ktoś z Was może coś skrobnąć na temat ich Music Playera? Jaką opinią się cieszy?

 

Tu masz trochę na temat MP: http://www.audiostereo.pl/ta-music-player-balanced_103029.html

 

Ja mam wersję mkII i jestem bardzo zadowolony. Nie myślę o zmianie na inny klocek. Napisz co konkretnie Cię interesuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Synthax

(Konto usunięte)

Tu masz trochę na temat MP: http://www.audiostereo.pl/ta-music-player-balanced_103029.html

 

Ja mam wersję mkII i jestem bardzo zadowolony. Nie myślę o zmianie na inny klocek. Napisz co konkretnie Cię interesuję.

 

Interesuje mnie to jak konkretnie wypada jeśli chodzi o barwę brzmienia, i jak spisuje się jako CD Player.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie to jak konkretnie wypada jeśli chodzi o barwę brzmienia, i jak spisuje się jako CD Player.

 

Gra cały system a nie poszczególne elementy. Dlatego ciężko mi określić jak gra sam MP.

Moim zdaniem zestaw PP + MP to spójne połączenie wzmaka i playera (pliki+CD). Efekt końcowy to składowa tego zestawu + kolumny i w zależności jakie kolumny podepniesz taki efekt uzyskasz. Zestaw ten jest powiedziałbym zrównoważony, delikatnie eksponujący basik, wokale super, a góra szczegółowa.

CD jest naprawdę bardzo dobrej jakości (dobry DAC i cichy napęd).

Podpinałem MP do innych wzmaków (min. Marantz 7004, Exposure 3010S) i zawsze po kilku minutach odsłuchu wyłączałem zestaw. Ale to była kwestia wzmaków, które nie potrafiły w pełni wysterować moich kolumn lub pokazywały dużą różnicę na korzyść PP, szczególnie w barwie i stereofonii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam, może uda mi się zakupić T+A K1. Czy może ktoś go widział, słyszał i mógłby skrobnąć parę słów. Słuchałem go z kolumnami Bose 2+1 i to w kiepskich warunkach i ciężko określić brzmienie. No i ile to warte oczywiście (starszy pan wymienia sprzęt bo CD trochę kiepsko czyta niektóre płyty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam serdecznie,

dopisuje się do klubu z moimi klockami T+A R1230R i CD 1200R z kablami na srebrze Vovoxa i kolumnami Studio16Hertz Minas Anor Premium.

System gra ciepłym, subtelnym i wyrafinowanym dźwiękiem. Jest bezlitosny dla słabo nagranych utworów.

Wokale, instrumenty poezja, no i ta przestrzeń ..

Moje zadowolenie jest ogromne i przyznam iż nie spodziewałem się takiej finezji po tej stronie mocy :)

 

Ps. Żółty polecam do cichego grania sprawdzony bardzo muzykalny Tivoli Audio Music System™

 

post-41140-0-29370100-1403444171_thumb.jpg

Edytowane przez wolf3

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wolf3: dzięki za namiar na Tivoli, już złożyłem tymczasowy zestaw: wspomniany Music Receiver i ostatnio kupione podstawowe Criterion TCD 410. Do bardzo cichego grania mam regulację wysokich i niskich tonów.

Na razie gra, ale już widzę ( a raczej słyszę), że te monitory zasługują na coś lepszego - może dołożę jakąś używaną końcówkę mocy z serii 1260. Kabelki to Cardas Clear Sky.

Edytowane przez Zolty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Cześć

Czy ktoś z Was słuchał wzmacniacza T+A E-SERIES POWER PLANT z Dynaudio Focus 160 ?

 

u mnie to gra, od roku, na razie nie zmieniam

 

Zyja jeszcze jacys uzytkownicy T+A? Pusto tu i cicho od miesiecy - sam sobie odpowiadam....

 

;-), nie wchodziłem ostatnio na forum, ale żyję i dalej słucham dźwięków z T+A. A skoro jestem to zapytam, czy Wam również padła aplikacja TA Control na IOS? Od ostatniego update'u 4.11 w ogóle się nie włącza, próbowałem reinstalacji, ale to nic nie daje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ne siedze w Applu - uzywalem krotko tej pod Androida, ale jako ze nie byla najlepsza (gorsza niz ta po iOS - z czasow kiedy jeszcze dzialala). Jesli chodzi o sprzet to tak jak planowalem dolozylem koncowke (co prawda 1230 a nie 1260, ale tez daje rade). Teraz chyba najslabszym elementem jest Receiver (robiacy jako zrodlo I pre).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masza1968

(Konto usunięte)

czy Wam również padła aplikacja TA Control na IOS? Od ostatniego update'u 4.11 w ogóle się nie włącza, próbowałem reinstalacji, ale to nic nie daje

Niestety nie chodzi tak jak i u Ciebie.

Na szczęście w drugim i iPadzie nie miałem włączonej funkcji automatycznego upgreadu i działam na starej wersji.

Zgłosiłem im od razu ten błąd ale jak widać przez tyle czasu nic z tym nie zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 27

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.