Skocz do zawartości
IGNORED

Klub T+A Elektroakustik


szwed75
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem przesłuchać takie urzadzonko T+A Caruso Blu... All in one, niestety przedstawiciel firmy na nasz kraj nie ma możliwości sprowadzenia...aż wierzyć się nie chce, lub totalna "olewka" klienta...nie rozumiem polityki

Edytowane przez slaaawek

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem przesłuchać takie urzadzonko T+A Caruso Blu... All in one, niestety przedstawiciel firmy na nasz kraj nie ma możliwości sprowadzenia...aż wierzyć się nie chce, lub totalna "olewka" klienta...nie rozumiem polityki

 

Z tego co mi wiadomo ...to przedstawiciel nie może sobie tak poprostu sprowadzić tego sprzętu ... oni muszą go kupić :( a to dla nich nie bardzo ja wydadzą kilka ładnych tysi a klient nie łyknie tematu :(

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno Tjart zrobię i przed finalnym zakupem zabiorę na testy do domu . Bardziej chodziło mi czy ktoś już miał z nimi do czynienia i może coś napisać typu wady/zalety a w zasadzie chodzi mi czy mają jakieś wady bo słuchając ich na targach no powiem....potęga :)

 

Aramejczyk, słuchałem kiedyś też trochę mniejszego modelu (TCD310S) w sklepie w Katowicach, zrobiły na na mnie również niesamowite wrażenie. Nie dopatrzyłem się żadnych wad :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Po kilkutygodniowych odsłuchach z bananem na twarzy melduję się w klubie z R1260R. Muzyka wysoce przyjemna i kojąca. Czas na pełną satysfakcję z pewnością jeszcze przyjdzie bo trzeba będzie zacząć rozglądać się za lepszymi kolumnami żeby zagrało maksymalnie i optymalnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

 

Chciałem przesłuchać takie urzadzonko T+A Caruso Blu... All in one, niestety przedstawiciel firmy na nasz kraj nie ma możliwości sprowadzenia...aż wierzyć się nie chce, lub totalna "olewka" klienta...nie rozumiem polityki

Część, rzadko tu zaglądam, widzę, że jesteś/byłeś zainteresowany Caruso. Mam te radyjko w wersji dvd. Niewiem jaka cena sklepowa nowego ,ale stary kosztował 10tys. - to dość wysoka cena. Ja kupiłem używanego za 3tyś. I z takiej perspektywy jak na radyjko sypialniano/biurowe gra naprawde fajnie. Gęsto, ładnie wypełniony dzwięk, ładne wybrzmienia dzwięku strun gitary, basik przyjemny, troche miekki ale nie ma sie czego spodziewać z takiej skrzyneczki. Ogólne wrażenia bardzo dobre, gra to u mnie codziennie i nie słyszałem jak dotąd lepszego radyjka (all in one). Dla porównania w kuchni mam tivoli one, radyjko wychwalane na zagranicznych forach ale nie ma startu do Caruso. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część, rzadko tu zaglądam, widzę, że jesteś/byłeś zainteresowany Caruso. Mam te radyjko w wersji dvd. Niewiem jaka cena sklepowa nowego ,ale stary kosztował 10tys. - to dość wysoka cena. Ja kupiłem używanego za 3tyś. I z takiej perspektywy jak na radyjko sypialniano/biurowe gra naprawde fajnie. Gęsto, ładnie wypełniony dzwięk, ładne wybrzmienia dzwięku strun gitary, basik przyjemny, troche miekki ale nie ma sie czego spodziewać z takiej skrzyneczki. Ogólne wrażenia bardzo dobre, gra to u mnie codziennie i nie słyszałem jak dotąd lepszego radyjka (all in one). Dla porównania w kuchni mam tivoli one, radyjko wychwalane na zagranicznych forach ale nie ma startu do Caruso. Pozdrawiam

 

o widzisz, miło mi ze ktoś napisał o Caruso... wielkie dzięki.

ponoć Caruso Blu zamiast dvd ma bluray, i jeszcze lepiej brzmi, tylko cholera, w naszym pięknym kraju brak możliwości odsłuchu...to mnie mocno wkurw.. ponieważ na zachodzie bez problemu, a my wieczny zaścianek! co najgorsze rozmawiałem z dystrybutorem i obiecał zrobić wszystko aby sie udało posłuchac Caruso Blu, ale do tej pory (pół roku już) zero odzewu....po prostu totalna olewka potencjalnego klienta

Edytowane przez slaaawek

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o widzisz, miło mi ze ktoś napisał o Caruso... wielkie dzięki.

ponoć Caruso Blu zamiast dvd ma bluray, i jeszcze lepiej brzmi, tylko cholera, w naszym pięknym kraju brak możliwości odsłuchu...to mnie mocno wkurw.. ponieważ na zachodzie bez problemu, a my wieczny zaścianek! co najgorsze rozmawiałem z dystrybutorem i obiecał zrobić wszystko aby sie udało posłuchac Caruso Blu, ale do tej pory (pół roku już) zero odzewu....po prostu totalna olewka potencjalnego klienta

A ile teraz takie cacko kosztuje? Gdzieś obiło mi sie o uszy, ze koło 15tyś... Ja rozumiem, że nie maja go na stanie, stąd niemożność pożyczenia. Prawda jest taka, ze to słabo chodliwy towar, i jak nie kupisz to pewnie przeleży im to z rok, i sprzedadzą po kosztach. Nie mówię, że ludzi nie stać na wyłożenie takiej gotówki, ale często właśnie dla takich liczy się marka, a nie oszukujmy się, mało kto słyszał o t+a. Chociaż my wiemy, że to wysoka półka w świecie audio. Sam posiadam kilka klocków tej firmy i bardzo sobie chwalę. A z dystrybutorem (Panem Piotrem) mam dość dobre relacje, ostatnio pomógł mi w sprawach serwisowych. Myślę, że jak sie przypomnisz z tym Caruso to powinien ruszyć temat. Swoją drogą ciekaw jestem jak brzmi nowe Caruso i w czym różni się od pierwszej wersji. Szczerze wątpię aby dźwięk był jakoś stanowczo lepszy, ten z jedynki dość wysoko zawiesił poprzeczkę, a fizyki nie oszukają :)

Na niemieckich portalach giełdowych audio można wyhaczyć starą wersję za 900E, przy małych negocjacjach zrobi sie naprawdę atrakcyjna cena. Pewnie z 5 razy mniej niż nowa "dwójka".

Ps. jak chcesz posłuchać jedynki to zapraszam do mnie, jeśli nie masz za daleko. Mieszkam na śląsku, Tychy. Pozdrawiam. Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile teraz takie cacko kosztuje? Gdzieś obiło mi sie o uszy, ze koło 15tyś... Ja rozumiem, że nie maja go na stanie, stąd niemożność pożyczenia. Prawda jest taka, ze to słabo chodliwy towar, i jak nie kupisz to pewnie przeleży im to z rok, i sprzedadzą po kosztach. Nie mówię, że ludzi nie stać na wyłożenie takiej gotówki, ale często właśnie dla takich liczy się marka, a nie oszukujmy się, mało kto słyszał o t+a. Chociaż my wiemy, że to wysoka półka w świecie audio. Sam posiadam kilka klocków tej firmy i bardzo sobie chwalę. A z dystrybutorem (Panem Piotrem) mam dość dobre relacje, ostatnio pomógł mi w sprawach serwisowych. Myślę, że jak sie przypomnisz z tym Caruso to powinien ruszyć temat. Swoją drogą ciekaw jestem jak brzmi nowe Caruso i w czym różni się od pierwszej wersji. Szczerze wątpię aby dźwięk był jakoś stanowczo lepszy, ten z jedynki dość wysoko zawiesił poprzeczkę, a fizyki nie oszukają :)

Na niemieckich portalach giełdowych audio można wyhaczyć starą wersję za 900E, przy małych negocjacjach zrobi sie naprawdę atrakcyjna cena. Pewnie z 5 razy mniej niż nowa "dwójka".

Ps. jak chcesz posłuchać jedynki to zapraszam do mnie, jeśli nie masz za daleko. Mieszkam na śląsku, Tychy. Pozdrawiam. Rafał

 

wielkie dzięki za zaproszenie, ale interesuje mnie tylko najnowsza wersja Caruso Blu... dwa razy rozmawiałem o tym modelu i głupio mi się przypominać, uważam, że teraz to już dystrybutor powinien się wykazać, dziwna polityka firmy, sprezdają się sprzęty za grubo ponad 50 kzł, a tu około 13 tys. zł i problem, przyznam ze kompletnie nie rozumiem

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Zachorowałem na lampę i po kilku odsłuchach została u mnie Primaluna. Zresztą swego czasu wybór padł na T+A m.in. z uwagi na dość "lampowe" granie.

 

Po przejściu na PL na początku brakowało mi trochę dołu, który w T+A jest świetny ale chyba to kwestia osłuchania bo teraz już nie słyszę żadnych braków. W każdym razie doszedłem do wniosku, że nie ma sensu żeby drugi wzmacniacz kurzył się u mnie na meblu i wystawiłem na sprzedaż. Zostawiam sobie jeszcze CD Player jako źródło.

"Few are those who can see with their own eyes and hear with their own hearts." A.Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich,

 

dołączam się do Klubu jako wieloletni użytkownik kilku sprzętów T+A - głównie kolumn z serii T i TB, sporadycznie jakiegoś wzmacniacza i CD. Od dłuższego czasu gram na T+A Pulsar D 10 mkII, którego zdecydowałem się sprzedać (gdyby ktoś był zainteresowany, to zapraszam). Czytałem całość wątku klubowego, w tym ostatnie narzekania na dystrybucję (choć sprzed niemal roku) i muszę powiedzieć, że mam bardzo dobre doświadczenia z Hi-Tonem. Pełen profesjonalizm, super doradztwo i świetny kontakt.

 

Pozdrawiam wszystkich użytkowników T+A!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam zgromadzonych na tym dość wąskim temacie . Mianowicie szukam wsparcia w wyborze kolumn tej firmy ,bo bardzo zaciekawila mnie"TL" jaki model ? Oczywiscie z drugiej reki ...

Na stronach jest badzo malo a jak juz to po niemiecku :D Czy ktoś slyszal model CRITERION TAL 140 , albo T+A Criterion TB-140 , albo może polecic coś innego ?

Kolumny maja zagrać z Sony 870es

1* YAMAHA as2100/MATRIX mini-i pro2s 2* Sony ta f870es/xa20es/Dynavoice df8/Aim sc808 /UPS Powertecnique pro3000 1800W online, 3* Marantz/pm7200 /cd6000ose/ st7001/Mordaunt Short Avant 916i,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Panowie, zastanawiam się nad zakupem modelu T160 E.

 

Mam co do niego kilka pytań, mam nadzieję, że ktoś zna temat.

 

1. czy fakt, że model ten posiada linię transmisyjną wpływa w jakikolwiek sposób na jego żywotność, ew. trudność naprawy?

 

2. czy jest szansa, że tak wiekowe kolumny mają jeszcze oryginalne głośniki i czy można to w jakikolwiek sposób sprawdzić?

 

3. Jakiego rodzaju (piankowe czy gumowe) zawieszenia były tam montowane?

 

Pozdrawiam!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zastanawiam się nad zakupem modelu T160 E.

 

Mam co do niego kilka pytań, mam nadzieję, że ktoś zna temat.

 

1. czy fakt, że model ten posiada linię transmisyjną wpływa w jakikolwiek sposób na jego żywotność, ew. trudność naprawy?

 

2. czy jest szansa, że tak wiekowe kolumny mają jeszcze oryginalne głośniki i czy można to w jakikolwiek sposób sprawdzić?

 

3. Jakiego rodzaju (piankowe czy gumowe) zawieszenia były tam montowane?

 

Pozdrawiam!

Cześć , temat juz chyba umarl . Nikt tu nie zaglada, firma chyba zbyt malo znana .

Tez szukalem tu jakis wskazowek ale nikt sie nie odezwal ...

Od siebie moge dodac ze znajomy posiada kolumny tej firmy chyba jeszcze starsze t+a criterion tmr 120 po regeneracji pianek ktore sa dostepne . Graja swietnie basy schodzi tak bardzo nisko ze nie trzeba nic wiecej .

Te kolumny o ktorych Ty piszesz maja linie transmisyjna .

Edytowane przez Stefek79

1* YAMAHA as2100/MATRIX mini-i pro2s 2* Sony ta f870es/xa20es/Dynavoice df8/Aim sc808 /UPS Powertecnique pro3000 1800W online, 3* Marantz/pm7200 /cd6000ose/ st7001/Mordaunt Short Avant 916i,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Witam wszystkich miłośników T+A.

Markę znam od jakiegoś czasu. Szukając sprzętu dla siebie trafiłem do warszawskiego Hi-Tonu, gdzie spędziłem trochę czasu :) Wszystkim polecam, pełen profesjonalizm, super kontakt i miła atmosfera.

 

Około rok temu, kupiłem okazyjnie wzmacniacz T+A V10. Jak dla mnie, był to strzał w dziesiątkę. Teraz zaczynam myśleć o zakupupie lepszych kolumn.

 

Oczywiście wiem, że trzeba posłuchać samemu, ale pomyślałem, że zasięgnę języka na forum :) Z tego co czytałem to parę osób na forum miało do czynienia z tym wzmacniaczem i może przerzucili parę paczek.

 

Równocześnie, będę przygotowywał nowe wnętrze, w którym zamierzam w przyszłości słuchać muzyki. Została mi zaproponowana taka koncepcja/aranżacja wnętrza (w załączniku, kolumny zaznaczone na czerwono) która zakłada niską zabudowę (typu np. konsola) z przerwami na kolumny. Wiem, że takie ustawienie nie jest zbyt korzystne dla dźwięku. Jakie powinny być minimalne odstępy od tylnej ściany a jakie między meblami (zakładam, że będą to niskie szafki o wysokości ok 50 cm)? Czy zastosowanie kolumn z przednim bass reflexem pomoże w takiej sytuacji, czy to nie ma znaczenia? Czy może zupełnie zmienić koncepcje tej aranżacji ?

post-64494-0-61712300-1506864709_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 5 tygodni później...

Witam wszystkich klubowiczów. Prosiłbym o opinie i wyrażenie zdań na temat zestawu T+A TMR 160. Z tego co wiem to ten zestaw sporo namieszał na rynku dużych kolumn kiedy był produkowany i rozsławił trochę markę T+A. Jak szukałem w miarę uniwersalnych (progresywny rock i metal, jazz sporo filmów) i bezkompromisowych kolumn to bardzo się nimi zainteresowałem. Mój wybór jednak padł na równie wielkie i potężne Infinity Kappa 8.2i (były łatwiej dostępne), ale cały czas te TMR 160 chodzą mi po głowie. Z tego co wiem to na górze vifa, na dole 2x25cm seas w obudowie "linia transmisyjna", ale jak z średnicą, która jest znakomita w kappa'ch i zdolnościa budowania przestrzeni na bok i wgłąb, czy łatwo je napędzić, itp. Może któryś z klubowiczów miał przyjemność słuchać i podzieliłby się wiedzą co do charekteru ich brzmiena. Dziękuję za wszystkie wpisy.

 

Te kolumny to moje marzenie, póki co niespełnialne, gdyż z racji mieszkania muszę opierać się na większych monitorach.....ale gdybym mógł i miał gdzie postawić większe podłogówki na 100% wziąłbym te właśnie kolumny.

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam, wątek jak widzę tli się jeszcze, więc czas na moje 0,03 zł... Od pewnego czasu smakuję T+A a jak wiadomo apetyt itp., więc jak to w moim przypadku bywa, zacząłem zupełnie niekonwencjonalnie. Moja kolejna przygoda z Hi-Fi rozpoczęła się od totalnej randki w ciemno, tzn. któregoś pięknego dnia skonstatowałem - kurczę, dlaczego w domu nic nie gra? Dalej było już z górki, zakup używanych kolumn (stare, przyzwoite Quadral Korun) i rajd do sklepu po źródło. No, powiedzmy - w każdym razie wypadło na Yamahę R-N803D. Powrót do domu, instalacja, aktualizacja i... jest dobrze, a nawet całkiem nieźle. Do czasu, aż zachciało mi się więcej kontrolowanego basu (słucham głównie jazz i klasykę). I tutaj przypadkowa rozmowa z dawno niewidzianym kuzynem ukierunkowała mnie na T+A. Pierwszy zakup to Criterion TAL 130 i jak to się mówi - strzał w dziesiątkę, „sednem tarczy” okazał się jednak Criterion TCI 3R. Niewielkie podłogówki będące w stanie zmiażdżyć większość z tego, co do tej pory słyszałem. Linia transmisyjna sprawia, że początkowo basu się nie zauważa... dopiero po pewnym zasie dociera że jest go bardzo dużo, tyle iż nie będzie to dotychczasowe dudnienie a konkretny czysty, głęboki i dokładny bas. Właściwie mogę o tych kolumnach wyrazić się jedynie w samych superlatywach. Grają precyzyjnie i przy tym neutralnie, nie dziwi że niemieckie AUDIO zaszeregowało T+A TCI 3R do grupy REFERENZKLASSE, gdzie przy relatywnie niskiej cenie zakupu (4.600,- EUR) rywalizowały skutecznie ze sprzętem znacznie droższym (http://www.audiostereo.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_id=219382). Piękne smukłe kształty, niewielkie rozmiary w połączeniu ze zdolnością do radzenia sobie z trudną akustyką (np. bliskość ścian lub innych mebli) nawet w połączeniu z tak budżetowym amplitunerem jakim jest moja RN803D dopełniają obrazu całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.