Skocz do zawartości
IGNORED

Komputer zamiast odtwarzacza CD klasy HI -FI


Funnykris

Rekomendowane odpowiedzi

mam tak samo jak Tribul, pozbyłem się nawet cd - tak odtwarzacza jak i płyt, zostawiłem sobie około 60 ulubionych , do których czuję sentyment - telarc, winter&winter, chesku itp. do odtwarzania używam najczęściej jriver + fidelizer i teraz pytanie: słyszycie roznicę między foobar2000 a jriver?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tak samo jak Tribul, pozbyłem się nawet cd - tak odtwarzacza jak i płyt, zostawiłem sobie około 60 ulubionych , do których czuję sentyment - telarc, winter&winter, chesku itp. do odtwarzania używam najczęściej jriver + fidelizer i teraz pytanie: słyszycie roznicę między foobar2000 a jriver?

 

Szczerze?Ja tak. Sam jestem tym ździwiony no bo niby jak to możliwe, jednak oba graja trochę inaczej. Na jriver mam trochę bardziej kluchowaty bas, na foobarze krótszy bas i więcej wypchana średnica.Jednak w jriver najbardziej przeszkadzała mi jego obsługa, zagmatwanie, często nie wiedziałem co aktualnie gra, ciężko cokolwiek znaleźć, posegregować.Zbyt rozbudowany jak dla mnie, po kilku miesiącach odpuściłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałem różnicę, w obu przypadkach dźwięk na foobarze bardziej płaski, matowy. Ale to w obu przypadkach odsłuchy na wzmacniaczach lampowych, więc trudno mi uogólniać. W Jriverze wiele rzeczy można "pochować" nie musi być tak rozbudowany. Mi w Foobarze ciągłe kopiowanie nie pasuje :-) łatwiej mi sortować albumy po wykonawcach. Może to kwestia wielkości biblioteki, moja nie przekracza 300 płyt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jriver jest niesamowicie zamotany, czasem naprawdę nie wiedziałem gdzie znajduje sie aktualnie odtwarzany utwór. Jest w nim mnóstwo opcji, mnóstwo ustawień ale bardzo mało intuicyjny, jakieś play now które w sumie do niczego sie nie przydawało, file, albumy, playlisty i cała masa innych bzdetów, coś w niego wrzucałem to nie miałem pojęcia czy tak naprawde jest to na liscie czy nie a jak tak to na której.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Tribul - widocznie JRiver to zbyt rozbudowany program na Twoje zdolności percepcyjne (choć on jest na prawdę intuicyjny)? Spróbuj Lilitha - prościej się nie da.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tribul - widocznie JRiver to zbyt rozbudowany program na Twoje zdolności percepcyjne (choć on jest na prawdę intuicyjny)

 

Powiadasz? :) Podobnie do mnie twierdzi większość osób użytkujących go przez jakiś czas (przerośnięta krowa). Nie interesują mnie takie odtwarzacze jak Lillith, jplay itp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy gizmo na androida i jriver da się ogarnąć, ja w każdym razie całą jego obsługę ograniczam do załączenia a potem już tylko tablet

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki sterownik dźwięku obsługuje Ci wyjście z Jriver..?

 

WASAPI Event czy jakoś tak, nie pamiętam zbyt dobrze bo nie używam go już dłuższy czas.

 

 

wystarczy gizmo na androida i jriver da się ogarnąć, ja w każdym razie całą jego obsługę ograniczam do załączenia a potem już tylko tablet

 

To fakt, z Gizmo jest lepiej, jednak FoobarCon dla foobara jest moim zdaniem o wiele lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy naprawdę słyszycie wiatraczek i dysk w laptopie podczas słuchania muzyki ????

Tak, i to bardzo przeszkadza. Póki co jako źródło używam laptopa Toshiba A300 - czyli niekoszerny sprzęt (ależ mnie to słowo śmieszy w odniesieniu do PC audio). Laptop dwa razy do roku rozbieram, smaruję procesor i grafikę świeżą pastą termo-przewodzącą i czyszczę radiatory oraz wentylator. Jednak mimo to wentylator jest słyszalny przez słuchawki otwarte. Dysk ma to do siebie, że wibruje. Wibracje przenoszą się na blat biurka i w rezultacie całe biurko rezonuje. Przecież pod laptopa nie wsadzę granitowej płyty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Przecież pod laptopa nie wsadzę granitowej płyty.

 

No nie:) W takim razie mojego małego Acera i dużego Asusa można uznać za hiend audio bo są bezszelestne:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, i to bardzo przeszkadza. Póki co jako źródło używam laptopa Toshiba A300 - czyli niekoszerny sprzęt (ależ mnie to słowo śmieszy w odniesieniu do PC audio). Laptop dwa razy do roku rozbieram, smaruję procesor i grafikę świeżą pastą termo-przewodzącą i czyszczę radiatory oraz wentylator. Jednak mimo to wentylator jest słyszalny przez słuchawki otwarte. Dysk ma to do siebie, że wibruje. Wibracje przenoszą się na blat biurka i w rezultacie całe biurko rezonuje. Przecież pod laptopa nie wsadzę granitowej płyty.

 

Spróbuj gruby korek.

Może trochę bas się poluzuje ;) ale biurko powinno przestać wibrować. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jriver to potężny kombajn.

Trochę się początkowo pogubiłem w opcjach ale dobrzy ludzie pomogli... Obsługa w sumie jest banalnie prosta(jak już się wie co i jak) i zarówno wygląd jak i funkcjonalność można dopasować sobie pod własne potrzeby.

Dla mnie to najlepszy player. Szkoda że taki drogi ale i na to są sposoby... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie jest, jak jest? :)

Pomoc nadeszła z Meksyku! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatycznie ripuje CD,taguje, świetny wygląd

Nie widzę w tym nic nadzwyczajnego - robi to, co darmowy foobar ;) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Foobar posiada taką aplikację,nie interesowałem się tym.

Też się nie interesowałem, ale pewnie posiada, ale pisałeś o ripowaniu i tagowaniu a nie o sterowaniu z ipada ;) :) . No i zabrzmiało to tak, jakbyś Amerykę odkrył za te 50$ ;) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, a iTunes robi to samo i darmowy jezd :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foobar czyta pliki midi, sf2 i VSTi, JRiver nie miał tej właściwości i prawdopodobnie dalej nie ma.

Może też takie pliki wysłać jako wav przy użyciu własnego servera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówią, dla każdego coś miłego.

JRiver ma bardzo ładną grafikę, w moim odczuciu najlepszą, lepszą niż iTunes i inne.

 

Dźwięk z JRiver jest jakby czyściejszy ale: jakieś rok temu testowałem różne programy i podprogramy i taki charakter, w moim odczuciu, jest cechą cyfrowego przetwarzania lub czyszczenia dźwięku.

Efekt tego jest taki że dźwięk jest jakby lepszy na słabszym sprzęcie, po podłączeniu do lepszego sprzętu może to objawiać się niewielką utratą przestrzeni.

To jest druga cecha dlaczego wolę Foobar, jest lepsza przestrzenność dźwięku, niewielka różnica ale zawsze (a lepszy sprzęt sam potrafi wyczyścić dźwięk).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli darmowy foobar jest lepszy od płatnego programu JRIVER TO JA SIĘ PYTAM DLACZEGO TYLE OSÓB DECYDUJE SIĘ NA jRIVER za 50 $.? Chyba nie dlatego żeby pozbyć się gotówki.

Przecideż można spróbować demo, za darmo! Przez 30 dni. Proponuję! Zanim zadamy kilka zbędnych pytań. :)

 

Jak mówią, dla każdego coś miłego.

JRiver ma bardzo ładną grafikę, w moim odczuciu najlepszą, lepszą niż iTunes i inne.

 

Dźwięk z JRiver jest jakby czyściejszy ale: jakieś rok temu testowałem różne programy i podprogramy i taki charakter, w moim odczuciu, jest cechą cyfrowego przetwarzania lub czyszczenia dźwięku.

Efekt tego jest taki że dźwięk jest jakby lepszy na słabszym sprzęcie, po podłączeniu do lepszego sprzętu może to objawiać się niewielką utratą przestrzeni.

To jest druga cecha dlaczego wolę Foobar, jest lepsza przestrzenność dźwięku, niewielka różnica ale zawsze (a lepszy sprzęt sam potrafi wyczyścić dźwięk).

Jak mówią, dla każdego coś miłego.

JRiver ma bardzo ładną grafikę, w moim odczuciu najlepszą, lepszą niż iTunes i inne.

 

Dźwięk z JRiver jest jakby czyściejszy ale: jakieś rok temu testowałem różne programy i podprogramy i taki charakter, w moim odczuciu, jest cechą cyfrowego przetwarzania lub czyszczenia dźwięku.

Efekt tego jest taki że dźwięk jest jakby lepszy na słabszym sprzęcie, po podłączeniu do lepszego sprzętu może to objawiać się niewielką utratą przestrzeni.

To jest druga cecha dlaczego wolę Foobar, jest lepsza przestrzenność dźwięku, niewielka różnica ale zawsze (a lepszy sprzęt sam potrafi wyczyścić dźwięk).

 

Ooo!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RIVER TO JA SIĘ PYTAM DLACZEGO TYLE OSÓB DECYDUJE SIĘ NA jRIVER za 50 $.?

 

 

Właśnie m.in. dlatego ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos takiego aż nie chce sie czytać.Jriver to najprostszy i najlepszy player jaki jest.Jezel cos jest zagmatwane to chyba dla przedszkolaków nie osmieszaj takim stwierdzeniem.

 

Ale że co, wydałeś kasę i masz żal?:) Wrzuć sobie w niego 10 tyś utworów, z czego wiele pojedynczych a nie albumami to zobaczysz jak prosta i czytelna będzie obsługa tego kombajnu;)Używałem go kilka miesięcy, dziękuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale że co, wydałeś kasę i masz żal?:) Wrzuć sobie w niego 10 tyś utworów, z czego wiele pojedynczych a nie albumami to zobaczysz jak prosta i czytelna będzie obsługa tego kombajnu;)Używałem go kilka miesięcy, dziękuje

 

Jeśli są poprawnie otagowane to nie powinno byc problemu, zwłaszcza jeśli skorzystasz z kilku rad bardziej doświadczonych uzytkowników

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy sie uparli na tego foobara..

W moim odczuciu darmowy AIMP3 ma o wiele przyjemniejszy interface, i natywna obsluge wasapi (w tym wasapi exclusive)

 

Wysyłane z mojego HTC Desire S za pomocą Tapatalk 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie najbardziej spodobał się WMP 9 ze względu na wygląd i obsługę. Wrzucam utwory na dysk, utwory są w katalogach z nazwą jak album, wyszukuję, potem wybieram w WMP "wszystkie utwory" i sortuje po nazwie - to mi zapewnia szybki dostęp, można też wyszukiwać wpisując część nazwy wykonawcy lub utworu. Winamp (kiedyś), Aimp z izotope (fajne efekty), Foobar...używałem te programy i jakoś mi nie podpasywały...szczególnie ten ostatni mało zachęcający - to pierwsze wrażenie,jak by nie było innego playera mógłbym się przyzwyczaić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kto lubi, Panowie... softowy player to kwestia wyłącznie gustu.

Cokolwiek wybierzecie - zagra tak samo, więc liczy się wyłącznie Wasza wygoda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 32

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.